İntihar Çiftleşmesi !

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
1,888
Tepki puanı
929
Düşünce
Ateist
Avustralya'ya ait bir memeli türü olan antechinus faresi yaklaşık 3 hafta boyunca günde en az 14 saat boyunca çiftleşir ve bunun sonunda erkek antechinus hayatını kaybeder.

1582226010650.png


Bu tür canlılar hayatında bir kez çiftleşip, gelecek nesillere bu şekilde gen aktarımı yapma fırsatına sahiptir. Cinsel birleşme sırasında o kadar çok enerji harcar ki, bu onun vücudunun yavaş yavaş parçalanmasına sebep olur.

1582226035915.png


Kanı testesteron ve stres hormonlarıyla dolar ve bağışıklık sistemi buna dayanamaz. “Erkeklerin yıllık intihar görevleri” popülasyonu neredeyse yarı yarıya düşürüyor, bu da dişilerin yavrularını yetiştirirken daha fazla böcek ve örümcek gibi besine sahip olmalarını sağlıyor. İntihar çiftleşmesi memeliler arasında son derece nadir karşılaşılan bir davranış şekli. Bu ve benzer türde keseliler arasında ise ilk kez keşfedilerek raporlandı.

Antrchinus faresi bize; hayvanlar arasında çiftleşmenin dolayısıyla gen aktarımının ne kadar kuvvetli bir içgüdüsel dürtü olduğunu kanıtlıyor. Seksi çok sevmemizin ve istememizin sebebi de bu evrimsel dürtülerdir. Şu an çocuk yapmak tercihe bağlı bir durumken arkaik dönemlerde atalarımız soyun devamı ve gen aktarımı için yoğun bir çiftleşme arzusu duyarlardı.

Evet seks o zaman da zevkliydi, ama zevk birincil hedef değildi. Hedef, genlerin aktarılmasıydı. Evrimi olduğu gibi kabul edip, incelediğimizde ve doğaya gereken önemi verip, seslerine kulak verdiğimizde insan psikolojisini ve fizyolojisini daha iyi anlayacağız.
 

kavak

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
1,269
Tepki puanı
515
Düşünce
Ateist
Cinsel birliktelikten sonra hayatını kaybeden başka hayvan türleri de var.
Aklıma ilk gelenler bazı örümcek türleri, bazı somon balığı türleri ve peygamberdevesi.

Mesela dişi peygamberdevesi, seksten sonra kocasını bir güzel canlı canlı yemesi sever. Hatta bazen o kadar çok iştahı var ki, kendini tutamayp mustakbel eşini seksten önce yediği de gözlemlenmiş. Bu arada bu hayvana neden böyle bir mantıksız isim seçilmiş, anlamadım gitti.
Var mı, bilen?
 
Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
8,285
Tepki puanı
530
Düşünce
Sünni
Akılsız varlıkların hedefinin gen aktarımı olduğuna inanmak imkansız. Demek ki ortada evrimsel iç güdü değil sevk-i ilahi var.
 

Minik Kuş

Üye
Mesajlar
716
Tepki puanı
45
Düşünce
Sünni
ağır tempo altında çalıştıkları için kronik strese griyorlar sanırım.14 gün -14 saat aralıksız seks nedir abi şaka gibi.buna ne can dayanır ne kuş dayanır.fare yiyip içmeyip 14 saatini seks düşünmekle geçiriyor.bunun için bayağı bir şehvete kapılmış olması gerek.yani testosteron hormonu şaha kalkmış.libido tavan yapmış.bu arada libidosu yüksek canliların zekası da yüksek olurmuş derler.sanırım bu fareler oldukça zeki.e nasıl olsa öleceğiz bari ölene kadar mokoko yapak diyor olabilirler.hayatın kısa olduğunun farkındalar ve en sevdikleri işi yaparak ölmek istiyor olabilirler.
 

Minik Kuş

Üye
Mesajlar
716
Tepki puanı
45
Düşünce
Sünni
bilim adamlarının genel kanısına göre de hayvanlar intihar etmezmiş.intihar ediyor gibi gözüküyormuşlar bizlere. 

Minik Kuş

Üye
Mesajlar
716
Tepki puanı
45
Düşünce
Sünni
libidosu yüksek canliların zekası da yüksek olurmuş demiştim.sanirim bu kargaların da libidosu bayağı yuksek.çünkü: bunlar, diriyi bırak ölü kargalara bile grup yapıyor ve hatta parçalarına ayırıyormuşlar.libido yüksekliği ve zeka arasında doğru bir orantı var gibi.kargalar bence çok tehlikeli canlılar."en zor şartlarda hayatta kalabilme" üzerine bahis oynasaydım kargalara oynardım.(su ayısı/tardigrat dışında.)şu videoda karga resmen zekasını konuşturmuş.karga ne anlamış kütle çekiminden demeyin izleyin.8 asamalı bir bilmeceyi kuş beyniyle çözmüş helal olsun.koca koca adamlar bile kütle çekimi nedir bilmiyorlarken bu kuş türü küçüçük beyniyle kendinden beklenilmeyecek işler başarmış.

