İslam Erkeğe Kadını Yönetme Hakkı Vermiştir

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
910
Tepki puanı
482
Düşünce
Agnostik
Kadınla erkek eşittir. Ve kadınlar erkeklerin emaneti değildir. Çünkü kadınlar kendilerini korurlar. Ve islam dini diğer semavi dinler gibi kadına az değer veriyor. Ve ben sonuna kadar kadın haklarını savunuyorum. Kadın ile erkek eşittir.
 
Yazarı tarafından düzenlendi:

minerva

☆☆☆☆
Yazar
Mesajlar
810
Tepki puanı
485
Düşünce
Agnostik
Ne bu kendinizi üstün görme,kadın ve erkek eşittir.
Kadın erkek yasa olarak eşittir biyolojik olarak değil. Bir kadın bir erkeğin gücüne erişemez. Zaten islam indirildiği zaman taş devri kuralları geçerli olunca doğal olarak erkek kadından üstün görüldü. Taş devri kurallarında kim daha güçlüyse o üstündür. Ama artık işler öyle işlemiyor. Ama bunu kendine yediremeyen insanlar var. Örnek bu adam gibi hâlâ kendini üstün sanıyor. Dediğim yanlış anlaşılmasın bu adamı savunduğum yok ha.
 

Science

☆☆☆
Yazar
Mesajlar
657
Tepki puanı
372
Düşünce
Ateist
Ne bu kendinizi üstün görme,kadın ve erkek eşittir.
Bu arkadaşların beyinleri olmadığı için akılları din tüccarlarınin kölesi olmaya çalışırlar tıpkı deve gibi bedevilerin kolesidirler ne anlatırsan anlat anlamaz kendilerini hep kadınlardan üstün görürler
 

unacceptable

ll ☆
Yazar
Mesajlar
2,633
Çözümler
1
Tepki puanı
1,214
Düşünce
Panteist
Lan erkekler daha kendilerini yönetemiyorlar ki bir kadın olmadan bir hiçler. Bir de kadınları mı yönetecekler? Herkes ailesine baksın bakalım anne, kız kardeş olmadan kaç gün insan gibi yaşayacaksınız? Bakın insan gibi dedim ona göre. Hiçbir erkek bu konuda kadınların eline su dökemez. Ayrıca erkekler kadınsız yapamaz asla. Şöyle düşünün mesleğinizi elinize aldınız kendi evinize çıktınız ve artık bir bireysiniz. Bu noktada bile anne babanızı ararsınız. Kaç yaşınıza gelirseniz gelin anne baba aranır. Buna benzer bir durum işte erkeklerin de kadına ihtiyaç duyması. Psikolojik bir şey. Ama kadınlarda bu duygu neredeyse hiç yok.

Yalnız başlığı gördükçe gülüyorum hee. Düşünsenize bir erkeğin kadını yönetebildiğini ::D

Not: Sitedeki beylerden özür diliyorum. Siz üzerinize alınmayın. Benim lafım bu düşünceye sahip olanlara.
 

onezero

Yazar
Mesajlar
188
Tepki puanı
74
Düşünce
Agnostik
İslam erkeğe kadını yönetme hakkını vermiştir. Maalesef günümüzdeki Avrupai yasalar bu hakkımızı gasp etmiş, eşitlik adı altında kadına taşıyamayacağı haklar vermiştir.
Doğru söylüyor:

Kadınlarınız sizin tarlanızdır, tarlanıza istediğiniz gibi gelin. İstikbal için hazırlıklı olun, Allah'tan sakının. O'na, hiç şüphesiz kavuşacağınızı bilin, bunu inananlara müjdele. Bakara-233 Diyanet

Tarla sizin yani!


