İslam'dan başka bir inancın tebliğ edilmesi savaş sebebi midir?

Hannibal

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Diyelim ki şöyle bir olay var:

Şeriatle yönetilen bir ülke var. Bir de başka bir inançla yönetilen bir ülke. Bu başka inanaçla yönetilen ülke kendi inancını savunuyor ve şeriatle yönetilen ülkedeki insanları kendi inancına çekmeye başlıyor. Hiç bir zorlama yok. İslam'dan çıkan insanlar tamemen özgür iradesiye çıkıyor ve diğer inancı seçiyor. Şimdi, bu diğer inanca sahip olan ülkeye insanları başka inanca geçirdiği için Müslümanlar tarafından savaş açılması gerekir mi?

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
İnsaAllah vesile olur.

Yazan tarafından düzenlendi:

Hannibal

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
İnsaAllah vesile olur.
Bütün yazıları okumakla uğraştırmayın lütfen. Yazının ilgili bölümünü bulup buraya yapıştırın. Ben spesifik bir soru sordum sen bana İslam'da savaşma sebepleri diye bütün konuyu atıyrosun.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tebliğ edilmesi şart değil, dinin allahın olmadığı her yere savaş açmak farz. Muslim olmayı kabul ederlerse o zaman savaş önlenir.

İnşa aaa alla aaaah vesi iiiile olur! 😁

Hannibal

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Sen gerçekten bilgeliğin dedi gibi kafasını kuma gömmüşsün ya da mal adam rolü yapıyorsun.
İnsanlarla uğraşmayın soruma cevap verin lütfen? Şeriatle yönetilen topraklarda başka bir inancı tebliğ etmek savaş sebebi midir? Muhammed döneminde ben gitsem Muhammed'in arkadaşlarına zorlama olmadan sadece konuşarak başka bir inancı anlatsam ve Muhammed'in arkadaşları dinden çıkmaya başlasa benim sonum ne olur?

Hannibal

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
@Asker attığınız yazıları yine de okudum. Sorumun cevabı attığınız yazılarda yazmıyor.

Goktug

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
"Bir fitne kalmayıncaya, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya dek onlarla çarpışın. Vazgeçtiler mi artık düşmanlık, yalnız zalimleredir, başkalarına değil." Enfal 39

Başka arkadaşlar gibi uzunca yazılara ihtiyacım yok. Bu kadar kolay bunu kanıtlamak. Kurandan sapasağlam ayet.

Evren

Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Bağımsız
"Bir fitne kalmayıncaya, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya dek onlarla çarpışın. Vazgeçtiler mi artık düşmanlık, yalnız zalimleredir, başkalarına değil." Enfal 39

Başka arkadaşlar gibi uzunca yazılara ihtiyacım yok. Bu kadar kolay bunu kanıtlamak. Kurandan sapasağlam ayet.
Zulüm kelimesinin geçtiği ayetler.

الظَّالِم۪ينَ

وَقَاتِلُوهُمْ حَتّٰى لَا تَكُونَ فِتْنَةٌ وَيَكُونَ الدّ۪ينُ لِلّٰهِۜ فَاِنِ انْتَهَوْا فَلَا عُدْوَانَ اِلَّا عَلَى الظَّالِم۪ينَ

Hem bir fitne kalmayıp, din yalnız Allah'ın oluncaya kadar onlarla çarpışın . Vazgeçerlerse, düşmanlık ancak zalimlere karşıdır.

Bakara 193.

Son konular