Kripto Paralar Hakkında - Özgür Demirtaş

TENTEN

ll ☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Apateist
Coin ile alışveriş yaptım diyelim.
Teslimat yapılmazsa hakkımı nerede arayabilirim? 🙂

Masterpiece

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Coin ile alışveriş yaptım diyelim.
Teslimat yapılmazsa hakkımı nerede arayabilirim? 🙂
Eğer elinde ödeme yaptığına dair bir belge varsa dava vs. açabilirsin. Fakat bir belge yoksa çok zor. Çünkü coinler takip edilemiyor.

barney.stinson

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Eğer elinde ödeme yaptığına dair bir belge varsa dava vs. açabilirsin. Fakat bir belge yoksa çok zor. Çünkü coinler takip edilemiyor.
Onu da yapamaz. Çünkü hesaplar da anonim. Benim ne kadar alışveriş yaptığımı kimse bilemez. Zaten bu yüzden devletler bunu istemiyor. Çünkü çok deli kara para akar bu sayede ki devlet bunun önüne geçemeyecek.

KindarSürpriz

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Onu da yapamaz. Çünkü hesaplar da anonim. Benim ne kadar alışveriş yaptığımı kimse bilemez. Zaten bu yüzden devletler bunu istemiyor. Çünkü çok deli kara para akar bu sayede ki devlet bunun önüne geçemeyecek.
Böyle bir şey yok. Hesapların anonimliği bir palavradır. Bunun hakkında yazmıştım. Bunun anonim olmadığını işin içindeki herkes biliyor. Bir kişi çok kolay bir şekilde bir hesabın kendine ait olduğunu ispat eder. Bunun dışında devletler de çok çok kolay şekilde btc hesaplarını kişiler ile ilişkilendirebilir.

Düşünce
Ateist
Böyle bir şey yok. Hesapların anonimliği bir palavradır. Bunun hakkında yazmıştım. Bunun anonim olmadığını işin içindeki herkes biliyor. Bir kişi çok kolay bir şekilde bir hesabın kendine ait olduğunu ispat eder. Bunun dışında devletler de çok çok kolay şekilde btc hesaplarını kişiler ile ilişkilendirebilir.
Bu alışveriş yasağı maskaralığı nedir? Bu hinliğin arkasında faiz lobisimi var?
Amerika' da btc atm ler var. Hangi hakla dünyaca kabul görmüş bu piyasaya kafalarına göre ket vurabiliyorlar. Adamın belki BTC' si var. Direk tesla' dan otomobilini alacak. Niye ikinci bir aracıya ihtiyaç zorunluluğu(ekstrakomisyon/avanta) olsun. Ne ala dünya.

Misal arabayı(teknoloji) elin gavuru üretsin. Arabayı icad eden patenti elinde olandan 2 kat daha fazla parayı hiç bir şey yapmadan birey tüketiciden al. Faiz lobiside ayrıca nemalansın. Böyle bir kapitalizm, liberal düzen dünyanın neresinde var?

Yazan tarafından düzenlendi:
Düşünce
Ateist
Hiçbir otorite elindeki gücü güle oynaya devretmez :)
Delikanlı gibi otorite gibi devretmiyorum ulen desin o zaman.
İnsanların aklıyla dalga geçer gibigerekçeler uydurmasın. Elinde güç olan kıvırtırmı? :)

Hayır, ülkede banka kasasında "altınım kayboldu". Mahkeme bankayı akladı basın haberi olmasa. Sanki sözde şeffaf ve de hesap veriyormuş algısı yaratılmasa neysede.

Düşünce
Ateist
Neymiş efendim çok oynakmış. Sanane vatandaşın şahsi malının tasarrufundan?
Sen önce oynak dövizli dayatılan ihaleleri bir izah et. Efenim devlet döviz geçiş garantili yol ihalesine çıkılmış. Kimin parası ile? Ziraat-Vakıf bank kredisi ile felanca mütait beyefendiye. Duble vurgun. E baba TL geçen ülkede dövizli ihalede neyin nesi? Döviz yol yapılırken5 lira idi. Şimdi oldu 8 lira. Yarın 20-100 lira. Babanın A.Ş. si ya...

Ülke değil tımarhane mukarek.

Yazan tarafından düzenlendi: