İslam Eleştirilerine Klasik Müslüman Tepkileri

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetim Kur. Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Sen Türk mürk değilsin. Ermeni misin sen?

Bu ülke Müslüman aga. Ya saygı duyarsın ya da defolup gidersin. Ya seve yada seve seve.

Ajan mısın sen? Neden dini eleştiriyorsun?

Bu ülke böyle. Sevmiyorsan si*tir olup gidersin.

Müslümanlar üzerinden İslamı eleştiremezsin. Müslüman ayrı İslam ayrı.

Onlar gerçek Müslüman değil. Onların yaptıkları İslamı bağlamaz.

Ayetleri kafana göre yorumlarsan böyle sapıtırsın işte.

Sen İslamı iyi öğrenmemişsin. Sana tavsiyem şu kitapları bi oku.

Yaa senin konuşmandan belli. Ya Ermenisin yada Rum.

Ne diyon sen lan! Üç kıtaya hükmettik biz a. q.!

Sana bağıranlar İslamı tam bilmiyor. İslam barış dinidir. :p

Yazarı tarafından düzenlendi:

Haim

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Sen yokluğunu ispat edemezsin

Sen gider intaar edersin

Olum annen baban biliomu

Kedimi kesionuz ehe ehe

Sana dua edecem

Saygı duy p*ç

Kanha bana atayiz gız ayarla

Bunların hepsini s*kecen(tabi benim inanmadigimi bilmeyen kişi bu kadar rahat söylüyor yanimda)

Oooyyh piz jenabeth

Sen niye ilahiyat okuyon(bu bana)

Allaha emanet ol eki eki

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
"Yanacaksın"
"Sen körsün"
"Bu gerçek İslam değil ki"
"Git Kuran oku da imana gel"
"İnanmıyorsan saygı duy"
"Gomünist misin l@n sen?!"
"Allah yoksa bu dağları kim yarattı?"

"+Allah yok mu diyorsun?
-Evet.
+Peki kokusunu almadığın bir yerde yemek var ve onu görmüyorsun, ona inanmayacak mısın?
-Kanka acıktın mı?
+Aynen gel burgera gidelim :D "

"Bak şu binayı yapan mütahit varken koskoca evreni yapan bir Allah yok mu diyorsun?"

"Kafir pi* senin anan...."

Liste uzar gider...
Not: Yemekli olanı arkadaşla yaşadık geçen hafta :D

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Aslında müteahhit argümanı mantıklı. Tabi çok genel konuşmuş arkadaş, o yüzden biraz havada kalmış. :) Aslına bakarsak koskoca evrene bakarsak -şimdilik görebildiğimiz kadarıyla- madde yığınından başka hiç bir şey yok. Bir yaratıcı olduğuna dair bir delil bulmak çok zor. Ama sadece şu üstünde yaşadığımız mavi gezegene odaklanırsak, bir şeylerin kendi kendisine oluşamayacak kadar harika olduğunun farkına varabileceğimize inanıyorum.

Canlılığın en temel yapı taşı hücredir. Küçücük bir hücre, kendi içinde öyle farklı organeller ile harika bir yaşam sistemine sahiptir ki, şu anki teknolojimiz dahilinde o kadar küçük ve bu kadar gelişmiş bir sistem yapabilir miyiz, bilmiyorum (Her yerde kullanıyorum, farkındayım ama bir kere daha burada kullanacağım bu örneği mazur görün :)). Böbrek gibi avuç kadar bir organımızın yaptığı işi böbrek hastaları için yapılan diyaliz makineleri uzun süreler içinde böbrek işlevini yerine getirebiliyor. İnsanlığın şahlanışı döneminde bile ancak bu küçücük harika makineye benzer bir cihaz üretebilmiş durumdayız. Ama bu cihaz 1 milyon yıl kadardır insanlıkla birlikte yaşıyor. Yani bu teknoloji biz onu bilmeden çok daha önceden beri bizimle.

Eğer yolda bir taş görseniz, onun neden orada olduğunu umursamazsınız değil mi? Ama bir cihaz bulsanız, (bu noktadan sonra biraz hayal gücüme başvuracağım) o cihazın üstündeki düğmeye her basışınızda sizi bir yere ışınlasa, onun da bu bahsettiğim böbrek veya hücreler gibi ''kendi kendisine Dünya'da oluşmuş sıradan bir şey'' olduğunu mu düşünürdün, yoksa onu bizden daha üstün teknolojiye sahip birisinin tasarladığını mı? :) Bence bu örnek insanın ne kadar göreceli düşünen bir canlı olduğunu ortaya koyuyor. Her yerde, herkeste var diye basite indirgiyoruz. Ama aslında o kadar harika bir makineyiz ki. Suyun içindeki balıklar gibi harikalıkların içinde yüzüyoruz ama onların farkında değiliz. Ve bence bu harikalıklar kendi kendilerine oluşamayacak kadar kompleks.

