kafamı karıştıran bir konu

FİLEozof

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Bir zaman, Allah’ın kendisine lutufta bulunduğu, senin de lutufkâr davrandığın kişiye, "Eşinle evlilik bağını koru, Allah’tan kork" demiştin. Bunu derken Allah’ın ileride açıklayacağı bir şeyi içinde saklıyordun, kendisinden çekinme hususunda Allah’ın önceliği bulunduğu halde sen halktan çekiniyordun. Zeyd onunla beraber olduktan sonra müminlere, evlâtlıklarının -kendileriyle beraber olup ayrıldıkları- eşleriyle evlenmeleri hususunda bir sıkıntı gelmesin diye seni o kadınla evlendirdik. Allah’ın emri elbet yerine getirilecektir."
Arzu edenler linki inceleyebilir:

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
@gandalfthedude sana çocuksun demedim mi?Sınavına hazırlan sen,boşver bu konuları..☺️

Hz.İsa dediğin şeyin hristiyanlıktaki karşılığını sen biliyorsan,ben de eşşeğim..Hristiyanlığın 'h'sini biliyorsan eşşeğim..
İsa ölmüşmüş..Kim diyor bunu?

Sen tabi Kuran'ı hiç okumadığın için,Kuran'ın baştan sona İsa'nın ölüp ölmediği ile sansasyon yarattığının farkında değilsin..

Sana Muhammed kelimesi aslında İsa için kullanılan bir kelimedir diyorum,sen bana Zeyd kelimesinin İslam dininin peygamberinin evlatlığının adı olduğunu söylüyorsun..Ben Muhammed kelimesinin İsa'ya karşılık geldiğini bir şekilde delillendirirken,sen nasıl olacakta Ahzab suresindeki Zeyd'i Muhammed'e bağlıyacaksın?Bağlıyamazsın ki..!

İsa evlenmemiş,haliyle burada geçen Zeyd İsa'yla alakalı olamaz filan..Ne biliyorsun evlenmediğini?Asıl soru şu?İsa hakkında ne biliyorsun?

Ahzab 40'da erkekler ifadesi olması bir sorun değil ki..Zaten hitap edilen insanlar,erkekler..!

Surenin başında zaten evlatlığın öz oğul olmadığı belirtiliyor..Ahzab 40'da bahsedilen şey logostur,kelamdır ama nasıl anlayacaksın sen bunu?!

Cevap verememişim filan,at gözlüklüymüşüm filan..Seni ciddiye aldığımı nereden çıkardın?Seninle eğleniyorum burada..😃

kalaka27

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Ahzab 40'da erkekler ifadesi olması bir sorun değil ki..Zaten hitap edilen insanlar,erkekler..!

Surenin başında zaten evlatlığın öz oğul olmadığı belirtiliyor..Ahzab 40'da bahsedilen şey logostur,kelamdır ama nasıl anlayacaksın sen bunu?!

Cevap verememişim filan,at gözlüklüymüşüm filan..Seni ciddiye aldığımı nereden çıkardın?Seninle eğleniyorum burada..😃
İncili okudun mu YÜREĞİNİZ sıkılmasın; Allaha iman edin, bana da iman edin. 2 Babamın evinde çok meskenler vardır; olmasaydı, size derdim; çünkü size yer hazırlamağa gidiyorum. 3 Ve gidip yer hazırlarsam, siz de benim olduğum yerde olasınız diye yine gelip sizi kendi yanıma alacağım. 4 Ben nereye gidiyorum, siz yolu bilirsiniz. 5 Tomas ona dedi: Ya Rab, nereye gidiyorsun bilmiyoruz, yolu nasıl biliriz? 6 İsa ona dedi: Yol ve hakikat ve hayat benim; ben vasıta olmadıkça, Babaya kimse gelmez. 7 Eğer beni tanımış olsaydınız, Babamı da tanımış olurdunuz; şimdiden onu biliyorsunuz, ve gördünüz. 8 Filipus ona dedi: Ya Rab, Babayı bize göster, ve bize o yeter. 9 İsa ona dedi: Bu kadar zaman sizin ile beraberim de, beni tanımadın mı, ey Filipus? Beni görmüş olan, Babayı görmüş olur; sen nasıl: Babayı bize göster, diyorsun? 10 İman etmiyor musun ki, ben Babadayım, Baba da bendedir? Ben size söylediğim sözleri kendiliğimden söylemem; fakat bende duran Baba kendi işlerini yapar. 11 Bana iman edin, ben Babadayım, Baba da bendedir; hiç değilse o işlerden dolayı iman edin. 12 Doğrusu ve doğrusu size derim: Bana iman eden, ettiğim işleri kendisi de edecektir; bunlardan daha büyüklerini de edecektir; zira ben Babaya gidiyorum. 13 Benim ismimle her ne dilerseniz, onu yapacağım; ta ki, Baba Oğulda taziz olunsun. 14 Eğer benim ismimle bir şey dilerseniz, ben onu yapacağım. 15 Eğer beni seviyorsanız, emirlerimi tutarsınız. 16 Ben de Babaya yalvaracağım, ve o size başka bir Tesellici, hakikat Ruhunu, verecektir; ta ki, daima sizinle beraber olsun; 17 onu dünya kabul edemez, çünkü onu görmez, ve bilmez; siz onu bilirsiniz, çünkü yanınızda duruyor, ve içinizde olacaktır.

