Koronavirüs - Çin Devlet Başkanı Şi Jinping: Virüsün yayılma hızı artıyor, durum çok ciddi

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ha, aklıma geldi! Covid 19 da kesin Kuran'ın 19 mucizesidir! (:D

Kurancılar iyi baksalar ebcet cifir hesaplarını kontrol etseler yerinde olur. Mutlaka eli kulağındadır, Kuran'da bu virüsün çıkacağına işaret olduğunu iddia edecek çel akıl yarım akıl çeyrek akıl birisi ya çıkmış ya çıkmak üzeredir! :ggsy:

İran mollasına göre zaten mehdinin işareti olan virüsü yaymak cihattır! :ggsy:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Britanya gevşek önlemler/kontrollü yayılma/bağışıklık kazanma politikasından, ölü sayısının 100 ü aşması üzerine çark edip okulları kapattı. İnsanlık hızla öngördüğüm melankolik sürüklenme moduna giriyor.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu arada tutuklu ile hükümlüyü karıştırmamak lazım.

Tahliyeleri talebi gündeme getirilenler tutuklu yargılananlardır, bunların yargılamalarının tutuksuz devam etmesi talebi var. Hükümlülerin tahliyesi ancak af yasası çıkması ile olasıdır. Af yasalarının ise hukuku adaleti toplumsal sorumluluğu dinamitlediği yerle bir ettiği yıllardır tecrübe edilmiş ve kesinleşmiş bir konu.

Türkiye siyasi tutuklamaların cezaya dönüştürülmesi konusunda sabıkası ağır bir ülke. Halen bu durum ağırlaşarak sürüyor. Libya'da ölen istihbaratçıları haber yapma bahanesiyle siyasi muhalifler baskı altına alınıyor. Haber alma özgürlüğü çok ciddi ve vahim biçimde engelleniyor. Toplum Suriye'de ölen asker sayısının sansürle azaltıldığından ciddi şekilde emin. Her olayda hemen 33 rakamının telaffuzu iyice sırıttı. Bu yüzden korona ölümlerinin de gizlenmesinden şüphelenmeye yatkın.

Böyle bir baskı ortamında çeşitli kafalardan çeşitli itirazlar yükselmesi ve bunların birbirine karışması kaçınılmaz. Çakallara sırtlanlara da bulanık havada fırsat çıkar.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Gaziantep Üniversitesi Tıbbi Biyoloji Ana ilim Dalı ve Genetik Bölümü eski Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Ulaşlı, ülkemizde coronavirus üzerine doktora yapan tek bilim insanı. Salgın başladıktan sonra Türkiye’de oluşturulan Bilim Kurulu’na tecrübesini paylaşmak için yazı yazan Ulaşlı’ya dönüş bile yapılmamış.

Ulaşlı, 1 Eylül 2016’da çıkarılan KHK neticesinde ihraç edilmiş. İhraç edildikten sonra hakkında takipsizlik kararı verilmesine rağmen 2017’den beri göreve iadeyle ilgili bir sonuç çıkmamış.

Coronavirus ile ilgili 3 sene Amerika Birleşik Devletlerinde, 4 yıl Hollanda’da çalışma yapan Ulaşlı, “Ben istesem Hollanda’da vatandaş olarak da kalabilirdim, ABD’de de kalabilirdim. Ama kalmadım, ülkeme hizmet etmek için kaldım. Hala teklif var ama gitmiyorum. Fakat kapımızı çalan yok, biz KHK’lılar yok gibiyiz.” diyor.

Dünyanın sayılı bilim dergilerinde bu konu hakkında makaleleri yayınlanan Ulaşlı, “Benim göreve iade olup olmamam önemli değil. Önemli olan bilgimi insanlık adına paylaşmak isterim. Devletin herhangi bir mercii şu görevi al derse o görevi almaya hazırım. Ne olursa olsun, önemli değil. Takipsizlik beraat almış birçok sağlık çalışanı, akademisyen var, çok değerli insanlar var. Bunlar yetişmiş insanlar. Onların bilgisinden faydalanmalı devlet. Göreve iade olup olmamakla alakalı değil, göreve hazırız.” diyor.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben bu fetöcülere bu sahte kanıtlarla insanları yargısız infaz etmeniz size dönecek, bunun bedelini ödersiniz, yazık değil mi, bunu vicdanınız nasıl kaldırıyor dediğimde bana "oh olsun, gebersinler, kafirlere mi acıyacağım" demişti biri. Geri kalanlar da sen ne diyorsun diye ona itirazda bulunmamışlar, böylece onaylamışlardı onu. O an onu oracıkta gebertmek istemiştim ama tabii elimi pisliğe sokamazdım.

Sonra o fetöcüyü bir daha görüp demedim mi ben size diye soramadım. Ne olduklarını bilmiyorum hiç birinin. Umarım çok beter olmuşlardır. Çünkü sahteciliği, alçaklığı, vicdansızlığı, iftirayı, yalanı içtenlikle benimsiyor ve sonuna kadar inatla destekliyorlardı. Ya siz nasıl emniyete alınmış telefona numara yüklüyorsunuz, sizin hiç mi adalet duygunuz yok, siz insan olduğunuzdan emin misiniz dediğimde fazla konuşma seni de ergenekondan içeri attırırız diyorlardı.

