İsa Mesih dağdaki vaaz

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Aynı şeyleri temcid pilavı gibi tekrarlıyorsun.

Geleceği bilen allahsa onu kurana yazacak ben kuranda kudusün fetih tarihini göremedim demekki yok sende yok diyorsan ortada mucizede yok.
Kuran’da farklı anlam tabakaları vardır. Aynen okyanustan inci mercan çıkarmak gibi belli donanımlara sahip olmak gerekir. Siz bu donanıma sahip olmadığınız için ilk anlam tabakasını tek görebiliyorsunuz. Sizin diğer tabakalarını görememeniz olmadığı anlamına gelmez. İbn Berrecan Rum suresinin ilk ayrtlerinde bu anlam tabakaları da var diyor ve vefatının yaklaşık 40 yıl sonraki olayı net tarih vererek haber veriyor.
Aşar veya aşmaz, tek kelime ile cevap vermekten kaçtığınız için tekrar tekrar sormak zorunda kalıyorum.
İlk anlam tabası için bir kaç sene içinde bitmek üzere olan, dağılma sürecine giren, başkenti taşımayı düşünen Rumların toparlanıp tekrar savaşacağını, savaşın yerini ve Rumlar’ın yeneceğini söylemek insan gücünü aşar mı aşmaz mı?

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kuran’da farklı anlam tabakaları vardır. Aynen okyanustan inci mercan çıkarmak gibi belli donanımlara sahip olmak gerekir. Siz bu donanıma sahip olmadığınız için ilk anlam tabakasını tek görebiliyorsunuz. Sizin diğer tabakalarını görememeniz olmadığı anlamına gelmez. İbn Berrecan Rum suresinin ilk ayrtlerinde bu anlam tabakaları da var diyor ve vefatının yaklaşık 40 yıl sonraki olayı net tarih vererek haber veriyor.
Aşar veya aşmaz, tek kelime ile cevap vermekten kaçtığınız için tekrar tekrar sormak zorunda kalıyorum.
İlk anlam tabası için bir kaç sene içinde bitmek üzere olan, dağılma sürecine giren, başkenti taşımayı düşünen Rumların toparlanıp tekrar savaşacağını, savaşın yerini ve Rumlar’ın yeneceğini söylemek insan gücünü aşar mı aşmaz mı?
Hani kuran kolaylıkla anlayabilelim diye apaçıktı şimdi okyanustan inci çıkarmak gibi anlam tabakasımı oldu.
Kuranda tarih yok birkaç yıl içinde diye ifade var bu kadar savaş içinde tarih yok. Kudüsün fethi içinde tarih yok.
Senin refarans verdiğin kişilerin donanımını nasıl ölçeceğim belki delinin teki belki terörist.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Hani kuran kolaylıkla anlayabilelim diye apaçıktı şimdi okyanustan inci çıkarmak gibi anlam tabakasımı oldu.
Kuranda tarih yok birkaç yıl içinde diye ifade var bu kadar savaş içinde tarih yok. Kudüsün fethi içinde tarih yok.
Senin refarans verdiğin kişilerin donanımını nasıl ölçeceğim belki delinin teki belki terörist.
İlk anlam tabakası herkesin anlayabileceği şekilde apaçık. Bu farklı anlam tabakaları olmamasını gerektirmez. Parantez içinde verdiğim kaynaklardan doğruluğunu teyit edebilirsiniz.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İlk anlam tabakası herkesin anlayabileceği şekilde apaçık. Bu farklı anlam tabakaları olmamasını gerektirmez. Parantez içinde verdiğim kaynaklardan doğruluğunu teyit edebilirsiniz.
Kuranda savaşın ne zaman olacağına dair net tarih yok.
Kuranda Kudüs'ün ne zaman fethedileceğine dair net bir tarih yok.
Demek ki kuran bu iki konuda da bize net bir tarih veremiyor.
İnsan uydurması matematiksel hesaplamalar benim için delil değildir konu kapanmıştır.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İnsan uydurması matematiksel hesaplamalar benim için delil değildir konu kapanmıştır.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Dostum bunlar zaman hırsızı. Bunlar zaman hırsızı oldukları için vaktiyle bu ad ile bir paçavra çıkarıyorlardı zaten. Yalan ve iftira kumkuması bu paçavra ülkenin yıllarını çaldı ve sonunda ne yaptı, utançtan insanda el içine çıkmaya yüz bırakmayan, utanç verici, halka, caddedeki insanlara helikopterden ateş açıldığı, millet meclisine uçakla saldırıldığı görülmemiş rezillikte bir utanç girişim. Bu kadar utanç verici bir girişimin tarihte örneği yok. Haşhaşilerin Alpaslan'a suikastleri bile bu kadar aşağılık değil, çünkü Hasan Sabbah bu suikasti kendi adına yaptırdı. Bir imparatorun köpeği olarak yapmadı.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bir kaç sene içinde bitmek üzere olan, dağılma sürecine giren, başkenti taşımayı düşünen Rumların toparlanıp tekrar savaşacağını, savaşın yerini ve Rumlar’ın yeneceğini söylemek insan gücünü aşar mı aşmaz mı?

