Kedi fobisi olanlar için robot kedi

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Eziyet görmüyorlar. Tam tersi mutlular. Ayrıca evet köpek de alacağım zamanı gelince.
Bunlar senin hüsnü kuruntun, çünkü sen sadece kendi bakış açından bakıp onları %100 tanıdığını iddia ediyorsun. Madem bu kadar meraklısın hayvanları evde beslemeye, çok geçmeden hayvanlara tıpa tıp benzeyen robotlar üretilecek. Alırsın bir tane. Sanırım önümüzdeki 10 sene içerisinde bu seviyeye gelinecek.

unacceptable

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Bunlar senin hüsnü kuruntun, çünkü sen sadece kendi bakış açından bakıp onları %100 tanıdığını iddia ediyorsun. Madem bu kadar meraklısın hayvanları evde beslemeye, çok geçmeden hayvanlara tıpa tıp benzeyen robotlar üretilecek. Alırsın bir tane. Sanırım önümüzdeki 10 sene içerisinde bu seviyeye gelinecek.
Robotu almak istiyorsan sen al. Ben gerçek bir hayvan istiyorum. Köpekler ve kedilerle binlerce yıldır birlikteyiz. Bir gün oğlun hayvan besler ve sen de onun evinde o hayvanlara bakmak zorunda kalırsan anlayacaksın beni. Köpeklerin, kedilerin yeri evler artık. Muhabbet kuşları da aynı şekilde evcilleşmiş. Sonuç olarak bana değil İngilizlere anlat derdini kuş konusunda.

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Robotu almak istiyorsan sen al. Ben gerçek bir hayvan istiyorum. Köpekler ve kedilerle binlerce yıldır birlikteyiz. Bir gün oğlun hayvan besler ve sen de onun evinde o hayvanlara bakmak zorunda kalırsan anlayacaksın beni. Köpeklerin, kedilerin yeri evler artık. Muhabbet kuşları da aynı şekilde evcilleşmiş. Sonuç olarak bana değil İngilizlere anlat derdini kuş konusunda.
Ben seni çok iyi anlıyorum, çünkü tüm çocukluğum hayvanların(kedi, köpek, kurbağa, kertenkele, tavuk, horoz, keçi, koyun, inek, eşek, at, yılan vs.) arasında geçti.😁
Robotları da küçümseme, çünkü dediğim gibi gün gelecek, sahi mi sahte mi olduğunu ayırt edemeyeceksin. Hatta sahi diye robotik bir muhabbet kuşunu sana satabilirler. Aman diiiyiim!😁

Yazan tarafından düzenlendi:

unacceptable

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Ben seni çok iyi anlıyorum, çünkü tüm çocukluğum hayvanların(kedi, köpek, kurbağa, kertenkele, tavuk, horoz, keçi, koyun, inek, eşek, at, yılan vs.) arasında geçti.😁
O yüzden hala bize kötü gözle bakıyorsun dimi?
Robotları da küçümseme, çünkü dediğim gibi gün gelecek, sahi mi sahte mi olduğunu ayırt edemeyeceksin. Hatta sahi diye robotik bir muhabbet kuşunu sana satabilirler. Aman diiiyiim!😁
Canım benim sen istersen al ama ben canlı kanlı hayvan isterim. Evet ayırt edilemeyecek seviyeye gelebilir ancak canlı hayvan gibisi de olmaz. Çünkü duygular çok da basit şeyler değil.

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
O yüzden hala bize kötü gözle bakıyorsun dimi?
Evet; evde canlı hayvan besleyenleri pek sevdiğimi söylemeyem açıkçası.

Canım benim sen istersen al ama ben canlı kanlı hayvan isterim. Evet ayırt edilemeyecek seviyeye gelebilir ancak canlı hayvan gibisi de olmaz. Çünkü duygular çok da basit şeyler değil.
Hălă anlamamazlığa getiriyorsun. Gerçek olandan ayırt edemeyeceksin; her bakımdan!

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Evde bir gün hayvan beslersen bu düşüncelerin değişecek kökten.
Yine geldik aynı noktaya. Ben hayvansever bir insanım, barı bana bunları söyleme.

O zamana gelene kadar ben ölürüm. 😁
Ölmezsin, en fazla 10 senecik.
Günümüzde miyavlayan ve gerçeğini bir hayli andıran robotlar var zaten:
1614426203113.png

unacceptable

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Yine geldik aynı noktaya. Ben hayvansever bir insanım, barı bana bunları söyleme.
Hayvansever değilsin demiyorum hayvan beslemediğin için anlamıyorsun diyorum. Arada fark var. :D
Ölmezsin, en fazla 10 senecik.
Günümüzde miyavlayan ve ğerçeğini bir hayli andıran robotlar var zaten:
7745 ekini görüntüle
🤣 Bunu @DemoKratos'a göster. Ben köpek insanıyım. Gerçi bu aralar kedi alsam mı diye düşünüyorum da vazgeçiyorum.

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist

unacceptable

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
O zaman hayvan besleyenlere laf atma. 🤣
Laf atmıyorum, onları artık rahat bırakın ve doğaya salın diyorum. Merak etme, bir iki jenerasyon sonra doğaya alışırlar. Örneğin yaban kedilerinden hiç haberin yok galiba.