O yüzden acınmaya hiç layık değiller. Başlarına beteri gelsin bence. Başlarına gelen çok az. Topluma nefret, kin, ayrımcılık zehirini haince bastılar. Ben bunlara kadar nefret nasıl edilir bilmiyordum. Bunlar öğretti bana nefreti. Nasıl nefret edilir bilmezdim. Bu duyguyu tanımıyordum.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ben bu fetöcülere bu sahte kanıtlarla insanları yargısız infaz etmeniz size dönecek, bunun bedelini ödersiniz, yazık değil mi, bunu vicdanınız nasıl kaldırıyor dediğimde bana "oh olsun, gebersinler, kafirlere mi acıyacağım" demişti biri. Geri kalanlar da sen ne diyorsun diye ona itirazda bulunmamışlar, böylece onaylamışlardı onu. O an onu oracıkta gebertmek istemiştim ama tabii elimi pisliğe sokamazdım.

Sonra o fetöcüyü bir daha görüp demedim mi ben size diye soramadım. Ne olduklarını bilmiyorum hiç birinin. Umarım çok beter olmuşlardır. Çünkü sahteciliği, alçaklığı, vicdansızlığı, iftirayı, yalanı içtenlikle benimsiyor ve sonuna kadar inatla destekliyorlardı. Ya siz nasıl emniyete alınmış telefona numara yüklüyorsunuz, sizin hiç mi adalet duygunuz yok, siz insan olduğunuzdan emin misiniz dediğimde fazla konuşma seni de ergenekondan içeri attırırız diyorlardı.

O yüzden acınmaya hiç layık değiller. Başlarına beteri gelsin bence. Başlarına gelen çok az. Topluma nefret, kin, ayrımcılık zehirini haince bastılar. Ben bunlara kadar nefret nasıl edilir bilmiyordum. Bunlar öğretti bana nefreti. Nasıl nefret edilir bilmezdim. Bu duyguyu tanımıyordum.
Bahsi geçen bilim insanı ve daha nicelerinin terörist olmadığı mahkeme tarafından tescilli. Sizin hakkınızda mahkeme kararı olmadığı için sizin terörist olma ihtimalinizden bu insanlarınki daha düşük, başkalarının işlediğini iddia ettiğiniz suçlar yüzünden hiçbir suçları olmadığı mahkeme tarafından tescil edilip takipsizlik veya beraat almış insanlara nefret kusmanız insanlıktan çıktığınızı gösteriyor.

Bir insanın suçsuz ve mağdur olduğunu düşünmek için mahkeme kararına ek bir şeye ihtiyaç var mı? Ek bir şeyler isteyenler hukukun üstünlüğüne zerre saygı duymuyor demektir.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Medipol Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Muhammet Emin Akkoyunlu: “Bir fırtına geliyor. Biz fırtınanın ilk evresindeyiz. Çin’de ve ardından Kore’de yapılan çalışmada şu ortaya konmuştur; 1 vaka tespit ettiyseniz, bunun karşılığında toplumda tespit edemediğiniz 400 civarında vaka var demektir. (Türkiye’de açıklanan vaka sayısı 359) Her ölüm vakası için tespit edemediğiniz arkada bin civarında vaka var toplumda gezen demektir. Şu anda salgın yeni başladı. Başındayız. Bugün alacağımız önlemler bu hızı iki hafta sonra yavaşlatacak. Yani biz aslında iki hafta boyunca hızlı bir artış seyredeceğiz. Tahmini vaka sayısı 145 bin civarında. Bu logaritmik bir artış hızı.”

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bir terör eylemine bulaştığı belirlenmemiş çok sayıda terör örgütü sempatizanı vardır. Bunların sayısı örgüt elemanı sayısından fazla olabilir. Olabilir değil öyledir.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bir terör eylemine bulaştığı belirlenmemiş çok sayıda terör örgütü sempatizanı vardır. Bunların sayısı örgüt elemanı sayısından fazla olabilir. Olabilir değil öyledir.
Mahkeme kararı olmadan kimse kimseyi hiçbir şeyin sempatizanlığıyla suçlayamaz. İnsanlık dışı nefret suçu işliyorsunuz

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bugün italyada ölen sayısı 627 bir günde çok ciddi bir rakam.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tüm veriler virüsün bulaşıcılığının çok yüksek olduğu yönünde. Virüslerin bulaşıcılığı ile öldürücülüğü ters orantılı olur ama bunun yüksek bulaşıcılığına göre öldürücülüğü çok da düşük değil. Bu biraz tehlikeli bir virüs.

