İslamda Eş değiştirme de varmış(Swinger)

alemdar27

Üye
Düşünce
Deist
Konu Sahibi
Ahzap 52;
Diyanet İşleri Meali (Yeni)
Bundan sonra, güzellikleri hoşuna gitse bile başka kadınlarla evlenmek, eşlerini boşayıp başka eşler almak sana helâl değildir. Ancak sahip olduğun cariyeler başka. Şüphesiz Allah, her şeyi gözetleyendir.

Altı çizili kısmı okuduğumuzda dehşete düşüyor insan. Değiştir diye bir oyun vardı birden onu anımsadım. Ulan bu müslimlerin aklı fikri çükündeymiş beee. Bizede evlenemiyorsan oruç tut diye nasihatte bulunurlardı:@:@:@

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Evet Kuran'da kullanılan kelime "tebeddele". Bu kelime swing çağrışımı yapıyor. Çağrışım apaçık!

Ki İslam'ın altyapısı buna uygun. Çünkü boşsun dedi mi kadın boş oluyor. Şimdi bir sürü eş var değil mi. Birini herif gözden çıkardı, üç aydır ona dokunmuyor. Nasıl olsa başka eşler var. Boş ol dedi mi iddete de gerek yok, satar kadını! Kendisi gibi eş değiştirmek isteyen biri de aynı işi yapmıştır, anında eşleri değişirler!

Tekrar geri alacaklarsa iddet var, çok eş olunca o da sorun değil, beklesin!

Peki o zaman başka evlilik sistemi olamazdı, kayıt yok kuyut yok resmiyet yok, mecbur böyle olacaktı denirse...

Olmaz. Kadılık sistemi var, kabilenin karar mercisi eşraf meclisi var, var da var. Diyeceklerdi boşanmak isteyen taraflar gelecek, biz boşayacağız. Sistemi o zaman da olsa böyle kurmaları gerekirdi.

Lafı herifin ağzına verir, boşama yetkisini ağzına koyarsan yemeyeceği bot kalmaz! Swing de yapar!

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Bu ayet tüm müslümanlaramı hitap ediyor yoksa sadece muhammedemi hitab ediyor?

Bence bu ayet eşini boşayıp başka bir eş almaktan bahsediyor değiş tokuş çıkaramadım ben bu ayette sadece muhammede hitap ediyorsa zaten muhammedin eşleri müslümanların anneleri diye belirtilmiş. Yani muhammedin eşleri muhammed onları boşasa bile kimse ile evlenemezler. Muhammedin böyle bir uygulaması varsa kuran ayetlerini ezip geçiyor demektir.

Moderatör tarafından düzenlendi:

alemdar27

Üye
Düşünce
Deist
Konu Sahibi
Bu ayet tüm müslümanlaramı hitap ediyor yoksa sadece muhammedemi hitab ediyor?

Bence bu ayet eşini boşayıp başka bir eş almaktan bahsediyor değiş tokuş çıkaramadım ben bu ayette sadece muhammede hitap ediyorsa zaten muhammedin eşleri müslümanların anneleri diye belirtilmiş. Yani muhammedin eşleri muhammed onları boşasa bile kimse ile evlenemezler. Muhammedin böyle bir uygulaması varsa kuran ayetlerini ezip geçiyor demektir.
Bu ayette eşlerle ilgili bir durum yok zaten üstadım. Yazıda altı çizili yere odaklandığımızda, Cariyeleri istediğin şekilde değiştirebilirsin diyor. Yani değiştirme olayı cariyelerle ilgili, anlayacağınız kadınlık onuru yine ayaklar altında.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Bu ayette eşlerle ilgili bir durum yok zaten üstadım. Yazıda altı çizili yere odaklandığımızda, Cariyeleri istediğin şekilde değiştirebilirsin diyor. Yani değiştirme olayı cariyelerle ilgili, anlayacağınız kadınlık onuru yine ayaklar altında.
Ayette bundan sonra ifadesi geçiyor demekki daha önce eşleri ile ilgilide bir durum mevcut.

