iksaruman

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Nihilist
ef9adbb0bb26e38fa3dbb06ef21c1846.jpg998fdfed8c4a4078ccbc86445e991a1a.jpgb5392ab1d096a53bf73bf5224e7f0f0d.jpg7a9136f7f458b6cb4433b7280b1e8d3e.jpge901870caf58c9a47225d6c4fba1798a.jpgd3eb2caa50428282f5cb3316e491fe6d.jpg595154762ea6aa46b5ac6d4cee32e790.jpgd03c4047c7e0a5deebd862232f7217e9.jpg

Yazarı tarafından düzenlendi:

6lack de Furor

lll ☆☆☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Kediler şuana kadar gördüğüm en garip yaratıklardır. Bi kere Rsi yok.
@Burcuva'nın kedilerle ilgili güzel bir mesajı vardı, aşağıya bıraktım. Kulakları çınlasın. :ggsy:
Doğru söylüyorsun. Öyle. Cevaptan kolay bir şey yok! Kedime de bir şey dedim mi hemen miyaaaav der! Ağzını açmaya üşense bile mırrr der. Cevapsız bırakmaz! Dediğimi asla yapmaz o başka!

Sahi satanistim diyorsun, kedilerle aran nasıl? Kedilerin görülemeyenleri gördüğüne inanıyor musun? Böyle bir iddia var. Hatta kedileri aracı yaparak görülemeyen varlıklarla iletişim kurulabileceğini söyleyenler, kedilerin Lucifer'in soyu olduğunu söyleyenleri bile duydum! Kedilerde Lucifer huyları var diyorlar. Bir İskandinav tanrıçasının da melekleri kediler!

Sana tavsiyem, bu işleri çok ciddiye alma da, ama ben kedim gözümün içine baktı mı ben de onun gözünün içine mutlaka bakarım. Sonra "anlamıyor ki salak" diye bir yüz ifadesi takınır, başka tarafa döner. Kedilerin bu yüz ifadelerine hastayım! Bazen öyle bir bakar ki "sen kendinin ne olduğunu sanıyorsun beyinsiz andaval!" der gibidir! Bazen "iblis dedikleri bu iki ayaklı yuvarlak kulaklı kuyruksuz tür olsa gerek!" der gibi bakar! Bazen "elinden her şey gelir sanıyor, budala..." der gibi bakar!

Kediler bir ayrı yaratık ama bilmiyorum. Ben yine de evrimin sonuçlarından sadece birisi olarak görmeyi tercih ediyorum. Bence hani baykuşa bilge derler ya... Onun gibi bakışları etkili, başka bir şey değil. Baykuş ve kedi arasında gizli bir yakınlık olduğu da iddialar arasında zaten.

Tabii ki kedinin bakışlarından anlamlar çıkaran zihnim. Bazen "ikimiz de öleceğiz, benim senden önce öleceğimi düşünüyor olmalısın, haklı olman da çok olası ama ikimiz de öldüğümüzde hangimizin önce öldüğü hiç fark etmeyecek" der gibi baktığını düşünüyorum.

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kedi beslemeyenler kedileri tanımaz. Kedi besleyenler ona hayran kalır.

Köpek için de aynıdır diyen olabilir. Ama bence aynı değil. Köpek biraz ego için beslenir. Köpeğin sadakati insanın gururunu okşar. İnsana efendilik duygusu verir. Kedi ise insana itaat etmez. Başına buyruktur. Kedi sevmek ego değil hayranlıktır. Kediden karşılık beklenmez. Karşılık beklenmeden sevilir.

Aslan bence kediden çok köpeğe yakın. Sürü oluşturuyor ve ağaca tırmanamıyorlar. Kedinin en başat özelliği başına buyruk ve bireysel hareket etmesi olduğu için aslanları kediye benzetemiyorum. Bir kaplan ne kadar korkunç olsa da güzeldir. Kediye benzer. Ama aslanda kedi güzelliği yok. Fakat kaplan aslandan çok daha tehlikelidir. Bir aslan sürüsünü silah tehdidiyle korkutup kaçırabilirsiniz. Ama tek bir kaplan size pusu kurup silahınızı kullanma fırsatı vermeyebilir. Hindistan'da ormanda yürüyorsanız kaplanlara karşı çok dikkatli olmalısınız. Kurnaz ve tehlikelidirler.

