Kalb'in gerçekten duygu ve düşünceye etkisi var mı? Kurandaki düşünen kalp ifadeleri.

Entropyy

V ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ayrıca çok saldırgan bir üslup kullanarak yazmışlar o yazıyı, başta o giriş kısmı soğutuyor zaten, fakat ortadaki iddiaların tamamından emin olmadan "böyle bir şey yok" demek fazla iddialı, ki o makalenin yazarı Science of the heart kitabını bilmiyor.

Yani bu kaynakların hepsi yalan söylerken senin verdiğin kaynak mı doğru söylüyor?

1. S. Zeki. (2020). The Neurobiology Of Love. FEBS Letters, sf: 2575-9. | Arşiv Bağlantısı
  2. Science Daily. Scientists Uncover Neurobiological Basis For Romantic Love, Trust, And Self. (25 Mart 2020). Alındığı Tarih: 25 Mart 2020. Alındığı Yer: Science Daily | Arşiv Bağlantısı
  3. D. K. Binder, et al. The Seminal Contributions Of Johann-Christian Reil To Anatomy, Physiology, And Psychiatry. (25 Mart 2020). Alındığı Tarih: 25 Mart 2020. Alındığı Yer: 1091–1096 | Arşiv Bağlantısı
  4. A. D. Craig. (2002). A New View Of Pain As A Homeostatic Emotion. Trends in Neuroscience, sf: 303–307. | Arşiv Bağlantısı
  5. N. A. Harrison, et al. (2010). The Embodiment Of Emotional Feelings In The Brain. The Journal of Neuroscience, sf: 12878-12884. | Arşiv Bağlantısı
  6. I. Saenz de Tejada, et al. (2020). Local Control Of Penile Erection. Nerves, Smooth Muscle, And Endothelium. Urologic Clinics of North America, sf: 9-15. | Arşiv Bağlantısı
  7. Neuroanatomy. The Neurobiology Of Emotion. (25 Mart 2020). Alındığı Tarih: 25 Mart 2020. Alındığı Yer: Neuroanatomy | Arşiv Bağlantısı
  8. M. L. Phillips. Understanding The Neurobiology Of Emotion Perception: Implications For Psychiatry. (25 Mart 2020). Alındığı Tarih: 25 Mart 2020. Alındığı Yer: Cambridge University | Arşiv Bağlantısı

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Ayrıca çok saldırgan bir üslup kullanarak yazmışlar o yazıyı, başta o giriş kısmı soğutuyor zaten, fakat ortadaki iddiaların tamamından emin olmadan "böyle bir şey yok" demek fazla iddialı, ki o makalenin yazarı Science of the heart kitabını bilmiyor.
Çağrı Beyin 2 saatlik videosunda 30 küsur bilimsel yanlışı ben bile tespit edebiliyorsam bu kişinin bilimsel seviyesi işte o kadardır.

Konulara çok ideolojik yaklaşıyorlar ve kendi gibi düşünmeyenleri bilim düşmanlığıyla suçlayacak kadar bilimsel etikten uzaklar.

Sadece kendileri gibi ideolojik körlük yaşayan ama kendilerini meselelere çok bilimsel yaklaşıyor zanneden bir gürûhu peşlerinden sürüklüyorlar.

Entropyy

V ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Çağrı Beyin 2 saatlik videosunda 30 küsur bilimsel yanlışı ben bile tespit edebiliyorsam
Senin branşın nedir?

Sen yanlış tespit ediyorum diyorsun ama iddaalarını kanıtlayacak uluslararası caimada kabul görmüş bir tane bilimsel makale buraya koyamıyorsun.

Oysa çağrının söylediklerini destekleyen binlerce bilimsel makale var.

Yani yazdıklarının hepsi temelsiz uydurmalar.

Yazan tarafından düzenlendi:

Science

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Makalede kalp duyguları etkiler konusunada o diğer maddelerede cevap yazıyor ayrıca beyne sadece kalp değil bütün organlar bilgi gönderir ve kalpte dahil hiçbirinde bu beyinden fazla değildir + kalpteki beyinden bağımsız organların sadece kan pompalamayı sağlaması zaten komple kalbin düşünmesi iddasını çürütür saldırgan bir üsluplarının olmasının sebebi ise ortaokul mezunu biri bile orda anlatılanların çoğunu bilir

Yazan tarafından düzenlendi:

Science

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Konulara çok ideolojik yaklaşıyorlar ve kendi gibi düşünmeyenleri bilim düşmanlığıyla suçlayacak kadar bilimsel etikten uzaklar.

Sadece kendileri gibi ideolojik körlük yaşayan ama kendilerini meselelere çok bilimsel yaklaşıyor zanneden bir gürûhu peşlerinden sürüklüyorlar.
Senin branşın nedirde bilip bilmeden atıyorsun ? adamın branşını herhalde biliyorsundur ayrıca adamın yazdığı yazıların kaynağına bakarsan hepsi kaliteli bilimsel kaynaklar dünyaca itibaren edilen kaynaklar senin kaynağın ne ? bilim "B" sini bile bilmeyen sorularla İslamiyet mi ?

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Senin branşın nedir?

Sen yanlış tespit ediyorum diyorsun ama iddaalarını kanıtlayacak uluslararası caimada kabul görmüş bir tane bilimsel makale buraya koyamıyorsun.

