KÖPEKLERE ÖLÜM!

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Tasarım/yaratıcı/tanrı diye bir şey olmaz,olamaz..Olsa zaten inanç ya da din denilen şey olmaz..Herkes bu yaratıcının/tanrının varlığını eşşek gibi kabul eder..
Sizin mantığınıza göre Yaratıcı olmaması imkansız; çünkü Yaratıcı olmasa Yaratıcının yokluğunu herkes eşşek gibi kabul eder, öyle mi? :)
Senin tasarım ürünü olmadığını anlaman zor değil..Ossururken,sıçarken,sümüğün akarken,hastalanırken,kokarken tasarımı/yaratıcını düşünmeyi denemelisin,hepsi bu..
Zaten böyle olacak şekilde tasarlanmış da olabilir. Sonuç olarak argümanlarınız tasarımın yokluğunu ispat etmiyor. Sadece tasarımın yokluğu sizde dogmatik bir inanç haline gelmiş, o kadar :)

Ayrıca ben benim tasarlanmış olup olamayacağımı sormuyorum. Asıl sorudan ısrarla kaçıyorsunuz:

Canlı veya cansız bir şeyin tasarlanmış olduğunu nasıl anlarız?

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Evet @bilgelikyolunda burcun ne sahi? Ben koç diyorum nedeni de malum. Azmin ya da inadın değil başka bir şey.
Evet koç burcuyum ama nedeni azim ya da inat değilse sizce nedeni ne?

Ayrıca şu soruya halen cevap vermediniz:

"İşlevini yerine getiren her şey tasarlanmıştır" diyebilir miyiz o zaman?

Yazarı tarafından düzenlendi:

unacceptable

ll ☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Evet koç burcuyum ama nedeni azim ya da inat değilse sizce nedeni ne?
::D Yanılmam bu konuda asla. Çok basit asla laftan anlamaman, her şeyi kendinin bildiğini sanman ve insanları dinlememen. Doğruyu bir tek sen biliyorsun çünkü kendince. Uzmanlık alanımdır burçlar konusunda koçlar. Sen sormadan söyleyeyim koç burcu değilim benimkini de sen tahmin et.
Ayrıca şu soruya halen cevap vermediniz:

"İşlevini yerine getiren her şey tasarlanmıştır" diyebilir miyiz o zaman?
Ehh doğa her şeyi tasarladığına göre evet diyebiliriz. Ama işlevini yerine getirmeyen şeyleri ne yapacağız o zaman? Onlar tasarlanmamış mı?

Son konular

Son mesajlar