Fakat gündemi çok aşırı kapladı, korona ile yatıp korona ile kalkılıyor. Başka hiç bir şeyin önemi kalmadı. Hükümetlerin arayıp bulamayacağı bir fırsat. Ekonomi mi durdu, e naapalım korona. Dolar 7 liraya hızla koşuyor bu hızla geçer, e naapalım korona.

Varsa korona yoksa korona. Askerler ölüyor, boşver koronadan kaç kişi öldü ona bak! Çok acayip bir ortam! Ortamın psikolojisi fazla anormal. Bence koronanın yarattığı ölümlerden çok yarattığı bu psikoloji çok daha yıkıcı.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip coronavirusa (Covid-19) karşı koyabilmek için alkol, sigara ve şekerden uzak durulması çağrısında bulundu.

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, basın brifinginde, “Bağışıklık sisteminizin düzgün çalışmasına yardımcı olacak sağlıklı ve yararlı gıda tüketin, alkol tüketimini sınırlayın, şeker içeren içeceklerden kaçının, sigara içmeyin. Virüsü kaparsanız sigara içmek, hastalığın ağır şekilde gelişme riskini artırabilir” ifadelerini kullandı.

Ayrıca günde en az 30 dakikanın fiziksel aktiviteye ayrılması gerektiğini kaydeden Ghebreyesus, “Evinizden çalışıyorsanız uzun süre aynı pozisyonda oturmamaya özen gösterin. Kalkın ve her yarım saatte bir 3 dakikalık mola yapın” diye ekledi.

kavak

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip coronavirusa (Covid-19) karşı koyabilmek için alkol, sigara ve şekerden uzak durulması çağrısında bulundu.

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, basın brifinginde, “Bağışıklık sisteminizin düzgün çalışmasına yardımcı olacak sağlıklı ve yararlı gıda tüketin, alkol tüketimini sınırlayın, şeker içeren içeceklerden kaçının, sigara içmeyin. Virüsü kaparsanız sigara içmek, hastalığın ağır şekilde gelişme riskini artırabilir” ifadelerini kullandı.

Ayrıca günde en az 30 dakikanın fiziksel aktiviteye ayrılması gerektiğini kaydeden Ghebreyesus, “Evinizden çalışıyorsanız uzun süre aynı pozisyonda oturmamaya özen gösterin. Kalkın ve her yarım saatte bir 3 dakikalık mola yapın” diye ekledi.
Kaynak?
Bu haberi böyle bire bir kopyalacacağına, direkt bağlantısını versen, bir yerin mi kırılacak?

Mesela şöyle...
Ben böyle yapınca, ne bir yerim eksildi ne de bir yerim kırıldı!

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İtalyada bugünkü +vaka 6557 +ölü 793.

Toplam 53.578 vaka 4.825 ölü.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İtalyada bugünkü +vaka 6557 +ölü 793.

Toplam 53.578 vaka 4.825 ölü.
İtalyada sağlık sistemi çöktüğü için ölümler artıyor. Hastanelerde yer olmadığından dolayı insanların evlerinde öldüğü bildirildi.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Türkiye'de bu gece saat 24,00'ten itibaren 65 yaş üstüne ve kronik hastalığı olanlara evlerinden çıkma yasağı getirildi.

kavak

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
İtalyada sağlık sistemi çöktüğü için ölümler artıyor. Hastanelerde yer olmadığından dolayı insanların evlerinde öldüğü bildirildi.
Lanet olsun...
İtalyan´lar vurdum duymaz, umursamaz, keyfine ve rahatlığına düşkün bir millet. Sıcak iklimin de bunda etkisi yok değil.
Al başına belayı!

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
İngiltere’de devletin evden çıkmamak zorunda kalacak çalışanların ücretlerinin yüzde 80’ini karşılayacağı açıklandı.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Lan bir dediğim de gerçekleşmesin artık Nostradamus reenkarnasyon olacak beni mi buldu be!

Tam dediğim gibi korona işi bir toplumsal paranoyaya doğru gidiyor. Sosyal medyayı sosyallik zaten zanneden kayıp nesil tamamen kaybedilecek. Marketlerde insanlar bir metreden fazla yaklaşmayacaklarmış! Market çalışanları ellerinde şerit metre "şırrr hanımefendi üç santim geriye lütfen!" İş çığrından çıktı!

Hayır belki ben de koronadan öleceğim de, öleceksek ölürüz yani. Yok bir de ölmeyecek miydik? Ölümden korkan muslimden beter olsun!

Koronalı mısın uzaydan gelen yeşil yaratıksın gibi bir algı operasyonu yapılıyor. İş çok fena çığrından çıkıyor ve sonuçları melankolik olacak. Bir nesil tümden yitirilecek.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Dünya genelinde neredeyse 15 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden olan coronavirus salgını sonucu insanlar eve kapanırken havaların ısınmasıyla sivrisineklerin coronavirus taşıyıp taşımayacağı merak edilmeye başlandı. Dünya Sağlık Örgütü’nden yapılan açıklamada,coronavirus sivrisinek ya da diğer haşereler aracılığıyla insana bulaştığı yönünde veri olmadığı belirtildi.