Komplo teorileri

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Deist
Bu konuya Herhangi bir komplo teorisi yazılabilir veya komplo teorisi ile ilgili paylaşımlar yapılabilir .
Konuya girecek olursak ; İlk olarak ;
Sıradaki Hedef Türkiye mi Yoksa İran mı ?
Video açıklaması :
Bir çok yerdeki ip ucu 2020-2027 yılları arasında dünyada büyük kaos olaylarının yaşanacağını gösteriyor. Bunlardan biride Ortadoğu merkezli büyük armageddon savaşı ve bazı ip uçları büyük bir nükleer bomba felaketi ile başlayacak bir savaşın odağında İran ve Türkiye olacağını gösteriyor. Armageddon savaşının tarafları kim ve hedefteki ülke İran mı, Türkiye mi bunu iki bölüm halinde sizlere paylaşmaya çalışacağım.

İkinci olarak ;
Tüm Dünyayı ve Dinleri Ele Geçiren Tek Göz Dini
Video açıklaması :
Tüm dünyayı, eğitim sistemini, bilim dünyasını, tüm televizyon kanallarını, sinema sektörünü, müzik kliplerini, tüm dinleri ele geçirip, çıkarı doğrultusunda manipüle eden yöneten tek göz dininin ne olduğunu bir kaç bölümde sizlere anlatmaya çalışacağım. Bu serinin 1. bölümü olan bu videoda bu tek dininin Hristiyan dinini ele geçirdiğine dair kanıtları sizle paylaşmaya çalıştım. İyi seyirler

Üçüncü olarak ;
Baba Parası Filmi, Tek Göz Projesi mi ?
Video açıklaması :
1 Ocak itibari ile "Baba Parası Filmi" gösterime başlıyor. filmin yayınlanan fragmanı ve görsel fotoğraflarından bu filmin, dünyayı yöneten parasal gücün, tamamen paraya tapan, para için her şeyi yapabilecek, karaktersiz bir toplum yaratma projesinin bir parçası olduğuna dair izlenimlerim oldu. Bu videomu izlediğinizde, Baba Parası filminin içinde geçen tek göz sembolleri, yedi kollu şamdan, bu kadar para için; İnsan babasını doğrar, bu kadar para için anne evladını satar, bu kadar para için insan kendini bozar mı, bozar gibi, komedi filmi içinde para için kişiliğini ve karakterini bozmanın şirin gösterilmeye çalışıldığını göreceksiniz. Videoyu izledikten sonra Baba Parası filmi ile ilgili düşüncelerinizi paylaşırsanız bu konudaki düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

Yazarı tarafından düzenlendi:

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Deist
Hakan Muhafız, Kaya Giray Yarınım Yok, Madonna, Barış Manço, I pet goat bağlantısı
Video Açıklaması :
Bu videoda Hakan Muhafız dizisi, Kaya Giray Yarınım Yok , Madonna Herkes Geleceğe Gelemez, Barış Manço 2023-2024-2025 albümleri ile I Pet Goat Animasyonu arasındaki ortak ip uçlarını değerlendirerek 2020-2025 yılları arasında bizi bekleyen kaos dönemine dair şifreleri analiz etmeye çalıştım.

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Deist
Hakan Muhafız, Kaya Giray Yarınım Yok, Madonna, Barış Manço, I pet goat bağlantısı
Video kaldırılmış . Baya iyi tespitlerin olduğu bir videoydu . Videoyu büyük ihtimalle hakan muhafız yapımcıları veya kara giray kaldırtmıştır .

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Deist
Sorgulamayan sadece televizyondan gördüğüne inanan toplum
Açıklama :
Bu videoda David Icke ve George Carlin'in; sorgulamayan ve sadece televizyondan gördüğüne inanan toplum yapısı ile ilgili söylediklerinden kesitler alıp birleştirdim. Özellikle George Carlin'in "çocukları okutmak önemli değil, okuduğu, duyduğu her şeyin doğruluğunu sorgulayacak, araştıracak bir bakış açısı kazandırmak önemli" cümlesi çok özel. Malesef içinde yaşadığımız toplumda eğitim sisteminden tutun, medyaya, politikacılara kadar her yerde bizlere öğretilmiş bir çok yalan var ve bu yalanlar daha çocukken beynimize işlendiği için doğruları araştırıp öğrenmiyoruz bunun yerine sorgulamayan, düşünmeyen, tv'den gördüğü yada devletten duyduğu herşeye inanan ve farketmeden birilerinin dünyayı uçuruma götürmesine rıza gösteren insanlara dönüşmüş durumdayız.

