İslam'da Pedofili

Burcuva

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Elçiler daha gelmemiş ama gelecek.
Sen ama sabır sınırını iyice zorladın. Ne gelmemiş ama geleceği yahu? Olay olmuş bitmiş, geçmişte kalalı çok olmuş, hikayesi anlatılıyor be! Bu kadar da anlamazlıktan gelinmez artık!

Aç Kuranını bir oku ne yazıyor. Kuran seni yemez, korkma! Aç, oku! Elçiler dediği insan kılığındaki melekler. Bunlar gelince Lut panikliyor. Melekler korkma diyor karın hariç ailenin dışındaki hepsini helak edeceğiz. Anlatılan hikaye bu. Lemma'dan sonra anlatılıyor bunlar. Geçmişte olmuş bitmiş üzerinden çok zaman geçmiş bir olay anlatılıyor yahu! Okuyunca Kuran seni yiyecek mi, ne bu korku be!

Kuran'ı doğru düzgün okurlarsa dinden çıkmak zorunda kalacaklarını hınzır gibi biliyor bu müslimler. Bundan emin oldum. İnatla okumuyorlar. Tefsirdi bilmem neydi onlarla kendilerini aldatıyorlar.

Düşünce
Muvahhid
Sen ama sabır sınırını iyice zorladın. Ne gelmemiş ama geleceği yahu? Olay olmuş bitmiş, geçmişte kalalı çok olmuş, hikayesi anlatılıyor be! Bu kadar da anlamazlıktan gelinmez artık!

Aç Kuranını bir oku ne yazıyor. Kuran seni yemez, korkma! Aç, oku! Elçiler dediği insan kılığındaki melekler. Bunlar gelince Lut panikliyor. Melekler korkma diyor karın hariç ailenin dışındaki hepsini helak edeceğiz. Anlatılan hikaye bu. Lemma'dan sonra anlatılıyor bunlar. Geçmişte olmuş bitmiş üzerinden çok zaman geçmiş bir olay anlatılıyor yahu! Okuyunca Kuran seni yiyecek mi, ne bu korku be!

Kuran'ı doğru düzgün okurlarsa dinden çıkmak zorunda kalacaklarını hınzır gibi biliyor bu müslimler. Bundan emin oldum. İnatla okumuyorlar. Tefsirdi bilmem neydi onlarla kendilerini aldatıyorlar.
Lemma kelimeleri ilk başta olumsuzdur ama sonra olumlu olur. Ama lem kelimeleri hep olumusuz olur.

Burcuva

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Lemma olumsuzluk içermez. Lem Arapça deyişle nefyedicidir. Bir işin hiç olmadığını belirtir. Lem yelid ve doğurmadı. Lem yuhlek yaratılmadı. Lem yuhlek misluha fil bilad. Böyle bir belde daha önce hiç yaratılmamıştı. Babil için kullanılır. Ama Babil ortaya çıkınca daha önce hiç yaratılmamış bir belde yaratılmış oldu. Anlam son derece açık, kesin.

Lemma da geçmiş ekidir ama olumludur. Geçmişte olmuş bitmiş bir hikaye anlatılacağında söze lemma ile başlanır. Lemmanın olmamış anlamı da olacak anlamı da bulunmadığı son derece açık. Kuran'da bunun verdiğim örnek dışında çok fazla başka örnekleri var. Yalanda ısrar etmenin anlamı kalmadı. Israr eden küçük düşer. Bu kadar da apaçık bir konuda ısrarla yalan söylenmez artık. Yanlış demiyorum yalan diyorum çünkü bunun başka tanımı kalmadı. Apaçık gösterdim.

Lem yehidni hiç adet olmamış demek. Bu da ergen olmamış çocuk yaşta kız demek. Bu son derece kesin. Bunda tartışmaya açık bir durum yok.

Düşünce
Muvahhid
Lemma olumsuzluk içermez. Lem Arapça deyişle nefyedicidir. Bir işin hiç olmadığını belirtir. Lem yelid ve doğurmadı. Lem yuhlek yaratılmadı. Lem yuhlek misluha fil bilad. Böyle bir belde daha önce hiç yaratılmamıştı. Babil için kullanılır. Ama Babil ortaya çıkınca daha önce hiç yaratılmamış bir belde yaratılmış oldu. Anlam son derece açık, kesin.

Lemma da geçmiş ekidir ama olumludur. Geçmişte olmuş bitmiş bir hikaye anlatılacağında söze lemma ile başlanır. Lemmanın olmamış anlamı da olacak anlamı da bulunmadığı son derece açık. Kuran'da bunun verdiğim örnek dışında çok fazla başka örnekleri var. Yalanda ısrar etmenin anlamı kalmadı. Israr eden küçük düşer. Bu kadar da apaçık bir konuda ısrarla yalan söylenmez artık. Yanlış demiyorum yalan diyorum çünkü bunun başka tanımı kalmadı. Apaçık gösterdim.

Lem yehidni hiç adet olmamış demek. Bu da ergen olmamış çocuk yaşta kız demek. Bu son derece kesin. Bunda tartışmaya açık bir durum yok.
Adet görmeyen anlamını gelir ama lem kelimesi asla adet görmeyecek anlamındadır.Yani adetten kesilmiş bayanları anlatır. Lemma kelimesi ise ilk başta olumsuzdur sonra olumluya döner.

Burcuva

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Buna elinin körünü de göstersem aynı teraneleri sayıklayacak. İnsan bir cahil çöl yağmacısı safsatasını savunacağım her ne pahasına olursa olsun diye bu kadar da rezil olmaz.

Burcuva

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Tabii muslimler bu apaçık kanıtlama ile "iyi demek pedofili serbestmiş" deyip pedofiliye hız vermezlerse iyi ederler. Yapmaları gereken, "pedofiliyi serbest bırakan böyle bir kitaba biz nasıl olur da allahtan geldi diye inanırız" diye biraz düşünmeleri.

Tabii sadece bu değil, Kuran'da çocuk nikahlamaya açıkça da izin verilir. 4/127 nolu pasajda buna bizzat "allah fetva veriyor" diyerek izin verilir. Bunlar küçük yetim kızlardır. Tabii evlatlık edinmek kaldırıldığı için geriye tek seçenek kalıyor, bunları nikahlamak. İslam tarafından işlenen bir cinayet de evlatlığı reddetmesi, kaldırmasıdır. İslam anne babasını kaybetmiş bir zavallı çocuğun ömrü boyunca artık birilerine anne baba diyebilmesi şansını yok ederek korkunç bir cinayete imza atmıştır. Bu çocukları ömürleri boyunca hiç kimseye anne baba diyememeye mahkum etmiştir.

Bunu da anlatılan hikayeye göre Muhammed'în evlatlığının karısına sulanması nedeniyle onu alabilmesi için yapmıştır. Hikayeye göre Muhammed gelinini yatağa atabilmek için evlatlık olayına son vermiş, evlatlıkların evlat olmadığını, eşlerini boşadıklarında almanın helal olduğunu ilan etmiş.

Yetmedi, Kuran'da kimselerin adı geçmez, halifelerin filan hiç adı anılmazken, Muhammed'in karısını boşayıp al senin olsun diyen evlatlığının adı Zeyd olarak anılır! İnanılmayacak kadar vahim bir durum! Kimselerin adını anma, sana bu kıyağı geçti diye milletin ibadet niyetine okuduğu kitaba bu kıyağı geçenin adını yaz! Bu artık rezaletin dibi! Kepazelik yani, skandal!

alemdar27

Üye
Düşünce
Deist
@Burcuva bu tür insanlar seninde dediğin gibi kendi dogmalarının tek doğru olduğunu sanırlar. Ve bu dogmalardan uzaklaşınca helak olacağını sanırlar. islamda pedofili yok diyen arkadaşlar o pek kıymetli sahabe(!) efendilerinin yaşam öykilerini dahi bilmezler. II.halife ömerin peygamberin torunu olan ümmü gülsüm ile çocuk yaşta evliliğini bilmezler. Tarihi kaynaklar sahabelerin çocuk yaşta evlilik hiyakeleriyle doludur. ömer yanına gelen ümmü gülsümün eteğini kaldırır ve altına bakar, o çocuk yaştaki kızcağız vallahi sen emirel müminin olmasaydın şu taşla senin başını yarardım der ve babası olan Alinin yanına gider ve baba sen beni çok fena bir adamın yanına gönderdin der. o pek mübarek ali duruma hiddetlenip kızacağına kızım ben seni o adama nikahladım der. ÖMer 58-60 yaşındadır kızcağız ise 12-13 yaşlarındadır. Daha ben ne diyeyim.....