incil yuhanna 14 başka bir tesellici kimdir sevgili arkadaşım merak ettim burada isa rab neden babaya yalvarıyor ve başka bir tesellici istiyor
incile inanmıyorsan tevrat tesniye bölümüne bakalım tesniye 18:18

Onlar için kardeşleri arasından senin gibi bir peygamber çıkaracağım; ve sözlerimi onun ağzına koyacağım, ve ona emredeceğim her şeyi onlara söyliyecek.​

önce bunları çözün sonra Muhammedi tartışın

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist

Saçma sapan İncil hurafelerinde çözülecek bir şey yok.

Gayet normal, çünkü Yahudi geleneğinde son peygamber diye bir anlayış yoktur. Yani Yahudilerden kimsenin çıkıp "ben peygamber oldum" demeyişinin nedeni artık peygamber gelmeyecek olduğuna inanmalarından kaynaklı değildir. Bu saçmalıkları bir kenara bırakmalarından kaynaklıdır. Peygamber meygamber masallarına artık inanmadıkları içindir.

Yani muslimlerden son peygamber inancına rağmen çok peygamber iddiası çıkmıştır, hâla çıkıyor ama Yahudiler böyle bir iddiaya gülmekten yarılır yani, kimse iplemez ve tımarhaneye koyarlar. Ha, ağlama duvarında zırlayıp tepinen üç salak illa olur, ama onlar zaten her yerde olur. Önemi yok.

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
@kalaka27 İSA var olmayan birisi..Var olmayan İSA,var olmayan babası/tanrısı ile diyalog kuruyor..Bunu hesap etmeden incil okuyorsanız,o zaman hiç incil okumamışsınız demektir..
Ben de Babaya yalvaracağım, ve o size başka bir Tesellici, hakikat Ruhunu, verecektir; ta ki, daima sizinle beraber olsun
Burada var olmayan İsa,var olmayan babasına,arap bir peygamberden mi bahsediyor 😃
''Ya baba,tamam ikimiz de yokuz ama arabistanın hicaz bölgesinin mekke denilen küçük yerleşim yerine bir tesellici ver/yarat be''
Dediğiniz bu😃
Hadi sizin gibi okuyayım..Bu cümlede kutsal ruhtan bahsediliyor..Nereden anlayacağız bunu?DAİMA SİZİNLE BERABER OLSUN deniyor..
Bu cümlede arap peygamberinden bahsedilmiş olamaz,çünkü arap peygamberi 632'de size göre ölmüştür..
Tesniye örneğiniz de komik..Ciddiye alınacak şeyler değil bunlar..Tesniye'de konu yahudiler..Muhammed yahudi mi?Yahudilere hitap eden bir kitapta,gelecekte arap bir peygamberin geleceği mi müjdelenir?
Tesniye'den ancak bir MESİH çıkar..Muhammed mesih mi?Yooo..
Kafalar güzel tabi😃

Düşünce
Sünni
@gandalfthedude sana çocuksun demedim mi?Sınavına hazırlan sen,boşver bu konuları..☺️

Hz.İsa dediğin şeyin hristiyanlıktaki karşılığını sen biliyorsan,ben de eşşeğim..Hristiyanlığın 'h'sini biliyorsan eşşeğim..
İsa ölmüşmüş..Kim diyor bunu?

Sen tabi Kuran'ı hiç okumadığın için,Kuran'ın baştan sona İsa'nın ölüp ölmediği ile sansasyon yarattığının farkında değilsin..

