İslam öncesi İslam var mıydı?

Tiglath

ll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Fetih 23: Allah'ın, ötedenberi süregelen kanunu budur. Allah'ın kanununda asla bir değişiklik bulamazsın.

Adem’den beri her kavime elçi gönderilip İslam’ın yani Allah’ın yukarıda bahsedilen değişmez kanunlarının deklare edildiği iddia edilir. Gel gör ki dünya üzerinde İslam öncesi İslam’ın varlığına dair tek bir kanıt yoktur. Bu elçiler ne elçiliği yaptılar? Hiç mi iz bırakmadılar? Bir tane kanıt bırakmazlar mı yahu?

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Fetih 23: Allah'ın, ötedenberi süregelen kanunu budur. Allah'ın kanununda asla bir değişiklik bulamazsın.

Adem’den beri her kavime elçi gönderilip İslam’ın yani Allah’ın yukarıda bahsedilen değişmez kanunlarının deklare edildiği iddia edilir. Gel gör ki dünya üzerinde İslam öncesi İslam’ın varlığına dair tek bir kanıt yoktur. Bu elçiler ne elçiliği yaptılar? Hiç mi iz bırakmadılar? Bir tane kanıt bırakmazlar mı yahu?
Yazalım Allah'ın izniyle kanıt bırakmadıkları sizin sığ ve zehir görüşlerinizden biridir. Kur'an-ı Kerim en büyük kanıtlardandır. Sözlü tarihin yazılı tarihe göre çok çok fazla yüzdesel olarak yer kapladığını kabul etmemekte yine sığ ve zehir görüşlerden sadece bir tanesidir.

Sümerler, maya tabletleri, mısır hiyerogliflerin de sünnetin olması ve Hz.Muhammed(sav) efendimizin hadis-i şerifinde geçmesi de delillerden biridir. "Dört şey var ki, bunlar peygamberlerin sünnetlerindendir. Sünnet olmak, güzel koku sürünmek, misvak kullanmak ve evlenmek." (Tirmizî, Ahmed b. Hanbel, Müsned,). Sünnet hakkında bilgi almak isterseniz tıklayınız inşaAllah vesile olur.

Yukarıda saydıklarım harici Allah'ın izniyle deliller çoğalır. Makaleler, kitaplar, araştırmalar yapılıp aklınca İslamiyet'i çürütmeyi deneyen kişiler vesilesi ile görüyoruz ki değişmemiş. Örnek olarak: Başörtü, yaratılış, Tufan gibi konular geçmektedir buda yine açtığınız konuya delil teşkil etmektedir.

Bilmediğim ve bilmediğimiz pek çok daha kanıt mevcut inşaAllah vesile olur.

KindarSürpriz

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
İslam'dan ne anladığına göre. Bugünkü geniş külliyattan bahsediyorsan yoktu, ancak Kuran'ın bundan bahsettiğini düşünmek anakronolojik bir hata, üstüne üstlük bir de aptallık olur.

İslam'ın özü yani tevhid vardı.
Saldırmazlık dini, barış dini de vardı.

Wqwq1

Ayrıldı
Düşünce
Bağımsız
Yazalım Allah'ın izniyle kanıt bırakmadıkları sizin sığ ve zehir görüşlerinizden biridir. Kur'an-ı Kerim en büyük kanıtlardandır. Sözlü tarihin yazılı tarihe göre çok çok fazla yüzdesel olarak yer kapladığını kabul etmemekte yine sığ ve zehir görüşlerden sadece bir tanesidir.

Sümerler, maya tabletleri, mısır hiyerogliflerin de sünnetin olması ve Hz.Muhammed(sav) efendimizin hadis-i şerifinde geçmesi de delillerden biridir. "Dört şey var ki, bunlar peygamberlerin sünnetlerindendir. Sünnet olmak, güzel koku sürünmek, misvak kullanmak ve evlenmek." (Tirmizî, Ahmed b. Hanbel, Müsned,). Sünnet hakkında bilgi almak isterseniz tıklayınız inşaAllah vesile olur.

Yukarıda saydıklarım harici Allah'ın izniyle deliller çoğalır. Makaleler, kitaplar, araştırmalar yapılıp aklınca İslamiyet'i çürütmeyi deneyen kişiler vesilesi ile görüyoruz ki değişmemiş. Örnek olarak: Başörtü, yaratılış, Tufan gibi konular geçmektedir buda yine açtığınız konuya delil teşkil etmektedir.

Bilmediğim ve bilmediğimiz pek çok daha kanıt mevcut inşaAllah vesile olur.
Yer çekimini de ben buldum.

Ivar

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
İslam'ın özü yani tevhid vardı.
Saldırmazlık dini, barış dini de vardı.
Öyle mi diyorsun?

"...İslam barış dini değildir, islam dini teslim olup, cihad dinidir..."

Yahudimisin? 🤣 Diyor. Sonra "...Okey" diye videoyu bitiriyor. Gavur bu da, iyi mi? 🤣 Git cihad et ulan o zaman ahmak... Video çekeceğine...

Sahi o gerçek islam deeel. Bu gerçek değel. Hanginiz asıl gerçek?

