Kabala'nın Gerçek Olduğunu Nasıl İspatlarsınız ?

Erdemkoc

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Ölçme ve deney cihazları kullanmadan ruhu nasıl deneyimliyorlar?Uyuşturucu kullanarak,hayal kurarak mı?

Nasıl bir bilimsellik bu?

Yaratılışa sebep olan gücün niyetini anlamak nedir?Bu önceden onu bilinci bir varlık olarak kabul etmek demek.Bu deneye gözleme dayanmayan bir veri.

Kök dal yasasını somutlaştırman gerekiyor.Somutlaştıramıyorsan bu bilimselliğe girmez.
Eğitim merkezi var. Temel orada atılıyor. Uyuşturucu veya hayal gibi bir durum yok. 5000 yıllık deneyimler çalışma alanı. Bizzat insanların yaşadıkları deneyimler bunlar. Uçuk kaçık şeyler değil. Hepsinin bir açıklaması var kabalada. Kök dalda şu ki bu dünyada yaşadığımız şeylerle üst dünyalar arasında bağlantı var. Platon'un Mağara alegorisindeki gibi bu dünyayı gölgeler olarak kabul edebiliriz. Üst dünyalar ise mağaradan çıkıp gerçeği görme.

Erdemkoc

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Bu gücün elinden, canlıların hayatta kalmak için birbirlerini yemelerinden başka bir fikir bulmak gelmemiş mi? Ne kafasız düşüncesiz bir yaratıcıymış bu böyle yahu? İnsan, pardon yaratıcı doğru düzgün bir fikir geliştirir be! Bu ne böyle horoz ya da köpek dövüştürücüsü kafasında yaratıcı mı olur ülen?!
Kabalistler şöyle diyor bu konuda: Sende eğer yaratıcı olsaydın aynısını yapardın zihniyetine geliyormuş insan ilimi çalıştıkça.. Ben tam o noktada olmamakla beraber zıtlıkların insanların gelişimi için önemli olduğunu düşünüyorum. Bize kötü olarak görülen şeylerin hepsinin gerekli olduğunu kabalada ilerlerken görebilecekmişiz. Şu dünyada gereksiz hiç bir şey yok yani anlayacağın. Ateistide gerek müslümanıda deistide agnostiğide hepsinin yaradılışın amacına gelmede bir yeri var. Baban ve anneni düşünebilirsin bu konuda her konuda onlarla anlaşıyor musun ? Fakat bu onları kötü yapar mı ? Yoksa seni sevdiğinden dolayı mı böyle yapıyorlar? Sen de baba olduğunda sende belki anlaşamayacaksın. Somutlaştıracak olursam.

Yazan tarafından düzenlendi:

Erdemkoc

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Seni uyutmuşlar ve sen de güzelce uyumuşsun. Şu sığındığın bahane o kadar komik ki gülmeye bile değmez!
Bu aslında doğanın kanunları. Güneş niye doğudan doğuyor, insanlar neden uyuyor, neden yemek yemek zorundayız diyemiyorsak avlanan hayvanlarada neden avlanıyorlar diyemeyiz bence. Ki ayrıca maneviyatta topyekün bir algı var. Dünyadaki her şey sensin aslında. Senin manevi ilerleyişin gelen neslin hepsini etkileyecek. Tüm manevi miras insanda var fakat insanın farketmesi gerek. Zaman mekan diye bir algı yok. Maneviyat bunların hepsinin üstünde.

TENTEN

Yazar
Düşünce
Apateist
Eğitim merkezi var. Temel orada atılıyor. Uyuşturucu veya hayal gibi bir durum yok. 5000 yıllık deneyimler çalışma alanı. Bizzat insanların yaşadıkları deneyimler bunlar. Uçuk kaçık şeyler değil. Hepsinin bir açıklaması var kabalada. Kök dalda şu ki bu dünyada yaşadığımız şeylerle üst dünyalar arasında bağlantı var. Platon'un Mağara alegorisindeki gibi bu dünyayı gölgeler olarak kabul edebiliriz. Üst dünyalar ise mağaradan çıkıp gerçeği görme.
http://www.kabala.info.tr/interaktif-ve-sss/sik-sorulan-sorular-3/
Soru: Kabala’da nazar değmesi var mıdır?

