İstanbul'dan yürek burkan kare! Evsizlerin en zor gecesi

Ivar

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Bağımsız

stanbul'dan yürek burkan kare! Evsizlerin en zor gecesi​

İstanbul'un Beyoğlu, Beşiktaş, Fatih gibi ilçelerinde gidecek yerleri olmadığı için sokaklarda kalanlar, eksi 1 derecede sığındıkları alt geçit, tünel çıkışı ve cami avlularında altlarına açtıkları kartonlar ve üzerlerine örttükleri battaniyelerle soğuktan korunmaya çalışıyor.​

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı hava durumu tahminlerinin ardından İstanbul'da etkili olan kar yağışıyla gece saatlerinde termometreler eksi 1 dereceyi gösterdi. Durum böyle olunca İstanbul'daki evsizler en zor gecesini geçirdi.

İstanbuldan yürek burkan kare Evsizlerin en zor gecesi

Gidecek bir yeri olmayan geceleri köprü altları, banklarda yatan evsizler, sıcaklığın sıfır derecenin altına indiği soğuk havaya rağmen bazen bir kartonun üzerinde bazen ise buldukları bir battaniyeye sarılarak uyudukları görüldü.

Fatih'te bir kişi köprü altında kalırken, bir kişinin de yanında yatan köpekle beraber bir iş yerinin önünde battaniyeye sarılarak uyudu. Eminönü'nde bir evsiz iskelenin hemen dibinde battaniyeye sarılı halde uyurken başka bir evsiz de elinde kartonla yatmak için yer aradı.

Son dakika... İstanbul'dan acı kare! Evsizlerin en zor gecesi... (hurriyet.com.tr)

https://avapremium.com/?utm_source=...Xp3EdzkkRDXH4coPaK0LgrZD5NyDcvlAo5bK4sZO3jcdI

Ivar

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Bağımsız
"Ben dövletim!"

He, bende Mars' ın sahabıyım. 🤣

Suriye' de elin vatandaşına 50 bin konut yapmışsan. Elin ülkelerinde şatafatlı camiler inşaa etmişsen(?)! Bu ne kepazelik diye sorarlar adama!

Bu köprü altında daha yeni evsiz vatandaş suda boğulup ölmedi mi? Anladık sen maaşını hakaret ettiğin, tehdti ettiğin vatandaş vergilerinden alan dövletsin.

Efe

ll ☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Dün gece burası -1 derece idi. Evsizlere acil yardım edilmeli. Çok zor :/

Ahlaksız

lll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Hani her şey çok güzel olacaktı?
Devlet 3 maymunu oynuyorsa, belediye ne yapıyor?
Dün bir dede soğuktan ölmüş. Kim verecek bunun hesabını?

Plütoncu

☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Okuduğum lisenin önünde bir amcamız donarak ölmüştü. Sabah geldiğimde bir baktım hep durduğu yerde ama üstünde örtü var. Meğerse gece soğuktan donmuş. Bu kadar işte insan hayatının değeri.

Son konular