Sana Muhammed kelimesi aslında İsa için kullanılan bir kelimedir diyorum,sen bana Zeyd kelimesinin İslam dininin peygamberinin evlatlığının adı olduğunu söylüyorsun..Ben Muhammed kelimesinin İsa'ya karşılık geldiğini bir şekilde delillendirirken,sen nasıl olacakta Ahzab suresindeki Zeyd'i Muhammed'e bağlıyacaksın?Bağlıyamazsın ki..!

İsa evlenmemiş,haliyle burada geçen Zeyd İsa'yla alakalı olamaz filan..Ne biliyorsun evlenmediğini?Asıl soru şu?İsa hakkında ne biliyorsun?

Ciddiye almam gereken herhangi bir argümanla karşılaşmadım. Zaten bunları asla senin için yazdığımı falan düşünme, kendi kafanda bir dünya kurmuşsun ne yapsam ne etsem tatmin olmayacaksın. Tarafsız gözle bakan biri benim yazdıklarıma hak verir diye düşünüyorum.

sirakuza

Yazar
Düşünce
Panenteist
Ciddiye almam gereken herhangi bir argümanla karşılaşmadım. Zaten bunları asla senin için yazdığımı falan düşünme, kendi kafanda bir dünya kurmuşsun ne yapsam ne etsem tatmin olmayacaksın. Tarafsız gözle bakan biri benim yazdıklarıma hak verir diye düşünüyorum.
Bu saldırgan tutum karşısında soğukkanlılığını korumayı başarabildiğin için seni kutluyorum.

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Ayeti bilerek yanlış çevirmekten utanmıyor musun?
Bu saldırgan tutum karşısında soğukkanlılığını korumayı başarabildiğin için seni kutluyorum.
Benden alıntı yapıp,bana yazdığı ilk mesajın,ilk cümlesi bu..!
Kim saldırmış?
Bana utanmıyor musun diyen bir çocuğa,nasıl bir saldırganlıkla karşılık vermişim?
Bu da var;
Lütfen at gözlüğünü çıkar ve tekrar bak.
Ne yazmışım bu müslümana?
''Seni ciddiye almam,seninle eğlenirim'' dedim..Utanmıyor musun at gözlüklü filan demiş miyim?
Dememişim..
O zaman sen ne diyorsun sevgili sirakuza?!

Saldırma filan..Savaş mı var burada?
Kafalar güzel tabi..!
Bir kere bu foruma girip,bize mesaj yazmanız,bize yönelik bir saldırı değil mi?Ne işiniz var sizin bu forumda?Ben dini bir siteye gidip,Allah yok hehehhe desem,o sitedeki insanlara saldırmış olmam mı?
Biz burada kendi kendimize takılırken,sizin bize burada tebliğ yapmaya çalışmanız bir saldırı değil mi?

Bodoslama konuya girip,mesajına UTAN MIYORMUSUN diye başlıyan bir müslümana destek vermekle,safları mı sık tutuyorsunuz,nedir yani..!

Düşünce
Sünni
Benden alıntı yapıp,bana yazdığı ilk mesajın,ilk cümlesi bu..!
Kim saldırmış?
Bana utanmıyor musun diyen bir çocuğa,nasıl bir saldırganlıkla karşılık vermişim?
Bu da var;

Ne yazmışım bu müslümana?
''Seni ciddiye almam,seninle eğlenirim'' dedim..Utanmıyor musun at gözlüklü filan demiş miyim?
Dememişim..
O zaman sen ne diyorsun sevgili sirakuza?!

Saldırma filan..Savaş mı var burada?
Kafalar güzel tabi..!
Bir kere bu foruma girip,bize mesaj yazmanız,bize yönelik bir saldırı değil mi?Ne işiniz var sizin bu forumda?Ben dini bir siteye gidip,Allah yok hehehhe desem,o sitedeki insanlara saldırmış olmam mı?
Biz burada kendi kendimize takılırken,sizin bize burada tebliğ yapmaya çalışmanız bir saldırı değil mi?

Bodoslama konuya girip,mesajına UTAN MIYORMUSUN diye başlıyan bir müslümana destek vermekle,safları mı sık tutuyorsunuz,nedir yani..!

Utanmak veya utanmamak ne zamandan beri hakaret oldu? Ayeti bilerek yanlış çevirip spekülasyon yapmak mı ahlaksızca yoksa buna cevap olarak "utanmıyor musun?" demek mi ahlaksızca?

