İslam'la İlgili Sorular

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Pedofili bir adam'da kız çocuklarına ilgi duyuyor. Bunlar benzer şeyler dostum. Allah onun içinde eş yaratmış, o küçük kızlara yöneliyor. Allah erkekler içinde eş yaratmış, onlar hemcinslerine dönüyor. Bu bizim dinimize göre yanlıştır. Ayrıca eşcinsellik ile yapılan birçok psikoterapi sonucu birçok kişi bu eğilimden vazgeçtiği bilinmektedir.
Benim bildiğim çocuklar daha büluğa ermeden eş cinsel olacakları tespit edilebiliyor. Ancak değiştirilemiyor. Değiştirilebilseydi şayet başta küçüğün ailesi bunu yaptırırdı. Bir eşcinsel bile evladının eşcinsel olmasını istemez. Gelelim yaratmaya canlıları cansızlar yaratır. O cansızlar canlıların tanrısı ya da ilahıdır. İlahlara beni neden böyle yarattın? diye soramayız. Çünkü cansızdırlar duymazlar. Ama bize şah damarından daha yakın olan Allah diridir. O duyar ama "İyi de seni ben yaratmadım ki? "diye cevap verir sende. :) ve devamla "Ben sendeki seni hayvandan ayıran senin Yaratıcı gücünüm ama bu hatalı düşünsel ve duygusal manevi yapınla dahi hata yapmazsan şayet bana ulaşabilirsin ve bu yapınlada yaşamı kendine kahretme, kendi kendine acımayı bırak!"

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Benim bildiğim çocuklar daha büluğa ermeden eş cinsel olacakları tespit edilebiliyor. Ancak değiştirilemiyor. Değiştirilebilseydi şayet başta küçüğün ailesi bunu yaptırırdı. Bir eşcinsel bile evladının eşcinsel olmasını istemez. Gelelim yaratmaya canlıları cansızlar yaratır. O cansızlar canlıların tanrısı ya da ilahıdır. İlahlara beni neden böyle yarattın? diye soramayız. Çünkü cansızdırlar duymazlar. Ama bize şah damarından daha yakın olan Allah diridir. O duyar ama "İyi de seni ben yaratmadım ki? "diye cevap verir sende. :) ve devamla "Ben sendeki seni hayvandan ayıran senin Yaratıcı gücünüm ama bu hatalı düşünsel ve duygusal manevi yapınla dahi hata yapmazsan şayet bana ulaşabilirsin ve bu yapınlada yaşamı kendine kahretme, kendi kendine acımayı bırak!"
Allah'ın duymadığını, bizimle konuştuğu vs. kanaatine nasıl vardın dostum? Konu ne nereye getiriyosun.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Allah'ın duymadığını, bizimle konuştuğu vs. kanaatine nasıl vardın dostum? Konu ne nereye getiriyosun.
Çok basit değil mi? Hadi sor bakalım yada dua et? sana cevap gelmeyecek, isteklerinde olmayacak. Ama doğru olanı yaparsan oda ahdedersen cahdedersen sabredip ilim öğrenirsen, yılmadan usanmadan deney ve gözlem yaparsan sorularının cevaplarını bulabileceğin gibi arzularına kavuşabilirsin. Çünkü diri olan sensin. E konu oraya geliyor çünkü dönüyor dolaşılıyor Tanrı ile eşcinsellik arasındaki illiyete geliyor oda size göre imtihan! değil mi? :)

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Çok basit değil mi? Hadi sor bakalım yada dua et? sana cevap gelmeyecek, isteklerinde olmayacak. Ama doğru olanı yaparsan oda ahdedersen cahdedersen sabredip ilim öğrenirsen, yılmadan usanmadan deney ve gözlem yaparsan sorularının cevaplarını bulabileceğin gibi arzularına kavuşabilirsin. Çünkü diri olan sensin. E konu oraya geliyor çünkü dönüyor dolaşılıyor Tanrı ile eşcinsellik arasındaki illiyete geliyor oda size göre imtihan! değil mi? :)
Senin sorucağın sorularda vs Allah'ın cevap vermesi doğru mu? İlim öğrendikçe İslamiyet'e daha çok yaklaşıyorum emin ol. Dostum Kuran'a bakarsak, dünyanın kendisi bir imtihan. Burda dediğim gibi eşcinsel de olsan pedofili de olsan bunların yanlış olduğunu öğrenip yapmamak senin elinde. Eğer sen bunları yapmaz Allah'ın emirlerine uyarsan, seni cenneti ile mükafatlandıracağını söylüyor.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Senin sorucağın sorularda vs Allah'ın cevap vermesi doğru mu? İlim öğrendikçe İslamiyet'e daha çok yaklaşıyorum emin ol. Dostum Kuran'a bakarsak, dünyanın kendisi bir imtihan. Burda dediğim gibi eşcinsel de olsan pedofili de olsan bunların yanlış olduğunu öğrenip yapmamak senin elinde. Eğer sen bunları yapmaz Allah'ın emirlerine uyarsan, seni cenneti ile mükafatlandıracağını söylüyor.
Sorma o zaman isteklerin olması için dua et yada yapılması gerekenler ne ise onları bul ve yap. Hangisi geçerli? İkinci şıktır. Zaten o zaman sorularının cevaplarını kendinden kendine alırsın. Eşcinsel ve pedofili zaten yaptıklarının yanlış olduğunu bilir. Ama cinsel dürtülerini yenemezler. Biz normaller ne kadar yenebiliyoruz? Eşcinsel kendisi gibi olanla beraber olduğunda bunun toplumsal bir zararı olmaz. Ancak pedofili öyle değil. Yapacağı tek şey bir uzmana gitmek olacaktır. Bunlar sonuçta beyinde bir yerlerden yada genlerden kaynaklanıyor. Bilimin bir gün bunlara çare bulacağına inanıyorum. İmtihana gelince İnsan yaşamı imtihandır. Çünkü İmtihan öğrenmek içindir. Öğrendiğinde de başarıya giden yolu bulursun. İnsan fıtratı daima başarabilmek için öğrenme olduğuna göre evet insan yaşamı yaşadığı müddetçe imtihandır. Cennette cehennemde yaşayan insanlar içindir. Öldün mü işin biter çünkü yoksun.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Sorma o zaman isteklerin olması için dua et yada yapılması gerekenler ne ise onları bul ve yap. Hangisi geçerli? İkinci şıktır. Zaten o zaman sorularının cevaplarını kendinden kendine alırsın. Eşcinsel ve pedofili zaten yaptıklarının yanlış olduğunu bilir. Ama cinsel dürtülerini yenemezler. Biz normaller ne kadar yenebiliyoruz? Eşcinsel kendisi gibi olanla beraber olduğunda bunun toplumsal bir zararı olmaz. Ancak pedofili öyle değil. Yapacağı tek şey bir uzmana gitmek olacaktır. Bunlar sonuçta beyinde bir yerlerden yada genlerden kaynaklanıyor. Bilimin bir gün bunlara çare bulacağına inanıyorum. İmtihana gelince İnsan yaşamı imtihandır. Çünkü İmtihan öğrenmek içindir. Öğrendiğinde de başarıya giden yolu bulursun. İnsan fıtratı daima başarabilmek için öğrenme olduğuna göre evet insan yaşamı yaşadığı müddetçe imtihandır. Cennette cehennemde yaşayan insanlar içindir. Öldün mü işin biter çünkü yoksun.
İsteklerinin olması için dua. Biz ona tevekkül diyoruz. Elimizden geleni yapıp Allah'tan yardım istemek. Sen oturduğun yerden ''Allah'ım bi porsche nasip et bana'' dersen tabi duaların kabul olmaz. Ben duaların kabul olduğunada inanıyorum. Cinsel dürtülerini yenemezler diyorsun, Allah kimseye kaldıramayacağı yük yüklemez dostum. Emin ol onlarda şehvetlerine sahip çıkabilirler.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
İsteklerinin olması için dua. Biz ona tevekkül diyoruz. Elimizden geleni yapıp Allah'tan yardım istemek. Sen oturduğun yerden ''Allah'ım bi porsche nasip et bana'' dersen tabi duaların kabul olmaz. Ben duaların kabul olduğunada inanıyorum. Cinsel dürtülerini yenemezler diyorsun, Allah kimseye kaldıramayacağı yük yüklemez dostum. Emin ol onlarda şehvetlerine sahip çıkabilirler.
Tevekkül Allaha teslimiyettir. Bu teslimiyet başarısızlığa karşı pasif kalıp yaşamı olduğu gibi kabul değildir çünkü Allah dediğiniz mefhum insanın yaşama azmi ve mücadelesi yani başarısıdır. Ha geçici bir süre için hidayet duvarları ile ördüğümüz kanaat şehrine (Soara) sığınabiliriz. Bu da aslında yaşam mücadelesinin bir parçası toparlanma safhasıdır. Ve gerçek anlamda da oruçtur. Ama o şehirde ilanahiye kalırsak cehenneme düşeriz. Ayağa kalkacaksın ve son nefesine kadar müşkülün neyse mücadele edeceksin. Sizin Allah mefhumunuzla benimki çok farklı. O dürtüleri bize Hay olan Allah değil cansız olan kainat yükledi. Yani yoktur (LA) dediğimiz cansız İlah! Bizdeki bize şahdamarımızdan yakın olan Allah zaten bize karşımızda maruz kaldığımız yükü kaldırabileceğimizi gösterir. Ben dualara hiç inanmam çünkü gayretlerime rağmen isteklerim gerçekleşmediler. Demek ki doğru olanı bulup yapamadım. Hata yaptım ve mizan terazim kurulduğunda Kabilin akıbetine uğradım. Emeklerimde (Terazimdeki buğdaylarım) boşa çıktı. Başarısızlıklarım (iç yağlar) galebe geldi.

