İnstagram hakkında sorum var

Sema.

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
Arkadaşlar geçen sildiğim zaman e-postama eğer ki silmekten vazgeçersem diye, "hesabı tut" diye bağlantı gönderilirdi ama şimdi gönderilmedi. Neden?
Birde İnstagram neden hemen hesabı silmiyor?
2 Haziran da silinecek dedi hesabın.
Birde e-postamın şifresi birkaç defa değiştirilmiş. Ben nasıl girebildim?

Moderatör tarafından düzenlendi:

apokalips

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Sünni
Arkadaşlar geçen sildiğim zaman e postama eğer ki silmekten vazgeçersem diye hesabı tut diye bağlantı gönderilirdi ama şimdi gönderilmedi neden? Bide instagram neden hemen hesabı silmiyor ?2 haziran da silinecek dedi hesabın. Bide e postamın şifresi birkaç defa değiştirilmiş. Ben nasıl girebildim?
Instagram hesabı hemen siliniyor bildiğim kadarıyla.

llemar

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Ateist
Hemen silmemesinin sebebi çalınmalara karşı bir önlem veya silmekten vazgeçerseniz diye olabilir. İki ihtimal de mantıklı geliyor. Geçen sefer bağlantı gelip şimdi gelmemesi eğer yakın zamanlarda yaptıysanız gelmemiş olabilir.
E postanın şifresinin değişmesinin Instagram ile ne alakası var anlamadım. Biraz daha açıklayıcı yazar mısınız?

Sema.

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
Hemen silmemesinin sebebi çalınmalara karşı bir önlem veya silmekten vazgeçerseniz diye olabilir. İki ihtimal de mantıklı geliyor. Geçen sefer bağlantı gelip şimdi gelmemesi eğer yakın zamanlarda yaptıysanız gelmemiş olabilir.
E postanın şifresinin değişmesinin Instagram ile ne alakası var anlamadım. Biraz daha açıklayıcı yazar mısınız?
İnstagram hesabıma girmişler. 3 kez de şifremi değiştirmişler. E-postamı da.

Moderatör tarafından düzenlendi:
Düşünce
Bağımsız
30 gün bekletiyor hemen silmiyor Instagram. Bu hem kullanıcı kaybetmemek hem de yukarıda da söylenildiği gibi çalınmalara vs. bir önlem olması için yapılıyor.

Onun haricinde farklı bir e-posta kaydedip hem Instagram hesabına hem de e-posta hesabına iki faktörlü doğrulama indirebilirsin.

Geçenlerde şöyle bir güvenlik önerisi veriyorlardı. Kaydolduğun e-postan ile iletişim için verdiğin e-postanız aynı olmasın. Çalınma ihtimalini artırıyor diye.

Bir de Instagram'da farklı bir uygulama veya site üzerinden giriş yaptıysanız mutlaka çıkış da yapın. Gizli hesapları gör vs. gibi uygulamalar bu açıdan güvensiz.

Umarım kolaylıkla çözersiniz.

Son konular