İnsanlığa katkı sizce nedir ?

birbeşerim

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Evet arkadaşlar şimdi "ölümsüzlüğe" paralar yatıran bir kaç ünlü şahıstan bahsedeceğim ve devamında konuya gireceğim inşaAllah.

Larry Page kurduğu şirket. Peter thiel 2 milyarlık yatırımı.(ş) ve Allah'ın izniyle -kader konusu konuşuldu- şu cümleyi kurmuş "Hayatın bir sonunun olduğunu fikrini yenmek için çalışmamız lazım".

Şimdi biraz düşünelim , kendinizi bir otobüste hayal ediniz ve bir anda otobüste gözlerinizi açıyorsunuz sağınıza solunuza bakıyorsunuz "kim getirdi sizi ? , niye buradanız , ne yapmam lazım" ve bir şey gördünüz oda ne ? Otobüsten her 60 saniyede rastgele bir zorla indiriliyor ve öldürdüğü bilgisi geliyor. "Sıra ne zaman bana gelecek" diye sorsanız cevapsız kalıyor sorununuz ee otobüse yeni gelenlerde var farklı farklı kişiler. Hala kafanızda o soru "sıra bana ne zaman gelecek ? ne yapmam lazım" Böyle bir ortamda biri yanınıza geliyor ve "Sen indirilene kadar otobüs içinde bir takım eserler yapmalı ve geri kalanlara bırak sen ölsen bile eserlerin yaşasın" Şimdi bu adama ne dersiniz ? "Benimle dalga mı geçiyorsun ? Bu mudur senin vizyonun ? 60 saniye sonra inebilirim indirilmekten kurtarman gerek bu ne saçma bir düşünce" deriz değil mi ?
Ama hikaye böyle devam etmiyor ve adamın dediğini ciddiye alıp bir şeyler üretmeye çalışıyorsunuz ve kendinizi avutarak eser yapıyorsunuz ve yeni gelenlere bu vizyonu dikte etseniz anlatsanız yeni gelen aynı şunu düşünmez mi ? "Bu mudur bana katkın ? Bu mudur senin vizyonun ?" Yoksa her an indirilebilecek kişileri kandırmış ve oyalamış mı olursunuz ?

Nesiller geliyor nesiller gidiyor. Kimse sorgulamıyor , içeride ki 5-10 dakikalık hayat için böyle bir şey yapıyorsunuz ve otobüs içine eser bırakanlar alkışlanıyor , ödüller alıyor -nesiller boyu-.

Ve hakikatlere gelelim arkadaşlar bunca tefekkür vesilesinden sonra kendimize vuralım...

7 milyarlık dev bir otobüsteyiz her altmış dakikada 10bin kişi indiriliyor ve maddeci zihne göre "hayatını kaybediyor , yok oluyor". İnsanlara katkı fikirleri ile yaşamak yok demek değil lakin bu katkıyı dünyevi anlıyoruz. Bu "katkıyı" yaptığını söyleyenlere bakınca ödüller alan zeki kişilere bakıyoruz ve kendimize soruyoruz "hayati tehlikeyi atlattım mı ? Yoksa 5-10 dakikalık hayatı birazda mı konforlu geçiriyorum ?" Birinin hayati tehlikesi olduğunu düşünün şuan bulun birini isterseniz hastahaneler , yakınlarınız ki -covid19 dönemi- nefes almakta zorluk çeken birine al bak "İphone 35 çıkmış derseniz ve bununda iyisini sen yap İphone XXX yap katkını yap çık" demek katkı mııdır ?

Kimin hayati tehlikesi yok. Otobüste bundan etkilenmeyen biri mi vardı ? Zengin , fakir , zulüm eden gören , genç , çocuk , bebek , unvan sahibi , çoban bu dünyadan göç ediyor. 2020 Yılına yeni girdik kaç gün oldu -metin günü- 6 gün geçti kaç kişi öldü. -https://www.worldometers.info/tr/-

Bu yılki ölen sayısı: 868.189 ve her saniye artmaya devam ediyor. "Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir?" işte bu zenginler bunu anlamış. Paraları var vs. vs.

