İslamda Kadının Boşanma Hakkı Var Mı? - Mustafa Öztürk

alemdar27

☆☆
Üye
Düşünce
Deist
İnsanın doğasında cinsellik vardır. İslamda ruhbanlık yoktur. Nikah bu yüzden var. Asıl sapıklık insanın doğasında cinselliği var kabul etmek değil, nikah gibi meşru çerçeve çizilmişken, insanın doğasında cinsellik olmasını önüne gelene saldırmak olarak algılamaktır
Senin allahın müstehcen ifadeyi kuranına alırken sapık değil, ayete göre yorum yapan ve (senin yaptığın gibi) ben bunu anlıyorum diyen adam sapık öyle mi?
Elbise karşılığında kadınlarla cinsel ilişki kuran güzide saheben sapık değil öyle mi,
Biz kudurduk, kudurganlığımızdan dolayı kendimizi hadım edeceğiz diyen sahaben sapık değil öyle mi,
Peygamberinde, ömerinde küçücük kızla evlenirken sapık değil öyle mi,
Cariyenin başörtüsünü başından çekip alan ömerin sapık değil öylemi
cariylerin mahrem yerleri göbek ile diz kapağı arasıdır diye fetva veren alimlerin sapık değil öyle mi,
gayri meşru zinadan doğan kız çocuğuyla evlenilebilir diyen alimlerin sapık değil öyle mi
Gelinine yürüyen, onunla iddet süresini bile beklemeden cinsel ilişkiye giren ihtiyarın sapık değil öyle mi
Safiye annenizle çadırda hemen savaş alanında yine iddet süresini beklemeden gerdeğe giren sapık değil öyle mi
Bir gecede 9 hanımıyla cinsel ilişki kuran (Tabi bu arada hiç birisi adet görmüyor, nasıl oluyorsa) adam sapık değil öyle mi?
Lakabı mıtlak olan güzide torun hasan 4 kadın alırken aynı anda 4'ünü boşarken o adam sapık değil öyle mi?
Kızı fatmaya erkek köle hediye ettiğinde; baba bana erkek köle verdin ben pek rahat değilim dediğinde, ama kızım o bir köle diyen sapık olmuyor değil mi.
Bizzat eşi sizinde anneniz olan ayşe ;
"Bakıyorum da, senin Efendi Tanrın , yalnızca senin şeyinin keyfini (hevanı) yerine getirmek için koşuyor."
derken sapık olmuyor öyle mi?

BÜTÜN BUNLAR SAPIK OLMUYOR, BÜTÜN BUNLARI DELİCESİNE SAVUNAN SEN SAPIK OLMUYORSUN, BUNLARI ELEŞTİREN YA YAZIKTIR BU KADINLARA KIZ ÇOCUKLARINA DİYEN BİZ Mİ SAPIK OLUYORUZ.............. Senin okuduğun mektebin .................................

(ve ben biliyorum sen yine bunların hiçbirini kabul etmeyeceksin, içinden birini cımbızla alacaksın Onuda söyleyeyim(ayşe annenizin sözünü alıp ordan yüreyeceksin) o öyle değil böyleydi, o öyle anlaşılmaz böyle anlaşılır deyip yayık yayık konuşacaksın..)

bilgelikyolunda

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Senin allahın müstehcen ifadeyi kuranına alırken sapık değil, ayete göre yorum yapan ve (senin yaptığın gibi) ben bunu anlıyorum diyen adam sapık öyle mi?
"Ergenlik çağına ermiş, bakire genç kız" ifadesinde ben bir müstehcenlik veya sapıklık görmüyorum. Ama sadece cennette bu şekilde nikahlı eşler olması ifadesinden dünyada gördüğü herkese saldırmayı anlayan bilinç altında ciddi sapıklık görüyorum

bilgelikyolunda

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Peygamberinde, ömerinde küçücük kızla evlenirken sapık değil öyle mi,
Sapık olsalar gençliklerinde bunu yaparlardı. Peygamberin küçücük kızla evlenmediğini yine bu başlık altında yine size karşı ispat ettiğim halde iftiranızı devam ettirmenizi bir insan olarak size yakıştıramadım.
Hz Ömere gelince, o dönem Arap toplumunda sık görülen bir durum; kültürel olarak normal görülüyor. Çocukla büyüyünceye kadar cinsel birliktelik olmuyor ki sapıklık olsun.

bilgelikyolunda

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Cariyenin başörtüsünü başından çekip alan ömerin sapık değil öylemi
O dönem cariyelerin fuhuş yapması sık rastlanıyor. Toplumda hür kadınlarla cariyelerin benzer giyinmelerinden dolayı bazı art niyetli insanlar huzursuzluk çıkarıyor. Bu sapıklıkları önlemek için Hz Ömer böyle bir tedbir alıyor. Hz Ömer kimseye cinsel bir saldırıda bulunmamış ki sapık olsun. Tam aksine sapıklıkları önlemeye çalışmış

bilgelikyolunda

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
gayri meşru zinadan doğan kız çocuğuyla evlenilebilir diyen alimlerin sapık değil öyle mi
Bu zinanın meşru nikah gibi sonuç doğurmadığını ifade etmek için bazı alimlerin teorik olarak verdiği bir örnektir. İlmi münazaralarda bahsedilen farazi sorulara verilen cevaplar alimi sapık yapmaz. Kaldı ki böyle bir kızla evlenilmez

bilgelikyolunda

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Gelinine yürüyen, onunla iddet süresini bile beklemeden cinsel ilişkiye giren ihtiyarın sapık değil öyle mi
Peygamberin hayatı boyunca hiç gelini olmamıştır.
İddet beklemediği de hiçbir kaynakta geçmeyen bir iftiradır.
Bu iki konuyu da defalarca ispat edilmesine rağmen iftira olarak kullanmanızı insan olarak size yakıştıramadım

bilgelikyolunda

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bir gecede 9 hanımıyla cinsel ilişki kuran (Tabi bu arada hiç birisi adet görmüyor, nasıl oluyorsa) adam sapık değil öyle mi?
Kişinin nikahlı eşiyle yaşadığı niye sapıklık olsun? Ölmüş birini bu şekilde eleştirmek sapık bir zihniyetin ürünüdür

bilgelikyolunda

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bizzat eşi sizinde anneniz olan ayşe ;
"Bakıyorum da, senin Efendi Tanrın , yalnızca senin şeyinin keyfini (hevanı) yerine getirmek için koşuyor."
derken sapık olmuyor öyle mi?
Hevanın buradaki anlamını bu şekilde yazmak iftiradır. İftira sahibinin bilinçaltındaki sapıklığı gösterir

Yazarı tarafından düzenlendi: