Kabala'nın Gerçek Olduğunu Nasıl İspatlarsınız ?

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Muhterem

Bunlar ne?
Böyle kuru kuru görselleri atıp gitmeyi ben doğru bulmuyorum ve izlemem de.
Azıcık emek verip, içeriği hakkında bir şeyler yazın lütfen.
Yoksa İslam tebliği yapanlar yetmiyormuş gibi siz de Kabala tebliği yapmaya mı geldiğiniz?

Erdemkoc

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Muhterem

Bunlar ne?
Böyle kuru kuru görselleri atıp gitmeyi ben doğru bulmuyorum ve izlemem de.
Azıcık emek verip, içeriği hakkında bir şeyler yazın lütfen.
Yoksa İslam tebliği yapanlar yetmiyormuş gibi siz de Kabala tebliği yapmaya mı geldiğiniz?
Merak eden izler. Kimseye de tebliğ yaptığımız yok.

Efe

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
kabalayı araştırmak için daha doğru düzgün bir kaynak var mı ? varsa link atar mısın ?

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bir sen eksiktin. Umrumda yine değil. Ah demokratos gelsede izlese diyordum bende . Sen eğer hayatı sorgulamıyorsan hiç gereği yok bu ilmin senin için. Mutlu mesut yaşa.
Muhterem

Sizin gibiler kendini ne zannediyor?
Hayatı sadece sizler mi (tebliğ manyaklığı yapanlar) sorguladığınızı ve doğru yolu bulduğunu zannediyorsunuz?

Göründüğü üzere dibine kadar önyargının içine batmışsınız da haberiniz yok.

Efe

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
kabalayı biraz araştırdım da çok gerçek gelmedi. gerçek dışılıklar vs. antik mitoloji gibi.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
kabalayı biraz araştırdım da çok gerçek gelmedi. gerçek dışılıklar vs. antik mitoloji gibi.

Kabbalanın dişe dokunur tek özelliği vardır: Deizme giden bir yol açabilir. Panteizme kadar gitmek de olasıdır. Çünkü Kabbalanın tanrı varsayımı dinlerdekinden farklıdır. Kabbalistler dindarları cahil tutucular olarak görürler. İnsanları yönetmek için dinleri icat eder ve projelendirirler. Dinleri kullanırlar. Tanrının dinlerde inanılan tanrı ile hiç alakası olmadığını söylerler. Ona tanrı bile demezler. Sadece הוא derler. Bu İbranice "O" demektir. Yerli yersiz bahsetmeyi de saygısızlık kabul ederler. Zorunlu olmadıkça bahsetmekten kaçınırlar.

Fakat yeni ortaya çıkan kendine Kabalist diyenler Kabbalist ilkeleri dejenere etmiştir. Kabbala her şeyden önce gizli bir Yahudi tarikatıdır. Kendini açık etmek, Kabbalistim demek Kabbalizme aykırıdır. Masonluk da benzer yöntemlerle çalışır. Ben Masonum diyen Mason görülmez.

Bence Masonlar tasavvufla yetinmeyip dünya işleri ile de ilgilenen Kabbalistlerdir.

Yazan tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Efe

Erdemkoc

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Mitolojiyle bir ilgisiyle yokta. İçine sinmiyorsa gerek yok. Gelene gelme gidene gitme demeyiz. Benim hayatta hissettiğim en gerçekçi şeylerden biriydi. Hislerde açıklanamıyor maalesef kimse çağrılmaz bu yola içine sinmiyorsa sal gitsin.

Efe

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
Mitolojiyle bir ilgisiyle yokta. İçine sinmiyorsa gerek yok. Gelene gelme gidene gitme demeyiz. Benim hayatta hissettiğim en gerçekçi şeylerden biriydi. Hislerde açıklanamıyor maalesef kimse çağrılmaz bu yola içine sinmiyorsa sal gitsin.
maalesef :(
bu tür şeyler beni etkilemiyor, belki fazla materyalistimdir.

Efe

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
Kabbalanın dişe dokunur tek özelliği vardır: Deizme giden bir yol açabilir. Panteizme kadar gitmek de olasıdır. Çünkü Kabbalanın tanrı varsayımı dinlerdekinden farklıdır. Kabbalistler dindarları cahil tutucular olarak görürler. İnsanları yönetmek için dinleri icat eder ve projelendirirler. Dinleri kullanırlar. Tanrının dinlerde inanılan tanrı ile hiç alakası olmadığını söylerler. Ona tanrı bile demezler. Sadece הוא derler. Bu İbranice "O" demektir. Yerli yersiz bahsetmeyi de saygısızlık kabul ederler. Zorunlu olmadıkça bahsetmekten kaçınırlar.

Fakat yeni ortaya çıkan kendine Kabalist diyenler Kabbalist ilkeleri dejenere etmiştir. Kabbala her şeyden önce gizli bir Yahudi tarikatıdır. Kendini açık etmek, Kabbalistim demek Kabbalizme aykırıdır. Masonluk da benzer yöntemlerle çalışır. Ben Masonum diyen Mason görülmez.

Bence Masonlar tasavvufla yetinmeyip dünya işleri ile de ilgilenen Kabbalistlerdir.
çok doğru söylüyorsun. 👍🏻

Erdemkoc

Yazar
Düşünce
Bağımsız

Fakat yeni ortaya çıkan kendine Kabalist diyenler Kabbalist ilkeleri dejenere etmiştir. Kabbala her şeyden önce gizli bir Yahudi tarikatıdır. Kendini açık etmek, Kabbalistim demek Kabbalizme aykırıdır.
Burada yahudi ilkeleriyle biraz karışmış. Açık etmek değilde dinlerdeki gibi peygamberlik davası güdüp insanları yönetme amacı yok. Ki peygamberlerinde hiç biri böyle şeyler gütmemiş fakat insanlar kutsallaştırmışlar. Maneviyatta faydacılık adına bir şey olmadığı için kabalistim demezler. Maneviyat insanın içinde olduğundan dolayı bu böyledir.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hrist dini de İslam dini de birer Kabbala projesi olabilir mi? Olasıdır fakat bunu iddia etmek bile zor, kanıtlamak ise olanaksız.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
yahudi ilkeleriyle biraz karışmış.

Alakası bile yok. Yahudiyim dememek var mı Yehud dininde? Yahudi tanrısı Yahve'dir ve adını anmamak gibi bir şey söz konusu bile değil. Kabbalada Yahve mahve yoktur. "O" vardır.

Son konular

Son mesajlar