Cariye konusu zaten açık islama göre cariye maldır. Al sat değiştir farketmez.

alemdar27

Üye
Düşünce
Deist
Konu Sahibi
Ayette bundan sonra ifadesi geçiyor demekki daha önce eşleri ile ilgilide bir durum mevcut.
Tabiki mevcut, hatta adamım biri gelir Muhammede Aişeyle kendi hanımını değiştirmeyi teklif eder, o da kabul etmez değiştirme işinin kaldırıldığını söyler. Adamda o zaman sen öldükten sonra bende aişeyi alırım deyince peygamber eşleri sizin annelerinizdir ayeti iner

Tiglath

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
İslam’da cariye müslüman olsa bile cariye kalır. Alınır, satılır, dövülür, öldürülür. Hiçbir cezası yoktur. Hepsi yasaldır. Eş değiştirme bunların yanında çok masum kalır. İnsanlığın dip yaptığı bir din.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ahzap 52;
Diyanet İşleri Meali (Yeni)
Bundan sonra, güzellikleri hoşuna gitse bile başka kadınlarla evlenmek, eşlerini boşayıp başka eşler almak sana helâl değildir. Ancak sahip olduğun cariyeler başka. Şüphesiz Allah, her şeyi gözetleyendir.

Altı çizili kısmı okuduğumuzda dehşete düşüyor insan. Değiştir diye bir oyun vardı birden onu anımsadım. Ulan bu müslimlerin aklı fikri çükündeymiş beee. Bizede evlenemiyorsan oruç tut diye nasihatte bulunurlardı:@:@:@
İslamda swinger yasaktır. Buna delil hem iddet süresi olması, hem kadının rızası olmadan kimseyle evlendirelemeyeceğinin hükme bağlanması, hem de aşağıda yazılan olaydır.
Tabiki mevcut, hatta adamım biri gelir Muhammede Aişeyle kendi hanımını değiştirmeyi teklif eder, o da kabul etmez değiştirme işinin kaldırıldığını söyler. Adamda o zaman sen öldükten sonra bende aişeyi alırım deyince peygamber eşleri sizin annelerinizdir ayeti iner
İslamda diğer kadınlar gibi cariyelerin de dövülmesi, öldürülmesi haramdır. Aksi iddialar, işkembeden atma iftiralardır; hiçbir kaynağa dayanmayan uydurmalardır.
İslam’da cariye müslüman olsa bile cariye kalır. Alınır, satılır, dövülür, öldürülür. Hiçbir cezası yoktur. Hepsi yasaldır. Eş değiştirme bunların yanında çok masum kalır. İnsanlığın dip yaptığı bir din.
İftiracının El Kitabı Madde 1 ve 3 uygulanıyor:
"İslamı eleştirip insanların gözünden düşürmek için;
1-Ayet ve hadislere İslamı eleştirebilmek için verebileceğiniz kadar tepki toplamasını sağlayacak anlamlar verin. Verdiğiniz anlamların diğer ayet ve hadislerle çelişmesini önemsemeyin. Ya da mevcut sahih kaynaklardaki yazanlara ekleme çıkarma yapın, veyahut cımbızla çekip bağlamından kopararak anlamları çarpıtın. Bunların yanlış olduğu, metin kritiği bilimine göre ayet ve hadisler anlamlandırılırken diğer ayet ve hadislere, nüzul sebebine, ilk muhatap olan Peygamber ve Sahabenin nasıl anladığına bakmak, kısacası işkembeden atmayıp bilimsel kriterlere göre anlamlandırma yapmak gerektiğini söyleyen veyahut bu ifadelerin sahih kaynaklardan alınmışsa cımbızlandığını, önünde sonunda yazanlarla birlikte gösteren çıkarsa kıvırmakla suçlanırsınız, olur biter.
3-Uydurma kaynakların da uydurma olduğu ortaya çıkınca son safhaya geçin. Aslında bu safha anlayanlar için acziyetinizi ilan etmiş olduğunuz anlamına gelir ama merak etmeyin çoğunluk bunu anlayamaz. Son safhada hiçbir kaynakta geçmeyen yeni yalanlar üretin. Pirimiz Hitlerin Propaganda Bakanı Joseph Goebbels'in dediği gibi <<Yeterince büyük bir yalan söylerseniz ve bu yalanı sürekli tekrar ederseniz, insanlar sonunda buna inanmaya başlayacaktır.>>"

Yazarı tarafından düzenlendi:

alemdar27

Üye
Düşünce
Deist
Konu Sahibi
İslamda swinger yasaktır. Buna delil hem iddet süresi olması, hem kadının rızası olmadan kimseyle evlendirelemeyeceğinin hükme bağlanması, hem de aşağıda yazılan olaydır.

İslamda diğer kadınlar gibi cariyelerin de dövülmesi, öldürülmesi haramdır. Aksi iddialar, işkembeden atma iftiralardır; hiçbir kaynağa dayanmayan uydurmalardır.

