Kedileri kesip yiyormuş

boron

Yazar
Düşünce
Ateist

Korkunç itiraf! Kedileri kesip yiyormuş​

İstanbul Tuzla'da sokaktan yakaladığı kedileri keserek eve götürüp yediği iddia edilen kadın, hayvan severlerin ihbarı ile yakalandı. Yakalanan kadının ilk ifadesinde kedileri kesip yediğini itiraf ettiği öğrenildi. Cani kadın elinde tuttuğu ve içinde kestiği kedi olduğu iddia edilen poşet ile birlikte vatandaşlar tarafından görüntülendi.​

Son dakika haberleri... Korkunç itiraf! Kedileri kesip yiyormuş - Son Dakika Haberler (hurriyet.com.tr)

boron

Yazar
Düşünce
Ateist
Siz hangi pencereden bakarsınız bilmem. Ben diğer hayvanları yemek için kesenlerin. Bir başka hayvanı açlık çeken birince kesilip yenilmesinin anormal karşılanmasını ilginç buluyorum.

Diğer pencereye geçtim. Bu sefer ki manzara ise: İnsanlar aç kardeşim. Ben şu manzara karşısında kalkıp devlet yönetenleri esefle karşılar. İstifaya davet ederdim. Yerine gelecekleri de kesinlikle siyasete bugüne kadar bulaşıp görev almamışlardan olması şartını koşardım. Çünkü menvcut siyasi arena her ne kadar demokratik görünse de. Babadan oğula devam etmektedir. Araştırın. Siyasetçilerin ekserisinin geçmişte görev almışlarla yakınlık bağını görürsünüz. Daha geçen gün M.Yılmaz vefat etti. Geçmiş bir bürokratın yiğeni olmasına ne demeli? Türkeş in kaç oğlu varsa hepsi siyasetçi. İnönü soyatlısı bile var. Yani Atatürk dirilse, diyeceği laf: ben saltanatı başkalarına saltanat olsun diyemi kaldırdım? olacaktır. Ben boşamı savaştım arkadaş? Yazıklar olsun demezdi de ne derdi? Kendisi bilmiyormuydu bir yakınını, güvendiğini halefi ilan etmeyi? Mirasını korumayı. Ben eminim ki şu an şu manzarayı görse ilk kapatacağı, kaldıracağı partide CHP olurdu. Manzaraya bak arkadaş. İnsanlar kedi kesip yiyor. Kedi bulamasa demek ki afedersiniz. Sıçan kesip yiyecektir!. Vejeteryan ise otlayacak yani!..
NoT: Bunlar, refleks düşüncedir!..

Yazan tarafından düzenlendi:

TENTEN

Yazar
Düşünce
Apateist
Tepkiler anlamsız.Tavuk keserken suç değil kedi kesince suç.
Beslenme amaçlı kestiyse ne diyebilirsin kİ?
Birde bu hayvan sevgisi yediği hayvanın nasıl kesildiğini görmeyen zengin tabakada yaygın.
İlkel bir çağda yaşasaydın yada gelirin olmasaydı yediğin hayvanlar arasında seçim yapmayacaktın.
Bu insanları alıp ıssız bir adaya ormana atacaksın.Bakalım hayvan sevgisi kalacak mı?

Tiglath

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Her yıl kurban bayramında milyonlarca hayvan sokak ortasında vahşice parçalanıp iç organları ortalığa saçılıyor. Bunu kutsal olarak görüp destekleyenler kedi, köpek için duyar kasıyor. Ben bu ikiyüzlülükten nefret ediyorum.

boron

Yazar
Düşünce
Ateist
Kedi yenecek şey değil aga. Yenecek hayvan var, yenmeyecek var, bunlar gerek bilimsel olarak gerek toplumsal bir kültür olarak belirlenmiş.
Köpek, sıçan da yenecek hayvan değil, ama yiyen toplumlar var. Kime göre yani? 😀

Şafii’de tilki, sırtlan, samur, sincap ve gelincik yenebilir.

Sırtlan yiyorsan, kedi de yersin... 🤣

Şizofren İsviçre!.
Kimi açlıktan, kimi tokluktan olsa gerek. 🤣

Yazan tarafından düzenlendi:

Efe

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik

6lack de Furor

lV ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Köpek, sıçan da yenecek hayvan değil, ama yiyen toplumlar var. Kime göre yani? 😀

Şafii’de tilki, sırtlan, samur, sincap ve gelincik yenebilir.

Sırtlan yiyorsan, kedi de yersin... 🤣

Şizofren İsviçre!.
Kimi açlıktan, kimi tokluktan olsa gerek. 🤣
İnek, sığır, dana, koyun falan bunlar iyidir aga. Dahasına gerek yok. Tavuk ve geyik olur bir de belki.

Ha domuzları da unutmamak lazım.

La şimdi kendimi cani gibi hissettim!!!

AhmedKrm

Yazar
Düşünce
Sünni
E bize satanistlere sövülüyor diye söylediler geldik? :D
Kedigillerin, köpeklerin, farelerin yenilmeme sebebi yırtıcı oluşlarındandır.
Ayrıca Evcil bir kedi yırtıcı olmayan bir kedi değildir. Evcil+Yırtıcıdır.
Bir kediye fareyi gösterin bakalım; 30 saniye içinde 74 tane parçaya ayıracaktır.
Fare'de pek temiz bir hayvan değil yani, lağımlar tuvalet delikleri falan işte.
Ve tüm sokak kedileri illaki bir keresinde fare tutmuştur; yani kedinin patileri/ağızları temiz değildir mantıken yenilmeside hem İslami bakımdan, hem mantıksal olarak iyi birşey değil. (Tabii en yakındaki canlı belirtisi 300 km uzaklıktaki böcek değilse ye, ona birşey demem ölme yeter.)
Eğer dilleri ile patilerini temizliyorlar dersen dilleri %100 Temizleyici özellikli hamam sabunu değil ki! Üstelik kaç saat boyunca sokaklarda geziyorlar(patileri kirleniyor), yere dökülmüş küçük bir su parçasını bile yalamak için altındaki beton toprağıda yalıyorlar(dilleri, ağızları, iç organları kirleniyor).
Kedi yenecek şey değil aga. Yenecek hayvan var, yenmeyecek var, bunlar gerek bilimsel olarak gerek toplumsal bir kültür olarak belirlenmiş.
Ayrıca kedinin tadı kötüdür ya.İnek sığır falan iyi.

AhmedKrm

Yazar
Düşünce
Sünni
Tavukları neden yiyoruz? Ya balıklar?
Tavukların iyi bir şekilde beslenmesi lazım. Yani sokak ortasında bulduğun tavuğu yiyemezsin.Kesim şeklinin,beslenme şekli,yetişme yeri vs. Önemli,bu yüzdende her yerden yemem.Balık meselesini bilmiyorum iyi bir araştırmak gerek.

Son konular

Son mesajlar