Kedi fobisi olanlar için robot kedi

Retrospective

lV ☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Azize, nam-ı diğer @unacceptable

Afrika kökenli şu şirin hikayeyi evcil kedi hayranlarına armağan ediyorum... 😁

Bir varmış bir yokmuş, dışarda ormanda tek başına yaşayan vahşi bir kedi varmış. Bir süre sonra yalnızlıktan sıkılmış ve tüm ormanın en güzel yaratığı olan başka bir yabani kediyle beraber yaşamaya karar vermiş.

Günlerden bir gün çayırların arasında yürürlerken, aniden karşılarına bir leopar fırlamış ve kedinin eşi ne olduğunu anlayamadan kendini toz toprağın içine belenmiş vaziyette bulmuş.

"O-oh!" demiş kedi. "Eşim toz toprağın içinde olduğu için, ormanın en mükemmel yaratığı o değil. En mükemmel olan yaratık leopar!" Böylece leopara katılmış kedi.

O günden beri mutlu mesut yaşamışlar ancak bir gün çayırlarda avlanırken, aniden gölgeliklerin arasından bir aslan, leoparın arkasına fırlamış ve onu orada parçalayıp yemiş.

"O-o-oh!" demiş kedi. "Leoparın mükemmel bir yaratık olmadığını şimdi görüyorum. En mükemmeli aslan!" Böylece aslanla birlikte olmuş.

O günden beri mutlu mesut yaşamışlar ancak bir gün ormanda dolaşırlarken, aniden kocaman bir şey karşılarına dikilmiş ve fil bir ayağı ile aslanı ezmiş.

"O-o-oh!" demiş kedi. "Aslanın mükemmel bir yaratık olmadığını şimdi görüyorum. En mükemmeli fil." Böylece fil ile birlikte olmuş kedi. Onun sırtına tırmanmış ve miyavlayarak onun kulaklarının arasına oturmuş.

O günden beri mutlu mesut yaşamışlar ancak bir gün nehrin kenarındaki kamışlıklarda dolaşırlarken, fil yere yığılmış. Kedi etrafına bakınmış ve gördüğü tek şey, elinde bir silahı olan küçük bir adam imiş.

"O-o-oh!" demiş kedi. "Filin mükemmel bir yaratık olmadığını şimdi görüyorum. En mükemmeli bu adam." Böylece onu evine kadar takip etmiş ve onun evinin samandan meydana damına atlamış.

"Nihayet! Tüm ormanın en mükemmel yaratığını buldum." demiş kedi. Çok mutlu bir şekilde samanvari damda yaşamaya ve köydeki fare ve sıçanları avlamaya başlamış. Ancak bir gün damda güneşte mayışırken kulübeden gelen sesleri işitmiş. Adam ve kadının sesleri yükselmeye başlamış ve aniden adam kapıdan fırlamış ve kafaüstü toz toprağa kapaklanmış.

"Aha!" demiş kedi. "Şimdi ormandaki en mükemmel yaratığın kim olduğunu harbiden biliyorum. En mükemmeli bu kadın!"

Kedi damdan inmiş aşağıya ve kulübenin içine doğru yürümüş ve ocağın bir kenarına yayılmış. Ve hălen orada oturuyor.
Gene kadın zulmü. 🤪

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kedilerin kadın sevdiği bilimsel olarak kanıtlandı. Bunu daha önce de yazmıştım. Zaten Egdar Allan Poe'nun bu konuda çarpıcı bir hikayesi de var. Poe önceden kedi sevmezmiş. Kedinin çığlıkları kulaklarını tırmalarmış ve rahatsız olurmuş. Erkek kediler kavga ederlerken rakiplerini korkutmak için olabildiğince korkunç sesler çıkarırlar. Bu akıllıcadır, lüzumsuz kavgaları önler. Baskın gelmesinin olası olmadığını gören taraf geri çekilir. Ama güçleri eşitse ikisi de şansını dener fakat yaralanma yine de nadirdir. Köpek olsa suratını parçalayabilir yani, ama kedi kediye fazla bir şey yapamaz, çeviklik yüzünden.

Neyse Poe bir kez kazara eve bir kedi alınca bir daha kedisiz yapamaz olmuş. Hikayelerinin ilhamının kedisi omzunda otururken geldiğini söyler. Hikayesinde de karısını öldüren adamdan (yani kedinin sahibesini) kedinin nasıl intikam aldığını anlatır. Kedi adamı elektrikli sandalyeye gönderir. 😁

Kadına bağıran adama saldıran kedi çok görülür. Adama bağıran kadına ise saldırmaz! 😆Çocuğa bağırınca da saldırır. Çocuk bağırırsa hafiften patiler. Dövmez. 😄 Ben yaramazlık yapan koşturup bağıran çocuğu kedimin korkutup sindirdiğini gözümle gördüm. Kurnaz hayvan çocuğa bir köşede tuzak kuruyor. Çocuk bağırarak koşarken aniden önüne çıkıp üstüne atlıyor ve çocuk tabii tısss. Korkudan pusuyor. Kediyi görünce uslandığını yaramazlık yapamadığını da gördüm çocuğun. Bayağı yararlı bir hayvan! 😁

Ziyarete gelenlerin kedi sevip sevmediklerini hemen bilir ve ona göre davranır. Fakat bir ziyaretçinin ilgisinden hoşlanmaz. Yeni sahibim olmak mı istiyorsun diye çok ters bakar ve öyle baktı mı elini filan uzatma gafletinde bulunmaması için uyarırım. En sinir olduğu olasılık yeni bir sahibi olması olasılığı! Kötü agresifleşir. Aman diyim bakışı iyi değil, kan çıkarır bak sakın elini uzatma diye uyarırım. Ki uyarımı dinlemeyip kollarında derin çizikler açılanlar var. Benim kedinin başını okşayabilmek bir ziyaretçi için çok büyük ayrıcalık! Sevmeme izin verdi izin verdi diye sevinerekten giderler yazık garip insancıklar! 😆

Son konular