Kabala'nın Gerçek Olduğunu Nasıl İspatlarsınız ?

iksaruman

lll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Bağımsız

Erdemkoc

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Hrist dini de İslam dini de birer Kabbala projesi olabilir mi? Olasıdır fakat bunu iddia etmek bile zor, kanıtlamak ise olanaksız.
Maneviyata temel olması için kabalanın projesi denebilir fakat yaşadığımız 21. yüzyılda dinler hiç bir insanı tutamaz. Ki yaşadığımız hayatta görüyoruz insanların neler yaptıklarını.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Üç Ortadoğu dinini de Kabbala'nın projelendirip piyasaya sürmüş olması olasılığı var ama kanıtlamanın bir yolu yok. Ben bilmiyorum en azından yolunu. Bilen varsa en müthiş tarih araştırması olur!

Tabii ciddi bir çalışma için resimler filan yetmiyor. Tanrıların Arabalarına döner yoksa! 🙂

Yazan tarafından düzenlendi:

Erdemkoc

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Üç Ortadoğu dinini de Kabbala'nın projelendirip piyasaya sürmüş olması olasılığı var ama kanıtlamanın bir yolu yok. Ben bilmiyorum en azından yolunu. Bilen varsa en müthiş tarih araştırması olur!

Tabii ciddi bir çalışma için resimler filan yetmiyor. Tanrıların Arabalarına döner yoksa! 🙂
Dinlerin çıkması kabalistlerin işiydi fakat asıl amaç yaradanı tanımak. Dinler sadece şunu yap bunu yap sonra cennete veya cehenneme gideceksin der. Fakat kabala bizzat bu dünyada yaşadığı olaylardan keşfettiklerini deneyimleyerek ve test ederek insanın manen büyümesini sağlar. Dinlerdeki tüm kutsal kitaplarda peygamberlerin hayattaki yaşadığı tecrübeleri ve hisleri aktarırlar. Hisler aktarılırkende tabiki tamamen aktarılamaz onun için insanlar ya anlayamazlar yada saçmalık derler. Kabala ise kötülüğü iyiliği şeytanı sevabı cehennemi cenneti kısaca her şeyin mantığını aktarır.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kabbala sadece DÜM'dür. Din Üretim Merkezi. Bilim sanat filan uğraşmaz. Dindarları kullanarak dünyayı yönetir. Kendileri asla dindar değillerdir. Onlar için "O" nu yersiz anmak bile kabahat, dua etmek, tapınmak filan öyle şeyleri aptallık ve cahillik olarak görürler. Öyle din için savaşmak filan bunları salaklara yaptırdıkları ayak işleri olarak görürler.

• Beğen
Tepkiler: Efe

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Doğru, alt metinlerini öğrenip karşılaştırmak gerekir, attığım linkte bir örnek vardı.

Onlar filan yetmez. Kanıt bulmak son derece zor. Dediğim gibi adamların birinci ilkesi gizlilik. Adamlar lafını ben kullanmam ama bunlar gerçekten adamlar! Kadınları almazlar! Eşleri bilmez! Kadınlara asla güvenmezler ve sır vermezler. Sadece birbirlerini gizli şifrelerle tanırlar. Kabbalizm deyince tam bir esrar perdesini anlamadan Kabbalizm anlaşılmaz. Bu şimdi Kabbalistiz diye çıkanlar da sadece bir hedef şaşırtma olabilir. Bunların ne planladıklarını anca şeytan olsa bilirdi, o da yok! 😄

Peki gizli şifreleri çözülemiyor mu? Çözülse de önemi yok. Şifreler sabit değil. Yüzeysel şifreler var, derin şifreler var. Katmanlı. Bu işin kökeni taaa Antik Mısır'da. Dört bin yıllık mevzu. Bu iş çözülse zaten dünya çözülürdü.

Peki ben nerden biliyorum? Bir şey bildiğim yok, herkes kadar biliyorum. Fakat bilmek başka, bilincinde olmak başka şeylerdir. Bilmek, tamam bilmek. Ama bilincinde olmak her ayrıntıda bilginin izini sürmektir.

Fakat bir yan etkisi olabilir: Komplo teorilerine kafayı takıp kafayı yemek! Zil çaldı komplo var! Kapı çarptı komplo var! Rüzgar esti komplo var! Yağmur yağdı komplo var! Yağmadı gene komplo var!

Tavsiye etmem. 😁

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
asıl amaç yaradanı tanımak.

Öyle bir şey yok arkadaşım, seni de tasavvuf afyonuyla uyutuyorlar. Kabbalada yaradan filan tanınmaya filan hiç ihtiyaç duymaz. Gerçek gizli Kabbalistler "O" dedikleri hakkında hiç bir şey bilmediklerini ve zaten de bilinemeyeceğini söylerler. Yani agnostisizm de Kabbaladan çıkar, bak onu belirtmeyi unutmuşum.