Cevap: Kabalada nazar tanımı ya da göze gelmek gibi bir nosyon var. Fiziksel dünyada bir başkasına gözle görülür şekilde zarar verilebilir. Bu dünyada insanı bilinçaltı ve bilinçli olmak üzere her yönden etkileyebilecek manyetik, ısı ve bioelektrik enerji alanları mevcuttur. İnsanın kendi enerjisi bir başkasının enerjisinden de etkilenebilir, örnek olarak gözden geri yansıyan ışınlar. Bir insandan başka bir insana herşeyi aktarabiliriz. Bu bir teknik meselesi, ruh âleminde de aynı şekilde. Bir Kabalacı başka bir insana ruhi bilgileri ve kendi etkisini aktarabilir. Ama bu dünyanın tersine, ruh âleminde asla kimseye zarar vermek mümkün değildir, zarar vermeyi düşünmek bile mümkün değildir.
Eğitim merkezin bu. :)

Yazan tarafından düzenlendi:

Erdemkoc

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Eğitim merkezin bu. :)
Fiziksel dünyada olabilir nazar demiş. Fakat maneviyatta yok. Zaten fiziksel dünyayla ilgilenmiyor kabala. Amaç manevi dünyanın inşası. Bu arada kimseyi ikna etme gibi bir durum yok insan merak ediyorsa öğrenir. Yanlış bulmaya çalışırsanda elbet bulursun kendi algılayışına göre. Bundada bir sıkıntı yok. Herkes aynı düşünmek zorunda değil.

Erdemkoc

Yazar
Düşünce
Bağımsız
E hani bilimde öncüydü? Bir şeyin her ne pahasına olursa olsun reklamını yapmak çok itici ve nefret ettirici, bunu göremiyor musun?
Bilim kullanılıyor ve fiziksel dünyada kullanılıyor. Fakat asıl amaç maneviyatın edinimi. Fiziksel olarak bilimde bunu kanıtlıyor hayvan organizmasından bir farkımız yok. Arzularımız bile aynı yemek,cinsellik,uyku tüm hayvanlarda var. Maneviyat bunların üstünde bir yerde amacımız bunlar değil yani şöylede denebilir amaç hayvaniyetimizi geliştirmek değil insaniyeti(maneviyat) geliştirmek. Kimseyi ikna yok her konunun altına yazmaktan bıktım. Hala reklam diyorsun.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Heralde bilim kullanılacak, kullanmamak acayip olurdu. Cep telefonunu atıyor musun benim işim maneviyatla fiziksel işlerle değil deyip?

Her zaman söylüyorum gelip şurda bir şeyin reklamını yapmayın yahu! Şöyle bir şey öğrendim şöyle bir şey düşündüm diye paylaşın. Tebliğden nefret ediyoruz, hâla anlamadınız.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Bu gücün elinden, canlıların hayatta kalmak için birbirlerini yemelerinden başka bir fikir bulmak gelmemiş mi? Ne kafasız düşüncesiz bir yaratıcıymış bu böyle yahu? İnsan, pardon yaratıcı doğru düzgün bir fikir geliştirir be! Bu ne böyle horoz ya da köpek dövüştürücüsü kafasında yaratıcı mı olur ülen?!
Bu ne düzen ne ahenktir ki eceli gelenlerin bedeni israf edilmeyip diğer canlılara rızık oluyor.

Gerisi kendi bilinçaltının Yaratıcıya yansıtılmasından ibaret

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu ne düzen ne ahenktir ki eceli gelenlerin bedeni israf edilmeyip diğer canlılara rızık oluyor.
Gerisi kendi bilinçaltının Yaratıcıya yansıtılmasından ibaret
Bu yazdıkların, zırvadan ibaret.
Çünkü ortada ne düzen ne de rızık mızık var.
Peki, ne var?
Savaş var!
Bunu da anlamamazlığa getireyim deme, bozulurum yoksa.

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sizin bilinçaltınızda ne varsa kainatı da öyle anlamlandırırsınız
Bu yazdıkların, zırvadan ibaret.
Çünkü ortada ne düzen ne de rızık mızık var.
Peki, ne var?
Savaş var!
Bunu da anlamamazlığa getireyim deme, bozulurum yoksa.

Son konular

Son mesajlar