İşte forumda ki insanların gerçek sıkıntısı.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Konu Sahibi
Bu forumda aşağıdaki düşüncelerden çoğu var mesele olması değil mesele nerdeyse herkesde olması.Bu düşüncelerden bazıları herkesde olmasa diğerleri süzgeç olayı gibi bir bir ortaya çıkar ama herkes de olduğu için forumda ki insanlar artık bunu normal algılıyor.

-Kincilik.
-Saygısızlık.
-Konu dışına çıkmak.Adamlara soru soruyoruz adamlar çok başka yerde.
-Küçümseme.Karışının bilgisini küçümseme
-Kendini zeki sanma.Diğerlerinden üstün görme.(Küçümseme de denilebilir tekrardan.)
-Kişileri görüşüne göre yargılama.İnancına göre yargılama.
-Tartışırken konuyu saptırma.Bunu bu arada çok görüyorum
-Tartışırken hakaret etme.

Bu sitede daha onlarca sıkıntı var.Bu siteye yazdıklarımın tam tersi lazım.

Bu sitede Müslamanından ateistine kadar sıkıntı var.

Ateist müslümana göre

-Cani(Bunlara göre günah yok istediğini yaparlar.)
-Kör(Şu nimetleri nasıl görmezler)(Kuranda ki mucizeleri nasıl görmezler)
-Salak(Diğer dünya da sonsuz azap var haberleri yok.)
-Kibirli (Herkes kendini hayatının Tanrısı sanıyor.)
-Nankör.(Nimetler için şükür ediceklerine alamadıkları için söyleniyorlar.)
Ve daha niceleri.

O değilde komik olan bazı arkadaşların bu yazıyı okurken içlerinde eee ama öyleler demeleri.Kusura bakma ama acınası durumdasın.Bunu dini açıdan demiyorum.Sana göre diğer dünyada yanacak benim değil mi ? Zaten insani açıdan acınası durumdasın.

Müslüman ateiste göre.

-Yobaz(Körü körüne hiçbirşey bilmeden inanıyorlar.)
-Cani(Dünya sistemine bakar mısın ? Bir de sistemi yaratana biat ediyorlar.)
-Adaletsiz (Şu dünyada yaşıyan insanların hayatlarına bak nasıl adalet olabilir ?)
-Cahil.(Her duyduklarına inanıyorlar.)
-Hayalpererst(Sanki filmdeyiz anasını satim.Yok peygamber mucizeleri yok Allahmış)
Ve daha niceleri

İşde bu sitede bu görüşler olduğu sürece hiçbir yere varamıyacağız sitede 20 yıl geçse bile burdaki insanların kazanacağı hiçbirşey yok ama kaybettikleri burda 20 yılda boyunca geçirdikleri süreleri olucak.

Kusura bakmayın sizlerle bu forumda ki acı gerçekleri paylaştım yanlış bir yer varsa düzeltin.

Ha bu arada aranızdan bazıları daha verdiğim örneklere cevap vermek istiyor ama ben bunları örnek kendi düşüncem olanda var olmayanda var.

Düşünce
Sünni
Bu forumda aşağıdaki düşüncelerden çoğu var mesele olması değil mesele nerdeyse herkesde olması.Bu düşüncelerden bazıları herkesde olmasa diğerleri süzgeç olayı gibi bir bir ortaya çıkar ama herkes de olduğu için forumda ki insanlar artık bunu normal algılıyor.

-Kincilik.
-Saygısızlık.
-Kendini zeki sanma.Diğerlerinden üstün görme.(Küçümseme de denilebilir tekrardan.)

Bu sitede daha onlarca sıkıntı var.Bu siteye yazdıklarımın tam tersi lazım.

Bu sitede Müslamanından ateistine kadar sıkıntı var.

Ateist müslümana göre

-Cani(Bunlara göre günah yok istediğini yaparlar.)
-Kör(Şu nimetleri nasıl görmezler)(Kuranda ki mucizeleri nasıl görmezler)
-Salak(Diğer dünya da sonsuz azap var haberleri yok.)
-Kibirli (Herkes kendini hayatının Tanrısı sanıyor.)
-Nankör.(Nimetler için şükür ediceklerine alamadıkları için söyleniyorlar.)
Ve daha niceleri.

O değilde komik olan bazı arkadaşların bu yazıyı okurken içlerinde eee ama öyleler demeleri.Kusura bakma ama acınası durumdasın.Bunu dini açıdan demiyorum.Sana göre diğer dünyada yanacak benim değil mi ? Zaten insani açıdan acınası durumdasın.

Müslüman ateiste göre.