• Beğen

Erdemkoc

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Onlar filan yetmez. Kanıt bulmak son derece zor. Dediğim gibi adamların birinci ilkesi gizlilik. Adamlar lafını ben kullanmam ama bunlar gerçekten adamlar! Kadınları almazlar! Eşleri bilmez! Kadınlara asla güvenmezler ve sır vermezler. Sadece birbirlerini gizli şifrelerle tanırlar. Kabbalizm deyince tam bir esrar perdesini anlamadan Kabbalizm anlaşılmaz. Bu şimdi Kabbalistiz diye çıkanlar da sadece bir hedef şaşırtma olabilir. Bunların ne planladıklarını anca şeytan olsa bilirdi, o da yok! 😄

Peki gizli şifreleri çözülemiyor mu? Çözülse de önemi yok. Şifreler sabit değil. Yüzeysel şifreler var, derin şifreler var. Katmanlı. Bu işin kökeni taaa Antik Mısır'da. Dört bin yıllık mevzu. Bu iş çözülse zaten dünya çözülürdü.

Peki ben nerden biliyorum? Bir şey bildiğim yok, herkes kadar biliyorum. Fakat bilmek başka, bilincinde olmak başka şeylerdir. Bilmek, tamam bilmek. Ama bilincinde olmak her ayrıntıda bilginin izini sürmektir.

Fakat bir yan etkisi olabilir: Komplo teorilerine kafayı takıp kafayı yemek! Zil çaldı komplo var! Kapı çarptı komplo var! Rüzgar esti komplo var! Yağmur yağdı komplo var! Yağmadı gene komplo var!

Tavsiye etmem. 😁
Kadınlar hususunda hiçbir ayrım söz konusu değil. Maneviyat eşlerle birlikte daha iyi yürütülüyor hatta. Gizli şeyler yok tüm insanlara açık şuan. Gizlilik sadece şu olabilir kabaladakiler kendilerini açığa çıkarıp hadi gelin hakikat yoluna demezler. İnsanın kendisinin talebi üzerine öğretirler. Bunun içinde dediğim gibi insanın kafasında bu dünyayı anlamak neden varım niçin burdayım sorusu olması gerek. Dinler bunu bunu diyor ama realitede bunun karşılığı yok demesi gerek. Tabi buda zorla olacak bir şey değil zamanla insan doğayı ve kendisini algılayacak.

Erdemkoc

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Kabbala sadece DÜM'dür. Din Üretim Merkezi. Bilim sanat filan uğraşmaz. Dindarları kullanarak dünyayı yönetir. Kendileri asla dindar değillerdir. Onlar için "O" nu yersiz anmak bile kabahat, dua etmek, tapınmak filan öyle şeyleri aptallık ve cahillik olarak görürler. Öyle din için savaşmak filan bunları salaklara yaptırdıkları ayak işleri olarak görürler.
Savaşa teşvik yok. Savaş sadece insanın nefsiyle olabilir. Onu bile öldürmek amaç değil. Terbiye etmek yönetmeyi bilmek amacımız. Ve kendi faydamız için değil de diğer insanlar için yaşamak temel felsefe.

• Beğen

Erdemkoc

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Öyle bir şey yok arkadaşım, seni de tasavvuf afyonuyla uyutuyorlar. Kabbalada yaradan filan tanınmaya filan hiç ihtiyaç duymaz. Gerçek gizli Kabbalistler "O" dedikleri hakkında hiç bir şey bilmediklerini ve zaten de bilinemeyeceğini söylerler. Yani agnostisizm de Kabbaladan çıkar, bak onu belirtmeyi unutmuşum.
Gerçek gizli kabalistleri nereden biliyorsun hocam sen 😊 Bilinemezcilik şöyle aşılıyor. Doğaya, tabiata, insana, hayvana, bitkiye bakarak ve algılayarak yaradan algılanıyor. Her peygamberin kendi torası bu yüzden var. Tora insanın hayattan tecrübe ettiği ve edindiği; duygu ve düşüncelerin toplamına deniliyor. Yaradanın da niyeti bu metinlerden anlaşılıyor. Hiçbir peygamberin veya kabalistin yaradanla konuştuğu da yok. Sadece yaradanı hissedebilmek var. Fakat bu öyle kuru kuruya bir hissediş değil. Alinin dediği gibi görmeseydim inanmazdım algısına geliyor insan.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bunu tasavvufu damardan verip iyi uyutmuşlar haaa!!! 😆

• Hahaha

Erdemkoc

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Bunu tasavvufu damardan verip iyi uyutmuşlar haaa!!! 😆
Açıkcası rastgelelik veya yokluktan gelme bana saçma geliyor. Buna ne dersen de. Kendim kendi isteğimle dünyaya gelmedim. Plan sanki önceden belli gibi yani anlayacağın. Bizim amacımızda planı ve planı yapanı anlamak olmalı bence. Benim amacım sadece bu.

