Küçük şeyler...

unacceptable

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız
Önemlidir. Bazen detayları yakalamanız gerekir. Dostlukta, aşkta, hayatta yaptığınız küçücük bir şey, söylediğiniz en ufak bir söz, yaptığınız küçük bir davranış, attığınız küçücük bir bakış her şeyi anlamlandırır. Hayatın anlamı bazen küçük şeylerde gizlidir.

unacceptable

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız
Neden bilmiyorum yazmak istiyorum bunu. Belki aynı şey başına gelmiştir birinin ya da gelecektir ama kararsızdır.

Zamanında ekşi sözlükte çok takılıyordum. Eğer ekşi sözlükte olup burada olan varsa selam ederim. Neyse ben orada bir başlıkta çok soru sorardım. Tam da vizelere çalışacağım zaman bir soru grubumu yollamak istedim neden bilmiyorum ama o an bir his geldi. Biri gelecekti. Sadece küçücük bir anda gelen küçük bir his. Sordum soruları. Birçok kişi cevap verdi. Sonra bir gün gündüz vakti bir cevap geldi ama karşımdaki kişiyle dil takıntııs yüzünden ters düştük ve bıraktık konuşmayı. İşte tam o anda bir esinti geldi denizden. Bulunduğum şehirde deniz olmaması dışında sorun yok. Ama konumuz bu değil :D

Bende o anda "Neden .........?" diye bir soru sordum ve en azından böyle belki konuşma başlar ve belki devam eder diye umdum ve oldu da. Dedim ki bu kişide bir şey var ve nasılsa gidecek, en azından alacağını al kızım. Böylece başladı konuşma ki bu sefer her şey farklıydı. Küçük bir anda verilen bir karar hayatınızı inanılmaz değiştirebiliyor.

Ne mi oldu? Hayatım boyunca merak ettiğim iki şey vardı benim. Geçmişteki ve gelecekte yansımam... Gelecekte nasıl biri olacağımı gördüm işte o kişiyle. Bu kadar benzer olamayız diye düşünüyordum ama oluyormuş, tam da tüm umutların tükenmesine ramak kala.

Yani diyeceğim odur ki küçük şeylerde gizlidir asıl sihir. Mucize o küçük kararlarda ve zamanlarda ortaya çıkar. Ancak siz bunu anlayamazsınız. Burada Savaş Lordu Yıllıkları serisinin ilk kitabı olan Kış Kralı'ndan bir alıntıyla bitirelim.

"Sihir, insanoğlu ile Tanrıların yollarının kesiştiği anda olur ancak, ne var ki bu anları tayin etmek insanoğlunun işi değildir."

unacceptable

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız
Küçük şeyler önemi demiştim daha öncesinde. İyi yanları da var kötü yanları da. Şu an içimdeki hüznü yazmak istedim sadece. Okumadan geçebilirsiniz.

Çocukluğumdan beri eğitim konusunda hep istekli olan biri olmuştum. Okulu severdim ve açıkçası derslere çalışmak dışında da zevkliydi. Derslerim de ortalama bir öğrencininki kadardı. İlkokulda Galatasaray Lisesi’ne gitmek istiyordum. Olmadı. Ama liseyi önemsememek gibi küçük bir şey benim tüm hayatımı etkiledi. Çocukluğumdan beri tekne hastası bir insan olarak hep hayalim bir gün teknemin olmasıydı. Kim derdi ki Galatasaray Lisesi’nin Kalamış’ta yelken sporu kulübü var diye. İşte küçük bir anda gelen yıllar sonrasına etki eden acı. Hala yanıyor yüreğim. Peki bunu da nereden öğrendim? Askeri eğitim alıp alamayacağımı araştırırken. Evet askeri eğitim alabileceğim seneye umarım.

Hepimizin içinde ukdeler var. Biliyorum içimde birkaç ukdeyle öleceğimi ama içimde yaradır hep bu lise. Sadece biraz daha bilinçli olabilseydim ya da gerçekten sınav sistemine dair bir fikrim olsaydı, hiç değilse bu lisenin hayatımı değiştireceğini bilseydim o bilinçte olsaydım uyumaz kazanırdım. Aynı hatayı üniversitede yaptım. Odtü isterken başka bir üniversiteye gittim. Çok şükür yine iyi bir üniversitedeyim ama gelgelelim üniversite dönemim berbat geçti. Son iki senem. Bunda da artık kendime katabildiğimi katacağım.

Hala lise kalbimde yara olarak kalsa da master bu kadar da basit olmayacak. Uyanmam bu yaşı buldu. Öğreneceğim çok şey var hayatta. Maalesef sosyal bir insan olamayınca biraz da kaçıyorsunuz hayattan ama o sizi bırakmıyor bu sefer de.