Şarlo

☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Pedofili ile eşcinselliği aynı kefeye koymak saçmalık. Pedofili de akıl olgunluğuna erişmemiş çocuğa istismar vardır.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Pedofilide cinsel olgunluğa erişmemiş (adet görmemiş) küçük kız çocuğuyla cinsel istismar vardır. Bu yüzden Padişah Abdülmecüt haan hazretlerüü iki dene küçük careynin ölümüne neden olmuştur. Yoksa bir erkeğin kendinden on, on beş yaş küçük bayanla izdivacı pedofili değildir.

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetim Kur. Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bu kadar şey insan eliyle yazılmadığına kanıt değilken sadece eşcinsellere yaklaşımımı insan eliyle yazıldığının kanıtı.
Sana biri gelip herhangi bir kitabın ilahi olduğunu söylese. Kitabın doğru yerlerinde birkaç delil gösterip seni o dine davet etse... Sende bu kitapta sana gösterilen doğru şeylere karşı tek bir tane hata bulsan.. Bu kitabın ilahi olma iddiası güme gider. Çünkü ilahi bir kitapta yanlış olmamalıdır. Bu kadar basit.

Kurandan eski bir kaynak gösterir misin. Bende sana diyeyim tamam Kuran'ı haşa Muhammed ordan bakarak yazmış. Çöldeki bir adam, nerden bulucakta kaynak (kaynak falanda yok ztn) yazacak böyle bir kitap?
Kurandan eski kaynak Tevrat ve İncil var. Ve Muhammed ticaretle uğraştığı için bu kitaplardan haberdardır. Ayrıca o zamanlarda hakim kültür Tevrat ve İncildir o bölgede. Dolayısıyla Tevrat ve İncilden haberdar olması imkansızdır.

Düşünce
Deist
@NoTThingLosE

Ve yetûfu aleyhim gılmânun lehum ke ennehum lu’luun meknûnun (Tur suresi 24. ayet). Az buçuk arapça bilirsen kuranın eşcinselliği desteklediğini bu ayetten anlarsın, Anlamı: Diyanet İşleri: Hizmetlerine verilmiş, kabuğunda saklı inci gibi gençler etraflarında dönüp dolaşırlar. Bu ayetteki "gençlerden" kasıt GILMAN lardır, "etraflarında" ifadesinden kasıt ise cennetteki erkeklerdir. Erkekleri kasttettiğini nerden anlıyoruz; ayette geçen lehum ifadesindeki "hum" zamiri o erkekler demektir, "le" ile birlikte okunduğunda ise o erkekler için hizmet eden gençler demektir. Gılman :(sözlük anlamı)
  • Cennet genci.
  • (Tekili: Gulâm) Bıyığı yeni bitmiş gençler.
  • Cennet'te hizmet gören delikanlılar.
  • Köleler, esirler.
  • Cennette hizmet eden delikanlılar.
  • Allahü teâlânın Cennet'tekilere hizmet için nûrdan yarattığı hizmetçiler.
  • Hizmet gören delikanlılar. Köleler, esirler.
  • Köle. (Arapça)
  • Genç, yeni yetme. (Arapça)
Kabuğunda saklı inci gibi gençler ifadesi de çok fiyakalı olmuş

Yazarı tarafından düzenlendi:

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Sana biri gelip herhangi bir kitabın ilahi olduğunu söylese. Kitabın doğru yerlerinde birkaç delil gösterip seni o dine davet etse... Sende bu kitapta sana gösterilen doğru şeylere karşı tek bir tane hata bulsan.. Bu kitabın ilahi olma iddiası güme gider. Çünkü ilahi bir kitapta yanlış olmamalıdır. Bu kadar basit.

