Kısa hikaye yazma konusu

Agnostik Tanrı

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Bu olay üzerine Fuzuli, Ruhi'ye der ki... (bunun devamını siz getirin. Küfürsüz olsun.)

Karabaş bir sokak köpeğidir ve bir gün isminin hoşt olmadığını öğrenir.

Yolda yürürken karşında bir adam vardır geçmek için yön değiştirirsin ama adam da geçmek için o tarafa yönelmiştir.

Dimitry kahvesini içerken bir yandan dışarıya bakıyordur arkasına baktığında bir de ne görsün?
Bir sürü uzaylı.

Adam: kapı çalıyor galiba kargocu geldi.
IMG-20210212-WA0000.jpg

+:Sizi ikiz kardeşiniz Mehmet ile ne kadar karıştıyorlar?
-:Ben zaten Mehmet.

Yazan tarafından düzenlendi:

Goktug

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Kısa hikaye değil küçürek/minimal hikayedir. İki üç örneğini de ben yazayım.

"Köyün en hoppa kızını, köyün en aptal gencine verdiler. Sayısız çocukları oldu ama hiçbiri o aptal gençten değildi." -Ferit Edgü

"SATILIK: Bebek ayakkabıları, hiç giyilmemiş." - ERNEST HEMİNGWAY

"Islak yeşil gözleri vardı kadının. Bir iki damla yaş yuvarlandı yanaklarından. Pembe boyalı dudakları nemlendi. Hafifçe aralandı ağzı ve karşısındaki delikanlıya baktı. Başını yana doğru eğdi. Genç adam bakışlarını ondan ayırmadan öylece durdu. Belindeki silahı çekti ve kafasına doğru boşalttı mermileri. Kadının yüzünde etler saçıldı. Sonra usulca devrilen kadına yanaştı, yüzünden gözünden öpmeye başladı onu…
Bütün bunlar neden oldu bilmiyorum… Bundan sonra ne olduğunu da. Ben sadece gördüklerimi yazdım."
-Mete Kaynaroğlu

FSociety

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Kısa hikaye değil küçürek/minimal hikayedir. İki üç örneğini de ben yazayım.

"Köyün en hoppa kızını, köyün en aptal gencine verdiler. Sayısız çocukları oldu ama hiçbiri o aptal gençten değildi." -Ferit Edgü

"SATILIK: Bebek ayakkabıları, hiç giyilmemiş." - ERNEST HEMİNGWAY

"Islak yeşil gözleri vardı kadının. Bir iki damla yaş yuvarlandı yanaklarından. Pembe boyalı dudakları nemlendi. Hafifçe aralandı ağzı ve karşısındaki delikanlıya baktı. Başını yana doğru eğdi. Genç adam bakışlarını ondan ayırmadan öylece durdu. Belindeki silahı çekti ve kafasına doğru boşalttı mermileri. Kadının yüzünde etler saçıldı. Sonra usulca devrilen kadına yanaştı, yüzünden gözünden öpmeye başladı onu…
Bütün bunlar neden oldu bilmiyorum… Bundan sonra ne olduğunu da. Ben sadece gördüklerimi yazdım."
-Mete Kaynaroğlu
ERNEST HEMİNGWAY bir cümle yazmış ama insanı düşündürüyor gerçekten. O bebek ayakkabıyı öldüğü için mi giymedi. Savaşı mı eleştiriyor cümlede. Yoksa fakirlikten dolayı mı giymedi toplumsal eleştiri mi var. Bir cümle okuyup kitap bitirmek olmuyor mu bu mantıken? :D Küçürek hikayeleri ben seviyorum mis gibi.

Son konular