İslam Alimlerinin Kuran'a Bakarak Gelecekten Haber Vermeleri Mucizesi

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Benzeyen ne burada? Darbe belası. Var mı metinde darbe marbe? Yok.
فإذا أذن الله في زوال مُلكهم
Allah onların mülklerinin sonunun gelmesine izin verdiğinde

Yukarıdaki ifadeler size ait. Arapçada mülk devlet/hükümet/iktidar gibi anlamlara da gelir.

Darbenin bununla alakasız olduğunu iddia ediyorsanız size diyecek sözüm yok :)
Benzetilen ne burada? Karabasan. Var mı metinde karabasan marabasan? Yok.
Darbeyi karabasana benzetiyorum zaten.

Metinde de sizin ifadenizle özetle Allah'ın ateş göndermesinden, şehrin yanıp simsiyah olmasından bahsediyor. Ben de bu ifadelerle bağlantılı olarak darbelerin insanların/şehirlerin/ülkelerin üzerine bir karabasan gibi çöktüğünden, hayatları kararttığından, gelecek hayallerini yakıp kül ettiğinden bahsediyorum. :)

Yazan tarafından düzenlendi:

FİLEozof

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Allah onların mülklerinin sonunun gelmesine izin verdiğinde

Yukarıdaki ifadeler size ait. Arapçada mülk devlet/hükümet/iktidar gibi anlamlara da gelir.

Darbenin bununla alakasız olduğunu iddia ediyorsanız size diyecek sözüm yok :)
Metinde darbe var mı? Yok. Allah'ın mülkün sonunu nasıl getirdiğini ''şehir yandı, simsiyah oldu'' ifadelerinden anlıyoruz.
Darbeyi karabasana benzetiyorum zaten.

Metinde de sizin ifadenizle özetle Allah'ın ateş göndermesinden, şehrin yanıp simsiyah olmasından bahsediyor. Ben de bu ifadelerle bağlantılı olarak darbelerin insanların/şehirlerin/ülkelerin üzerine bir karabasan gibi çöktüğünden, hayatları kararttığından, gelecek hayallerini yakıp kül ettiğinden bahsediyorum. :)
Darbe olmadığına göre, karabasan benzetmesi metinle alakasız.

FİLEozof

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Metinde darbe var mı? Yok. Allah'ın mülkün sonunu nasıl getirdiğini ''şehir yandı, simsiyah oldu'' ifadelerinden anlıyoruz.
Yazmıştık:

Darbe belası tam da böyle bir şeydir, insanların/şehirlerin/ülkelerin üzerine bir karabasan gibi çöker, hayatları karartır, gelecek hayallerini yakar kül eder.

Ayrıca metinde cebbarların bir araya gelmesinden bahsediyor. Darbeciler cebbardır. Çünkü cebren yönetime el koyarlar.

Sonuç olarak metinde darbeden bahsedilmediği iddianız temelsiz bir uydurma.
Bunu Huzeyfe söylediğine göre yine hiçbir şey değişmiyor. :)
Sonuçta gelecekte olacak bir hadise naklediliyor. :)

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
1.si kuranda geleceği sadece allah bilir yazıyor dolayısıyla bu senin dininle çelişiyor zaten.
2.si tamam 1_2 şu doğru çıktı desen neyse tamamı doğru çıktı ne ya hsjshajskqjjsjwjsbsnkskakznsjaknsnaja

FİLEozof

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist

boron

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Ateist
Oraya “gittim” diyor. Gelecek zamanla en fazla “gideceğim” olur. :)

Darbecilerin bir tanesi helak olmadı. Eceliyle öldü.
Demek ki bu cebbarların “darbeci” olduğu temelsiz bir uydurma.
1400 sene önce darbeler mi oluyormuş? 🤣 Anlamadım ben şimdi ne alaka? darbe din min in orda in bin !.