 

Minik Kuş

Üye
Mesajlar
716
Tepki puanı
45
Düşünce
Sünni
biyoloji bilmi,hayvanlar alemi enterasan.küçüklüğümde böceklerle çok fazla vakit geçirirdim.kavanoza doldur onları izlerdim.gözlem yapardım.onları anlamaya çalısırdım.

herneyse, nerde kalmıştık.he sürekli seks düşünmek ve 14 saat yemeden, içmeden yoğun tempo altında çalışmak,efor harcamak tüketir organizmayı.strese sokar.beyin ve kaslar çok fazla enerji harcar,kan basıncı yükselir,kalp ritmi artar,gerginlik artar ve sürekli enerji ihtiyacı hasıl olur bunu da vucudun bir şekilde karşılaması gerekecek.ne yapacak?durumu kurtarmak için kortizol ve adrenalin hormonu salgılayacak.sonuçta canlılar stres altındayken beyinleri ve kalpleri olağan durumun dışında fazla çalışır, vücudun da buna uyum sağlayabilmesi için beyni ve kalbi ekstra çalıştırması gerekir.böylece kortizol hormonu: vücutta ki proteini,yağı glikoza/şekere dönüştürmeye başlıyacak.bu da aç kalmış ama genede/inadına seks diyen farenin metabolizmasını bozacaktır.bağaşıklık sistemini tehlikeye atacaktır.sonra ; dışarıdan alınan protein de yetmeyecektir çünkü karbonhidrat çok fazla kısıldığından total kalori düşük kalacak, metabolizma kendi kas proteinini yemeye devam edecektir.tabi fare adrenalin hormonu patlaması yaşadığı için seks yap veya bırak enerji topla arasında kalacak ve seksi/şehveti/arzu ve ihtirası seçerse sonra da işte açlık veya en ufak enfeksiyon,yaralanma,bitkinlik/halsizlik/şuursuzluk ve avcılara yem olma vs. sonucu ölüm.kısaca: gen aktarmak filan amaç değil.amaç: zevk almak ve bu uğurda ölmek.bir tür hiperseksüel bozukluk yaşıyorda olabilirler.sonuçta insan türüde aşırı seksten ölebiliyor ve amaç gen aktarmak filanda değil.
 

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
3,428
Tepki puanı
1,462
Düşünce
Ateist
bu hayvana neden böyle bir mantıksız isim seçilmiş,
Nedeni şu: Bu böcek avını yakalayacağında kollarını havaya dua ediyormuş gibi açar. İri bir böcek olduğu için de deveye benzetilir.

Türlerde, üreme organlarında başarılı üremeye yönelik gelişen mutasyonlar doğal seçilimi aşabilmiştir. İnsan için bile durum bu. Doğal seçilimi aşmak çok zor olduğu için üreme canlılarda çok önemli, gereğinden çok aşırı önemli hale gelmiştir. Bu da doğanın handikaplarından biridir.

Doğanın iyi bir tanrı tarafından tasarlandığına inanabilmek olanaksızdır. Doğa eğer tasarlandıysa tanrı zalim, sadist, manyak ve obsesif olmalıdır. Böyle düşünüp satanist olmamak için tek çıkış tanrı yok deyip ateist olmaktır.
 

kavak

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
1,269
Tepki puanı
515
Düşünce
Ateist
Peki, neden peygamber?
Sanki sadece bu seçilmişler mi dua ediyor?:ggsy:
Bir şey daha var..
Bu hayvan, avını canlı canlı yemesini çok seviyor!
Bu nedenle bence pegamberdevesi isim seçimi çok manidar, heeeç yakıştıramadım!
 
Yazarı tarafından düzenlendi:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
3,428
Tepki puanı
1,462
Düşünce
Ateist
Peki, neden peygamber?
Sanki sadece bu seçilmişler mi dua ediyor?:ggsy:
Duanın hasını, kabul edilenini peygamberler eder diye düşünülmüş olmalı.

Evet bu böcek avını ne zehirleyip uyuşturur, ne öldürür ne bir şey. O dua eder gibi açtığı kollarının arasına sıkıştırınca hemen yemeye başlar.

Bu doğayı allahın yarattığını ve izledikçe keyiflendiğini, "ne güzel bir doğa bu, ne güzel bir yaratıcıyım ben, benden başkası kahrolsun, illa da ben ben ben, beni sevmeyen gebersin değil, kıvrım kıvrım kıvransın, inim inim inlesin, azaplardan azap beğensin" diye şişinen kurum kurum arşına kurulan bir allah olduğunu iddia ediyorlar.

Böyle bir allah eğer olsaydı buna derhal savaş açıp insanlığın bunu yok etmek için elinde avucunda ne varsa kullanması gerekirdi. Neyse ki allah filan yok da kafamız rahat. Olaydı işi bulmuştuk, bunu yok etmeden uyku haramdı gözümüze.
 

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
8,285
Tepki puanı
530
Düşünce
Sünni
zalim, sadist, manyak ve obsesif
İftiracının El Kitabı Madde 4 uygulanıyor:
"4-Unutmayın hedef toplumda zaten çok az sayıda olan fikir namusuna sahip ve kaynak sorgulayan bilinçli kesim değil. Bir şekilde işinize taş koyanlara denk gelirseniz önce kıvırdığını iddia edin. Sonra bol bol hakaret edip yıldırmaya çalışın. Alaya alıp insanlar nazarında kıymetten düşürmeye çalışın. Hele tuzağınıza düşüp onlar da hakaret etmeye başlarsa işiniz çok kolaylaşır. Müslümanların ne kadar kaba, yobaz, bilimsel tartışma kültüründen uzak, dogmatik düşünen, örümcek kafalı vs artık ağzınıza geleni saydırın. Ve bingo! Oluşturduğunuz tantana içinde İslamı reddetmeyi dogma haline getirmiş bol miktardaki tipler, sizi asla sorgulamadığı gibi her yazdığınıza destek olup delicesine alkışlar; çünkü onlar size inanmak için dünden razıdır. Buna ek olarak kaynak sorgulama ve gerçek kaynaklardan yazdıklarınızı teyit etme kültürü olmayan Müslümanların çoğunun da kafası karışacaktır. Artık zaferinizin tadını çıkarabilirsiniz..."
Her neye bakarsan kendi yüzündür,

Kimde ne görürsen kendi özündür.

Yunus Emre
 
Üst