TENTEN

Yazar
Düşünce
Apateist
Pozitif bilimlerin yöntemleri mantık ve deneydir.

Kabala biliminin yöntemleri nelerdir?
Videoda kabalistler yol gösterir sonucunuda söyler diyor.Kabala yöntemleri konusunda açıklama yapamıyorsanız çelişki içinde kalırsınız.

Erdemkoc

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Pozitif bilimlerin yöntemleri mantık ve deneydir.

Kabala biliminin yöntemleri nelerdir?
Videoda kabalistler yol gösterir sonucunuda söyler diyor.Kabala yöntemleri konusunda açıklama yapamıyorsanız çelişki içinde kalırsınız.
Yöntemleri mantık ve deneydir. Kabalistler deneyimlemediği bir şeyi kitabına almaz. Hatta bu öyle bir şeydir ki bilimdeki gibi sadece olayın dıştan görünüşünü açıklamaz. Olayı her yönüyle açıklar sen anladığın kadarıyla anlarsın. Sebep sonuç mantığıyla ilerler. Dünyadaki her şeyin sebep sonuç mantığına göre hareket ettiğini savunur. Ve her şeyin bir gerekliliği olduğunu savunur.

TENTEN

Yazar
Düşünce
Apateist
Yöntemleri mantık ve deneydir. Kabalistler deneyimlemediği bir şeyi kitabına almaz. Hatta bu öyle bir şeydir ki bilimdeki gibi sadece olayın dıştan görünüşünü açıklamaz. Olayı her yönüyle açıklar sen anladığın kadarıyla anlarsın. Sebep sonuç mantığıyla ilerler. Dünyadaki her şeyin sebep sonuç mantığına göre hareket ettiğini savunur. Ve her şeyin bir gerekliliği olduğunu savunur.
Bilimin yolundan gidiyorsa kabalanın ayrıcalığı ne? :)

Ben hiç deney ölçü cihazları kullandıklarını görmedim.Neyi nasıl deneyimliyorlar? :)

Erdemkoc

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Bilimin yolundan gidiyorsa kabalanın ayrıcalığı ne? :)

Ben hiç deney ölçü cihazları kullandıklarını görmedim.Neyi nasıl deneyimliyorlar? :)
Bilim, olaylara dışarıdan bir insan gözüyle bakar. Kabala ise hem dış yüzünü hemde iç yüzünü bilmek ister. Kabalistler bunları bilen kişilerdir. Bilim insanı sadece fiziksel bir varlık olarak kabul eder fakat kabala fizikselliğin yanında insanın bir ruhu olduğunu savunur. Ve bu ruhunda geliştirilmesi gerekildiğini kabul eder. Bilimin amacı dünyayı anlayabilmektir. Kabaladaki amaç yaradılışı ve dünyayı anlamak ve yaradılışa sebep olan gücün niyetini anlamak ve onunla beraber olmak. Kök dal yasası diye bir şey var. Bu dünyadaki kökler üst dünyalardaki dallar hakkında bilgi veriyor.

TENTEN

Yazar
Düşünce
Apateist
Bilim, olaylara dışarıdan bir insan gözüyle bakar. Kabala ise hem dış yüzünü hemde iç yüzünü bilmek ister. Kabalistler bunları bilen kişilerdir. Bilim insanı sadece fiziksel bir varlık olarak kabul eder fakat kabala fizikselliğin yanında insanın bir ruhu olduğunu savunur. Ve bu ruhunda geliştirilmesi gerekildiğini kabul eder. Bilimin amacı dünyayı anlayabilmektir. Kabaladaki amaç yaradılışı ve dünyayı anlamak ve yaradılışa sebep olan gücün niyetini anlamak ve onunla beraber olmak. Kök dal yasası diye bir şey var. Bu dünyadaki kökler üst dünyalardaki dallar hakkında bilgi veriyor.
Ölçme ve deney cihazları kullanmadan ruhu nasıl deneyimliyorlar?Uyuşturucu kullanarak,hayal kurarak mı?

Nasıl bir bilimsellik bu?

Yaratılışa sebep olan gücün niyetini anlamak nedir?Bu önceden onu bilinci bir varlık olarak kabul etmek demek.Bu deneye gözleme dayanmayan bir veri.

Kök dal yasasını somutlaştırman gerekiyor.Somutlaştıramıyorsan bu bilimselliğe girmez.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
yaradılışa sebep olan gücün niyetini anlamak

Bu gücün elinden, canlıların hayatta kalmak için birbirlerini yemelerinden başka bir fikir bulmak gelmemiş mi? Ne kafasız düşüncesiz bir yaratıcıymış bu böyle yahu? İnsan, pardon yaratıcı doğru düzgün bir fikir geliştirir be! Bu ne böyle horoz ya da köpek dövüştürücüsü kafasında yaratıcı mı olur ülen?!

Son konular

Son mesajlar