Bir kedi sizden iri olsa ne olurdu bir düşünün. İşte kaplan o! :ggsy: Ne yazık ki bu şahane hayvanların yaşam alanları daralıyor ve soy tükenmesi tehdidi altındalar. Roma döneminde Anadolu kaplan cennetiydi. Anadolu kaplanının 70 li yıllarda son bir kaç bireyleri avcılar tarafından vurularak soyu tüketildi. Tabii ki tehlikeli hayvanlar ama onlar bizim yaşam alanımızı işgal etmedi, biz onların ettik.

Şu an kaplanların soyunun tükenmemesi insanların yaşamalarına izin vermesine bağlı ne yazık ki.

6lack de Furor

lll ☆☆☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Köpek için de aynıdır diyen olabilir. Ama bence aynı değil. Köpek biraz ego için beslenir. Köpeğin sadakati insanın gururunu okşar. İnsana efendilik duygusu verir. Kedi ise insana itaat etmez. Başına buyruktur. Kedi sevmek ego değil hayranlıktır. Kediden karşılık beklenmez. Karşılık beklenmeden sevilir.
Bu oldukça doğru. Ama köpeklerin daha büyük cüsseleri ve daha efendici olmaları sebebiyle oyun oynamak için daha iyi olduklarını düşünüyorum. Benim henüz bir hayvan dostum yok, ama alırsam köpek alırım. İkinci olarak bir kedi de alabilirim.

Kuş da iyi bir seçenek. Sürekli kafasını çevirip elini falan ısırır. :ggsy:

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Benim hayatta sadece bir köpeğim oldu. Çocuktum, benim kadar vardı büyüklüğü. Hiç unutmam adını Fındık koymuştum. Çünkü tam fındık rengindeydi. Parlak tüylü çok güzel bir köpekti. Dışarda hep yanımda gezerdi. Arkadaşımdı, ona bisküvi, dondurma, her şey ısmarlardım. Ne dersem yapardı.

Sayısını bilemeyeceğim kadar çok kedim oldu. Kuşların da kafeste durmasına katlanamıyorum fakat bir sefer nasılsa bir muhabbet kuşu almak zorunda kaldım. Kedi evin kuşuna dokunmaz. Ama yine de güvenip ikisini yalnız bırakmazdım. Kedi başına buyruk olduğu için ne yapacağı belli olmaz. Sekiz yıl yaşadı, yaşlandı uçamaz oldu ve öldüğünde çok üzüldüm. Uçamadığı için son günlerinde onu hep ben gezdirdim. Gezdir diye bana seslenir gitmek istediği yeri gagasıyla gösterirdi. Ancak yuvasından düşen yabani kuşları uçuncaya kadar besleyip uçmayı öğrenince özgür bırakıyorum. Böyle büyütüp uçurduğum kuşların haddi hesabı yok. Onun özgür kalıp kanat çırpması dünyada bildiğim en büyük mutluluklardan birisi.

Daha geçen hafta bir güvercin buldum. İyice uçmaya alışınca sabah balkona çıkardım gitmedi. Gece oldu içeri aldım. Ertesi gün yine çıkardım yine gitmedi. Hadi ama arkadaşların olacak birlikte uçacaksınız filan diye biraz teşvik ettim ve birden uçuverdi. :ggsy:

Ad Astra

Yazar
Düşünce
Ateist
Benim hayatta sadece bir köpeğim oldu. Çocuktum, benim kadar vardı büyüklüğü. Hiç unutmam adını Fındık koymuştum. Çünkü tam fındık rengindeydi. Parlak tüylü çok güzel bir köpekti. Dışarda hep yanımda gezerdi. Arkadaşımdı, ona bisküvi, dondurma, her şey ısmarlardım. Ne dersem yapardı.

Sayısını bilemeyeceğim kadar çok kedim oldu. Kuşların da kafeste durmasına katlanamıyorum fakat bir sefer nasılsa bir muhabbet kuşu almak zorunda kaldım. Kedi evin kuşuna dokunmaz. Ama yine de güvenip ikisini yalnız bırakmazdım. Kedi başına buyruk olduğu için ne yapacağı belli olmaz. Sekiz yıl yaşadı, yaşlandı uçamaz oldu ve öldüğünde çok üzüldüm. Uçamadığı için son günlerinde onu hep ben gezdirdim. Gezdir diye bana seslenir gitmek istediği yeri gagasıyla gösterirdi. Ancak yuvasından düşen yabani kuşları uçuncaya kadar besleyip uçmayı öğrenince özgür bırakıyorum. Böyle büyütüp uçurduğum kuşların haddi hesabı yok. Onun özgür kalıp kanat çırpması dünyada bildiğim en büyük mutluluklardan birisi.