Kurandan eski kaynak Tevrat ve İncil var. Ve Muhammed ticaretle uğraştığı için bu kitaplardan haberdardır. Ayrıca o zamanlarda hakim kültür Tevrat ve İncildir o bölgede. Dolayısıyla Tevrat ve İncilden haberdar olması imkansızdır.
Ben Kuran'da bir hata bulamadım. Bulan göstersin Ateist olalım. :)

Tevrat ve İncil'mi kaynak? İncil zaten Muhammed'in geleceğini haber veriyor dostum. İncil ve Tevrat'a bakarak Kuran'ı yazmak'ta imkansızdır zaten. Yine boş bir iddia o yüzden.
@NoTThingLosE

Ve yetûfu aleyhim gılmânun lehum ke ennehum lu’luun meknûnun (Tur suresi 24. ayet). Az buçuk arapça bilirsen kuranın eşcinselliği desteklediğini bu ayetten anlarsın, Anlamı: Diyanet İşleri: Hizmetlerine verilmiş, kabuğunda saklı inci gibi gençler etraflarında dönüp dolaşırlar. Bu ayetteki "gençlerden" kasıt GILMAN lardır, "etraflarında" ifadesinden kasıt ise cennetteki erkeklerdir. Erkekleri kasttettiğini nerden anlıyoruz; ayette geçen lehum ifadesindeki "hum" zamiri o erkekler demektir, "le" ile birlikte okunduğunda ise o erkekler için hizmet eden gençler demektir. Gılman :(sözlük anlamı)
  • Cennet genci.
  • (Tekili: Gulâm) Bıyığı yeni bitmiş gençler.
  • Cennet'te hizmet gören delikanlılar.
  • Köleler, esirler.
  • Cennette hizmet eden delikanlılar.
  • Allahü teâlânın Cennet'tekilere hizmet için nûrdan yarattığı hizmetçiler.
  • Hizmet gören delikanlılar. Köleler, esirler.
  • Köle. (Arapça)
  • Genç, yeni yetme. (Arapça)
Kabuğunda saklı inci gibi gençler ifadesi de çok fiyakalı olmuş
Dostum ayet'in eşcinsellik ile bir alakası yok. Gılman'lar Cennette insanlara yardım edecek hizmetçilerdir. O yüzden bu iddia'da boş bir iddia.

Düşünce
Deist
Dostum ayet'in eşcinsellik ile bir alakası yok. Gılman'lar Cennette insanlara yardım edecek hizmetçilerdir. O yüzden bu iddia'da boş bir iddia.
ya biraz düşünsen zaten sonuca ulaşacaksın. normal hizmetçiler dururken henüz el bile değmemiş, bıyığı yeni bitmiş, kabuğunda saklı inci gibi ifadeleriyle iştahlar neden kabartılır. bak sen ifadende hizmetçiler diyerek düz bir ifade kullanmışsın, kuranda senin gibi kullanamaz mıydı. kaldıkı hizmetçi ifadesi arapçada gılman değil hadim dir. Yani hadim kelimesi dururken neden gılman kullanılmış. kuran niye olayı bu kadar iştahlandırmış.....

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
ya biraz düşünsen zaten sonuca ulaşacaksın. normal hizmetçiler dururken henüz el bile değmemiş, bıyığı yeni bitmiş, kabuğunda saklı inci gibi ifadeleriyle iştahlar neden kabartılır. bak sen ifadende hizmetçiler diyerek düz bir ifade kullanmışsın, kuranda senin gibi kullanamaz mıydı. kaldıkı hizmetçi ifadesi arapçada gılman değil hadim dir. Yani hadim kelimesi dururken neden gılman kullanılmış. kuran niye olayı bu kadar iştahlandırmış.....
İştahlar'ı kabartmasıyla bir alakası yok. Cennet'in yönlerinden bahsetmiş. Gılman bir isim, kelime değil. Aynı ''huriler'' gibi.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Şartlanmış insana bişey anlatamam ben. Anlamak isteyene internette kaynak sürüyle.

