6lack de Furor

lV ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Takaratukara Suresi 60.Ayet: Dinci yobazların en önemli özelliği, düşünürken kabız, küfrederken ishal olmalarıdır.
Nasıl yani, tam olarak anlayamadım.
Sizler hayvan gibisiniz mi diyorsun?
Farzet ki hayvanız, ki pek de yanlış bir tabir sayılmaz aslında(bilimsel açıdan bu senin için de geçerli), kölelikten buraya nasıl geldin?

@6lack de Furor , bu zat ne demek istiyor?:ggsy:
Lan acaba bu Müslümanlar, bizi hayvan gördükleri için bir Kurban Bayramı'nda kafaları atıp, bizi kurban niyetine keserler mi!?

Acaba kurbanlık derken Allah'ın kast ettiği şey (inek, dana falan derkene) dinsizler mi yoksa!?

Hemen Yeşilçam altıpatlarımı alıp evime kapanıyorum. :hy: :o

Düşünce
Muvahhid
Böyle başlayan kölecilik savunmalarına ne denir? "ZIRRRVA!" denir.

+Peygamberler neden geldi?
-İnsanlar kötü yoldaydı.
+Peki kölecilik kötü müdür?
-Evet?
+İş ilk filizlendiğinde peygamber gelmesi ve durumun düzeltilmesi gerekmez mi?
- Ama orada öyle de... Dur lan bu başka bir tepkimeydi!

::D
Bakara Suresi 171.Ayet : (Hidayet çağrısına kulak vermeyen) kâfirlerin durumu, sadece çobanın bağırıp çağırmasını işiten hayvanların durumuna benzer. Çünkü onlar sağırlar, dilsizler ve körlerdir. Bu sebeple düşünmezler.

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bakara Suresi 171.Ayet : (Hidayet çağrısına kulak vermeyen) kâfirlerin durumu, sadece çobanın bağırıp çağırmasını işiten hayvanların durumuna benzer. Çünkü onlar sağırlar, dilsizler ve körlerdir. Bu sebeple düşünmezler.
Neden tekrarlıyorsun?
Böyle yapınca daha mı havalı/ürkütücü/ikna edici oluyor?
Eğer ciddiye alınmak istiyorsan, bu malum kitaptan fazla alıntılar yapma.

FİLEozof

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
Puhahahahahah ::D Çok da fifi.
Hayvanları aşağılayıcı bir araç olarak kullanıyor.

kepler

Yazar
Düşünce
Agnostik
Sizlerin inancı haricindekilere, ne demek istiyorsun?
Kendince kutsal hakaretmi ediyorsun: Ben demiyorum(hayvan), tanrımdan aktarıyorum diyerek?

FİLEozof

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
Sizlerin inancı haricindekilere, ne demek istiyorsun?
Kendince kutsal hakaretmi ediyorsun: Ben demiyorum(hayvan), tanrımdan aktarıyorum diyerek?
Biz onun hidayet çağrısına kulak veriyoruz. Çünkü cevap veriyoruz. Ama o bu ayeti atarak hidayet çağrımıza kulak vermiyor.
Umarım söz sahibinin sözü istenilen
yere -kendisine- ulaşmıştır.

fameraft

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
Bu kitap evrensel değil mi?
Kuran, Kitap, Furkan, Zikr bunları eşanlamlı olarak kabul ediyorsanız farklı bir cevap, her dilde olduğu gibi bunların nüans farklarının olduğunun farkında ve kabul ediyorsanız farklı bir cevap. Senin geröeği ne kadar aradığına göre değişir.

selsebil

Yazar
Düşünce
Sünni
kuran'da zaten köleliği kaldırın diye bir emir var ve o emri ilk peygamberimiz uygulamış ve kölesi Zeyd'i azad ederek örnek olmak istemiştir.

Düşünce
Muvahhid
Nisa Suresi 36.Ayet : Kölelere iyilik edin!
Tevbe 160 : Sadakalar (zekâtlar), Allah’tan bir farz olarak ancak fakirler, düşkünler, zekât toplayan memurlar, kalpleri İslâm’a ısındırılacak olanlarla (özgürlüğüne kavuşturulacak) köleler, borçlular, Allah yolunda cihad edenler ve yolda kalmış yolcular içindir. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Düşünce
Muvahhid
Ayrıca Batılılar köleliği kaldırmadı sadece kölelere artık sizin sadece adınız köle değil dedi. Bugün Dünya da kadınlar genelevlerde cinsel bir meta gibi peşkeş çekilebikuyorsa ; Afrika da kakao tarlasında çalışan insanlar çikolata nedir bilmiyorsa ; 1.ve 2.dünya savaşlarında esirler siper ve demir yolu yapılması için ölene kadar çalıştırıliyorsa kölelik kalkmıştır diyebilir miyiz ?
Ayrıca BM'de günümüzde hala köleliğin devam ettiğni itiraf etti ; https://www.google.com/amp/s/www.bl...da-40-milyon-insan-kolelestirildi-2232313-amp

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Nisa Suresi 36.Ayet : Kölelere iyilik edin!
Tevbe 160 : Sadakalar (zekâtlar), Allah’tan bir farz olarak ancak fakirler, düşkünler, zekât toplayan memurlar, kalpleri İslâm’a ısındırılacak olanlarla (özgürlüğüne kavuşturulacak) köleler, borçlular, Allah yolunda cihad edenler ve yolda kalmış yolcular içindir. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.
Bu tür iletiler ile sadece kendi ayağınıza sıkarsınız.

İyi oku:
Lamı cimi yok; tüm gün taptığın bu sözde kutsal kitapta, kölelikte ısrar edenlere herhangi bir yaptırım/ceza yoktur. Yani bizlere burada gazel okumaya yeltenmeyin ve bu Arap kitabını güzellemeye çalışmayın.
Anladın mı, yoksa yine yazayım mı?

Yazan tarafından düzenlendi:

rhynkar

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Aynı şeyleri farklı farklı konularda konuşuyoruz. Daha önce de bunun gibi bir kaç konu vardı. O zaman bizde aynı şeyleri söylemeye devam edelim.
@ANTİPUTPEREST Senin tanrının kitabınızda "köleleriniz iyilik edin" , "amaaan kölelere müsamaha edin", "arada bazıları çok hoşunuza giderse azad edin" vs. gibi şeyler söylediğini iddia ediyorsunuz. Yok efendim köleliği azaltmak için teşviklerde bulundu falan bunlar boş. Sonuç olarak "KÖLELİK YANLIŞTIR VE YASAKTIR" diyebilmiş mi? Hayır! Neden diyememiş totosu mu yememiş?

Yoh Asakura18

ll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Kuran'da köleliği ve cariyeliği yasaklayan tek bir ayet bile yoktur. Kuran köleliği kaldırmamış,sadece yeni düzenlemeler getirmiştir. Ve Kuran'da kölelik olması onun Tanrı tarafından değilde insanlar tarafından uydurulduğu belli oluyor. Yani Kuran kısaca insanlar tarafından uydurulmuştur.

Son konular

Son mesajlar