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Deist
CORONA VİRÜSÜ ÖNCEDEN HABER VEREN ŞARKI VE ÇİZGİ ROMAN
Açıklama :
Corona Virüsü ilk çıktığından beri, doğal olmadığını, dünyayı yöneten parasal güç tarafından dünyada kaos çıkarmak için ortaya çıkartıldığına dair detayları sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bu videoda da, Corona Virüsünü önceden haber veren iki yeni detayı sizlerle paylaşmaya çalıştım.

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Deist
Dünyanın Düzeni Yalanlar Üzerine Kuruludur. En Büyük Yalancılar (Medya, Politikacılar ve Eğitim)
Video açıklaması :
Dünyaya tamamen hakim olup, dünyanın tanrısı olmak isteyen çok uluslu şirketler diğer adıyla şeytani düzenin temsilcileri bu proje kapsamında, dünyaya 2020-2027 yılları arasında bir kaos dönemi yaşatarak, ulusların bu düzene geçmeye mecbur bırakmak istemektedirler. Bu proje için en büyük algı ve yalanları medya, televizyonlar , politikacılar ve eğitim sistemi uydurmaktadır. Bu videoda bu konu ile ilgili Banu Avar'ın Yeni Dünya Düzeni belgeselinden ve Network filminden ve The arrivals (Gelenler Belgeselinden) bazı kesitlerleri birleştirerek sizlerle paylaştım.

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Deist
Bizlere Anlatılan Evren Modeli Doğru Değil, İşte Kanıtları

Videodan alıntı :
(Bilim kabul ettiği model) (Geoit de diyebilirsiniz) Küre dünya modelinde ; Dünya'nın çok hızlı bir şekilde haraket edip , yer değiştirmesine rağmen nasıl binlerce yıldır aynı yıldızları görüyoruz ?

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Deist
Bill Gates ve ID 2020 - Nakitsiz Toplum İçin Mikroçipler!

Video açıklaması :
Bill Gates, insanlığın bebeklikten mezara kadar takip edilebileceği bir sisteme geçmeyi öneriyor. Salgın hastalıklar, Yeni Dünya Düzeni'nde çip sistemine geçiş için alt yapı olabilir mi?

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Şimdi de e Devlet adres nakil işlemlerini 11 Mayıs'a kadar askıya aldı!

Tamam artık, işin iyice suyunu çıkardılar! Bu kadar da olmaz yahu! Bu kadar da cılkı çıkarılmaz! Kabak tadı değil artık bamya tadı verdi be! (Yemediğim tek sebze bamya!)

Hiç kimseye güvenememek bir yana, artık her şeyden, herkesten kuşkulanılacak! İnsanları paranoyak yapmaya çalışıldığı artık ayan beyan yahu, bu kadar da olur mu artık! Birileri herkesi paranoyak manyaklar yapmaya uğraşıyor, bu kesinleşti! Ben başka bir yorum yapamıyorum artık!

Türkmenistan haklıymış meğer ha! Yani gerçekten Türkmenistan haklıymış! Başka da ne diyeyim! Başka diyecek laf kalmadı! Sadece onbirdeki iki adet 1 rakamından birini bir gözümüze, öbürünü öbür gözümüze sokmadıkları kaldı!

Ben artık zaten her yıl bu kadar kişinin gribin yol açtığı zatürre yüzünden öldüğünü, şimdi de zatürre yüzünden aynı sayıda kişinin öldüğünü ama adının korona konduğunu düşünüyorum. Başka da düşünecek bir şey kalmadı!

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İyi de neyi gizlemek için "aaaa kuşa bak" yapıyor olabilirler? Niye bu korona kuşuna baktırıyorlar?

Buna dair bir şey söylemek zor. Bir sünnet operasyonu gerçekleşecek, anlaşılıyor. Kuşa baktırırken cırt, bir şey gidecek.

Nasıl olsa yapacak bir şey yok, tek yapılacak bekleyip görmek.

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Deist
Şimdi de e Devlet adres nakil işlemlerini 11 Mayıs'a kadar askıya aldı!

Tamam artık, işin iyice suyunu çıkardılar! Bu kadar da olmaz yahu! Bu kadar da cılkı çıkarılmaz! Kabak tadı değil artık bamya tadı verdi be! (Yemediğim tek sebze bamya!)

Hiç kimseye güvenememek bir yana, artık her şeyden, herkesten kuşkulanılacak! İnsanları paranoyak yapmaya çalışıldığı artık ayan beyan yahu, bu kadar da olur mu artık! Birileri herkesi paranoyak manyaklar yapmaya uğraşıyor, bu kesinleşti! Ben başka bir yorum yapamıyorum artık!
11 milyon fidan . Geleceğe nefes .
Sağlık Bakanlığı duyurdu... Ramazan'da alınması gereken 11 tedbir
Ben artık zaten her yıl bu kadar kişinin gribin yol açtığı zatürre yüzünden öldüğünü, şimdi de zatürre yüzünden anı sayıda kişinin öldüğünü ama adının korona konduğunu düşünüyorum. Başka da düşünecek bir şey kalmadı!
Corona gerçeği adlı youtube kanalına bakmanınızı öneririm .

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Deist
İyi de neyi gizlemek için "aaaa kuşa bak" yapıyor olabilirler? Niye bu korona kuşuna baktırıyorlar?

Buna dair bir şey söylemek zor. Bir sünnet operasyonu gerçekleşecek, anlaşılıyor. Kuşa baktırırken cırt, bir şey gidecek.

Nasıl olsa yapacak bir şey yok, tek yapılacak bekleyip görmek.
Hiç bir şey yapmıyorlarsa da bir şeyler yapıyorlar :D
"Korona virüsü" bahanesiyle bir çok ülkede ekonomik sıkıntılar olacak . Tarihte ekonomik krizlerden yararlanan bir çok zengin insan oldu .
Bazıları şu videoda anlatılıyor ;
DÜNYAYI KİM YÖNETİYOR? - BÖLÜM 2 - KRİZLER YARATMAK

iksaruman

☆☆
Üye
Düşünce
Deist
Kola tad alma duyusuna zarar veriyor .
Pek bunu nasıl anlarız ?
Küçük bir deneyle anlayabiliriz .

Kolayı için .
Ardından su için .
Suyun tadını alamayacaksınız .

KuranMumini2698

☆☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Dünyayı şirketler yönetiyor. Bunlara "Şirketokrasi" deniliyor. Akp'nin övdüğü "şu kadar yol yaptık, şu kadar havaalanı yaptık vb sözler ile şirketlere müthiş bir şekilde para kazandırılıyor. Ülkeler böyle batırılır. Borç alırsın aldığın borcu altyapıya yatırırsın müthiş bir borç oluşur. Türkiye'de böyle batırıldı. 2002 yılında dış borç 120 milyar dolar iken şu an borcu 436 milyar dolar. Yani 18 yılda 3,5 kat borç arttı. 80 yıllık iktidar da olanlar 120 milyar dolar borçlandırmış iken Akp 18 yılda 316 milyar dolar borçlandırdı. Bu paralar altyapı yatırımına gitti. Devletin bir kazancı yok. Aldığı borcu ar-ge yatırımına harcaması gerekirken parayı boş yere olan altyapıya harcadı. Türkiye böyle batırıldı. Türkiye'nin yapısal reform(ekonomik reform-hukuk reformu-eğitim reformu) yapması gerekir. Yapmadığı sürece düşük büyüme, yüksek işsizlik ve yüksek enflasyon süreci yaşayacak. Buna ekonomi dilinde stagflasyon denilir. Gelişmiş ülke olmanın yolları ar-ge harcamasından geçiyor.

Ar-ge harcaması sıralaması:

1-ABD 551 milyar dolar
2-)ÇİN 526 milyar dolar
3-)Avrupa Birliği 428 milyar dolar

Türkiye: 21 milyar dolar.

Ar-ge harcamasında nüfus önemli. Nüfusun ne kadar yüksek ise ar-ge harcamanı arttırman gerekir.

Kore Nüfus: 51 milyon
Kore Ar-Ge Harcaması 95 milyar dolar

Türkiye Nüfus: 83 milyon
Türkiye Ar-Ge Harcaması 21 milyar dolar

İsrail Nüfus: 8 milyon
İsrail Ar-Ge Harcaması: 16 milyar dolar.

Düşünce
Deist
Bilinçsiz, bilgisiz bir toplum yaratma çalışmaları çok öncelerden başladı. Bariz bir şekil alması Recep Ivedik serisiyle oldu(Benim hatırladığım.) 2008 yılı. Mutlaka önceside vardır. Televizyonda ne idüğü belirsiz, kalitesiz program ve diziler halkın kaderiyle oynadı/oynuyor. Halkı köleleştirmek ve buna alıştırmanın basamakları medyadan geçiyor.

fameraft

☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Tamam şirketler sömürüyorda, bu sömüren şirketler havadan gelmiyor arkadaşlar. İçinde bulunduğumuz toplumun çoğunluğu ile seçilen liderler davet ediyor bunları ülkemize. Bunların politikasını bizim liderlerimiz onaylıyor. Eğer birine karşı bir haykırış olacaksa şirketlerden önce içimizdekilere olmalı. Yoksa bir kurtuluş savaşı daha verdik ve yenildikte bu yaptırımlar öyle yapılmış değil.

Düşünce
Deist
Tamam şirketler sömürüyorda, bu sömüren şirketler havadan gelmiyor arkadaşlar. İçinde bulunduğumuz toplumun çoğunluğu ile seçilen liderler davet ediyor bunları ülkemize. Bunların politikasını bizim liderlerimiz onaylıyor. Eğer birine karşı bir haykırış olacaksa şirketlerden önce içimizdekilere olmalı. Yoksa bir kurtuluş savaşı daha verdik ve yenildikte bu yaptırımlar öyle yapılmış değil.
Seçilen liderleri toplumun seçtiğini sanmıyorum. Lider olarak başa getirilen kişilerin dünyayı yöneten aileler tarafından belirli anlaşmalar yapılarak seçildiklerini düşünüyorum.

kavak

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Seçilen liderleri toplumun seçtiğini sanmıyorum. Lider olarak başa getirilen kişilerin dünyayı yöneten aileler tarafından belirli anlaşmalar yapılarak seçildiklerini düşünüyorum.
Hangi ülkelerden bahsettiğinize bağlı ve yazdıklarınız azıcık komplo teorisi gibi duruyor.
Mesela Avrupa´da hükümet ve belediye başkanları bizzat halk tarafından seçilir.
Neredeyse yarım asırdır Avrupa´da yaşıyorum; burada halka rağmen pek bir şey yapamazsınız.

Düşünce
Deist
Hangi ülkelerden bahsettiğinize bağlı ve yazdıklarınız azıcık komplo teorisi gibi duruyor.
Mesela Avrupa´da hükümet ve belediye başkanları bizzat halk tarafından seçilir.
Neredeyse yarım asırdır Avrupa´da yaşıyorum; burada halka rağmen pek bir şey yapamazsınız.
Komplo teorilerini severim. Zaten bu kısım Komplo Teorileri olarak açılmış. Evet komplo teorisi gibi ama dünyayı yöneten 5 tane aile var. Bu bir gerçek. Komplo teorilerini sen ben ispatlıyamayız, anca uzaktan takip eder, çenemizi yorarız. Amerikan senatosundaki her senatörün dünya üzerinde tüketilen bir yada bir kaç temel ürünü yönettiğini okumuştum bir yerlerde. Kahve, tütün, pirinç şeker gibi. Bunların kapısından geçmeden bu ürünleri pazarlıyamıyorsun. Borsalarda bu amaçla kurulmamışmı. Bu aileler bu akarın kontrolunu sağlamak amacıyla ürünün bulunduğu bölgedeki ülkenin liderini kontrol altında tutuyorlar. Bunuda istedikleri kişiyi, medyayı kullanarak halka benimsetiyorlar. Halkta kendi seçiyor sanıyor. Facebook, Brexit, cambridge analytica gibi kuruluşlar seçimlerin sonuçlarını etkileyen calışmalar yapan veya bu bilgiyi sağlayan kuruluşlar.