Siz bir ulusun kaynaklarını israf ediyor, ülkeyi kötü yönetiyorsanız. Mal ve can güvenliğini sağlayamıyorsanız. Milletin vatanın güvencesi olarak elbette askeriye duruma müdahale eder. Etmek zorundadır. Çünkü anayasasına hukuka bağlı her görevliyurttaşın vazifesi milletin menfaatlerine aykırı hareket edenleri derdest etmektir. Vatandaş bunu demokratik yollarla bilinçli olarak yapabileceği gibi. Cahil bırakılmış toplumlarda, haklarını kullanmayanların imdatına elbette asker yetişecektir. Asker (TÜRK) demektir. Şimdi o da, milletin sigrotası(ASKER) lahf edildiğine göre rahat rahat milletin mallarına çökülmetedir. Millet yoksulluk içinde sefalet içerisinde iken borçlandırılmaktadır. Beton, inşaat bunların millete bir getirisi yoktur. Millete aş/iş sağlamaz bunlar. Tarım, hayvancılık, teknolojik fabrika, ağır sanayi bunlardır yatırımlar. Aksi mümkün değil. Olsa niye olmaz diyelim? Akıl var nizam var yani. Bu bağlamda 80 olaylarında her ne kadar yargı bazı kişileri yargılayıp hüküm vermiş ise de. Burada kan gövdeyi götüren, sokakların savaş alanına döndüğü bir ortama müdahale edenleri darbeci ilan etmek akla hakarettir. Siz sivil siyasi kudret ile, halkın mal ve can güvenliğini sağlasaydınız. Sağlayamadınız, seyrettiniz diye asker de seyredecek değil di heralde. Nerede bunun asıl sorumlularının yargısı? Sivil kolluk müdahale etseydi. Sokaklarda çatışan serserilere sahi koskoca hükümet ve kollukları nasıl söz geçiremedi? Müdahale edemedi? Aklımızla kimse alay etmesin. Asker zurnanın son deliğidir. Son deliğin yargısı insanların/milletin aklıyla alaydır.

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
1.si kuranda geleceği sadece allah bilir yazıyor dolayısıyla bu senin dininle çelişiyor zaten.
2.si tamam 1_2 şu doğru çıktı desen neyse tamamı doğru çıktı ne ya hsjshajskqjjsjwjsbsnkskakznsjaknsnaja
Bu yazdıklarınızın cevabı konu başlığı altında zaten verilmiş.

İlgili cevaplara varsa bir itirazınız, neresi neden yanlış gösteriniz.

Aksi takdirde konu başlığı altında gereksiz kalabalık yapmayınız.

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Borsanın 1500 ü 1 yıl içinde geçeceğini (ki o dönem 850 puandı) , ons altının global değerinin 2000 doları göreceğini tam bundan 10 ay önce söyledim. Rakam ve süre vererek. Eee? Rumların kaybetmesine çok üzülen Arap halkı ki kendileri bizansın vassalıdır, görürsünüz yenicez sizi dedi diye bilmiş mi oluyor? Benimkinden daha yuvarlak bir ifadeyle üstelik. "on seneye yeneriz biz onları abi" demiş altı üstü amk. Tatavanın kralını yapıyorsunuz.

Fil suresinden yola çıkıp allah napalm bombasını haber vermiş işte mucize budur ibretlik paylaşım :D dersiniz siz bu kafayla. :D

Moderatör tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Borsanın 1500 ü 1 yıl içinde geçeceğini (ki o dönem 850 puandı) , ons altının global değerinin 2000 doları göreceğini tam bundan 10 ay önce söyledim.
1-Yalan söylemediğinizi nereden bilelim?

2-Ekonomiden anlayan birileri bazı verilerden yola çıkarak tahminlerde bulunabilir, bunlardan bazıları da tutabilir ama söylediklerinin TAMAMI doğru çıkan kimse yok.

3-Adamlar kendi ölümünden kaç sene sonraki olayları NET TARİH vererek yazmış ve TAMAMI doğru çıkmış. Bu durum insan gücünü aşarsa demek ki ortada bir mucize var. İnsan gücünü aşmazsa neden ikinci bir örnek gösterilemiyor?

kavak

V ☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
3-Adamlar kendi ölümünden kaç sene sonraki olayları NET TARİH vererek yazmış ve TAMAMI doğru çıkmış. Bu durum insan gücünü aşarsa demek ki ortada bir mucize var. İnsan gücünü aşmazsa neden ikinci bir örnek gösterilemiyor?
Bunlar elbette senin hüsnü kuruntuların. Üzgünüm, harbiden durum bundan ibaret.

FİLEozof

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
@bilgelikyolunda istersen bir müslüman belirle. Benzetme için metin içi gerekçelerin tespitini yapsın ve buraya yazsın, böylece herkes gerekçeniz olup olmadığını görür. Siz de yazabilirsiniz. Çünkü herkes görür minvalindeki lakırdılar artık kabak tadı vermeye başladı. Halep oradaysa arşın buradadır yani. :)

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
1-Yalan söylemediğinizi nereden bilelim?

2-Ekonomiden anlayan birileri bazı verilerden yola çıkarak tahminlerde bulunabilir, bunlardan bazıları da tutabilir ama söylediklerinin TAMAMI doğru çıkan kimse yok.

Al o zaman kayıtlı olan bir olay:
11 ocakta 15 ocak borsa kapanış değerini girmişim.
Sence "Rumlar da tekrar galip gelecek" demek mi daha mucizevi benim yazdığım tweet mi?

Benim yaptığım da mucize mi değil mi? Sayı vermişim ve o kadar imkansıza yakın bir şey ki; Nokta atışı üstelik.

Namaz kılarken bana dönüp kıl bence bundan sonra. :)

Moderatör tarafından düzenlendi:

Son konular