Vicdan fıtrat var red eder bunları. Bu kadar para ve eser ölümden korkmaları vesile olmuş olabilir. Artık kaybedecekleri çok şey var. İnsanlığa en büyük eserin bu olduğunu farkına varmışlar varmasına da hala bir şeyi görememişler. Ölümsüzlüğü maddede dünya da aramaları acıklı durum -ölü maddeler- belki bu maddeler vesilesi ile yaşamın süresi uzayabilir lakin hiç bitmeyen hayatı bulduk! Gibi bir şey bu dünyada yok söyliyelim biz ve devam edelim inşaAllah. Ölümsüzlük iksiri --> özünde ölü maddeler ?

Ölümsüzlüğü ölü madde de değil kendisi hep hayatta olan ölüm kendisine hiç olmayan -El Hayy- birinden olur.

Böyle bir haber ile insanlığa en büyük katkıyı yapan Peygamber efendimiz (a.s.m) insalığa en büyük katkıyı yapıyor. Ve çok farklı bir senaryo geliyor. Hani o otobüsten zorla indirelenler vardıya maddeci zihniyete göre "yok olma" öyle olmadığını ve farklı otobüslere geçerek orada ebedi hayatlara , memleketlere sevk edildiğini haber veriyor. Toprakta ki toprak vesile ile maddenin çürümesidir. Ruhlarınız ile sonsuz hayatlara sevk edildiğimizi söylüyor , haber veriyor.

Deliller bol , konuşulur inşaAllah , ateist arkadaşlara tavsiye verilecekse "Eser bırakın ve yaşayın" kandırmaktır. Ya sizde bilim adamı olup destek verin. Yada Hz.Muhammed(sav)'in getirdiği mesajı araştırmanızı tavsiye edeceğim. En basit hayat tabakası olan çekirdeklerin toprak altında ölüp hayatını kaybetti gibi gözükmesine rağmen toprak üstünde çok farklı bir hayatın onu beklemesi gibi. Her kış mevsimi kefenle kaplanan yeryüzü her baharda tekrar "dirilişin" gözümüze sokulduğu senaryoyu izlemenizi tavsiye ediyorum.

Bunlara rağmen 2+2 = 5 yerine 2+2 = 4 diyerek otobüste direnenlere ; Otobüste 2+2 = 4 ısrarla deyip sizin bu eser katkınız ve amacınız zerre katkısı yok deyince karşı taraftan bu ısrarcı kişiye "Sizin gibilerin otobüstekilerin içindekilere hiç katkısı yok" diye suçlanabilirler , nobel ödülü almayabilir.

"Hayatın bir sonunun olduğunu fikrini yenmek için çalışmamız lazım". Peter'a diyoruz ki Kur'an-ı Kerim'in bu fikri çoktan yendiğini delilleri ile olduğunu ulaştırmak duasıyla...

Size 2021'de ölenleri söylemiştim ya siz ona tekrar bakın kaç kişi daha gitmiş.

Ölüm katı gibi konuları ele alan videoları size bırakıyorum -ingilizce/türkçe-

Ölüm 1 (metnin kaynakçası) Tutsak çocuğa yardım.

Allah'ı görmüyorum neden inanayım sorusuna kısa bir cevap. vesile Allah'ın izniyle.

Ölüm nedir ?

Kur'an-ı Kerim ve diriliş.

Yazan tarafından düzenlendi:

birbeşerim

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Ekleme: Bilime karşı bir yazı değildir sadece dünyevi düşüncelere "katkı altında katsızlığa karşıyız"

Evren

Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Bağımsız
Tek tanrıcı tebliğden insanlığın büyük çoğunluğu haberdar değildi ya vahiyle elde edilen bilgilere paganizm katarak yeni bir din ortaya atıyorlardı ya da diğer toplumlardan araklayıp kendilerine pagan dinler oluşturuyorlardı.
Orta doğu dışında tek tanrılı inanışa rastlayamıyoruz allah 124 bin peygamber göndermiş olsa aşağı yukarı hepsi 100 yıl yaşasa 300.000 yıllık insanlığa neredeyse her yıl peygamber gelmiş olması gerekli.
Sen bu forumda tebliğ yaptığını sanıyorsun islamın kanıtını rasyonel nesnel bir şekilde ortaya sunsan (!) buna rağmen inanmayacak kişiler var sunucuda.
Rus ruleti oynatıyorsun yani.

