Kalb'in gerçekten duygu ve düşünceye etkisi var mı? Kurandaki düşünen kalp ifadeleri.

Entropyy

V ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sizin gibi ölmüş kadınlara bile küfreden ağzı bozuk sahtekarları muhatap almıyorum, forum okuyucularından arzu edenler linki ve linkteki bilimsel makaleleri inceleyebilir
Bu linkte birtane bilimsel makale yok hepsi avenjelist hritiyanların kitaplarından alıntılar.
Sahtekar.

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sizin gibi ölmüş kadınlara bile küfreden ağzı bozuk bir tipi muhatap alan varsa buyursun koysun
Ölmüş kadınmış...mış...
Salak salak yine konuşma, çünkü sende espri/mizah yeteneği olsaydı, böyle papağan gibi saçma sapan konuşmazdın.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
kalp, beyni kendisine itaat ettiriyor.......................... kalp, beynin kalbe yolladığından fazla bilgiyi beyne yolluyor. ...........................kalbin kendi aklı varmış gibi davrandığı

Şu iddialar bilimsel açıdan bir skandaldır. Bu zırvalar bir kitapta gerçekten yazıyorsa o kitabı kaldırıp çöpe atmak gerekir.

Science

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Sizin gibi ölmüş kadınlara bile küfreden ağzı bozuk sahtekarları muhatap almıyorum, forum okuyucularından arzu edenler linki ve linkteki bilimsel makaleleri inceleyebilir
Makroevrimle bu gönderinin ne alakası var ?

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni

Science

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Bilimsel makale paylaşmadığım iftirasına linkteki bilimsel makalelerle cevap verdim
Kaynak varmı diye baktım ve kaynak göremedim ve ayrıca adam videosuyla ilgili şunu diyor
Çağrı Mert Bakırcı aynı zamanda evrim ağacının kurucusu yayınladığı bu video ile ilgili twitterden bir açıklama yaptı bugün. Konu ile çok fazla ilgisi yok ama ben yine paylaşmak istedim.

Bu videoya gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkürler. Aslında çok daha fazla şey anlatmak ve anlattığım şeylere çok daha fazla örnek vermek istiyordum; ama videoyu beklenmedik şartlar altında çektim. Biraz anlatayım:

Videodan 1 hafta kadar önce Ashlee'nin (eşimin) annesini bir engerek ısırdı ve hastanelik oldu. Ondan 2 gün sonra da babaannesi kalp krizi geçirdi, o da hastanelik oldu ve açık kalp ameliyatı oldu. Videoyu çekerken iyileşme evresindeydi ama epey zayıftı.

Videoda görünmüyor, kestim tabii o kısmı ama, ortalara doğru Ashlee hızla içeri girdi ve babaannesinin kalbinin tekrar durduğunu, 30 dakika mesafedeki hastaneye gitmemiz gerektiğini söyledi. Ama sonra her hafta en az 1 video sözümüzden ötürü benim kalıp devam etmemi istedi.

Çok daha fazla örnek (özellikle de makale ve arama örneği) vermek istiyordum ama kafam allak bullak oldu tabii. Bir yandan telefonda gözüm, bir yandan olayı anlatmaya çalışıyorum falan. Birçok yeri hızlı hızlı atlamam gerekti; göstermek istediklerimi gösteremedim.

Tabii cevap verilmeye çalışılan argümanlar rezalet, bir yandan o canımı sıkıyor, "zaman kaybı" fikri kafamın bir tarafında iyice büyüyor. Videonun ikinci yarısının ortasına doğru ise üzücü haberi aldım: Babaanneyi kaybettik.

Arada 20-30 dakika telefon görüşmeleri falan yaptım. Hemen gitsem mi, bitirip öyle mi gitsem, vs. Ashlee bitirmemi, zaten yapılacak bir şey olmadığını, sonradan evine gelmemi söyledi. Ben de öyle yaptım. Şimdi halen süreç devam ediyor, bilirsiniz...

Neden anlatıyorum? Bizim öyle havalı ekipmanlarımız, arka çıkan köklü "cemaatimiz", gerekti mi para yağdıracak maddi gücümüz yok. Yazan da, çeken de, kesip biçen de, yayınlayan da, dağıtan da aynı kişi. Bir yandan yeni yazı işleri, eski yazı düzenlemeleri, site geliştirmeleri...

Gerçekten yorucu bir iş; ama severek yapıyorum, o ayrı. Ha, ne var bu kadar çok takacak, sal gitsin, 2-3 günde bir yap diyecekler olabilir. Belki haklılar; ama bize destek olan bir avuç Patreon/Kreosus destekçisinin katkılarına hakaret olacak hissi bile durmama engel oluyor.