Daha geçen hafta bir güvercin buldum. İyice uçmaya alışınca sabah balkona çıkardım gitmedi. Gece oldu içeri aldım. Ertesi gün yine çıkardım yine gitmedi. Hadi ama arkadaşların olacak birlikte uçacaksınız filan diye biraz teşvik ettim ve birden uçuverdi. :ggsy:
Bir hayvanla bağ kurmak gerçekten muhteşem bir şey. Ama ben asla bir evcil hayvanım olmasını istemem. Sonuçta muhtemelen benden önce ölecek. Böyle bir üzüntü yaşamak istemem.

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bir hayvanla bağ kurmak gerçekten muhteşem bir şey. Ama ben asla bir evcil hayvanım olmasını istemem. Sonuçta muhtemelen benden önce ölecek. Böyle bir üzüntü yaşamak istemem.

Maalesef öyle. Bir kuşu kafeste görmeye dayanamam içim acır diye hiç kuş almamıştım fakat kendi gelen bir muhabbet kuşunu geri sokağa salamazdım. Serçeler güvercinler gibi dışarda yaşayamazlar. Evi batırması pahasına onu kafese pek koymadım. Sekiz yıl da yaşadı ve öldüğünde çok üzüldüm. Hâla üzülürüm. Onun sessiz, hareketsiz avucumda yatması çok acı verici oldu. Tabii kedilerim de öldü. Bazen öldüğünü görmeyeyim diye tanıdıklarıma verdim. Kimisi çok iyi baktı, onlara minnettarım, birisi kızışınca sokağa atmış, zavallı nasıl bulduysa beni sokakta buldu. Uzak bir yerdi verdiğim halbuki. Sokağı da hiç görmemiş tanımamıştı. Minicik bir yavruyken eve almıştım. Onun beni sokakta bulması mucize gibi bir şey. Gözlerime inanamıştım. Baktım ayağımın dibinde. Kucakladım, benim kedim! İnanılmazdı! Telefon açtım niye bu kedi sokakta diye sordum taşındık filan falan. İnsan değilsiniz diyeceksin, olmayacak kapattım.

Kedisiz yaşayamam, yine var. Ayağını halıdan karoya bassın istemem! Orta yaşına da geldi, oyunculuğu kalmadı. Kediler afacanlıkları ile insanı gülme krizine sokarlar. Ama artık sakinleşti. Ne oyunlar oynardı neler. Yerinde durmazdı. Kim önce ölecek belli tabii olmaz ama öldüğünde ne yapacağım düşüncesi aldı şimdiden.

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hayvan katliamı yapılan bu sinir bozucu günde anlatmadan geçemeyeceğim, bir de kuzum oldu. Onu da anlatmam lazım. Ben de babam bana kuzu aldı diye seviniyorum. Meğer kurbana kadar büyüsün diye almış, ben nerden bileyim. Kuzu ile oyunlar oynuyorum, yerlerde yuvarlanıyorum. İnsan bir düşünür, bu çocuk bu hayvan ile duygusal bağ kurdu diye ya, lanet olsun! İnsanlardan bazen nefret ediyorum. Bu kuzu kesilir mi!

Öyle bir depresyona girmişim ki beynim formatlanmış. Aradan yıllar geçti, kocaman adamım, babam sen çocukken benle hiç konuşmazdın dedi. Öyle mi niye ki dedim. Niye olacak kuzunu kestiğim için dedi. Ne kuzusu dedim. Ne yani hatırlamıyor musun dedi. Yooo dedim. Nasıl hatırlamazsın, bir daha benimle hiç konuşmadın dedi. Durum vahimdi. Hayatta bir kuzum olmuş ve hatırlamıyorum! Bir psikoloğa sordum. Ağır bir depresyon geçirmişsin ve beynin kuzuyu formatlamış, o acıdan böyle kurtarmış beynin yanmamak için kendini dedi. İstersen hipnoz ile kuzuyu hatırlamanı sağlarız, kötü çocukluk anılarının bilinç altında kalması çok zararlıdır dedi. Bununla artık şimdi yüzleşmen gerekiyor dedi.

Bir ay düşündüm, sonunda kuzuyu hatırladım. Hem de tüm ayrıntıları. Onunla oynadığım oyunları, onu besleyişimi, her şeyi ayrıntılı hatırladım. Şimdi babam da hayatta değil... Kuzumu niye kestin sen diye de soramıyorum. Her şey geçiiiip gidiyor......

