Kafile YouTube kanalı hakkında düşünceleriniz

phecabres

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Genel bir video idi videoda uzun uzun yazanlar olduğunu belirtmiş idi.
Ben anlamam arkadaşım, madem ateistlere cahil diyor, bu ateist arkadaşa da cevap vericek. Zaten düzgün bir cevabı olsa ekşi sözlükte ki " uzun yazılara " cevap diye video çekerdi merak etme. Öyle 2-3 entry okuyup ekşi sözlüğe cevap videosu çektim he! Asıl uzun ve mantıklı yazılara cevap vericekti, attığım linkte ki arkadaşının yazıları gibi...

siradan1mumin

Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Ateistler Allah'a inanmıyor Kur'an-ı Kerim'den saatlerce onlara göre çelişkili -ki yok- ayetleri anlatsak yüzde kaçına yarar sağlar? Allah bilir. Seküler bilimde neden bir Allah'a inanayım? Neden Allah olmalı tarzında soruları ele alıyor zaten seri. Sonlara doğru ise zaten Kur'an-ı Kerim'in hak kitap olduğuna delil getiriyorlar. Adam seriyi izlerken ama cariyelik var gibi bozuk kaset gibi kafasında çelişki var diye izlerse zaten yüksek ihtimal anlamaz anlatılmak istenileni.
Doğru sen de haklısın, önce Tanrı inancını benimsemesi sonra bu olaylara bakmalı, kölelik hukukunu bilmeden islamı yargılayıp önyargı ile yaklaşırlarsa dediğin gibi anlamazlar.

phecabres

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Verdiklerini videolarını yazmıştık. Video da ise bunların cevabı verildi diye geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Dogma mısınız acep? Yazdığım halde hala aynı soru.
Yoo hayır verilmedi. Videoyu izlemiştim, ama bu yazıya cevap göremedim. Gördüysen bana dakikası ile birlikte atabilir misin?

phecabres

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Dakika 6.48
25.10
08.00
13.48

Daha da olabilir hatırlamıyorum. Bunlar ezber laflar yani.
1. ve 2. video aynı zaten. Hiçbir cevap da verememiş, benim attığım linkte adam neredeyse çoğu videosunda ki argümanlara cevap vermiş. Senin attığın da yok teknoloji, yok Einstein Newtonu yanlışladı falan filan. Kısacası benim attığım linkte ki yazı ile uzaktan yakından alakası yok. Ha bir iki şeye değinmiş ama %70 ine değinmemiş. Bu seferde de cevap vermiş olmuyor. 🙃

siradan1mumin

Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Ben anlamam arkadaşım, madem ateistlere cahil diyor, bu ateist arkadaşa da cevap vericek. Zaten düzgün bir cevabı olsa ekşi sözlükte ki " uzun yazılara " cevap diye video çekerdi merak etme. Öyle 2-3 entry okuyup ekşi sözlüğe cevap videosu çektim he! Asıl uzun ve mantıklı yazılara cevap vericekti, attığım linkte ki arkadaşının yazıları gibi...
Usta, bahsettiğin uzun yazılardan kasıt hangisi, adamlar tüm yazılara bir videoda cevap veremez herhalde. Görüp cevap vermemişte olabilirler, ya da görmemişte olabilirler, yada benzer sorular olduğu için pek dikkate almamışta olabilirler.

vld_ackrmn

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Usta, bahsettiğin uzun yazılardan kasıt hangisi, adamlar tüm yazılara bir videoda cevap veremez herhalde. Görüp cevap vermemişte olabilirler, ya da görmemişte olabilirler, yada benzer sorular olduğu için pek dikkate almamışta olabilirler.
Görmemezlikten gelmişler. Ne yani çoğunu okuyorlar bir onu mu okumamışlar? Occasionalism saçmalıktır. Kusura bakmayın ama biri gelip Schrödinger denklemine Korelasyon derse Fizik kitabını kafasına geçiririm.

phecabres

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Attım zaten linki, bu " bir beşerim " diyor ki argümanlarda hata yok. Ekşiden bir arkadaşta videolarında ki çoğu argümana cevap vermiş. Flood atmış yani anlayacağın. Osman Bulut önceden ekşi de ki yazılara cevap videosu falan çekicem demişti, ama bu arkadaşa cevap vermemiş. Ben de onu diyorum. Gayet mantıklı bir yazıya neden video içerisinde cevap vermemiş? Kalkıpta Celal Sengöre cevap videosu çekeceğine bu ve bir kaç arkadaşa ekşi de ki " uzun yazılara " cevap diye video çekebilirdi.