İftiracının El Kitabı Madde 1 ve 3 uygulanıyor:
"İslamı eleştirip insanların gözünden düşürmek için;
1-Ayet ve hadislere İslamı eleştirebilmek için verebileceğiniz kadar tepki toplamasını sağlayacak anlamlar verin. Verdiğiniz anlamların diğer ayet ve hadislerle çelişmesini önemsemeyin. Ya da mevcut sahih kaynaklardaki yazanlara ekleme çıkarma yapın, veyahut cımbızla çekip bağlamından kopararak anlamları çarpıtın. Bunların yanlış olduğu, metin kritiği bilimine göre ayet ve hadisler anlamlandırılırken diğer ayet ve hadislere, nüzul sebebine, ilk muhatap olan Peygamber ve Sahabenin nasıl anladığına bakmak, kısacası işkembeden atmayıp bilimsel kriterlere göre anlamlandırma yapmak gerektiğini söyleyen veyahut bu ifadelerin sahih kaynaklardan alınmışsa cımbızlandığını, önünde sonunda yazanlarla birlikte gösteren çıkarsa kıvırmakla suçlanırsınız, olur biter.
3-Uydurma kaynakların da uydurma olduğu ortaya çıkınca son safhaya geçin. Aslında bu safha anlayanlar için acziyetinizi ilan etmiş olduğunuz anlamına gelir ama merak etmeyin çoğunluk bunu anlayamaz. Son safhada hiçbir kaynakta geçmeyen yeni yalanlar üretin. Pirimiz Hitlerin Propaganda Bakanı Joseph Goebbels'in dediği gibi <<Yeterince büyük bir yalan söylerseniz ve bu yalanı sürekli tekrar ederseniz, insanlar sonunda buna inanmaya başlayacaktır.>>"
Yaw he he he

Minik Kuş

Üye
Düşünce
Sünni
bu ayeti swinger sex e nasil bağladınız hayret xDdd

aslinda dünyanın en neşeli,en eğlenceli swinger dansı o.araplar eskiden toplanıp eş değiştirmeli dans ederlermiş.ondan. : D

işte sonra evli kadınlar kıskanmasın diye eş değiştirme yasaklanmış, sadece cariyeler dans ederken değiştirilmiş. : xDDDD

sonraları bu dans swing dance olmuş

dediğinizin bu anlattığım gibi bir yorumlamadan farki yok.hep çarpıtma.ayetlere hep şaşi bakiyorsunuz xD xD xD xDDDD

alemdar27

Üye
Düşünce
Deist
Konu Sahibi
bu ayeti swinger sex e nasil bağladınız hayret xDdd

aslinda dünyanın en neşeli,en eğlenceli swinger dansı o.araplar eskiden toplanıp eş değiştirmeli dans ederlermiş.ondan. : D

işte sonra evli kadınlar kıskanmasın diye eş değiştirme yasaklanmış, sadece cariyeler dans ederken değiştirilmiş. : xDDDD

sonraları bu dans swing dance olmuş

dediğinizin bu anlattığım gibi bir yorumlamadan farki yok.hep çarpıtma.ayetlere hep şaşi bakiyorsunuz xD xD xD xDDDD
Birde sen şaşı baksan, herşey güzel olacak

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bence bu ayet eşini boşayıp başka bir eş almaktan bahsediyor değiş tokuş çıkaramadım ben
Tebeddele sözcüğünün kullanılmış olması böyle bir kanı uyandırıyor. Çünkü tebdil demek, bir şeyi ona bedel, yani onun yerine bir şeyle değiş tokuş etmek demektir. Swing olmasa yanlış anlama olmasın diye bu sözcükten kaçınılması gerekirdi. Örneğin artık sınırsız kadın alma özgürlüğüne son verdik, başka kadın almayacaksın bundan sonra denilebilirdi. Öyle denilmemiş. Tebeddül dedin mi al bunu ver onu anlaşılır. Bu anlam kaçınılmaz.

İkincisi, boşama yetkisini adama vermek ciğeri kediye emanet etmektir. Bu yetki ile adam bu işi yapar, potansiyel var. Sen boşa ben boşayayım sen al ben alayım anlaşması yapabilirler. Sonra tamam eski duruma gelsin de diyebilirler veya demezler. Sadece iddet engeli bu işi çok kısa vadeli yapmaya engel teşkil eder, o da çok eşlilik nedeniyle önemli bir engel değil.

