İntihar Üzerine

amca.

Deneyimli
Düşünce
Tengrici
Giderken geride kalanları da düşünmek gerek.
Arkandan ağlayacak,üzülecek kimse yoksa düşünülebilir.

Turanizhm

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Bağımsız
Sizce insan intihar etmekte özgür müdür
İnancına ve dinine göre değişir. Bence kimse intihar etmemeli, bu bir çözüm değildir.
İntihar bencil bir davranış mı?
Kesinlikle bencil bir davranıştır, onu seven kişileri umursamazcasına kendini öldürür.
Doğarken iradesi ve isteği olmayan birisi ölümünü seçmekte hak iddia edebilir mi?
Hak iddia edenler var ancak bence hakkı olmamalıdır.

Nightmares

Çaylak
Düşünce
Ateist
Sizce insan intihar etmekte özgür müdür
Dünyaya gelirken sordu mu da çıkarken sorcak?
Doğarken iradesi ve isteği olmayan birisi ölümünü seçmekte hak iddia edebilir mi? İntihar çözüm müdür?
Hak iddia edilebilir ancak çözüm değil, kaçış yöntemidir.
İntihar bencil bir davranış mı?
Kesinlikle bencil bir davranış olduğunu düşünüyorum.

TheGhostFire

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
intihar bence kolay yoldan kurtulma yöntemidir ve bence bir insanın amacı kendini mümkün olabildiğince insanlığın yararına kullanması, kendini geliştirerek geçirmeli ve riskler almalıdır. intihar korkaklık gibi bir şeydir -tabii ki zor yaşam şartları istisnadır-

Freesia

Çaylak
Düşünce
Ateist
Sizce insan intihar etmekte özgür müdür yoksa çevresine karşı bir ödevi var mıdır? İntihar bencil bir davranış mı? Doğarken iradesi ve isteği olmayan birisi ölümünü seçmekte hak iddia edebilir mi? İntihar çözüm müdür? Düşüncelerinizi merak ediyorum.
Benim de intiharı düşündüğüm zamanlar oldu. Bence çevresi onu tınlamamışsa bir psikoloğa falan götürmeye çalışmamışsa, onun için uğraşmamışsa ödevi yoktur. Bence intihar bencil bir davranış değildir. Sonuçta kendi hayatı tabii ki iddia edebilir. Bazen cidden çok yoruluyorsun, en güvendiğin kişiden darbe yiyorsun mesela annenden, babandan. Asla olmaz dediğin şeyler oluyor, çıkmaza giriyorsun ve bazen insanların yaptıklarını iyiye yormaya çalışmak seni çok yoruyor, yıpratıyor. Bence intihar çözüm acıların bitmesi için, sonuçta yok oluyorsun. Cidden bazı şeylerin çözümü olmuyor, boş ver hayat devam ediyor diyemiyorsun.

Son konular