Kedi fobisi olanlar için robot kedi

unacceptable

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Bir insan kediden neden korkar? Kediseverler bunu bana bir açıklayabilir mi? Hani köpek olsa anlıyorum da kedi ulan kedi!

Şizofrenist

Ayrıldı
Düşünce
Bağımsız
Ben ara sıra kedilerin, köpekleri dövdüklerine şahit oluyorum.
Büyük köpek, küçük köpek fark etmeksizin dövüyorlar köpekleri.

unacceptable

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Batıl inançlar buna sebebiyet veriyor diye düşünüyorum. Kara kedi gördüğünüzde tükürün gibi.
Olabilir ama o sadece kara kedi için. Büyüyünce saçmalık olduğunu anlıyorsun. Kedi besleyecek olsam kesinlikle kapkara bir kedi alırdım yav çok tatlılar. 😁

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben kediden panik derecesinde korkan kişileri tedavi ettim, şimdi kedi hastasılar, kedisiz yapamıyorlar.

Şu anda yine kedi fobisinden kurtulması gereken bir kız var. 25 filan. Benim kediden böyle panik oluyor, eli ayağı titriyor. Dedim böyle olmaz. Ama tabii hop diye olmaz. Biraz takılsa aşık ederim ben onu. Bana değil kediye tabii. Fazla takılmıyor. Çok meşgul. Ben onu kedisiz yaşayamaz hale getiririm de, özel firmada işe girince de insanı sömürüyorlar yahu. Hiç zamanı yok. Olan zamanını da elbette yaşıtlarıyla geçirecek.

Benim yani kediden ölesiye korkarken kediyi sevdirdiklerim şimdi kedisi ölünce ne yapacaklarını düşünüyorlar. Onsuz olamam diye sızlanıyorlar. Basit diyorum, ölünce yenisini alacaksın. Hepimiz öleceğiz, sorun yok. Kedi kaç yıl yaşar diye sorup duruyorlar. Fazla yaşamaz diyorum, surat bir karış! 😁

Hayır canım ben ne yapayım? Kendimi bildim bileli kedi besliyorum ve doğal olarak epeyce kedim öldü. İşin enteresanı, hiç bir kedi ortalık yerde ölmüyor. Buna çok şaşırıyorum. Öleceğini biliyor ve saklanıyor. Gidebilirse uzağa gidiyor. Çok enteresan hayvanlar. Bunu ne düşünerek yapıyorlar bilmiyorum.

Bir de kedinin tüyüne bir çare yok mu diye soruyorlar. Hayır yok, gülü seven dikenine katlanır diyorum. Bizim de derimiz bir ayda tamamen yenileniyor. Onca deri nereye gidiyor? Ev akarları neyle besleniyor? Bizimle besleniyorlar. Kedinin döktüğü bizimle kıyasla önemsiz. Kedi olmasa da sürekli temizlik zaten yapmalısın.

Yalnız işte kedi enteresan hayvan. Gelir yastığına yatar, burnunu patiler, yüzünle oynar. Çok keyiflidir ama işte kalktığında yastığında kedi tüyleri görürsün. Kahvaltıdan önce ağzımda yüzümde kedi tüyü var mı diye aynada kontrol ediyorum.

Son olarak kedi ciddi şekilde saldırırsa önemli yaralanmalara yol açar. Potansiyel olarak öldürmesi de mümkündür. Bir hemşireden duydum, hastaneye bir adam getirmişler. Kediyi sopayla vurarak öldürmeye çalışmış. Kedi onun niyetinin öldürmek olduğunu anlayınca boynuna atlayıp şah damarını koparmış. Hastaneye gelinceye kadar adam kan kaybından ölmüş. Kedinin alt ve üst kesici dişleri makas gibi kapanır. Koparır alır yani.

Kedinin koku yoluyla salgılanan hormonları algıladığı ve niyetleri anladığı söyleniyor. Köpek de öyle tabii. Bunlar binlerce yıldır bizi iyice öğrendiler. Onu sevdiğini hemen anlarlar ve karşılık verirler.

kavak

V ☆☆☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Harika bir fikir bence, hatta sadece fobisi olanlara değil, ha bire evde kedi, köpek, balık veya kuş beslemek isteyenlere de bunu önermek lazım bence. Bu sayede hayvanlar da eziyet görmekten kurtulur.

Yazan tarafından düzenlendi:

shepard

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Ateist
Bu daha iyi.
Tüyleri yok sadece.🙂
Bu tüysüz olanı sevdim. :) Bende de bir huy var nasıl tarif etsem. Tüye dokunamıyorum hele hele kedilere veya süs köpekleri dediğimiz köpekler var ya ufak olanlar falan onlara da. Dokunamamayı geçtim bir evde kedi varsa o eve asla girmem. Yemek yerken kedi görürsem midem bulanır o kediyi gözümün önünden alana kadar yiyemem. Böyle lanet bir şey ve bu durumdan hiç memnun değilim.

unacceptable

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Harika bir fikir bence, hatta sadece fobisi olanlara değil, ha bire evde kedi, köpek, balık veya kuş beslemek isteyenlere de bunu önermek lazım bence. Bu sayede hayvanlar da eziyet görmekten kurtulur.
Eziyet görmüyorlar. Tam tersi mutlular. Ayrıca evet köpek de alacağım zamanı gelince.

Son konular