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Allahın rahmanlığı rahimliği zırvaları ben bile değil, bir çita tarafından çöpe fırlatılınca kuşa bak kuşa misali yok mucizeymiş yok botmuş ayaklarına yatar bu muslimler.

Bitmedi. Afrika vahşi köpeklerinin avlanma biçimlerine bakan rahman ve rahim diye bir bot olmadığını hemen ve derhal anlar. Bu köpekler avlarını canlı canlı yemekle ünlü yaratıklardır. Avrupalılar bunu görünce bunların soyunu tüketmek için tüfeklerle bunları itlafa başladılar. Bu tür yok edilmeli bu vahşet bitmeliydi. Fakat doğanın milyonlarca yılda oluşmuş dengesi de bozulamıyor maalesef. Vahşete dayalı olsa da denge dengedir. Bozamıyorsun. Bozarsan denge kaçıyor. Vahşi köpeklerin itlafı durduruldu. Mecburen. O gün bu gündür doğayı nasıl yeniden formatlarız diye bir sorun var.

İnsanın bir gün tanrı olacağı ve doğayı yöneteceği fikri var. Bu fikir ne zaman gerçekleşir bilmiyoruz. Daha zaman var. Güneş bir milyar yıl daha yüzümüze gülecek. Bir milyar yıldan sonra suratını asmaya başlayacak. Bir milyar yıl çok çok uzun zaman. Bu zaman içinde doğayı yok etmezsek amacımız gerçekleşebilir, tanrı olabiliriz.

"Tanrı benim. Benden artık tanrı yoktur." Hallac Mansur.

Not: Dünyanın ender göreceği zekalardan biri olan Mansur, allahı inkar ettiği gerekçesiyle işkence edilerek öldürülmüştür. Hallacı Mansur işkence ile öldürüldükten sonra İslamın insan olmazlığa mahkum kalması gerçekleşmiştir.

Batılılar da cadı yakardı ama hatadan döndüler. Muslimlerin günahlarını itiraf edip hatadan dönme niyeti ise yok.

Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Doğadaki yardımlaşma Allahın Rahman ve Rahimiyetine delildir. Doğadaki yardımlaşmanın bilimsel delillerini incelemek isteyenler için link bırakıyorum:

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Hallacı mansur büyük bir evliyadır. Zamanının yobazları tarafından katledilmiştir. Kainattaki her şeyin Allahın tecellisi olduğunu söylemiştir ve bu doğrudur. Burada çok ince bir nokta var "Her şey O" değil "Her şey Ondandır" farsça tabirle "Heme Ost" değil "Heme Ez Ost"