siradan1mumin

Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Attım zaten linki, bu " bir beşerim " diyor ki argümanlarda hata yok. Ekşiden bir arkadaşta videolarında ki çoğu argümana cevap vermiş. Flood atmış yani anlayacağın. Osman Bulut önceden ekşi de ki yazılara cevap videosu falan çekicem demişti, ama bu arkadaşa cevap vermemiş. Ben de onu diyorum. Gayet mantıklı bir yazıya neden video içerisinde cevap vermemiş? Kalkıpta Celal Sengöre cevap videosu çekeceğine bu ve bir kaç arkadaşa ekşi de ki " uzun yazılara " cevap diye video çekebilirdi.
Hocam, elime bir kağıt kalem alsam, kağıda ortadan ikiye bir çizgi çeksem, sağ tarafına tanrının varlığı ihtimalini, sol tarafa da yokluğu ihtimalini yazsam. Sonra onları yapboz birleştirir gibi teker teker doldursam. Buraya kadar okey. Ama ortada hala bir sorun var. Bu yine Tanrı'yı kanıtlamaz. Kırmızı Asa, evrendeki hassas ayarlardan, Dünyadaki yaşamın inceliklerinden bahsederek bunları Tanrı'ya yüklüyor. İşte nonteistlerin de itiraz ettiği nokta bu. O boşlukları istediğin kadar evrendeki ince ayarlar ile doldur. Yine de bir anlam ifade etmiyo. Bana kalırsa Kırmızı Asa'yı Tanrıya net kanıt olarak bende kullanmam. Osman Bulut gibilerin mesela, Ahzab 37 gibi olaylara, bir kölenin başından geçenler ve köleye tekrar insan olduğunu hatırlatacak sosyolojik olay olduğunu açıklayacak kadar bilgi birikimi var mıdır bilemem. Eğer milleti Allah'a inandırmak istiyorsa, Kuran'da akla takılan soruları cevaplaması lazım, nitekim YouTubedeki; Hakikat gibi kanalların yaptığı gibi. Adamların konsepti yanlış. Belki de bir devlet projesidir bu kırmızı asa. Ama Allah'ı kanıtlamaz yine de. Metodlarını değiştirmeleri lazım.

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
1. ve 2. video aynı zaten. Hiçbir cevap da verememiş, benim attığım linkte adam neredeyse çoğu videosunda ki argümanlara cevap vermiş. Senin attığın da yok teknoloji, yok Einstein Newtonu yanlışladı falan filan. Kısacası benim attığım linkte ki yazı ile uzaktan yakından alakası yok. Ha bir iki şeye değinmiş ama %70 ine değinmemiş. Bu seferde de cevap vermiş olmuyor. 🙃
Attık işte daha ne diyelim? Sanki sadece ateistler bilimle yapıyor bu sahiplenme nedir? Git az araştırma yap.

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Sorduğu sorular gerçekten ezber kafilenin kırmızı asadan sonra ki halini ve osman bulut kanalını izle zaten görecen yav. Aynı sorular diyoruz.

phecabres

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Attık işte daha ne diyelim? Sanki sadece ateistler bilimle yapıyor bu sahiplenme nedir? Git az araştırma yap.
Dostum ben ateist değilim. Ateistler bilim yapıyor diye bir şey de demedim. Kendi kendine uçmuşsun. 🙂
Sorduğu sorular gerçekten ezber kafilenin kırmızı asadan sonra ki halini ve osman bulut kanalını izle zaten görecen yav. Aynı sorular diyoruz.
Eskiden izlerdim. Ama artık deli saidin fedailerine ayıracak vaktim yok. 🙃

Hannibal

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Gidip saatlerce senin saçma kanallarını izleyecek değil ya. Sen izlemişsindir hepsini, bulup atıver. Belki o cevaplar vesile olacak inşallah. 🤣

Hannibal

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Attık da beğenmedi.
Soruların %70'ini cevaplamadılar dedi ya adam. Bak sen ne yap biliyor musun? Geç şimdi bilgisayarın başına şöyle bir hafta bu videoları izle bütün gün. Bu vesileyle de buraya girmemiş olursun. Herkes memnun.

Yazan tarafından düzenlendi:

Son konular