İslamın 23 Çelişkisi

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetici
Mesajlar
514
Tepki puanı
365
Düşünce
Agnostik
1 - Cuma günü akşam namazından sonra kopacak olan kıyamet, Dünyanın neresinde akşam iken kopacak? Yoksa dünyayı düz sandıkları için mi böyle bir şey dediler? (akşam namazı bu yüzden 3 rekatmış hatta)

2 - Cennette memeleri yeni çıkmış huriler müjdeleyen kuran, arapları kandırmanın sapıklıklarından geçtiğini anlatmıyor mu aslında? (kızlarda meme ergenlikten önce çıkmaya başlar (10-13 yaş arası)

3 - Tanrının tüm dünyaya rehber olarak gönderdiği kitabın içeriğinin %60 ı neden peygamberi anlatır?

4 - Peygamberinizin evinde sesli konuşmayın, peygamberinizin evindeyken yemek pişiyorsa pişmesini beklemeyin, peygamberinizin kapısını 3 kereden fazla çalmayın açmıyorsa gidin diyen kitabı acaba peygamber mi yazdı?

5 - Haçlı seferlerindeki müslümanlarında hayretle gülüp nası inanıyorlar dediği savaşa gidenlere cennetten arsa satan kiliseler islamdaki savaşta ölenlerin cennette peygamberle komşu olmasına benzemiyor mu sizce de?

6 - Açların halinden anlamak için oruç tutma olayından bahseden kuran dünyanın bir yerinde 3 saat, bir yerinde 32 saniye, bir yerinde 20 saat oruç tutan insanları bilmiyor mu acaba? Yoksa dünyayın yuvarlak olduğundan haberi yok mu?

7 - Tanrı ne için araplara para verip gidip oraları gezip para harcamamızı, araplara turist kazandırmayı ister? Kutsalda olsa bir mekanın etrafında dolaşmanın neresi tanrıya ibadettir? Putperestlikle benzeştirilmez mi?

8 - Ayı ikiye bölen peygamber daha sonra nasıl birleştirmiştir?

9 - Neden tüm mucizeler çook eskiden olup sadece efsane olarak duyduğumuz şeylerdir? Günümüzde neden mucizeler olmaz?

10 - Dünyaya sınanmaya geldiği söylenen insanların bazılar bebek yaşta ölür. Yani ergenliğe erişmeden sınava tabi tutulmadan. Ve cennette 33 yaşında olacağı söylenir tüm insanların. Bu dünyadaki bebekler fazla torpilli değil mi?

11 - Müslümanlar neden sürekli evrenden kusursuzluktan bahsedip allahın varlığını ispatlamaya çalışır? Bu sadece bir sanatcının bir tanrının varlığını ispat edebilir. Onların bahsettiği allah olduğunu nerden çıkarıyorlar?

12 - Açların halinden anlamak için orucu farz tutan allah, aç müslümanları neden birdaha aç bırakır? İmsakla akşam vakti arasında yemek bulan bir afrikalı yememeli midir?

13 - Kuranda arap edebiyatını çok net hissetmek (bilim adamları dil bilimciler tarafından tespit ediliyor) allahın arap şairi olduğunu mu gösterir yoksa kuranı arapların yazdığını mı?

14 - Kadir gecesi duaların kabul olduğu, belli zamanlarda ibadetlerin bin kere yapılmış gibi olduğu gibi hadisler ayetler var. Sadece o zamanlarda ibadet edip birkaçyılı kapatmış olmaz mıyız? Kadir gecesi edilen dualar neden kabul olmuyor?

15 - Müslüman olmayanın giremediği cennette islamdan öncekilerin günahı nedir? İyi kalpli islamı hiç duymamış herkesce çok sevilen bir insan cennete giremiyorken, sadece kelimei şahadet getirdi diye katili hırsızı tecavüzcüsü neden cennete girer? Tanrı varsa adaleti böyle midir sizce?

16 - Neden namazlarda kabeye dönüp secde edilir? Putlara secde etmekten farkı nedir? Allah her yerde değil midir?

17 - Affedilmeyen tek günah kul hakkı yemektir. Peki hacca gidenlerin yeni doğmuş bebek gibi günahsız olmasıyla çelişmiyor mu? Kul hakı yiyen insan haca gidince günahsız mı olur yoksa kul hakkı günahı duruyor mudur? Hangi ayet gerçek?

18 - Dünyanın 6 günde yaratıldığını söyleyen kuran allahın ol diyince olduğunu da söylüyor. Neden ol dememiş allah sadece? Ve gün kavramı dünyanın güneşin etrafında dönmesidir. Dünya yokken neye göre 6 gün demişlerdir?

19 - Arapların kızlarını diri diri gömdüğünü peygamberin ise buna son verdiği kızlara değer verdiği söylenir. Araplar kızlarını diri diri gömüyor ise soyları nasıl devam ediyor? Nasıl 1 erkeğin 3 4 karısı olabiliyor? Kuranda kadınları değnekle dövebilme ve zina halinde taşlama cezası bulunuyor. İslamın kadınlara değer verdiğinden emin miyiz?