Zaten sonra cevaben sana kırıldıysan affını diliyorum dedim ama onu görmedin herhalde.

At gözlüğü de "karşındaki insanının bilerek görmemek istememesi"ne karşı söylenen bir deyimdir hani. Sana burada at demek istemiyorum. Aslan yattığı yerden belli olur derken insanların" sen aslansın! " demeyi kasdetmediği gibi.

kalaka27

Yazar
Düşünce
Bağımsız
@kalaka27 İSA var olmayan birisi..Var olmayan İSA,var olmayan babası/tanrısı ile diyalog kuruyor..Bunu hesap etmeden incil okuyorsanız,o zaman hiç incil okumamışsınız demektir..

Burada var olmayan İsa,var olmayan babasına,arap bir peygamberden mi bahsediyor 😃
''Ya baba,tamam ikimiz de yokuz ama arabistanın hicaz bölgesinin mekke denilen küçük yerleşim yerine bir tesellici ver/yarat be''
Dediğiniz bu😃
Hadi sizin gibi okuyayım..Bu cümlede kutsal ruhtan bahsediliyor..Nereden anlayacağız bunu?DAİMA SİZİNLE BERABER OLSUN deniyor..
Bu cümlede arap peygamberinden bahsedilmiş olamaz,çünkü arap peygamberi 632'de size göre ölmüştür..
Tesniye örneğiniz de komik..Ciddiye alınacak şeyler değil bunlar..Tesniye'de konu yahudiler..Muhammed yahudi mi?Yahudilere hitap eden bir kitapta,gelecekte arap bir peygamberin geleceği mi müjdelenir?
Tesniye'den ancak bir MESİH çıkar..Muhammed mesih mi?Yooo..
Kafalar güzel tabi😃
BU hristiyanların kitabı örnek oradan çünkü hirstiyanlar hem incile hemde tevrata hemde zebura inanmak zorundadır hristiyanlara yolu incil gösterir ama uygulamalarını tevratdan alır bunu bilmen lazım bunları bilmeden başka bir kişiye sen hristiyanlığın h sini bilmiyorsun diyemezsin.
İsa yok diyorsun ama o kişinin yaşamadığını kanıtlamaya çalışıyorsun eski inbsanların zekasına hayran kaldım isa var demiş ikibin yıldır varmı yok mu çözmeye çalışıyoruz musa var demiş ikibin beşyüz yıldır varmı yok mu diye çözmeye çalışıyoruz birileri muhammed var demiş bin beşyüz yıldır var mı yok diye çözmeye çalışıyoruz hadi diyelim yok ortada kitaplar var bu kitaplarada biri bu isimleri koydu.
Tesniye mesih çıkmaz çünkü kardeşler diye başlar senin gibi der bu senin musaya hitap ise kardeşler kim ibrahim oğulu ismail ve ishak kardeş olarak gelen bunlar

Sizin sorununuz var olmayan bir isa diyerek var olmayan bir babasına arap bir peygamber istiyor diyorsun ve var olmadığını iddaa ettiğin arap peygamberin var olmadığına inandığın kitabında var olmayan isa var diyorsun bu nasıl bir çelişki!

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
BU hristiyanların kitabı örnek oradan çünkü hirstiyanlar hem incile hemde tevrata hemde zebura inanmak zorundadır hristiyanlara yolu incil gösterir ama uygulamalarını tevratdan alır bunu bilmen lazım bunları bilmeden başka bir kişiye sen hristiyanlığın h sini bilmiyorsun diyemezsin.
İsa yok diyorsun ama o kişinin yaşamadığını kanıtlamaya çalışıyorsun eski inbsanların zekasına hayran kaldım isa var demiş ikibin yıldır varmı yok mu çözmeye çalışıyoruz musa var demiş ikibin beşyüz yıldır varmı yok mu diye çözmeye çalışıyoruz birileri muhammed var demiş bin beşyüz yıldır var mı yok diye çözmeye çalışıyoruz hadi diyelim yok ortada kitaplar var bu kitaplarada biri bu isimleri koydu.
Tesniye mesih çıkmaz çünkü kardeşler diye başlar senin gibi der bu senin musaya hitap ise kardeşler kim ibrahim oğulu ismail ve ishak kardeş olarak gelen bunlar

Sizin sorununuz var olmayan bir isa diyerek var olmayan bir babasına arap bir peygamber istiyor diyorsun ve var olmadığını iddaa ettiğin arap peygamberin var olmadığına inandığın kitabında var olmayan isa var diyorsun bu nasıl bir çelişki!
Laga luga ediyorsun..

