Kimim ki Ben?

Düşünce
Sünni
Bu başlığı fikirlerimi tanıtmak için açtım ki beni muhatap alanlar neyle yüzyüze olduklarını bilsin. Hamd olsun müslüman bir ülkede doğdum ve müslüman olarak yaşıyorum. Müslümanım demekten gurur duyuyorum. Ehli sünnetim, cumhur ulemayı (selef ve halef) kabul ve taklid ederim. Genelde Hanefi-Maturidi'yim ancak şartlara göre Maliki, Şafi, Eşari... olabilirim. Fıkhi bilgim sağlamdır ayrıca Tasavvuf ehliyimdir. İslam; beylik, derebeylik, ulus devlet gibi yapılarla temsil edilemeyeceği için mevcut islâm ülkelerinin hiç birinde islami hayat yaşanamamaktadır. Türkiye'nin islâm imparatorluğunun kurulmasına derhal öncülük etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu yönümle beni siyasal islamcı kabul edebilirsiniz. Oysa siyasal islam diye bir şey yoktur, islâm tektir. Bizim gibilere islamî hareket mensubları demelisiniz. Çünkü Şeriat-i Garra-i Muhammediyye'yi tüm evrende tek nizam olarak hakim ve cari kılmaktan başka gayemiz yoktur.

Düşünce
Sünni
Ayrıca kendi İslamî hareketini kurmuş biriyim. İslamî hareketler müslümanın kimlik mücadelesinden ibaret sayılmamalı. Emeviler'den beri islamî hareketler hep olmuştur. Yani siyasal islam (islami hareket) mevhumu modern zamanlarda başlamaz; kökü Hz Hüseyin'in (r.a) şehit edilmesine kadar gider. Yeri geldikçe bunlardan bahsederiz.

Düşünce
Sünni
Hareketimin siyasal ayağını henüz tam olarak kurgulayamamış olsam da manevi ayağı oturmuş durumdadır. Bunları anlatıyorum çünkü bazı konularda fikir beyan ettiğim zaman bu fikirleri tüm islâm alemine mâl etmeyesiniz. Kendime ait siyasi ve manevi fikirlerim vardır ancak bu fikirlerin gelecekte tüm müslümanlar tarafından sahiplenileceğine de inanıyorum. Burada şahsi fikirlerimi beyan etmeden önce "bence" demeyi adet edineceğim inşallah. Yine de unutursam yaptığım bu uyarıları dikkate almanızı peşinen istihram ediyorum.

Düşünce
Sünni
Okurken kimseyi sıkmasın diye 500 karakterden uzun mesajar göndermemeye çalışacağım. Ancak bu, antidogmatik gibi din (hak) karşıtı forumlarda dini (hakkı) müdafa edenlerin işini zorlaştırmaktadır. Çünkü her zaman yıkmak kolay yapmak zordur. İslam ve ondan doğan fikirleri reddetmekle yetinmemiş onları yıkmak için de karşı tezler geliştirmişsiniz. Şimdi bunlara tek tek cevap vermek gerekiyor hem de 500 karakteri aşmamak şartıyla. Allah yar ve yardımcımız olsun!

Düşünce
Sünni
Şimdi hareketimin manevi ayağından kısaca bahsedeyim ki, fikri olarak nerede durduğumu bilesiniz. Bir manevî dirilişçi olarak tasavvufun teozofi ve felsefeden arındırılması gerektiğini düşünüyorum. Bir çok felsefi ve teozofik fikrin tasavvuf üzerinden müslüman irfanına sokulduğu acı bir gerçek. Benim gibilerin mücadelesi de bunları tesbit edip gün yüzüne çıkarmak. Çünkü müslümanlardaki akıl karışıklığının bir numaralı amili bu.

Şarlo

☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Şimdi hareketimin manevi ayağından kısaca bahsedeyim ki, fikri olarak nerede durduğumu bilesiniz. Bir manevî dirilişçi olarak tasavvufun teozofi ve felsefeden arındırılması gerektiğini düşünüyorum. Bir çok felsefi ve teozofik fikrin tasavvuf üzerinden müslüman irfanına sokulduğu acı bir gerçek. Benim gibilerin mücadelesi de bunları tesbit edip gün yüzüne çıkarmak. Çünkü müslümanlardaki akıl karışıklığının bir numaralı amili bu.
Tasavvuf, Tao, Buda gibi uzakdoğu inanışlarının İslam a göre yorumlanması değil mi? Teozofi ve felsefeden arındırdığın zaman tasavvuf kalmaz.

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Herkes de tarikat kuruyor anlamadım gitti, para mı var bu işte acaba :D:D:D:D

Üst Alt