Düşünce
Muvahhid
Tabii muslimler bu apaçık kanıtlama ile "iyi demek pedofili serbestmiş" deyip pedofiliye hız vermezlerse iyi ederler. Yapmaları gereken, "pedofiliyi serbest bırakan böyle bir kitaba biz nasıl olur da allahtan geldi diye inanırız" diye biraz düşünmeleri.

Tabii sadece bu değil, Kuran'da çocuk nikahlamaya açıkça da izin verilir. 4/127 nolu pasajda buna bizzat "allah fetva veriyor" diyerek izin verilir. Bunlar küçük yetim kızlardır. Tabii evlatlık edinmek kaldırıldığı için geriye tek seçenek kalıyor, bunları nikahlamak. İslam tarafından işlenen bir cinayet de evlatlığı reddetmesi, kaldırmasıdır. İslam anne babasını kaybetmiş bir zavallı çocuğun ömrü boyunca artık birilerine anne baba diyebilmesi şansını yok ederek korkunç bir cinayete imza atmıştır. Bu çocukları ömürleri boyunca hiç kimseye anne baba diyememeye mahkum etmiştir.

Bunu da anlatılan hikayeye göre Muhammed'în evlatlığının karısına sulanması nedeniyle onu alabilmesi için yapmıştır. Hikayeye göre Muhammed gelinini yatağa atabilmek için evlatlık olayına son vermiş, evlatlıkların evlat olmadığını, eşlerini boşadıklarında almanın helal olduğunu ilan etmiş.

Yetmedi, Kuran'da kimselerin adı geçmez, halifelerin filan hiç adı anılmazken, Muhammed'in karısını boşayıp al senin olsun diyen evlatlığının adı Zeyd olarak anılır! İnanılmayacak kadar vahim bir durum! Kimselerin adını anma, sana bu kıyağı geçti diye milletin ibadet niyetine okuduğu kitaba bu kıyağı geçenin adını yaz! Bu artık rezaletin dibi! Kepazelik yani, skandal!
Ayette evlendiğin kızın çocuklarına adaletli davranman geçtiği yazmaktadır. Kur'an'da çok eşlilikte zaten böyledir.

Burcuva

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Lem ekinin anlamı üzerinde daha geniş durmak istiyorum.

Meryem adı verilmiş bölümde Kuran'da 7. pasajda şu ifade yazar: "Lem necal lehu min kablu semiyye." Bu şu anlama gelir. "Daha önce böyle bir adlandırma yapmamıştık." Yani geçmişte olmayan bir işi şimdi yaptık. Bunu Zekeriya'nın oğluna Yahya isminin konması konusunda söyler. Yani kimseye Yahya ismi koymamıştık, ilk kez şimdi senin oğluna Yahya ismini koyduk anlamında oluyor. Bu konuda Kuran'da sayamayacağım kadar çok örnek var. Hepsinde de geçmişte hiç olmamış bir işin kastedildiği son derece açıktır.

Peki lem yelid ve lem yuled konusunda ne söyleyebiliriz? Allah doğurmadı ama doğurabilir mi? Tabii ki allah doğurabilir bundan sonra demiyor. Çünkü böyle bir adlandırma yoktu ama yaptık ve böyle bir belde yoktu ama yaratıldı konularında olduğu gibi hiç olmamış bir işin artık olduğu konusunda bir karine, bir emare, Türkçesi belirteç lazım gelir. Böyle bir belirteç yoksa hiç olmamış bir işin daha sonra da olmamaya devam edeceği kabul edilmiş olur. Allah hiç doğurmadıysa ve aksine bir karine yoksa ilerde de doğurmayacaktır.

