İslam'da Eşcinselliğin Yasaklanması

Düşünce
Deist
Ayet ve hadislerle başlayalım:

“Erkeğin erkeğe, kadının kadına yaklaşması zinadır”
Hadisi Şerif (Beyhaki)

Aynı zamanda Araf suresi 80-82. ayetlerde de lut kavminin erkek erkeğe ilişkiye girmesinden dolayı helak edildiklerinden falan bahsedilmekte. Yani açık bir şekil İslam'da eşcinsellik büyük günahlar arasındadır.

Şimdi doğuştan gelen çeşitli psikolojik rahatsızlıklar vardır. Down sendromu gibi. Down sendromlu bireyden normal davranmasını bekleyemezsin. Ondan normal insanlar gibi davranmasını istemek ve davranmayınca onu cezalandırmak çok saçma ve acımasız bir davranıştır. Eşcinsellik de doğustan gelen hormonal ve psikolojik bir bozukluktur. Eril davranışlar testesteronun östrojene oranla daha fazla salgılanması sayesinde, dişil davranışlar ise östrojenin testesterona oranla daha fazla salgılanması sayesinde gösterilir. Dişi bir bireyde östrojenin yerine testesteron fazla salgılanırsa eril, erkek bireyde testeron yerine östrojenin fazla salgılanırsa dişil davranışlara neden olur. Bu bozukluk ise doğuştan veya sonradan çevre etkisi ile -hipofize darbe alınması gibi- oluşur. Yani kesinlikle bireyin tercihi değildir bu bozukluk -hormonları normal olduğu halde eşcinsel olanları dahil etmiyorum-. Dolayısı ile down sendromlu bir bireyden normal davranış beklemek ne kadar saçma ise hormonal bozukluk yaşayan bir bireyden normal davranış beklemek de o derece saçmadır. Normal insanlar nasıl karşı cinsten hoşlanıyorsa ve bunu da ellerinde olmadan hormonlar nedeniyle yapıyorsa eşcinseller de hemcinslerinden hoşlanıyorlar ve bunu ellerinde olmadan hormonlarının etkisiyle yapıyorlar. Onlardan beklenmesi gereken davranış hemcinslerinden hoşlanması çünkü hormonları buna müsaade ediyor.

Tanrı insanları kusurlu yaratıp kusurlarından dolayı onları cezalandırıyor olamaz.

Moderatör tarafından düzenlendi:

ATLAS

Üye
Düşünce
Ateist
Ben katılmıyorum eşcinselliğin bir rahatsızlık olduğuna. Hatta örnek verdiğiniz down sendromunun da bir rahatsızlık bir bozukluk olduğunu düşünmüyorum. Belki de down sendromlular normal insanlardır da biz normal insanlar arızalıyızdır, veya eşcinselller normaldir de biz heteroseksüeller anormalizdir.

Bir de böyle düşünün bi bakalım, yani bir de bardağın dolu değil de boş tarafından bakmayı bir deneyelim, kimbilir belki de daha başka şeyler görebiliriz.

Düşünce
Deist
Ben katılmıyorum eşcinselliğin bir rahatsızlık olduğuna. Hatta örnek verdiğiniz down sendromunun da bir rahatsızlık bir bozukluk olduğunu düşünmüyorum. Belki de down sendromlular normal insanlardır da biz normal insanlar arızalıyızdır, veya eşcinselller normaldir de biz heteroseksüeller anormalizdir.

Bir de böyle düşünün bi bakalım, yani bir de bardağın dolu değil de boş tarafından bakmayı bir deneyelim, kimbilir belki de daha başka şeyler görebiliriz.
En azından bizden farklılar ve bizim gibi davranmalarını istemek haksızlık olur değil mi?

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Başkanı
Düşünce
Agnostik
Reha Muhtar eşcinsellik konusunda Eşcinsellik Doğuştan mı? adlı bir köşe yazısı yazmış daha önce. Bu yazıda ve başka birçok bilimsel yazılarda da bahsedildiği üzere Eşcinselliğin doğuştan olduğu kesin gibi. Ama Kuran doğuştan değil diyor. Kusurlu yaratıp sonra da niye böylesin diye cezalandıran bir tanrı ile karşı karşıyayız. :D

ATLAS

Üye
Düşünce
Ateist
bizim gibi davranmalarını istemek beklemek haksızlık tabi. biz niye onlar gibi davranmıyoruz. Marquis de sade yatak odasında felsefe kitabında bu konuyu çok güzel açıklıyor, eşcinselliği doğanın kanunu olduğu, ve biz heteroseksüeellerin doğa kanunlarına aykırı hareket ettiğimizi savunuyor, belki de bizim yaptığımız hata. Zaten (ilk 3 ay sanırım) ana karnında herkes çift cinsiyetli oluyor, sonradan ayrılıyor....

Haim

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
bizim gibi davranmalarını istemek beklemek haksızlık tabi. biz niye onlar gibi davranmıyoruz. Marquis de sade yatak odasında felsefe kitabında bu konuyu çok güzel açıklıyor, eşcinselliği doğanın kanunu olduğu, ve biz heteroseksüeellerin doğa kanunlarına aykırı hareket ettiğimizi savunuyor, belki de bizim yaptığımız hata. Zaten (ilk 3 ay sanırım) ana karnında herkes çift cinsiyetli oluyor, sonradan ayrılıyor....
Cinsiyet döllenmede belirleniyor ama ilk üç aya kadar anlaşılmıyor.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Livata (eşcinsellik) dinimizde haramdır. Bu neden böyle diye sorgulamam bile. Allah'a teslim olduk. Hikmetinden sual olunmaz.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Başkanı
Düşünce
Agnostik
Livata (eşcinsellik) dinimizde haramdır. Bu neden böyle diye sorgulamam bile. Allah'a teslim olduk. Hikmetinden sual olunmaz.
Doğuştan gelen bir durum nasıl yasak olabiliyor. Bu hata Kuranı Muhammedin yazdığının ispatlarından biridir.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Heretik

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
"Homofobiğim ben o yüzden de benim dinim homofobik olacak len, Aişe çay koy bana!"
- Muhammed Peygamber