Kadınları Bulduğunuz Yerde Dövünüz

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
"Kadınları bulduğunuz yerde dövünüz" mealinde bir ayet veya hadis olsaydı ne hoşunuza giderdi he ateistler. İslam'ı yerden yere vurmak için mazeret arıyorsunuz diye bu örneği verdim. Aslında kendinize şunu sormalısınız: Sorun İslam'da mı, yoksa benim kafamda mı? İnatla İslâm'a tek bir pencereden bakmak istiyorsunuz ve bakış açınızı değiştirmiyorsunuz. İşte bu yüzden bu yüce dinin kıymetini anlamıyorsunuz. Siz İslam'ı araştırmıyorsunuz İslam'ın içinden yukardaki gibi ayet ve hadisleri araştırıyorsunuz. Onun için bu kafayla doğruyu bulmanız çok zor. Bilmem anlatabildim mi?

Heretik

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Anlatamadın Işidci kafa kesici.

Heretik

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sen anlatma özürlüsün ondandır.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Başkanı
Düşünce
Agnostik
"Kadınları bulduğunuz yerde dövünüz" mealinde bir ayet veya hadis olsaydı ne hoşunuza giderdi he ateistler. İslam'ı yerden yere vurmak için mazeret arıyorsunuz diye bu örneği verdim. Aslında kendinize şunu sormalısınız: Sorun İslam'da mı, yoksa benim kafamda mı? İnatla İslâm'a tek bir pencereden bakmak istiyorsunuz ve bakış açınızı değiştirmiyorsunuz. İşte bu yüzden bu yüce dinin kıymetini anlamıyorsunuz. Siz İslam'ı araştırmıyorsunuz İslam'ın içinden yukardaki gibi ayet ve hadisleri araştırıyorsunuz. Onun için bu kafayla doğruyu bulmanız çok zor. Bilmem anlatabildim mi?
"Kadınları bulduğunuz yerde öldürün" diye bir ayet olsaydı, @kurtarıcı nın muhtemel cevapları aşağıdaki gibi olurdu:

- O ayeti açıp Kurandan okuyamazsın, tefsirle oku yoksa yanılırsın.
- Allah kadını öldürün diyorsa doğrudur.
- Sorun Kuranda değil, senin kafanda.
- Ayetleri çarpıtıyorsun.
- Ayette öyle demek istemiyor.
- Ayetin öncesini ve sonrasını okudun mu?

:);):D

Yazarı tarafından düzenlendi:

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Başkanı
Düşünce
Agnostik
@kurtarıcı ayrıca bunun gibi ayet ve hadis sürüyle. Sen yok mu sanıyorsun? Eğer cesursan yazabilirim buraya.