Bir de Türkiye'de yapacak çok iş var; az iş ve çok sayıda ekip olsa belki "Amaaan" denir geçilir. Ama geleceğe güzel bir şey bırakmak amaç ve bu bile yeterli bir motivasyon. Saldıran, nefret eden, karalamaya ve altımızı oymaya çalışan çok kişi/grup var. ÇOK. Ç O K.

Havadan nem kapan, öküz altında buzağı arayan, yalan söyleyen, çarpıtan, algı yönetimi yapan gerçekten çok kişi var, internette görmek mümkün. Her birine cevap yetiştirmek ve aynı zamanda ilerlemek imkansız; bu da o imkansızlığın bir parçası olduğundan "zaman kaybı" idi.

Her neyse, zor şartlar altında da olsa yaptık ve faydalı bulundu. Zaten ülkedeki gençlerden, bilimseverlerden ve hatta çocukları adına bizim yanımızda duran yetişkinlerden gelen pozitif geri bildirimler, tüm zorluklarına değmesini sağlıyor.

Etki ve değişim yarattığımızı görmüyor olsam, Evrim Ağacı'ndan nefret edenlerin hakkımızda yazıp çizdikleri bile bu işle uğraşmamak için yeterli bir neden olurdu. Kimse dijital zorbalıkla muhattap olmak zorunda olmamalı; ama oluyoruz ve yakın gelecekte bu sorun yok olmayacak.

Bilime imkan sağlanacak olsa, benden 100 kat bile çok çalışacak ne çok gencimiz, ne çok ekip vardır. Maddi meseleler problem olmasa, ay sonu kaygıları olmasa, kim bilir neler başarabilirdik. Ekibimizi büyütmeye ve doyurmaya gücümüz yetse, kim bilir neler yapılırdı.

Öyle... Sadece bilinsin istedim. Bazen bu tarz işler sanki vakumda yapılıyormuş, hiç arka yüzü yokmuş gibi gelebiliyor. Hatta bazen insanlar "Tabii yapacaksınız, işiniz ne?" moduna bile girebiliyor, bu işlerin "sadece kendileri için" yapıldığını düşünebiliyor.

Bilimin kendisi gibi, bilim anlatıcılığı da çok zor şartlar altında yapılıyor. Ama kolay, zor fark etmeksizin, yorulsak bile "yorulmaksızın" devam etmek zorundayız. Ne yapalım? "Amaaan" deyip, elimizden geleni ardımıza mı koyalım?

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
O kadar saçmaydı ki ilk Üçünü okuduktan sonra bile zırvaladığın ortaya çıktı
Neresi neden saçma ve zırva?

Bu soruya bilimsel cevaplar vermediğiniz sürece saçma ve zırva deyip kaçmanız anlamsız
Kaynak varmı diye baktım ve kaynak göremedim
Biraz önce tam okumadığınızı itiraf etmiştiniz. Kaynak görememeniz sizin hatanız
ayrıca adam videosuyla ilgili şunu diyor
Madem zor şartlarda çekmiş o zaman edit etmeden yayınlamasaymış veya sonradan düzeltseymiş.

Bu kadar zaman geçti halen düzeltmemiş. Ne verilirse yiyen ve alkışlayan tipler için uğraşmıyorlar işte

Science

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Neresi neden saçma ve zırva?

Bu soruya bilimsel cevaplar vermediğiniz sürece saçma ve zırva deyip kaçmanız anlamsız

Biraz önce tam okumadığınızı itiraf etmiştiniz. Kaynak görememeniz sizin hatanız

Madem zor şartlarda çekmiş o zaman edit etmeden yayınlamasaymış veya sonradan düzeltseymiş.

Bu kadar zaman geçti halen düzeltmemiş. Ne verilirse yiyen ve alkışlayan tipler için uğraşmıyorlar işte
Zaten sana cevap olarak 100000 kez yazdılar 3 ünüde başka gönderilerde de kullanmıştım ve bende dahil herkes zaten kanıtlarıyla cevap verdi neresinin neden saçma olduğunu 200000067273782927382 kez yazmak zorunda değiliz ama cevap vereceksen oturma organınla değil görme organına okumak ve bağırsağı la değil beyninle anlamak zorundasın cevapladığımız aynı şeyleri tekrar tekrar yazıyorsan zaten anlamaya beynin yetmez
kaynak mavi renkli olur ve mavi renkli bir yazı yoktu sadece kaynak varmı diye baktım ve yoktu madem kaynak yazdığını idda ediyorsun buyrun o mesajını göster ayrıca 2 saatlik videoyumu edit lemesini bekliyorsun ? O şartlarda bir video çek YouTube'a koy aynı süreli şekilde ve sonra onu editle bakalım kolaymıymış

Son konular

Son mesajlar