Hani?
İnanmak isteyene'de kaynak sürüsüyle Mete.

Hani? :D ''Artık sizinle çok söyleşemem. Zira bu alemin reisi geliyor. Ve bende onun nesnesi asla yoktur'' Yuhanna 14/30 Alemin reisi ''Fahr-i Alem'' Muhammed'in sıfatıdır.
''Amma ben size hakkı söylüyorum. Benim gittiğim, size faydalıdır. Zira ben gitmeyince teselleyici size gelmez'' Yuhanna 16/27
'' Ve o dahi gelince dünyayı günaha dair, iyiliğe dair ve hükme dair ilzam edecektir'' Yuhanna 10/8
İsa'dan sonra dünyay gelip iyiliğe, kötülüğe ve hükme dair ilzam eden, Muhammed'den başka kim vardır?
''Zira bu alemin reisinin gelmesinin hükmü gelmiştir.'' Yuhanna 16/11
Şu anda aklıma gelen ayetler bunlar. Zaten yeterli cevabı içinde barındırıyor.

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetim Kur. Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
İnanmak isteyene'de kaynak sürüsüyle Mete.

Hani? :D''Artık sizinle çok söyleşemem. Zira bu alemin reisi geliyor. Ve bende onun nesnesi asla yoktur'' Yuhanna 14/30 Alemin reisi ''Fahr-i Alem'' Muhammed'in sıfatıdır.
''Amma ben size hakkı söylüyorum. Benim gittiğim, size faydalıdır. Zira ben gitmeyince teselleyici size gelmez'' Yuhanna 16/27
'' Ve o dahi gelince dünyayı günaha dair, iyiliğe dair ve hükme dair ilzam edecektir'' Yuhanna 10/8
İsa'dan sonra dünyay gelip iyiliğe, kötülüğe ve hükme dair ilzam eden, Muhammed'den başka kim vardır?
''Zira bu alemin reisinin gelmesinin hükmü gelmiştir.'' Yuhanna 16/11
Şu anda aklıma gelen ayetler bunlar. Zaten yeterli cevabı içinde barındırıyor.
Tevrat veya İncilde Muhammed peygamberden bir kelimeyle bile bahsetmez. Gelecek olan kişi "Faraklit" olarak geçer. Bunun Muhammed peygamberi kastettiğini ise Müslümanlar tezlerini güçlendirmek için uydurmuştur.

Ayrıca "Faraklit" Mamo peygamberin geleceğini müjdeliyor da olabilir, değil mi? Onu neden düşünmedin?

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Tevrat veya İncilde Muhammed peygamberden bir kelimeyle bile bahsetmez. Gelecek olan kişi "Faraklit" olarak geçer. Bunun Muhammed peygamberi kastettiğini ise Müslümanlar tezlerini güçlendirmek için uydurmuştur.

Ayrıca "Faraklit" Mamo peygamberin geleceğini müjdeliyor da olabilir, değil mi? Onu neden düşünmedin?
İncil'deki bahsedilen ''Alemlerin Reisi'' Muhammed'den başka kimse değildir. Bu özelliklerin hepsini taşıyan Muhammed'dir. Muhammed'den başkada bu ayetlerdeki özelliklere uyan birkimse de yoktur.

Şu mamo işindende vazgeç artık ya, çocukmusun dostum? Kaç yaşındasın lütfen yapma ya..

Düşünce
Deist
İştahlar'ı kabartmasıyla bir alakası yok. Cennet'in yönlerinden bahsetmiş. Gılman bir isim, kelime değil. Aynı ''huriler'' gibi.
Esasen suç bende seninle tartışmaya giriyorum. Anlaman, yorumlaman, analiz yapman tıpkı diğer müslümanlar gibi çok sığ. Ayette cennetin yönlerinden nasıl bahsedilmiş anlamadım."Gılman bir isim, kelime değil.Aynı huriler gibi" ne demek ya. Gılman isminin, huri isminin, veyahutta senin isminin bir kelime anlamı olamaz mı. Gılmanın kelime anlamı da bu : hatta bazı kaynaklarda gılman'ın kelime anlamı; şehvetinden kudurmuş ve duvara tırmanan demektir.

Üst Alt