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Geç onu yazdıklarını iyi oku cevap veremeyince bu lafı ediyorsun
Cevap verme muhabbeti de nedir?Kim milyoner ister yarışmasında mıyız?
Burada birileri soru soruyor da,birileri cevap veriyor veya vermek zorunda diye bir şey mi var?
Muhammed eski/yeni ahitte müjdelenmiş muhabbeti sizi bağlar,beni değil..Size gösterdiğiniz ayetlerin ne anlama geldiğine dair iki cümle kurdum ama anlamak istemeyip,bana luga luga etmeye başladınız..
İsa yoksa,Kuran'da nasıl İsa var filan..
Yahu,hiçbiri yok..Karşında bir MİT var ve bu miti birileri yazmış/yazdırmış..
Hiçbir tanrı veya hiçbir peygamber YOK..Buradan sonra söylediklerim,yazılan mitlere dair yorumdur/iddiadır..Mesela ''Kuran'ın hitap ettiği insanlar ebiyonitler'' diyorum ben..Bu bir iddiadır..Benim bu iddiam üzerinden,ebiyonitleri savunduğum/desteklediğim söylenirse,bu sığlıktır..Ben ebiyonitleri(hristiyanları) desteklemiyorum,karşımda gördüğüm köyü görmek isteyene göstermeye çalışıyorum..
Sonuçta karşınızda ateist birisi var..Benim o dinin veya şu peygamberin yanında olma gibi bir ihtimalim yok..
Siz öyle değilsiniz işte..Siz TARAFSINIZ..Taraf olan saçmasapan cümleler kurar..!

Yazan tarafından düzenlendi:

vld_ackrmn

Yazar
Düşünce
Agnostik
incil yuhanna 14 başka bir tesellici kimdir sevgili arkadaşım merak ettim burada isa rab neden babaya yalvarıyor ve başka bir tesellici istiyor
incile inanmıyorsan tevrat tesniye bölümüne bakalım tesniye 18:18

Onlar için kardeşleri arasından senin gibi bir peygamber çıkaracağım; ve sözlerimi onun ağzına koyacağım, ve ona emredeceğim her şeyi onlara söyliyecek.​

Midrash Yalkut Shimoni Remez 919'da "Moshe gibi bir peygamber" ifadesinin ne anlama geldiğine dair soruyu hatırlatıyor, çünkü Devarim (Tesniye) bölüm 34, ayet 10'da "וְלֹא קָם נָבִיא עוֹד בְּיִשְׂרָאֵל כְּמֹשֶׁה ְדָעוֹ יְדָעוֹ יְ־הֹוָ־ה פָּנִים אֶל פָּנִי " - "Dolayısıyla bu peygamber, kehaneti düzeyinde Moshe gibi olamaz, çünkü asla eşit olmayacak, ama her şeyde Moşe gibi olacaktır."

Bu peygamber genellikle Yirmiyahu (Yeremya) olarak adlandırılır. İbranice'de her harfin sayısal bir değeri (Gematria) vardır "Navi akim lachem" (onlar için bir peygamber atayacağım) ifadesinin gematriası, "zehu Yirmiyahu" (bu Irmiyahu) ifadesinin gematria'sına denk gelir. Esikta Derav Kahana ve Midrash Yalkut Shimoni'deki Midrash, bunun nasıl yapıldığını göstermek için Yirmiyahu'nun Moshe'ye benzediği özellikleri sıralar:

1) İkisi de 40 yıl boyunca Bnei Yisrael'in tamamı için kehanetlerde bulundu.

2) Krallığın bölünmesinden sonra peygamberlik yapan ve lokal peygamberlik eden bazı peygamberlerin aksine, ikisi de tüm insanlara peygamberlik yaptı.

3) Moshe nehre, Yirmiyahu çukura atıldı

4) Moshe, Firavun kızının kölesi tarafından nehirden çıkarıldı; Yirmiyahu bir köle tarafından çukurdan çıkarıldı.

5) Her ikisi de milleti uyardı.