Semtsel Noah tufanı iddian gibi bir şey mi bu dediğin barış?

Yazan tarafından düzenlendi:

Tiglath

ll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Dört şey var ki, bunlar peygamberlerin sünnetlerindendir. Sünnet olmak, güzel koku sürünmek, misvak kullanmak ve evlenmek
Ha ha ha.😂
Mısır, Sümer, Maya topluluklarına giden peygamberler öğrete öğrete bunları mı öğretmişler? Hem bu dediklerin Kuran’da bile yok.
Bu toplumlar çok tanrılıdır. Allah nedir bilmezler. Putlarını sayacak olsam sayfalar yetmez.

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Ha ha ha.😂
Mısır, Sümer, Maya topluluklarına giden peygamberler öğrete öğrete bunları mı öğretmişler? Hem bu dediklerin Kuran’da bile yok.
Bu toplumlar çok tanrılıdır. Allah nedir bilmezler. Putlarını sayacak olsam sayfalar yetmez.
Yazdığım metinde Peygamberler sadece bu dört şeyi öğretmiştir dedim mi?
Toplumlar sapıttığı için Tevhid inancından uzaklaştığı için ve saptıkları için Peygamberler gitmiştir. Her Peygamber giden kavim Müslüman olacak diye bir yerde yazı geçmemektedir yine sizin yanlış ve zehir yorumlarınızdan sadece ikisini yazdım.
Kur'an-ı Kerim'de olmayan nedir? Sünnet mi? Hadislerde geçiyor sahih olarak.

phecabres

Çaylak
Düşünce
Agnostik
Öyle mi diyorsun?

"...İslam barış dini değildir, islam dini teslim olup, cihad dinidir..."

Yahudimisin? 🤣 Diyor. Sonra "...Okey" diye videoyu bitiriyor. Gavur bu da, iyi mi? 🤣 Git cihad et ulan o zaman ahmak... Video çekeceğine...

Sahi o gerçek islam deeel. Bu gerçek değel. Hanginiz asıl gerçek?

Semtsel Noah tufanı iddian gibi bir şey mi bu dediğin barış?
Ben müslümanım ama demokraaatım. Hadi ordaaaan! Kafiiiir! 😂

apokalips

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Sümerlerin, maya tabletleri, mısır hiyerogliflerin de sünnetin olması ve Hz.Muhammed(sav) efendimizin hadis-i şerifinde geçmesi de delillerden biridir. "Dört şey var ki, bunlar peygamberlerin sünnetlerindendir. Sünnet olmak, güzel koku sürünmek, misvak kullanmak ve evlenmek." (Tirmizî, Ahmed b. Hanbel, Müsned,).
Anlamadım şimdi, bu dört şey sümer, maya ve mısır tabletlerinde de mi geçiyor ve bu da kanıt mı? sünnet hariç tüm medeniyetlerin yaptığı şeyler bunlar.

Yazan tarafından düzenlendi:

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Anlamadım şimdi, bu dört şey sümer, maya ve mısır tabletlerinde de mi geçiyor ve bu da kanıt mı ?
Sünnet olmak mısırdan kalma diye İslam -haşa- çalıntı din diyen vardı bu forumda da delillerin sadece birisinin arasına koymak istedim.

Sümerde maya tabletlerinde geçen hatırladığım kadarı ile;

Tufan, yaratılış, başörtü, Hz.Adem(as)'ın cennetten kovulması, Hz.Eyyüb Peygamber...

Hadiste sünnet ve evlenmek harici güzel koku ve misvağın delili var mı bilmiyorum. Ben kısa bir delil sundum sadece.

Evren

Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Bağımsız
Sünnetten kasıt elçinin örnek davranışları mı?
Bir dinin tanrısının olup doğru ahlakı en iyi biçimde temsil eden bir elçisinin olması doğal bir şey.
İnanç sistemleri benzeyebilir.

Evren

Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Bağımsız
Sünnet olmak mısırdan kalma diye İslam -haşa- çalıntı din diyen vardı bu forumda da delillerin sadece birisinin arasına koymak istedim.

Sümerde maya tabletlerinde geçen hatırladığım kadarı ile;

Tufan, yaratılış, başörtü, Hz.Adem(as)'ın cennetten kovulması, Hz.Eyyüb Peygamber...

Hadiste sünnet ve evlenmek harici güzel koku ve misvağın delili var mı bilmiyorum. Ben kısa bir delil sundum sadece.
Hahahahahah.
Tanrı 124 bin peygamber gönderiyor hiçbirinin izi tarihe geçmiyor herkes elçilerden duyduklarını alıp başka şekle sokuyor demek ha?
İnsanlığın yaşı 150-200 bin civarında.
Tanrı bir türlü mesajını koruyamamış en son islamda karar kılmış.

Evren

Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Bağımsız
O sizin yanlış yorumunuz.

Vesile olur.

GandalfThePink

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Sünnet aslında tanrının Yahudileri Mısır dan çıkardıktan sonra tanrıyla yaptıkları antlaşmadır.

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Vesile olur.
300.000 Yıl yazmıyor.

Son konular