İslamiyet'in hak olduğunu ahmaklar vesilesi ile tekrar anlıyoruz!

KemalY

☆☆☆
Deneyimli
Mesajlar
694
Tepki puanı
701
Düşünce
Ateist

Kafirleri ne bu kadar kudurtuyor sizce? Fransa'da geçmişte Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(s.a.v) adına yapılan alçakla karikatürlerin yasaklandıktan bir süre sonra tekrardan gündeme gelip, yenilerinin yapılacağına Fransa'dan izin ve onay gelmesi.. Alçak bir adamın Kur'an-ı Kerim'i yırtarken videoya çekip YouTube'a yüklemesi... Ve son zamanlarda sosyal medyadan İSLAMİ değerlere saldırının aşırı artması... Ve daha onlarca olay... İşte onları kudurtan, geceleri uykularını bölen ve İSLAM'a böyle saldırmalarına sebep olan o şeyi açıklıyoruz. Duyduklarınız sizi hayrete düşürecek...
Kara mizah nedir bilir misin? Aklına gelen her şey ile mizah yapılır. Bunu kaldıramayıp Charlie Hebdo'yu öldürdünüz. Sonra diyorsunuz niye bizden nefret ediyorlar? Sizce niye? Bir düşünün. Ayrıca X dinine hakaret etmek onu hak dini yapmaz. Ben Budizm'e hakaret edersem Budist olacak mısın? Sonuçta senin bakış açına göre hak dini olması lazım.
Önce düşünce/fikir özgürlüğü sonra kara mizah ört daha ne ile örtmeye çalışacaksın? Kutsala hakaret etmek, alaya almak, dalga geçmek ne insanlıktır, ne adamlık, ne de cibiliyettir. Aksine İslamiyet'ten nasibini almamışlıktır ki İslamiyet'ten nasibi almayan daha ne bela ister?
Kara mizahın tanımını öğrenin. Kara mizahta bir sınır yoktur. Din, dil, ırk, millet, kültür, toplumsal sorunlar vb. her konuda yapılır. Dininizi veya farklı bir şeyi bunun dışında tutmaya çalışmak bencilliktir.
Kutsala saldıran ahmak olmuyor mu diyorsunuz?
Kutsala saldırmak ayrı, bunu mizah malzemesi yapmak ayrı. Aradaki ince çizgiyi göremeyecek kadar körsün. Allahın da putlara ve diğer dinlere inananlar hakaret ediyor. Allahın ahmak mı yani?
 

Max Payne

Deneyimli
Mesajlar
227
Tepki puanı
340
Düşünce
Ateist
Allah’ın sonsuz zeka ve ilim sahibi olduğu göz önünde bulundurulursa espri anlayışının da bir o kadar gelişmiş olduğu ileri sürülebilir.

Beğenmeyebilir de ama kaliteli yapmak lazım mizahı.
 

bilgelikyolunda

ll ☆☆
Yazar
Mesajlar
16,899
Tepki puanı
1,426
Düşünce
Sünni
Bir karikatür için öğretmenin kafasını kesmeseydiniz bunlar olmayacaktı.

Bunun gibi bir çok şey var Müslümanlar'ın yaptığı.

Charlie Hebdo'yu öldürdünüz.
Arzu edenler linki inceleyebilir:
 

Son konular

Üst