20 - 600 lü yıllarda arap yarımadasında zinanın yasaklanması sizce çok normal değil mi? Zaten isteyen erkek istediği kızı 10 saniyede imam nikahına alabiliyor. Ve kaç karısı olduğu kurcalanmıyor. Sizce o zaman tek karısı olabilseydi erkeklerin zinayı yasaklar mıydı kuranı yazan?

21 - Yıllarca ayet ayet indirilen kuranı allahın yaşanılan olaylardan sonra çıkarttığını biliyoruz. Örnek verirsek şarap içen 2 adamın kavgası sonucu alkolun yasak tutulması gibi. Allah bunu zaten bilmiyor mudur? Yoksa peygamber görünce mi allah görüyor? ya da kuranı yazan diyelim.

22 - İlk insan adem ile havvadan sonraki kardeşler karı koca oluyorlardı bu günah değil midir? O zamanın şartları için öyle gerekiyordu diyen olacaktır. Allahın yasaları ezeli ve ebedi değil midir? Günümüz için de değişebilir mi?

23 - Ay yarılınca bunu neden sadece araplar görmüş? Diğer insanlar neden bilmiyor böyle bir şeyi?
 

avatarAang

Üye
Mesajlar
1
Tepki puanı
2
Düşünce
Ateist
1- Tarık Suresi 7. ayet:
(Bu su-meni) Bel kemiği ile kaburgalar arasından çıkar.
Tıp, testislerden diyor.

2- Cennetin genişliği göklerle yer kadar mı?
Rabbinizden olan mağfiret ve eni göklerle yer kadar olan cennete (kavuşmak için) yarışın; o, muttakiler için hazırlanmıştır. (Âli İmran Suresi-133)
Yer’den kastedilen dünya gezegeni olduğuna göre, dünya da uzayda diğer gök cisimlerinden bir olduğuna göre “gök ile yer kadar” demek anlamsız bir ifadedir. Hatta bu ifadeden yerin altta, uzayın ise üstte algılandığı anlaşılmaktadır.

3- Dünyanın 4 günde, göklerin ise 2 günde yaratılmış olması: (Füssilet/11-12)
9. De ki: “Siz gerçekten yeri iki günde yaratanı inkar edip duracak mısınız? Birde O’na eşler mi koşuyorsunuz? O, bütün alemlerin Rabbidir.
10. Hem ona üstünden ağır baskılar (dağlar) yaptı, onda bereketler meydana getirdi ve onda azıklarını dört gün içinde araştıranlar için bir düzeyde takdir buyurdu.
11. Sonra göğe doğruldu da o bir duman iken ona ve yere: “İkiniz de ister istemez gelin!” dedi. İkisi de: “isteye isteye geldik.” dediler.
12. Böylece onları iki günde yedi gök olmak üzere yerine koydu ve her gökte (bulunan meleklere) işlerine ait emrini vahyetti. Dünya gökyüzünü kandillerle donattık ve koruduk, işte bu, hep o çok güçlü ve herşeyi bilenin takdiridir.

4- Yerin göklerden önce yaratılmış-düzenlenmiş olması: Füssilet/10-12

5- Miras dağıtımındaki avl yöntemi gerektiren matematik hatası. (Nisa/10-12)
http://panteidar.wordpress.com/2009/10/27/kuranda-matematik-hatasi/

6- Güneşin kara çamurlu bir suya batması.
Sonunda güneşin battığı (mağrib) yere kadar ulaştı ve onu kara çamurlu bir gözede batmakta (Garabe) buldu, yanında bir kavim gördü. (Kehf Suresi-86)
Ayetten; dünyayı göğün altında uçsuz bucaksız bir yer olarak gören ve göz yanılmasından dolayı güneşin dünyanın batısında bir çamur gözesine battığını sanan bir yanlış bilgiye sahip olunduğu anlaşılmaktadır.

7- Ortadoğuda yetişen Hurma, üzüm gibi meyvalardan bahsedilip batıda yetişenlerden hiç bahsedilmemesi.

8- Kalbin beyin fonksiyonlarına sahip gösterilmesi.
Duygular, düşünceler, inançlar kalbin mi beynin mi fonksiyonları? Bakara/97-260-283, Kehf-28, Şuara-195

9- Ay’ın yarılması:
Kamer-1. kıyamet yaklaştı ve ay yarıldı.

10- Gök gürültüsü, şimşek ve yıldırımın Allah’ın insanları korkutma ve cezalandırma aracı olduğu:
Rad/12-13. O, korku ve ümit vermek için size şimşeği gösterendir, yağmur yüklü bulutları meydana getirendir.
Gök gürlemesi O’na hamd ederek tespih eder. Melekler de O’nun korkusundan tespih ederler. O, yıldırımlar gönderir de onlarla dilediğini çarpar. Onlar ise Allah hakkında mücadele ediyorlar. Hâlbuki O, azabı çok şiddetli olandır.