Küçük şeyler anlamlıdır ve önemlidir. Bir kararınız hayatınızın tüm düzenini değiştirir. Buraya denk gelecek ya da bu yazıyı bir şekilde okuyacak kadar şanslıysanız liseyi önemseyin arkadaşlar. Yapabileceğiniz çok şey var. Geçmişe dönebilsem değiştireceğim tek şey bu olurdu. Onun dışında hiçbir şeyi değiştirmezdim. Bugün çok farklı bir insan olabilirdim halbuki.

Yelkeni şu anda da yapabilirim hatta çok daha bilinçli yaparım ama 14 yaşındaki benle bu yaştaki ben aynı değil ve hayalimin o kadar uzağındayım ki tahmin bile edemezsiniz. Kısacası hayatınızı verdiğiniz o küçük kararlar yönetiyor bunu bilin. Eğitiminizi de önemseyin. Küçük şeyler sizi hem batırır hem yükseltir. Seçim sizin.

fameraft

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Küçük şeyler önemi demiştim daha öncesinde. İyi yanları da var kötü yanları da. Şu an içimdeki hüznü yazmak istedim sadece. Okumadan geçebilirsiniz.

Çocukluğumdan beri eğitim konusunda hep istekli olan biri olmuştum. Okulu severdim ve açıkçası derslere çalışmak dışında da zevkliydi. Derslerim de ortalama bir öğrencininki kadardı. İlkokulda Galatasaray Lisesi’ne gitmek istiyordum. Olmadı. Ama liseyi önemsememek gibi küçük bir şey benim tüm hayatımı etkiledi. Çocukluğumdan beri tekne hastası bir insan olarak hep hayalim bir gün teknemin olmasıydı. Kim derdi ki Galatasaray Lisesi’nin Kalamış’ta yelken sporu kulübü var diye. İşte küçük bir anda gelen yıllar sonrasına etki eden acı. Hala yanıyor yüreğim. Peki bunu da nereden öğrendim? Askeri eğitim alıp alamayacağımı araştırırken. Evet askeri eğitim alabileceğim seneye umarım.

Hepimizin içinde ukdeler var. Biliyorum içimde birkaç ukdeyle öleceğimi ama içimde yaradır hep bu lise. Sadece biraz daha bilinçli olabilseydim ya da gerçekten sınav sistemine dair bir fikrim olsaydı, hiç değilse bu lisenin hayatımı değiştireceğini bilseydim o bilinçte olsaydım uyumaz kazanırdım. Aynı hatayı üniversitede yaptım. Odtü isterken başka bir üniversiteye gittim. Çok şükür yine iyi bir üniversitedeyim ama gelgelelim üniversite dönemim berbat geçti. Son iki senem. Bunda da artık kendime katabildiğimi katacağım.

Hala lise kalbimde yara olarak kalsa da master bu kadar da basit olmayacak. Uyanmam bu yaşı buldu. Öğreneceğim çok şey var hayatta. Maalesef sosyal bir insan olamayınca biraz da kaçıyorsunuz hayattan ama o sizi bırakmıyor bu sefer de.

Küçük şeyler anlamlıdır ve önemlidir. Bir kararınız hayatınızın tüm düzenini değiştirir. Buraya denk gelecek ya da bu yazıyı bir şekilde okuyacak kadar şanslıysanız liseyi önemseyin arkadaşlar. Yapabileceğiniz çok şey var. Geçmişe dönebilsem değiştireceğim tek şey bu olurdu. Onun dışında hiçbir şeyi değiştirmezdim. Bugün çok farklı bir insan olabilirdim halbuki.

Yelkeni şu anda da yapabilirim hatta çok daha bilinçli yaparım ama 14 yaşındaki benle bu yaştaki ben aynı değil ve hayalimin o kadar uzağındayım ki tahmin bile edemezsiniz. Kısacası hayatınızı verdiğiniz o küçük kararlar yönetiyor bunu bilin. Eğitiminizi de önemseyin. Küçük şeyler sizi hem batırır hem yükseltir. Seçim sizin.
Hadi gel yelkene çıkalım, ne yelkenmiş arkadaş. İki boğaz turu sana benden hediye olsun :ggsy:
Yaa Rab, bir yelken uğruna ne güneşler batıyor!

unacceptable

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız
Hadi gel yelkene çıkalım, ne yelkenmiş arkadaş. İki boğaz turu sana benden hediye olsun :ggsy:
Yaa Rab, bir yelken uğruna ne güneşler batıyor!
Oğlum denizcisin gemiye çıkaracağına yelken mi yapacağız? Biliyor musun bakalım yelken kullanmayı? ::D Şaka maka bir gün askeri gemilere çıkmak nasip olur umarım.

Sağ ol bu arada çok güldüm cevabına ::D

Son konular