5:10
But those who disbelieve and deny Our signs - those are the companions of Hellfire.

Retrospective

lll ☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
gireceğim inşaAllah.
Gir bakalım inşAllah.
ve Allah'ın izniyle -kader konusu konuşuldu-
Bence adam Allah'ın iznini istememiştir ama sen bilirsin paşam.
Ve hakikatlere gelelim arkadaşlar bunca tefekkür vesilesinden sonra kendimize vuralım...
Burayı gene anlamadım oğlum ya böyle Arapça gibi konuşunca bir halt olmuyor ki, derdin nedir?
Zengin , fakir , zulüm eden gören , genç , çocuk , bebek , unvan sahibi ,
"Zengin, fakir, zulüm eden gören, genç, çocuk, bebek, unvan sahibi..." diye gider. Virgül soldakine yapışık, sağdakine ayrık aga, ilkokul bilgisi. Ne oldu direkt camiye mi gittiniz naptınız siz ya?
yaşamın süresi uzayabilir lakin hiç bitmeyen hayatı bulduk! Gibi bir şey bu dünyada yok söyliyelim biz ve devam edelim inşaAllah.
Bunu diyorsun da, kaynağın bilim değil ki, uyduruk bir Arapça kitabın sözleri! 🤪 Adama bak sanki hayatın şifresini çözmüş gibi nasıl kendinden emin, nasıl kendine güvenli güvenli söylüyor bunları. :)
en büyük katkıyı yapan Peygamber efendimiz (a.s.m) insalığa en büyük katkıyı yapıyor.
He baya katkı yapmış. Günümüzdeki insanların hayatını s*kmiş İslam sayesinde. Baştakiler onun "katkıları" sayesinde halkı uyutup, milyonlarca doları cebine atıyor. Bu mu katkı len?

Bunun dışında okudum da, okuması çok zor. İğrenç. Daha adam bilmiyor ne anlatacağını, zırvalamış bir şeyler. Sanıyor ki böyle konu açınca cennette zıplatacağı Hurilerin sayısı katlanıyor. :D

Evren

Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Bağımsız

Fzpğcüwqkrlub

ll ☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Bağımsız
İnsanlığa katkı, toplumsal yararı olan işler yapmaktır.
Buna göre insanlığı bir topluluk olarak düşünebiliriz.
Başlıktaki soruyu cevapladım.

Okurken işkence çektirecek mesajını okumadım, yani çok uzun.
Bu kadar uzun mesaj yazmanı tavsiye etmiyorum, çoğu kişi okumaz.

birbeşerim

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
her yıl peygamber gelmiş olması gerekli.
Niye her yıl peygamber gelsin birden fazla peygamberin geldiği oldu lakin her yıl zaten bir peygamber varken neden sürekli 1 yıl 1 peygamber gelsin ? Bunu neye dayatıyorsunuz. İnsanlık 8 milyar olarak başlamadı kavimlere peygamberler gitti ve aynı zamanda 1 denn fazla peygamber gittiği oldu lakin her yıl 1 peygamber olayını sizin düşüncenizden öteye gitmiyor. Ve konu ile alakası yok.

Evren

Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Bağımsız
Niye her yıl peygamber gelsin birden fazla peygamberin geldiği oldu lakin her yıl zaten bir peygamber varken neden sürekli 1 yıl 1 peygamber gelsin ? Bunu neye dayatıyorsunuz. İnsanlık 8 milyar olarak başlamadı kavimlere peygamberler gitti ve aynı zamanda 1 denn fazla peygamber gittiği oldu lakin her yıl 1 peygamber olayını sizin düşüncenizden öteye gitmiyor. Ve konu ile alakası yok.
124 binden iz yok neresinden tutsan elinde kalıyor.

Son konular

Son mesajlar