Tebeddül sözcüğü kullanılmamalıydı bir, boşama yetkisi adama verilmemeliydi iki. Bunlar hata.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yazıda altı çizili yere odaklandığımızda, Cariyeleri
Cariyeler zaten sağ elin sahip olduğu, yan, öz mal. Alınır satılır konuma getirilmiş zaten bu sağ elin sahip olduğu lafıyla. Sorun tebeddele sözcüğünde. Sorunu oluşturan kelime, bu. Dolayısıyla konu, eşler.

Ayrıca bundan sonra lafından da önce becayiş adı altında swingin helal sayıldığı, bu pasaj ile eşleri müminlerin anneleri ilan edilen Muhammed'e mahsus bunun yasaklandığı yorumunu bir kısım muslimler de reddedemiyorlar. Çünkü anlam bayağı güçlü. Tebeddele sözcüğünden eğer swing yoksa kaçınılması şarttı. Kaçınılmamış olması güçlü bir swing çağrışımı yapıyor.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben yani bu pasajı söz konusu ettiğimde muslimlerden duyuyorum; allah dilediğini helal dilediğini haram kılar sen karışamazsın, swingi de istediği zaman helal ve istediği zaman haram kılabilir diyorlar.

Şimdi, ben muslimken de sadece Kuran'cıydım, şimdi de öyleyim. Hadis hayatımda hiç kabul etmedim. Oldum olası hadislere gıcık giderim kaba tabirle. O nedenle hadis eleştirisi yapmam. Bir şartla: Kuran ile tam paralellik gösteriyorsa Kuran eleştirimi onun ile destekleyebilirim.

Burada da bu durum geçerli, İslam tarihine baktığımızda Medinelilerin muhacirler gelince birer eşlerini boşayıp birer muhacire verdikleri rivayetini görüyoruz. Bunu da destekleyici olduğu için not etmek gerekiyor. Pasaj ile çok paralel, çünkü pasajı tebeddele sözcüğüne dayanarak swinge yorduğumuzda, bunun sadece Muhammed'e yasaklandığı, diğer müminlere serbest olduğu anlamı çıkıyor!

Vahim!

Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Tabii ki tebeddele kelimesi kullanılacak. Eşini boşayıp ona karşılık / onun yerine yeni eş almak yasak. Olay bu kadar basit:)

Tiglath

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Cariye islamda mal hukukuna girer. Cariye ile ilgili her tasarruf mal sahibine aittir. Yasaldır. Dövebilir, öldürebilir, satabilir, fuhuş yaptırabilirsiniz.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Cariye islamda mal hukukuna girer. Cariye ile ilgili her tasarruf mal sahibine aittir. Yasaldır. Dövebilir, öldürebilir, satabilir, fuhuş yaptırabilirsiniz.
Cariyeyle ilgili yapabilir dediğiniz iddialar, hiçbir delile dayanmayan, sizin işkembeden attığınız iftiralar. Öyle değilse haydi delillerinizi gösterin :)

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Peki bunlar eş değişimi yapıyordularsa çocuğun babasını belirleme konusunu nasıl yapıyorlardı? İşte iddet kuralı bunun için önemli bunlarda! Anlaşılan o ki bunlar iddete uyarak babayı belirliyor, baba kim bilindikten sonra bir kadının farklı adamlardan çocuk yapmasını önemsemiyorlardı. Durum böyle çıkıyor. Baba kim bilinsin yeter. Nasıl olsa kadınlar savaşçı fabrikası, çocuk büyüdü mü erkekse hemen savaşa gidecek. Kızsa hemen çocuk fabrikası olacak.

Bunlar bu şekilde Endonezya'ya kadar ulaştı anlaşılan. Önemli olan çocuk fabrikasını çalıştırıp en uç noktalara savaşçı pompalamak. Kim kimi düdüklüyor önemli değil. Savaşçı doğurup gönderiyor mu, tamam. Çocuğun adını doğru koyduysan babası belliyse mesele yok. Kim olduğu önemli değil. Belli olması yeterli. Şehit olduğunda atıyorum Hasan bin Ammar şehit oldu diyebilmek önemli! Kimin oğlu belirsiz Ammar şehit oldu demek istemiyorlar! Kimin oğlu bilmek istiyorlar. Önem verdikleri bu!

Durum böyle gözüküyor. Bu mekanizma ile bunlar dünyanın dört yanına savaşçı pompalamışlar. İslamı bu mekanizma ile yaymışlar.