Işid ve Hadisler

KuranMumini2698

☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid

Çelişki yok. Kütübü Sitte diğer hadis kitaplarından daha güvenilirdir. Kütübü Sittenin içinde de güvenilirlik derecesi daha yüksek olanlar vardır. Aynı kitap içerisinde bile güvenilirlik dereceleri diğerlerinden daha yüksek hadisler vardır. En basitinden ahad haberle mütevatir haber arasında mütevatir daha güvenilirdir.

Kültürel olarak kadınlara has kabul edilen renklerin bazı kültürlerde uygun görülmemesi normal.

Buharî’nin İbn Ömer’den yaptığı bir rivayette Resulullah (a.s.m)’ın sarı rengi kullandığını göstermektedir.(Buharî, Libas, 37; İbn Hacer, 10/305, 308).

Siz bir tane kabul edebilirsiniz. Neden birden fazla olduğunu kaynaklarıyla birlikte yazdım. Kabul edip etmemek sizin tercihinizdir
Sünniler recm ayetibi sahih kabul ediyor. Sorularla Sünnilik kıvırıyor.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Çelişki var. Son ayet hangisidirdiye soru soruyorum farklı farklı rivayet var. Sorularla İslamiyet getirdiği yazıda saçma.
Bir şey siz saçma deyince saçma olmaz.

Kemali dine dair, ribaya, helâl ve harama, feraiza ait, kıssa ve haberler hakkında son şudur, demişlerdir. Söz mutlak değil, mukayyettir. Herkesin ilk veya son derken gözettiği bir husus ve cihet vardır. Buna rağmen çelişki var diyorsanız, tercih sizin.
Hadislerde, Muhammed sarı kıyafet giyiyor ama mezheplere göre giyemez.
Ben kendi fikrimi yazdım. Kim aksini söylüyorsa delilleriyle ortaya koyması gerekir. Aksi halde söylenilenler bir anlam ifade etmez.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Sünniler recm ayetibi sahih kabul ediyor. Sorularla Sünnilik kıvırıyor.
Kim kabul ediyorsa neden kabul ettiklerini onlara sorun. Ben görüşlerimi yukarıda yazdım. Ben sorularla İslamiyet sitesinde bu konuda bir kıvırma görmedim aksini düşünüyorsanız site yetkileriyle görüşebilirsiniz. Site yetkililerinin kim olduğunu bilmiyorum, hiçbirini tanımam

KuranMumini2698

☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Bir şey siz saçma deyince saçma olmaz.

Kemali dine dair, ribaya, helâl ve harama, feraiza ait, kıssa ve haberler hakkında son şudur, demişlerdir. Söz mutlak değil, mukayyettir. Herkesin ilk veya son derken gözettiği bir husus ve cihet vardır. Buna rağmen çelişki var diyorsanız, tercih sizin.

Ben kendi fikrimi yazdım. Kim aksini söylüyorsa delilleriyle ortaya koyması gerekir. Aksi halde söylenilenler bir anlam ifade etmez.
Hâlâ açıklama getirmiyorsun. Son inen sureler konusunda farklı rivayet var ? Sünniler recmi savunuyor sende sünni olarak neden Kütübi sitte kitaplarında geçen hadisini inkâr ediyorsun ? Mezheplere göre erkekler sarı kıyafet giyilmez. Mezhep imamcıkları neden sarı kıyafeti yasaklamış ? Kırtas hadisi hakkında hiçbir şey söylemedin. Hadise göre Ömer "Kur'an yeter" diyor. Bu hadisi şerh et.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Hâlâ açıklama getirmiyorsun. Son inen sureler konusunda farklı rivayet var ? Sünniler recmi savunuyor sende sünni olarak neden Kütübi sitte kitaplarında geçen hadisini inkâr ediyorsun ? Mezheplere göre erkekler sarı kıyafet giyilmez. Mezhep imamcıkları neden sarı kıyafeti yasaklamış ? Kırtas hadisi hakkında hiçbir şey söylemedin. Hadise göre Ömer "Kur'an yeter" diyor. Bu hadisi şerh et.
Emrivaki üslubunuz saygısızlık. Bu saygısızlığınıza sadece gerçekler ortaya çıksın diye tahammül ediyordum. Yazdıklarınızın tamamının cevabı yukarıda var.