İslama delil olsun diye sunmuyorum size bunları. Sadece bir Tanrının olduğuna inanmak için yeterli gördüğümü düşündüğüm deliller bunlar.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
İslama delil olsun diye sunmuyorum size bunları. Sadece bir Tanrının olduğuna inanmak için yeterli gördüğümü düşündüğüm deliller bunlar.
Bu konuda herkesin fikri farklı olabilir ama benim fikrim;

Tanrı olabilir veya olmayabilir, insan aklının bunu algılaması mümkün değildir. Eğer tanrı varsa, kesin olarak Dünya'ya müdahale etmemektedir. Dinler ise kesin olarak insan uydurmasıdır.

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Bu konuda herkesin fikri farklı olabilir ama benim fikrim;

Tanrı olabilir veya olmayabilir, insan aklının bunu algılaması mümkün değildir. Eğer tanrı varsa, kesin olarak Dünya'ya müdahale etmemektedir. Dinler ise kesin olarak insan uydurmasıdır.
Tanrıyı gözünle görmediğin sürece inanmayacaksan doğrudur algılamam mümkün değil diyebilirsin. :) Peki sence bu biyoteknolojiler kendi kendilerine mi oluştular? Bu konudaki görüşün nedir?

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Tanrıyı gözünle görmediğin sürece inanmayacaksan doğrudur algılamam mümkün değil diyebilirsin. :) Peki sence bu biyoteknolojiler kendi kendilerine mi oluştular? Bu konudaki görüşün nedir?
Görüşümü yukarıda söyledim. Ya kendi kendine oluşmuştur ya da varedici bir güç tarafından oluşturulmuştur. Bunu insanlar olarak bizlerin anlaması, kavraması mümkün değildir.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
İslâm ülkesinde doğupta İslâm'ı eleştiremezsin. Benim verdiğim vergilerle ayağına hizmet getiriliyor. Çocuğun ücretsiz eğitim alıyorsa, köprüler, barajlar yapılıyorsa bu müslümanların sayesinde oluyor. Hem müslümanların vergileriyle yapılmış hizmetten istifade edeceksin hem İslam'ı eleştireceksin. Yok öyle yağma! Ha bir dağa çıkarsın, hiç bir kamu hizmetinden yararlanmazsın o zaman tamam, İslâm'ı eleştir. Ama bu şekilde olmaz, buna hakkın yok.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
İslâm ülkesinde doğupta İslâm'ı eleştiremezsin. Benim verdiğim vergilerle ayağına hizmet getiriliyor. Çocuğun ücretsiz eğitim alıyorsa, köprüler, barajlar yapılıyorsa bu müslümanların sayesinde oluyor. Hem müslümanların vergileriyle yapılmış hizmetten istifade edeceksin hem İslam'ı eleştireceksin. Yok öyle yağma! Ha bir dağa çıkarsın, hiç bir kamu hizmetinden yararlanmazsın o zaman tamam, İslâm'ı eleştir. Ama bu şekilde olmaz, buna hakkın yok.
Saçmalama. Şu yazdıklarına bi bak. Bu ülke Müslümanların ülkesi falan değil, içinde yaşayan herkesin ülkesi. Artık bunu kafanıza sokun. Bu ülkede herkes istediği inanca sahip olabilir, istediği gibi düşünebilir.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Çoğunluğu Müslüman bu ülkenin. Yediğin içtiğin her şeyde benim payım var. Bunu hatırlasan İslam'a söverken biraz utanırsınız.

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Saçmalama. Şu yazdıklarına bi bak. Bu ülke Müslümanların ülkesi falan değil, içinde yaşayan herkesin ülkesi. Artık bunu kafanıza sokun. Bu ülkede herkes istediği inanca sahip olabilir, istediği gibi düşünebilir.
Kim bilir daha nerelere varacak bu konu...

Düşünce
Agnostik
Bir sorum olacak;

Bu forum dinler hakkında mı? Çünkü ben konuları gördüğümde din hakkında konular karşıma çıkıyor.

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Senin putuna dilediğim gibi konuşurum. Ben bu ülkede doğmaktan çok mu mutluyum. Ama sonuçta bu ülke için mücadele veriyoruz. Ve bir olmalıyız. Siz eğer bu ülke put ülkesidir vs derseniz artık aramız fazlasıyla açılır. Üstüne üstlük nonteistlere yapmadığınız şey kalmadı. Ve bu ülke yi ne kadar b.k tan bir yer yapmadığınız yetememiş gibi yok şükredin diyor. Senin zekan aynı putunun zekası gibi.

Moderatör tarafından düzenlendi:
Üst Alt