Ya, tipe bak. Golden Retriever. 😁 Yine de ben kanlı canlı olanını alacağım. Ayrıca 10 seneye ölmeyeceğimi nereden biliyoruz? 🤣
Sen ölmezsin, çünkü çok mıy mıy yapanların ömrü uzun oluyormuş. 🤣

unacceptable

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Laf atmıyorum, onları artık rahat bırakın ve doğaya salın diyorum. Merak etme, bir iki jenerasyon sonra doğaya alışırlar. Örneğin yaban kedilerinden hiç haberin yok galiba.
Yaban kedileri ve evcil kediler ayrı. Ben aslanı ya da vaşağı koymuyorum eve sonuçta, evcilleşmiş bir hayvanı koyuyorum. Ayrıca yaban kedisi ayrı bir tür abicim.
Sen ölmezsin, çünkü çok mıy mıy yapanların ömrü uzun oluyormuş. 🤣
🤣 Vallahi bilemeyiz onu. Nedense genç yaşta ölecekmişim gibi geliyor. Ya yaşlılığımı göstermeyeceğim ya da genç öleceğim. 35 yaşımı sağ salim atlatırsam 80'i zorlarım ben. 😁 Ancak 75 iyidir ölmek için bence.

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Yaban kedileri ve evcil kediler ayrı. Ben aslanı ya da vaşağı koymuyorum eve sonuçta, evcilleşmiş bir hayvanı koyuyorum. Ayrıca yaban kedisi ayrı bir tür abicim.
Anlamayacağını biliyordum. Ben Aslan´dan, Kaplan´dan, Jaguar´dan falan bahsetmiyorum. Yahu sen şehirdeki sahipsiz kedilere hiç denk gelmedin mi? Bunlar da bir zamanlar birilerinin evinde besleniyordu. Şimdi sokaklarda kendi başlarına buyruk bir şekilde hayatta kalmaya çalışıyorlar ki bir çoğu da bu konuda gayet başarılı.

🤣 Vallahi bilemeyiz onu. Nedense genç yaşta ölecekmişim gibi geliyor. Ya yaşlılığımı göstermeyeceğim ya da genç öleceğim. 35 yaşımı sağ salim atlatırsam 80'i zorlarım ben. 😁 Ancak 75 iyidir ölmek için bence.
Ölmezsin. En azından benden önce ölmezsin. Bu bile bir şey. 🤣

unacceptable

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Anlamayacağını biliyordum. Ben Aslan´dan, Kaplan´dan, Jaguar´dan falan bahsetmiyorum. Yahu sen şehirdeki sahipsiz kedilere hiç denk gelmedin mi? Bunlar da bir zamanlar birilerinin evinde besleniyordu. Şimdi sokaklarda kendi başlarına buyruk bir şekilde hayatta kalmaya çalışıyorlar ki bir çoğu da bu konuda gayet başarılı.
Evet, birçoğu ölüyor o sokaklarda ne yazık ki. Şans eseri iyi insanların bulunduğu yerlere denk gelirlerse yaşayabiliyorlar sokakta. Sokak doğa değildir ve hayvan yaşamına uygun değildir.
Ölmezsin. En azından benden önce ölmezsin. Bu bile bir şey. 🤣
Bilemeyiz. Belki de öleceğim kim bilir? Tek dileğim istediğim şeyleri yapıp tadını çıkardıktan sonra ölmek.

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Evet, birçoğu ölüyor o sokaklarda ne yazık ki. Şans eseri iyi insanların bulunduğu yerlere denk gelirlerse yaşayabiliyorlar sokakta. Sokak doğa değildir ve hayvan yaşamına uygun değildir.
Sokak doğa değilmiş...miş. Ne peki?
O sokaklarda insanların sokağa attığı o kadar atık var ki, ağzın açık kalır. Belki bilmiyorsundur, görmemişsindir veyahut sizin şehirde yoktur. Mesela benim yaşadığım kentte geceleri sokaklarda tilkiler dolaşır ve yiyecek bir şeyler ararlar. Şimdi bana tilkilerle kediyi bir tutma dersen, terliği kafana yersin.

Bilemeyiz. Belki de öleceğim kim bilir? Tek dileğim istediğim şeyleri yapıp tadını çıkardıktan sonra ölmek.
Bu konu, konu dışı. Burada noktalayalım bu mevzuyu.

unacceptable

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Sokak doğa değilmiş...miş. Ne peki?
O sokaklarda insanların sokağa attığı o kadar atık var ki, ağzın açık kalır. Belki bilmiyorsundur, görmemişsindir veyahut sizin şehirde yoktur. Mesela benim yaşadığım kentte geceleri sokaklarda tilkiler dolaşır ve yiyecek bir şeyler ararlar. Şimdi bana tilkilerle kediyi bir tutma dersen, terliği kafana yersin.
Sokak doğa değildir ve yapay bir oluşumdur. Alanları yok. Düşün artık şehre inmişler. Demek ki doğa yok olmuş ki şehre kadar gelmişler. Birazcık da bu yönden bak.
Bu konu, konu dışı. Burada noktalayalım bu mevzuyu.
Tamam.