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Uyarmadan geçmemem gerek: Yabani kuşlar için kuş gribi ve parazit konusunda dikkatli olmak gerek. Son güvercini eve getirmeden parazitlerini temizledim ve kuş gribi olmadığından emin olana kadar karantinaya aldım. Karantinadan çıkınca dost olduk birlikte balkonda oturduk. Omuzumdan dışarı bakar uçmak için cesaret toplardı.

Ama bir seferinde bulduğum bir güvercin kuş gribiydi ateşi vardı ve karantinada öldü. Kuşlar tıksırır ve maske, eldiven gerekir beslerken. Bazen uçmayı başaramıyorlar ve üzücü oluyor ama uçtular mı... Mutluluk...

Kuş gribinden zamanında korkulurdu. Şimdi korona çok yakınlarımızda dolanıp duruyor, bütün diğer korkuları bastırdı. Şunda korona pozitif çıktı bunda korona pozitif çıktı... Ya böyle bir şey görülmedi, bu ne ya? İçeri girdi girecek kapının ağzında dolanıyor bu korona mereti yahu! Bunun yüzünden millet melankolik olacak! Evladını içeri almayan anneler duydum korona var diye ya! Böyle şey görülmedi!

Hep hayvanlardan çekinirdik aman hastalık olur diye! Şimdi en büyük tehdit insanlardan geliyor! Herkes en iyisi kedi, kediden iyi dost yok demeye başladı! Ben de siz onun farkına yeni vardınız, ben kendimi bildim bileli kedi beslemeden duramam diyorum! (:D

Kedi en temiz hayvan olmakla birlikte o da sıfır sorun değil, toxoplazma var kedide de.

Yazarı tarafından düzenlendi:

6lack de Furor

lll ☆☆☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Hayvan katliamı yapılan bu sinir bozucu günde anlatmadan geçemeyeceğim, bir de kuzum oldu. Onu da anlatmam lazım. Ben de babam bana kuzu aldı diye seviniyorum. Meğer kurbana kadar büyüsün diye almış, ben nerden bileyim. Kuzu ile oyunlar oynuyorum, yerlerde yuvarlanıyorum. İnsan bir düşünür, bu çocuk bu hayvan ile duygusal bağ kurdu diye ya, lanet olsun! İnsanlardan bazen nefret ediyorum. Bu kuzu kesilir mi!

Öyle bir depresyona girmişim ki beynim formatlanmış. Aradan yıllar geçti, kocaman adamım, babam sen çocukken benle hiç konuşmazdın dedi. Öyle mi niye ki dedim. Niye olacak kuzunu kestiğim için dedi. Ne kuzusu dedim. Ne yani hatırlamıyor musun dedi. Yooo dedim. Nasıl hatırlamazsın, bir daha benimle hiç konuşmadın dedi. Durum vahimdi. Hayatta bir kuzum olmuş ve hatırlamıyorum! Bir psikoloğa sordum. Ağır bir depresyon geçirmişsin ve beynin kuzuyu formatlamış, o acıdan böyle kurtarmış beynin yanmamak için kendini dedi. İstersen hipnoz ile kuzuyu hatırlamanı sağlarız, kötü çocukluk anılarının bilinç altında kalması çok zararlıdır dedi. Bununla artık şimdi yüzleşmen gerekiyor dedi.

Bir ay düşündüm, sonunda kuzuyu hatırladım. Hem de tüm ayrıntıları. Onunla oynadığım oyunları, onu besleyişimi, her şeyi ayrıntılı hatırladım. Şimdi babam da hayatta değil... Kuzumu niye kestin sen diye de soramıyorum. Her şey geçiiiip gidiyor......
Kuzu alınmışken kaç yaşındaydınız, sorabilir miyim?

6lack de Furor

lll ☆☆☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Hatırlamıyorum. Zaten kuzuyu hatırlamak için bir ay çaba sarfettim. Okula henüz gitmediğimden eminim ama.
Baya küçükken. Muhtemelen bu hayvan sevginizin bu kadar güçlü olma sebebi bu kuzudan geliyor. Gerçekten kötü bir durum. Geçmiş olsun.

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hayırdır, bugünlerde bir kedi füryası almış başını gidiyor.
Önemli bir şey falan mı kaçırdım?:ggsy:

Son konular

Son mesajlar