Cabir (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem), bir kadın gördü ve akabinde hanımı Zeyneb’e geldi. Zeyneb (Radiyallahu Anha) o sırada çamaşır yıkıyordu. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) hacetini yerine getirdi. (Yani cinsel ilişkiye girdi.) Sonra sahabelerin yanına çıkıp şöyle buyurdu:

“Şüphesiz ki kadın, şeytan suretinde gelir ve şeytan suretinde arkasını dönüp gider! Sizden biri bir kadın görüdüğü zaman hemen eşine gelsin ve onunla cinsel ilişkiye girsin! Çünkü onda olanın aynısı onda da vardır. Böyle yapması, onun nefsinde olan şeyi (yani kötü düşünceleri) giderir!”

Müslim 1403/9, 10 Tirmizi 1167

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Nefsim elinde olan Allah’a yemin ederim ki, bir erkek karısını yatağına çağırır da kadın gelmezse, kocası ondan razı oluncaya kadar, semada olan Allah o kadına gazab eder!”

Müslim 1436/121


Hülasa, kadın erkeğin ihtiyaçları için yaratılmıştır; islam' a göre! Gel dedimi erkek işi gücü bırakacak erkeğin *eks ihtiyacını anında görecek. Nokta!
 

Ephesus

☆☆
Yazar
Mesajlar
440
Tepki puanı
227
Düşünce
İgnostik
İslam erkeğe kadını yönetme hakkını vermiştir. Maalesef günümüzdeki Avrupai yasalar bu hakkımızı gasp etmiş, eşitlik adı altında kadına taşıyamayacağı haklar vermiştir. Bu sebeple kadınlarımız zıvanadan çıkmış erkekler de İslâmiyetten kalma kadını yönetme dürtüsüyle kadın cinayetlerine başlamıştır. Elbette bu büyük bir günahtır. Asla bu sebeple bir insan öldürülmemelidir. Ama artan kadın cinayetleri de bir vakıadır. Peki bunu nasıl durdurabiliriz? Elbette özümüze, dinimize dönerek durdurabiliriz. Biz Müslüman erkekler yüzlerce yıl Allah'ın bize verdiği kadını yönetme hakkıyla yaşadık ve bu terbiye ile büyüdük. Sonra birileri geldi çağdaşlaşma adı altında Avrupa'dan yasalar getirdi ve bu düzeni bozdu. Adeta Türk milletinin genleriyle oynanmış oldu. Avrupai yasalarla yönetilmeye alışık olmayan toplum bu yeni durumda zıvanadan çıktı. Türkiye kadın cinayetlerinde zirveye çıktı. Bunun tek nedeniyse İslam şeriatından vazgeçmemizdir.

Yerli ve yabancı medyanın Şeriatı kötü bir şeymiş gibi göstermek için en çok uğraştığı İslami konu erkeğin dört kadın alma hakkıdır. Oysa bu hak verilmiş olsa bile realitede bunu uygulamak çok zordur. Dört kadın en az dört boğaz demek. Kaç insanda bu kadar para var ki dört kadın alabilsin. Hele günümüzde tek bir aile bile bu kadar zor geçinirken nerede kaldı dört kadına bakmak. Ama bu Allah'ın erkeğe tanıdığı bir haktır. Yani gücü yeten bir erkek söke söke dört kadın alır. Ama asıl mesele hiç bir zaman bu olmadı. Gavurların asıl meselesi kanunlarımızı değiştirip genlerimizle oynamaktı. Maalesef başardılar da. Ve yine asıl mesele erkeğin kadını yönetme hakkını elinden almaktı. Böylece batı, Türk toplumunu da kendisi gibi zıvanadan çıkarttı. Çünkü kadın bozulursa toplum da bozulur. Allah bunu bildiği için erkeğe kadını yönetme hakkı verdi. İşte bu sebeple atalarımız "kızı boş verirsen ya davulcuya ya zurnacıya kaçar" dedi. Ayrıca "kadının karnından sıpayı, sırtından sopayı eksik etmeyeceksin" dedi. Bütün bunlar yaşanmış hayat tecrübelerine dayanır ve kadını yönetmekle ilgilidir.
Ne utanç verici bi adamsın. Öldün galiba
 

Son konular

Üst