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Sokak doğa değildir ve yapay bir oluşumdur. Alanları yok. Düşün artık şehre inmişler. Demek ki doğa yok olmuş ki şehre kadar gelmişler. Birazcık da bu yönden bak.
Ne olduğu farketmez, çünkü kendilerine yeni bir yaşam alanı oluşturmuşlar. Sayıları da günden güne artmakta, demek ki şartlara adapte olmuşlar. Sokağa atılan kedi ve köpekler de bir süre sonra ortama uyum sağlayabilirler, yeter ki onlara bu olanak sağlansın.

Ama yok, illa bir oyuncağım olsun, kafasındasınız.

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Azize, nam-ı diğer @unacceptable

Afrika kökenli şu şirin hikayeyi evcil kedi hayranlarına armağan ediyorum... 😁

Bir varmış bir yokmuş, dışarda ormanda tek başına yaşayan vahşi bir kedi varmış. Bir süre sonra yalnızlıktan sıkılmış ve tüm ormanın en güzel yaratığı olan başka bir yabani kediyle beraber yaşamaya karar vermiş.

Günlerden bir gün çayırların arasında yürürlerken, aniden karşılarına bir leopar fırlamış ve kedinin eşi ne olduğunu anlayamadan kendini toz toprağın içine belenmiş vaziyette bulmuş.

"O-oh!" demiş kedi. "Eşim toz toprağın içinde olduğu için, ormanın en mükemmel yaratığı o değil. En mükemmel olan yaratık leopar!" Böylece leopara katılmış kedi.

O günden beri mutlu mesut yaşamışlar ancak bir gün çayırlarda avlanırken, aniden gölgeliklerin arasından bir aslan, leoparın arkasına fırlamış ve onu orada parçalayıp yemiş.

"O-o-oh!" demiş kedi. "Leoparın mükemmel bir yaratık olmadığını şimdi görüyorum. En mükemmeli aslan!" Böylece aslanla birlikte olmuş.

O günden beri mutlu mesut yaşamışlar ancak bir gün ormanda dolaşırlarken, aniden kocaman bir şey karşılarına dikilmiş ve fil bir ayağı ile aslanı ezmiş.

"O-o-oh!" demiş kedi. "Aslanın mükemmel bir yaratık olmadığını şimdi görüyorum. En mükemmeli fil." Böylece fil ile birlikte olmuş kedi. Onun sırtına tırmanmış ve miyavlayarak onun kulaklarının arasına oturmuş.

O günden beri mutlu mesut yaşamışlar ancak bir gün nehrin kenarındaki kamışlıklarda dolaşırlarken, fil yere yığılmış. Kedi etrafına bakınmış ve gördüğü tek şey, elinde bir silahı olan küçük bir adam imiş.

"O-o-oh!" demiş kedi. "Filin mükemmel bir yaratık olmadığını şimdi görüyorum. En mükemmeli bu adam." Böylece onu evine kadar takip etmiş ve onun evinin samandan meydana damına atlamış.

"Nihayet! Tüm ormanın en mükemmel yaratığını buldum." demiş kedi. Çok mutlu bir şekilde samanvari damda yaşamaya ve köydeki fare ve sıçanları avlamaya başlamış. Ancak bir gün damda güneşte mayışırken kulübeden gelen sesleri işitmiş. Adam ve kadının sesleri yükselmeye başlamış ve aniden adam kapıdan fırlamış ve kafaüstü toz toprağa kapaklanmış.

"Aha!" demiş kedi. "Şimdi ormandaki en mükemmel yaratığın kim olduğunu harbiden biliyorum. En mükemmeli bu kadın!"

Kedi damdan inmiş aşağıya ve kulübenin içine doğru yürümüş ve ocağın bir kenarına yayılmış. Ve hălen orada oturuyor.

unacceptable

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Ne olduğu farketmez, çünkü kendilerine yeni bir yaşam alanı oluşturmuşlar. Sayıları da günden güne artmakta, demek ki şartlara adapte olmuşlar. Sokağa atılan kedi ve köpekler de bir süre sonra ortama uyum sağlayabilirler, yeter ki onlara bu olanak sağlansın.

Ama yok, illa bir oyuncağım olsun, kafasındasınız.
Sokakta açlıktan ölsünler yani, öyle mi? Bu vicdanına nasıl sığıyor? Onların üşümediğini ve sokakta yiyecek bulabildiklerini mi düşünüyorsun?

Al bunları oku, belki anlarsın onların yerinin sokak olmadığını.

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Sokakta açlıktan ölsünler yani, öyle mi? Bu vicdanına nasıl sığıyor? Onların üşümediğini ve sokakta yiyecek bulabildiklerini mi düşünüyorsun?
Azize, bana haksızlık yapıyorsun bu kesin. Hălă mevzunun özünü görmemekte ısrar ediyorsun.
Bu kadar ileti asmana gerek yoktu ancak bir şekilde kendini avutmak istiyorsun galiba.
Sokakta ölsünler demedim!

Son konular