-Yobaz(Körü körüne hiçbirşey bilmeden inanıyorlar.)
-Cani(Dünya sistemine bakar mısın ? Bir de sistemi yaratana biat ediyorlar.)
-Adaletsiz (Şu dünyada yaşıyan insanların hayatlarına bak nasıl adalet olabilir ?)
-Cahil.(Her duyduklarına inanıyorlar.)
-Hayalpererst(Sanki filmdeyiz anasını satim.Yok peygamber mucizeleri yok Allahmış)
Ve daha niceleri

İşde bu sitede bu görüşler olduğu sürece hiçbir yere varamıyacağız sitede 20 yıl geçse bile burdaki insanların kazanacağı hiçbirşey yok ama kaybettikleri burda 20 yılda boyunca geçirdikleri süreleri olucak.

Kusura bakmayın sizlerle bu forumda ki acı gerçekleri paylaştım yanlış bir yer varsa düzeltin.

Ha bu arada aranızdan bazıları daha verdiğim örneklere cevap vermek istiyor ama ben bunları örnek kendi düşüncem olanda var olmayanda var.
yusa merhaba sizinle bir konu hakkında konusmak istiyorum

6lack de Furor

☆☆
Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Diğerlerini bilmem ama konuların amacından saptırılması ve konu dışına çıkılması ciddi bir sorun. Ben de ister istemez buna ortak oldum. Bu sorunu çözmek lazım. Ne kadar farklı konu açarsan aç, bir şekilde konu hep aynı tartışma konusuna geliyor.

mad hatter

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Kuran söz konusu olduğu zaman müslümanlarda mantık devre dışı kalıyor. Bu da zaman zaman gayrimüslimleri çileden çıkarıyor tabi.

Sadece inandığı şeyleri savunmak üzere zırvalayan, hakikati aramayan, hayatında bir kere oturup düşünmemiş bir adamla tartışamazsın.

Ha, birine cahil dediğim zaman da onun bir şey bilmemesini hedef alıyor değilim. Bilmediğini bilmeyen, üstüne bir de küstahlık yapan arsıza dersin cahil diye.

fameraft

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
-Kincilik.
-Saygısızlık.
Bunlar forumun sorunu değil ki, bunlar düpedüz tüm dünyanın sorunu :) Neyse ki aptalların elenmesi gibi muhteşem bir kanun var, yoksa insanlık hep geri kalırdı. Doğru yolu bulan ilerler ve medeniyet basamaklarında yol alır, ahmaklarda aynı şeyleri deneyip farklı sonuç alacaklarını sanır ve bir gün medeniyetler arasındaki fark öyle artar ki bir bakmışsın o aşağıladığın, küçük gördüğün insanlara hayatta kalmak için mahkum olmuşsun ya da kendi kendini yiyip bitirmişsin.

Dileyen dilediğini yapsın. Kimse birbirini topluca katliamlara maruz bırakmadığı sürece en doğru olan ilerler, yanlış olan zaten geride kalır.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Çok da sorun etmeye gerek yok bunlar tartışmanın hararetinden kaynaklı.

Ama sorun ise, sorunun kaynağı dindeki kutsal kitaplarından gelen inanmayanlara hakaret alışkanlığı. İlk kanı onlar döktü! Bize hakaret, tehdit ve faşist baskıyı başlatanın muslimler olduğu Kuran ile kapı gibi ispatlı!

Daha doğrusu teistlerin faşizm geleneğini sürdürenlerin muslimler olduğu diyelim. Tabii faşizmin mucidi değiller.

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
-Kincilik.
-Saygısızlık.
İnsanız nihayetinde değil mi?
Bizler öyle dört dörtlük ve muhteşem falan da değiliz, tam tersine bunların dışında herşeyiz.
Ancak siz bunları, güya her şeye gücü yeten bir tanrının, muhteşem insanlar yarattığını iddia edenlere söyleyin bence. Bu mesele, birinci derecede onları ilgilendirir.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Konu Sahibi
İnsanız nihayetinde değil mi?
Bizler öyle dört dörtlük ve muhteşem falan da değiliz, tam tersine bunların dışında herşeyiz.
Ancak siz bunları, güya her şeye gücü yeten bir tanrının, muhteşem insanlar yarattığını iddia edenlere söyleyin bence. Bu mesele, birinci derecede onları ilgilendirir.
Ben herkese söyledim farkındaysan bunları düzeltin demedim bunlar oldukca sıkıntımız bitmicek dedim.Zaten insanız bunların hepsini düzeltemeyiz.O zaman duygusal ve insanı açıdan kusursuz oluruz.

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben herkese söyledim farkındaysan bunları düzeltin demedim bunlar oldukca sıkıntımız bitmicek dedim.Zaten insanız bunların hepsini düzeltemeyiz.O zaman duygusal ve insanı açıdan kusursuz oluruz.
Herkese söylediğinin farkındayım, merak etme.
Vermek istediğım mesaj, kendilerinin muhteşem bir insan olarak dünyaya ışınlandıklarını zannedenlere idi.
Ne fazla, ne eksik.

Yazarı tarafından düzenlendi: