Kopyala yapıştır

Durum
Bu konu, yeni cevaplara kapatılmıştır.

Kuran Mucizeler

Üye
Düşünce
Muvahhid
@Kuran Mucizeler dostum sitede istediğin içeriği yazabilirsin tabiki ama malumun olduğu üzere, önceden deklare ettiğimiz site kuralları var. Bu kurallara göre kopyala yapıştır yapmak uygun değil. Link verebilirsin. Veya link verip çok uzun olmayan bir açıklama yapabilirsin. Çünkü çok uzun yazdığın zaman hem okunmuyor hem de sitede görüntü kirliliği oluşturuyor. Tabiki sıfır kopya yap demiyorum. İllaki bazı ufak tefek şeyleri hepimiz kopya yapıyoruz. Benim kastım uzun metinlerle ilgili. Daha fazla uzatmayayım. Anlatmak istediğimi anladığını düşünüyorum.
Tamamdır. Sıkıntı yok.

Heretik

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Güzel kardeşim. Benim bu forumda paylaştığım şeyler bu forumun okunma ve ziyaretçi sayısını çok artırır. Forumu beslemeye çalışıyorum sen ne diyorsun!
Bir siteden kopyaladığı diyorsun. O site zaten bana ait. Tüm yazılar bana ait. Ziyaretçiye ihtiyacı da Allah'a şükür hiç yok. Ben burada bu konuları paylaşıyorsam bir kişinin bile olsa Kuran'ı tanıma ihtimalidir.
Oylayın o zaman genel kurulda. İstemiyorsanız hiç bir şey paylaşmam. Başka bir forum bulurum. Veya bana vesile olur kendim açarım.
Selametle,
Sana hiçbir şey paylaşma demiyorlar, oradan buradan (ç)alıntı şeyleri kopyala yapıştır yapma diyorlar.

Kuran Mucizeler

Üye
Düşünce
Muvahhid
Sana hiçbir şey paylaşma demiyorlar, oradan buradan (ç)alıntı şeyleri kopyala yapıştır yapma diyorlar.
Sen ne demek istiyorsun @Heretik ?
Hakkında bilgi sahibi olmadığın bir konuya cahilce giriyorsun. Ben hiç bir yerden alıntı yapmıyorum. Bunlar benim kendi yazdıklarım. Word dosyasında. Oradan kopyalamayıp da elimle tekrar mı yazayım vicdansız zalim. Bir de ç koymuşsun oraya. O nedenle zalimsin.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hadi yazıları kendi hazırladığını varsayalım. Zannetmiyorum ama kabul ettik diyelim. Görselleri tabii ki kendin hazırlamadın. Asıl kirlilik de bu alakasız görseller. Sanki Kuran'da atomun tarifi varmış gibi atom resimleri yapıştırmak ne alaka? Kuran'da çekirdekte protonlar vardır, elektronlar yörüngelerde döner mi yazıyor da atom görseli koyuyorsun? Alakası olmayan çalıntı görselleri bol bol yapıştırıp süsleme, kandırma yapıyorsun. Bu şekilde dosyalarını hiç kimse okumaz, bundan emin ol. Muslimler bile okumaz. Görsellere bakıp yaaa yaaa ibretlik elhamdülillah der geçerler. Zerre kadar düşünürlerse bunlar gerçekten Kuran'da anlatılıyor mu diye, bu balığın kavağa değil uzaya çıkması ile eşdeğer bir olanaksızlıktır.

Düşünmezler. Sadece Kuran'da atom yazıyor diye cahilce, dogmatik bir kabul sahibi olurlar, o kadar. Gerçekten anlatılıp anlatılmadığı hakkında zerre kadar fikirleri yoktur. Bu görseller ne alaka, Kuran bunların bu görsellerde gösterildiği gibi olduğunu anlatıyor mu gerçekten diye bir fikrin akıllarına gelmesi, kurbağanın denklem çözmesi kadar olanaksızdır.

Sen bana Kuran'da, Hindulerın Vişnu kitabında yazdığı gibi "Ey Soma, sen dünyayı sağa doğru döndürensin, güneş ne doğar, ne batar. Dünyamızı uzun yolunda tehlikelerden sen koru" yazıyorsa onu göster. Yazmıyorsa sus. Senin Kuran'ına inanacağıma Vişnu'ya inanırım daha iyi!

Yazarı tarafından düzenlendi:

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Hadi yazıları kendi hazırladığını varsayalım. Zannetmiyorum ama kabul ettik diyelim. Görselleri tabii ki kendin hazırlamadın. Asıl kirlilik de bu alakasız görseller. Sanki Kuran'da atomun tarifi varmış gibi atom resimleri yapıştırmak ne alaka? Kuran'da çekirdekte protonlar vardır, elektronlar yörüngelerde döner mi yazıyor da atom görseli koyuyorsun? Alakası olmayan çalıntı görselleri bol bol yapıştırıp süsleme, kandırma yapıyorsun. Bu şekilde dosyalarını hiç kimse okumaz, bundan emin ol. Muslimler bile okumaz. Görsellere bakıp yaaa yaaa ibretlik elhamdülillah der geçerler. Zerre kadar düşünürlerse bunlar gerçekten Kuran'da anlatılıyor mu diye, bu balığın kavağa değil uzaya çıkması ile eşdeğer bir olanaksızlıktır.

Düşünmezler. Sadece Kuran'da atom yazıyor diye cahilce, dogmatik bir kabul sahibi olurlar, o kadar. Gerçekten anlatılıp anlatılmadığı hakkında zerre kadar fikirleri yoktur. Bu görseller ne alaka, Kuran bunların bu görsellerde gösterildiği gibi olduğunu anlatıyor mu gerçekten diye bir fikrin akıllarına gelmesi, kurbağanın denklem çözmesi kadar olanaksızdır.

Sen bana Kuran'da, Hindulerın Vişnu kitabında yazdığı gibi "Ey Soma, sen dünyayı sağa doğru döndürensin, güneş ne doğar, ne batar. Dünyamızı uzun yolunda tehlikelerden sen koru" yazıyorsa onu göster. Yazmıyorsa sus. Senin Kuran'ına inanacağıma Vişnu'ya inanırım daha iyi!
Öyle deme...
Şimdi birazdan müslümanın birisi gelir, Vişnu´nun da peygamber/tanrı olabileceğini, daha doğrusu, aslında Arapların tanrısı olduğunu yumurtlar.
Sanırım kim olduğuna işaret(!) etmeme gerek yok.:akay:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Öyle deme...
Şimdi birazdan müslümanın birisi gelir, Vişnu´nun da peygamber/tanrı olabileceğini, daha doğrusu, aslında Arapların tanrısı olduğunu yumurtlar.
Sanırım kim olduğuna işaret(!) etmeme gerek yok.:akay:
Zaten öyle. Yunan felsefesi dersin, onlara peygamber gelmiştir de ondandır. Hint felsefesi dersin onlara peygamber gelmiştir de ondandır. Budist öğretilerin akıllıca tasarlanmışlığı, felsefi niteliği dersin onlara peygamber gelmiştir de ondandır. Türklerin eski dini, onlara peygamber gelmiştir de ondandır!!!

Ülen bu Araplara da gelmiş bu peygamber, bu allah hepsinde hikmetler yumurtlamış da bunda niye saçmalamış o zaman? Eskiden düzgünmüş de sonradan niye cozutmuş, yok peygamberine gelinini nikahlamış, yok misafirlerini kovmuş, yok nerde kadın varsa hepsini helal kılmış?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
kandırma yapıyorsun.
cahilce, dogmatik bir kabul sahibi olurlar
zerre kadar fikirleri yoktur
Her neye bakarsan kendi yüzündür,

Kimde ne görürsen kendi özündür.

Yunus Emre

İnsanlık görevimi yapıp sizin başkasına tavsiyenizi size yapayım
Bu kişinin bir psikiyatri kliniğine başvurması gerekiyor. Şaka kaldırır bir olay değil, oldukça ciddi depresif belirtiler gösteriyor. Depresyonu ile saçmalayarak, dalgaya vurarak başa çıkacağını sanıyor ama bu çok yanlış, çok da riskli. Dalga geçiyorum zannederek giderek hezeyan sayıklamaya başlayabilir. Kendisine söylemiyorum, çünkü dinlemez. Saçma sapan konuşur. O yüzden muhatap olmuyorum ama insanlık görevimi yapmak için yazıyorum, psikiyatriye gitmesi acil ve şart. Ben söylemiş olayım.

Herkes depresyon geçirebilir. Ayıp değil. Normal. Depresyon süreklilik kazanmadıkça derinleşmez. Gecikmek risklidir. Bak ben görevimi yaptım, uyardım. Fazlası elimden gelmez.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
allah hepsinde hikmetler yumurtlamış da bunda niye saçmalamış o zaman?
Ağır sıklet boksörler sinek siklete değil yumruk vurmaya, fiske atmaya tenezzül etmezler. :kay:

Üniversite mezununu ilkokul terk karşısına münazaraya çıkarmak hakaret olur. Üniversite mezunu direk protesto edip çıkar, siz benle maytap mı geçiyonuz lan diye bir de söver! (:D

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ağır sıklet boksörler sinek siklete değil yumruk vurmaya, fiske atmaya tenezzül etmezler. :kay:

Üniversite mezununu ilkokul terk karşısına münazaraya çıkarmak hakaret olur. Üniversite mezunu direk protesto edip çıkar, siz benle maytap mı geçiyonuz lan diye bir de söver! (:D
Kedi uzanamadığı ciğere murdar dermiş :)

Heretik

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Sen ne demek istiyorsun @Heretik ?
Hakkında bilgi sahibi olmadığın bir konuya cahilce giriyorsun. Ben hiç bir yerden alıntı yapmıyorum. Bunlar benim kendi yazdıklarım. Word dosyasında. Oradan kopyalamayıp da elimle tekrar mı yazayım vicdansız zalim. Bir de ç koymuşsun oraya. O nedenle zalimsin.
Ben neden bu tarzda tonla yerde (sosyal medya+forum) aynı şeyleri görüyorum. Benim sana hakaret ettiğim yok ama sen bana zalim diyorsun. Ayrıca kuralları oku derim uzun yazılar paylaşılmamasının vurgulandığını görürsün. Kısa öz, bakınız KISA ve ÖZ.

Kuran Mucizeler

Üye
Düşünce
Muvahhid
Ben neden bu tarzda tonla yerde (sosyal medya+forum) aynı şeyleri görüyorum. Benim sana hakaret ettiğim yok ama sen bana zalim diyorsun. Ayrıca kuralları oku derim uzun yazılar paylaşılmamasının vurgulandığını görürsün. Kısa öz, bakınız KISA ve ÖZ.
Zalim dememin nedeni ç harfini koyman. Bilmeden araştırmadan çalıntı olabilir diyorsun.

Kuran Mucizeler

Üye
Düşünce
Muvahhid
Neyse tamam. İyi niyetinizi hissettim. Hakkım geçti ise helal olsun. Senin bana hakkın da geçmiş olabilir tabi. Sen de helal et ne olur.
Meryem konusunu oku lütfen.
Selametle,

Durum
Bu konu, yeni cevaplara kapatılmıştır.