Tabikide bu bir yorum ve Muhammed peygamber profili ile zaten ayetler uyuşmuyor. Ayetlere bakalım:

Deuteronomy (Tesniye) 17-15 : שֹׂ֣ום תָּשִׂ֤ים עָלֶ֙יךָ֙ מֶ֔לֶךְ אֲשֶׁ֥ר יִבְחַ֛ר יְהוָ֥ה אֱלֹהֶ֖יךָ בֹּ֑ו מִקֶּ֣רֶב אַחֶ֗יךָ תָּשִׂ֤ים עָלֶ֙יךָ֙ מֶ֔לֶךְ לֹ֣א תוּכַ֗ל לָתֵ֤ת עָלֶ֙יךָ֙ אִ֣ישׁ נָכְרִ֔י אֲשֶׁ֥ר לֹֽא־ אָחִ֖יךָ הֽוּא׃

Tercüme: Thou shalt in any wise set him king over thee whom the LORD thy God shall choose one from among thy brethren shalt thou set king over thee thou mayest not set a stranger __ over thee which is not thy brother

Burada אַחֶ֗יךָ (’a-ḥe-ḵā,) Söz konusu ifade “kendi kardeşleriniz (brethern)” anlamına gelen sözdür. Yani İsrail halkındandır.

Deuteronomy (Tesniye) 18-15 : נָבִ֨יא מִקִּרְבְּךָ֤ מֵאַחֶ֙יךָ֙ כָּמֹ֔נִי יָקִ֥ים לְךָ֖ יְהוָ֣ה אֱלֹהֶ֑יךָ אֵלָ֖יו תִּשְׁמָעֽוּן׃

Tercüme: The LORD thy God will raise up unto thee a Prophet from the midst of thee of thy brethren like unto me unto him ye shall hearken

Burada מֵאַחֶ֙יךָ֙ (mê-’a-ḥe-ḵā) ise "kendi kardeşlerinizden" anlamına geliyor. Önüne sadece "me" eki geliyor. Ayrıca Deuteronomy 17:15'te sonda "yabancıyı" koyamazsınız diyor. Yani bu ayetlerin Muhammed ile alakası yok. Maalesef sözde müjde haberlerinin hepsi safsata. Neden daha önceki ayetleri filan okumuyorlar anlamış değilim.

sef----

Yazar
Düşünce
Bağımsız

Buradan bakabilirsiniz.Kanal gayet güzel,genellikle bir konuda karşı taraf ne demiştir dediğimde buradan cevap bulmaya çalışırım.Bu konu hakkında da kendileri de böyle bir hadise yaşanmadığını söylüyorlar zaten.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Biz kesinlikle Muhammed yoktur ama İsa vardır, Muhammed aslında İsa'dır demiyoruz. İkisi de yok. İkisi de efsane. Efsane ad değiştirince önceki vardı anlamı çıkmaz.

Ay meselesine dönersek, Ay'ın yarılması tekrar ederek vurguluyorum, olanaksızdır. Bunu yapabilecek hiç bir güç yoktur. Buna oldu demek için kapkara kopkoyu cahilin artık kaşarlısı olmak gerekiyor. Bu iddiada bulunmak bir utançtır.

Gerçi muslimler olamayanı, olanaksızı iddia etmekte başta allah iddiası olmak üzere zaten sabıkalı olunca normalmiş gibi oluyor, yoksa bu saçmalığın cahilliğin artık dibi yani. Bilimden bir zerre nasiplenseler biz ne saçmalıyoruz diye utanmaları gerekirdi.

Düşünce
Sünni
Biz kesinlikle Muhammed yoktur ama İsa vardır, Muhammed aslında İsa'dır demiyoruz. İkisi de yok. İkisi de efsane. Efsane ad değiştirince önceki vardı anlamı çıkmaz.

Ay meselesine dönersek, Ay'ın yarılması tekrar ederek vurguluyorum, olanaksızdır. Bunu yapabilecek hiç bir güç yoktur. Buna oldu demek için kapkara kopkoyu cahilin artık kaşarlısı olmak gerekiyor. Bu iddiada bulunmak bir utançtır.

Gerçi muslimler olamayanı, olanaksızı iddia etmekte başta allah iddiası olmak üzere zaten sabıkalı olunca normalmiş gibi oluyor, yoksa bu saçmalığın cahilliğin artık dibi yani. Bilimden bir zerre nasiplenseler biz ne saçmalıyoruz diye utanmaları gerekirdi.

Bunlar sizin temelsiz uydurmanız.

Son konular