11- Her canlının çift yaratıldığı:
Zariyat-49. Düşünüp ibret alasınız diye her şeyden (erkekli dişili) iki eş yarattık.
Her canlı çift değildir. Bakteriler, virüsler bölünerek çoğalırlar.

12- Rahman-14. Allah insanı, pişmiş çamur gibi bir balçıktan yarattı:
Halbuki benzer bir hayvanın dna’sı üzerinde yapacağı değişiklikle insanı yaratması daha bilimsel olmaz mıydı?

13- Kısasa kısas:
Bakara-178. Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir.
Kısas’ın çağdaş hukukta geçerliliği olabilir mi?
Bu ayetle Kur’an’ın evrenselliğinden bahsedilebilir mi?

14- Denizin yarılması, ölünün diriltilmesi gibi bilim dışı sözde mucizeler.

15- Hayvanların 8 çift olması:
Zümer-6. Sizi bir tek nefisten yaratmış, sonra ondan eşini varetmiştir; sizin için hayvanlardan sekiz çift meydana getirmiştir; sizi annelerinizin karınlarında üç türlü karanlık içinde, yaratılıştan yaratılışa geçirerek yaratmıştır; işte bu Rabbiniz olan Allah’tır. Hükümranlık O’nundur, O’ndan başka tanrı yoktur. Öyleyken nasıl olur da O’nu bırakıp başkasına yönelirsiniz?
Sekiz çift hayvan az değil mi? Hangileri acaba? At, eşek, deve, koyun, keçi, öküz-inek, tavuk-horoz, hindi, ördek, tavşan, kuş, balık, kedi, köpek, balarısı…
Aşağıdaki ayetlerde açıklanıyor hangileri olduğu:
Enam-143. Sekiz çift yarattı: Bir çift koyun, bir çift keçi. (…)
Enam-144. Deveden bir çift sığırdan da. (…)

16- Yıldızların şeytanlar için atış tanesi olduğu:
Mülk-5. Andolsun ki biz, (dünyaya) en yakın olan göğü kandillerle donattık. Bunları şeytanlara atış taneleri yaptık ve onlara alevli ateş azabını hazırladık.
Kandille kastedilen yıldız. Ama sanki yıldızın ne olduğu bilinmiyor. Boyutları küçük sanılıyor. Güneş ile yıldızlar farklı düşünülüyor. Koca yıldız, belki de dünyanın 30-40 misli büyüklüğünde, ama ayette şeytanlara atış tanesi olarak yapıldığını söylüyor.

17- Savaşçı Melekler:
Al’i İmran/124-125. İnananlara: “Rabbinizin size gönderilmiş üç bin melekle yardım etmesi size yetmeyecek mi?” diyordun. Evet, eğer sabrederseniz, sakınırsanız ve onlar de hemen üzerinize gelirlerse Rabbiniz size, nişanlı beş bin melekle yardım edecektir.
Savaşta müslümanlara melek ordusuyla destek veriliyormuş. Bugünlerde çok ihtiyaç var bu melek ordusuna ama Allah’tan tık yok, umursamıyor sanki..
Melek ordusu bilimdışı değil mi? Allah onun yerine müslümanları güçlü kılmış olsa daha doğru olmaz mı?
165. (Bedir de) iki katını (düşmanınızın) başına getirdiğiniz bir musibet, (Uhud’da) kendi başınıza geldiği için mi “Bu nasıl oluyor!” dediniz? De ki: O, kendi kusurunuzdandır. Şüphesiz Allah’ın her şeye gücü yeter.
Galip gelinen savaşta melekler var, mağlup olunanda neden yardımcı olmamışlar acaba?
Galibiyet meleklerden, mağlubiyet insanların hatasından mı?

18- Ay’ın nur olduğu:
Yunus-5. O’dur ki Güneş’i bir ışık yaptı. Ay’ı da bir nûr kılıp, ona birtakım konaklar tayin etti ki yılların sayısını ve vakitlerin hesabını bilesiniz.
Ay’ın bir nur olmadığı sadece geceleri güneşten aldığı ışığı yansıttığı biliniyor.

19- Bir gecenin bir ömre bedel olması:
Kadir-3. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır!
Sadece bir gece, bin aydan yani yaklaşık bir ömürden nasıl daha hayırlı olabilir?

20- Tatlı suda inci ve mercan yetiştiği:
Rahman suresi 19-22 ayetleri ile Furkan suresi 53. ayetinde geçen iki denizin birbirine salındığı-karıştırıldığı ama aralarında bir engel olduğunu yazan ayetlerde denizlerden birinin suyunun içilebilen tatlı su olduğu, diğerinin acı ve tuzlu su olduğu yazılıdır. Rahman-22′de her ikisinde de inci ve mercan yetiştirildiğini yazar. Halbuki tatlı suda inci ve mercan yetişmez. Suni olarak inci yetiştirilse bile mercan hiç yetişmez.
kaynak: https://sorcev.com/ateistler-hangi-ayetle-sorgulamaya-baslar
 
Moderatör tarafından düzenlendi:
Üst