Peki la yelid ve la yuled deyip işi tamamen sağlama alsa olmaz mıydı? Olurdu ama okuyuş akıcılığı bozuluyor. Okuyuş akıcılığı için anlam feda edilir mi, tabii ki edilmez ama allahın ilerde doğuracağına ilişkin bir karine olmadıkça lem ekini kullanmanın bir sakıncası bulunmuyor.

Peki lem yahidni yani adet olmamış ifadesinde olacağı hakkında bir karine var mı diye sorulursa, bu konudaki ilke ise şudur: Bilinen bir şeyi bildirmeye gerek yoktur. Arapçada buna malumu ilam denir. Yani bu çocuk adet olmamış bu güne kadar ama ilerde olabileceği açıktır. Olmaya da bilir tabii ama bu bilinen durumu açıklamak için karine koymak gereksizdir.

Şimdi gelelim konuyu niye uzatıp etraflı açıklıyorum konusuna. Bundan amacım şu: Ben ateist olmaya karar verinceye kadar Kuran'ı iyice okudum ve düşündüm. İslam'dan çıkınca kaçıracağım bir şey olmayacağından emin olup öyle çıktım. Yani öyle kafadan hadi ya biraz da ate takılalım yeşillik olur deyip keyfimden ateist olmadım. Müslimler Kuran'ı okumadan ateist oluyorsunuz diyorlar da... O bakımdan açıklayayım dedim.

Burcuva

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Şunu da tekrar önemle vurgulamak isterim: Muslimlere "haaa demek pedofili Kuran'a göre serbestmiş" deyip çocuklara sulanmalarını tavsiye etmediğimi, Kuran'da pedofili serbest olduğuna göre bu Kuran'ı allah filan göndermiş olamaz, bunu cahil çöl yağmacıları düzmüş diye düşünmeleri için bunları söylediğimi önemle tekrar vurguluyorum.

Bu muslimlere belli olmaz. Haaa tamam Kuran'ımıza göre pedofili yasak değilmiş der çıkarlar! Dogmaya inanmayı, insanlık erdemine tercih eder bunlar! İnsanlık erdemi apaçık pedofiliyi vicdanına sığdıramaz! Çünkü kendi küçük kızını düşünür. Kim küçük kızını kıllı bir ayı herifin kucağında düşünmeye sinirlenmez? Bunun için dinin filan bunu yasaklamasına ihtiyaç yok. Bu apaçık vicdani bir konu. Hiç bir psikopatik olmayan düzgün vicdan bunu kaldıramaz ve o herifi kuduz bir it gibi gebertmeyi düşünür.

Apaçık gerçekler üzerinde düşünmeye davet etmek acayip kaçıyor ama Müslüm dogmatiklere ne yazık ki bunu söylemek zorunda kalıyoruz. Başlı başına bu bir skandal ama ne yazık bu dogmatik müslimler düşünme yetilerini dogma yüzünden kaybetmiş durumdalar. Diğer konularda yeterli düzeyde düşünebiliyorlar ama konu islam oldu mu kafa zınk duruyor. Dogma böyle bir şey.

Burcuva

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Daha ben ne diyeyim.....
Aynen, bu dogmatiklere daha da artık başka ne diyeyim duygusunu ben de sıklıkla yaşıyorum. Daha da ısrar ederlerse artık allahınız olaydı keşke de önce bir sizin bin türlü belanızı elvan elvan vereydi demekten başka laf kalmıyor. Bazen de allahınız eğer olsa ilk sizin bir belanızı verirdi diyorum. Başka diyecek laf kalmıyor artık. Söylenebilecek en apaçık kanıtları gösteriyorsun. Daha da elinin körünü mü göstereceksin!

Bazen de bu dogmatikler sabrımı taşırıp küfür edeyim diye uğraşıyorlar her halde diye düşünüyorum. İşi o noktaya getirenleri oluyor ki şu allahını münasip yerine koy da bir defolup git diyecek noktaya geliyorsun. Her yer de bunlarla dolu. Ne olacak nasıl olacak bu dogmayla bizim işimiz bilmem... Bir beladır içine düştük. Her yerdeler. Elini sallasan ellisine çarpıyor.