İslami Mizah

Boyla Kutlug

Üye
Düşünce
Ateist
Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk'ün ölümünün ardından, misvak islami mizah dergisinde yayınlanan karikatürde Prof. Öztürk cehennemde gösteriliyor.

islami-mizah-misvak.jpg

Moderatör tarafından düzenlendi:

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Yaşar nuri bunlara göre cehennemde. Kendilerinin cennet garanti galiba. Akşama kadar onun bunun arkasından konuşurlar, onun bunun hakkını yerler, işleri güçleri karı kızdır ama cennet garanti modundalar. Emin olun yaşar nuri bunların çoğundan daha mantıklı bir adamdır.

Haim

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Yaşar nuri beni islama inandırmasada ısındırıyordu

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Yaşar Nuri de mantık işliyordu en azından. Yaşar Nuriyi eleştirenlerin onun kadar bilgisi var mı acaba? Neye göre beğenmiyorlar bunlar?

NaMüsülman

Üye
Düşünce
Agnostik
O değil de öbür dünya varsa muhtemelen olacakları söyleyeyim. Tanrı bütün akıllı, sorgulayan, bilimsel keşifler yapan, yazar, şair, sanatçı, bilim adamı her kim varsa (Edison, Richard dawkins, Einstein, Aziz Nesin... uzar gider) hepsini cehenneme atacak inanmadıkları veya gavur oldukları için. Öte yandan bir halta yapamayıp günde beş vakit kıbleye domalarak anlamını bilmediği bir kaç Arapça sözcük mırıldanan cahil küheylanları da cennetine alacak. Buraya kadar işler gayet normal. Sonra biraz zaman geçince Tanrı bir de bakacak ki cehennemdeki bütün akıllı insanlar topluca birleşip deneyler yapıp cehennemin ne olduğunu araştırıp anlamaya çalışırken bizim salih amelli müsülmancıklar cennette zamansız mekansız 7 huriyi ıh ıhlayıp ortalığın içine etmekten başka bi s.ke yaramıyolar. Ve Tanrı durup düşünecek ben ne hata ettim diyecek. Cehenneme akıllıları attım akıllansınlar diye oysa akıllıymışlar zaten, cennete imanlıları aldım güya temiz olsun diye meğer imansızın bayrak sallayanlarıymış bunlar zaten...

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
O değil de öbür dünya varsa muhtemelen olacakları söyleyeyim. Tanrı bütün akıllı, sorgulayan, bilimsel keşifler yapan, yazar, şair, sanatçı, bilim adamı her kim varsa (Edison, Richard dawkins, Einstein, Aziz Nesin... uzar gider) hepsini cehenneme atacak inanmadıkları veya gavur oldukları için. Öte yandan bir halta yapamayıp günde beş vakit kıbleye domalarak anlamını bilmediği bir kaç Arapça sözcük mırıldanan cahil küheylanları da cennetine alacak. Buraya kadar işler gayet normal. Sonra biraz zaman geçince Tanrı bir de bakacak ki cehennemdeki bütün akıllı insanlar topluca birleşip deneyler yapıp cehennemin ne olduğunu araştırıp anlamaya çalışırken bizim salih amelli müsülmancıklar cennette zamansız mekansız 7 huriyi ıh ıhlayıp ortalığın içine etmekten başka bi s.ke yaramıyolar. Ve Tanrı durup düşünecek ben ne hata ettim diyecek. Cehenneme akıllıları attım akıllansınlar diye oysa akıllıymışlar zaten, cennete imanlıları aldım güya temiz olsun diye meğer imansızın bayrak sallayanlarıymış bunlar zaten...
Çok güzel anlatmışsın. :)

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ey ateist, bak da ibret al! İşte anlamsız hayatının özeti.

yaşam-ölüm.jpg

Yazarı tarafından düzenlendi:

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Onlar gerçekler ibret alacak ne var? Yoksa sen bunları yaşamayacağını mı zannediyorsun?

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Ayrıca kullandığın resimdeki mezar taşında haç var, Hristiyan mı oldun yoksa? Gavurlara laf et adamların resmini kullan burada, nankörsünüz başka bir şey değil.

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
İslamsızlık = İnsan olmaktır.
İslam caniliktir, bana terörist dinini savunup durma.

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Böyle bir Tanrı'ya nasıl ibadet edilir ki?