Oysa çağrının söylediklerini destekleyen binlerce bilimsel makale var.

Yani yazdıklarının hepsi temelsiz uydurmalar.
Kaynak gösterdiğim o kadar bilimsel makaleye rağmen bilimsel makale ortaya koyamadığım yalanını söylemeye utanmayan tiplere diyecek sözüm yok

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Burayı oku İngilizcen varsa...

Kaldı ki üstte gelen itirazların çoğunluğu bu sunduğum olayları göz ardı edip "böbrek de hormon salgılar" diyerek cevap vermeye çalışıyor. Gerçi ben bunları niye anlatıyorum? Sorusuna cevap arayan birisi bu konuşmaları görür diye. O şekilde okuyan birisi varsa dikkat etsin; üstte 7 tane olay var, bunların hiçbirine cevap verilmedi ancak bir tanesine "diğer organlarda da nöronlar varmış" diyerek cevap vermeye (!) çalışıyorlar. Algı oyununa gelmeyin.. Bu kadar hakaret dolu konuşan insanlara tekrar yanıt vereceğimi sanmıyorum. Hadi iyi günler
İtiraz mı?
Seni ciddiye alan birisini göremiyorum..Kendi kendine gelin güvey oluyorsun..
Kimse sana hakarette etmiyor,algı malgı,senin kalp sıkıntılı sanki😀

Entropyy

V ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kaynak gösterdiğim o kadar bilimsel makaleye rağmen bilimsel makale ortaya koyamadığım yalanını söylemeye utanmayan tiplere diyecek sözüm yok
Sen tek bir bilimsel makale bile koyamadın.

Hadi sana hodri meydan makroevrim şu şu şu sebeplerden dolayı mümkün değildir diyen bana uluslararası camiada kabul görmüş bir tane bilimsel makale koy ben bu forumdan sktirolup gideceğim.

Ama koyamazsan bana uygun gördüğün o utanmayan tipler sözünü sana burda yedireceğim.

Bekliyorum cahillik yolunda.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Senin branşın nedirde bilip bilmeden atıyorsun ? adamın branşını herhalde biliyorsundur ayrıca adamın yazdığı yazıların kaynağına bakarsan hepsi kaliteli bilimsel kaynaklar dünyaca itibaren edilen kaynaklar senin kaynağın ne ? bilim "B" sini bile bilmeyen sorularla İslamiyet mi ?
Kaynak gösterdiği bilimsel makalelere kendi yalan yanlış hayali VARSAYIMLARını da ekleyerek okuyucuları ideolojik olarak yanlış yönlendiriyor.

Kendisi basit bir makine mühendisi. Doktorasını da makine mühendisliğiyle bağlantılı konularda yapmış dünya üzerindeki doktora mezunlarından sadece biri

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Gösterdiğin kaynakların neresi bilimsel ? neredeyse hepsini Nurcu sitelerden bulup bilimsel diye yutturmaya çalışıyorsun
Sen tek bir bilimsel makale bile koyamadın.

Hadi sana hodri meydan makroevrim şu şu şu sebeplerden dolayı mümkün değildir diyen bana uluslararası camiada kabul görmüş bir tane bilimsel makale koy ben bu forumdan sktirolup gideceğim.

Ama koyamazsan bana uygun gördüğün o utanmayan tipler sözünü sana burda yedireceğim.

Bekliyorum cahillik yolunda.
Daha önce yazdıklarım ortada. Sizin gibi yalancı ve ağzı bozuk tipleri çok da ciddiye almıyorum

Science

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Kaynak gösterdiği bilimsel makalelere kendi yalan yanlış hayali VARSAYIMLARını da ekleyerek okuyucuları ideolojik olarak yanlış yönlendiriyor.

Kendisi basit bir makine mühendisi. Doktorasını da makine mühendisliğiyle bağlantılı konularda yapmış dünya üzerindeki doktora mezunlarından sadece biri
Peki senin branşın ne eğitim seviyenin ne ? ayrıca adam kanıtlardan bahsediyor okadar kanıtlı şey varsayımı olur de get işine

Science

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Onun kanıtlı dediği bir çok şeyin yalan veya hayali VARSAYIM olduğu ortaya çıktı.
Kanıtlı kanıtlı diyip geçmiyor ve kanıtlarını anlatıyor nesi yanlışlıkla çıkmış bana o konuyla ilgili bir konudan söyle o konudan diyorum çünkü bu gönderinin konusu kalbin düşünüp düşünmemesi

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Kanıtlı kanıtlı diyip geçmiyor ve kanıtlarını anlatıyor nesi yanlışlıkla çıkmış bana o konuyla ilgili bir konudan söyle o konudan diyorum çünkü bu gönderinin konusu kalbin düşünüp düşünmemesi
2 saatlik videosunda 30 küsur bilimsel yanlış olan biri hakkında daha fazla konuşmak abes

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Sen hayali varsayım çıktı deyince varsayım çıkmış olmuyor.
Hangi bilimsel makalede çıktı?
Hayali varsayımmış sahtekar.
Sizin gibi ölmüş kadınlara bile küfreden ağzı bozuk sahtekarları muhatap almıyorum, forum okuyucularından arzu edenler linki ve linkteki bilimsel makaleleri inceleyebilir

Son konular

Son mesajlar