• AntiDogmatik
    Sorgulamaktan korkmayanlar için özgür düşünce platformu.
  • Din toplumun afyonudur.
    Karl Marx
  • Din; sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır.
    Lucius Annaeus Seneca
  • Din, sıradan insanları pasif ve sessiz tutmak için bulunmaz bir kaynaktır.
    Napoléon Bonaparte
  • Sorgulamayan insan cahildir, sorgulatmayansa zalim!
    Mustafa Kemal Atatürk
  • Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıt gerektirir.
    Carl Sagan
  • Aptal bir şeyi 50 milyon kişi de söylese, o hala aptal bir şeydir.
    Anatole France
  • Aydınlanma; kişinin kendi aklını kullanmaya cüret etmesidir.
    Immanuel Kant
  • Dünyada iki çeşit insan var: Aklı olan ve dini olmayanlar, dini olan ve aklı olmayanlar.
    Ebu Ala el Maarri
  • İnsanı yaratmak mı tanrının büyük hatası, tanrıyı yaratmak mı insanın büyük hatası?
    Friedrich Nietzsche
  • İmana sarılmak, aklı terk etmektir.
    George Smith
  • İnsanlar gerçek olmasını diledikleri şeylere inanırlar.
    Julius Caesar
  • En tehlikeli insan tipi az anlayan, çok inanandır.
    Anton Chekhov

Kur-an da geçen "Lut Kavmi" Masalı...

Ragnar

Üye
Düşünce
Deist
Kur-an da geçen Lut Kavmi ile ilgili hiç bir başlık açılmamış. Lut Kavmi konusunu dilerseniz buradan konuşalım arkadaşlar...

Lut Kavmi, Israil-Ürdün sınırında ki Lut Gölü civarında yaşadığı var sayılmaktadır. Lut gölünün bu faciadan sonra oluştuğu söylenmektedir.

Tevrat'da Rab diyor ki "sana inanları ve aileni al ve sabaha karşı şehirden çık, ama kimse sakın arkasına bakmasın" Lut'un karısı ona inananlardan değildi hatta istihbarattan olup karanlık bir kişiliğe sahipti. Teşkilat onu Lut'un evinden haber göndermekle görevlendirmişti. Lut'a gelen melekleri ahaliye o ispiyonlamıştı. Lut istahbarat servis şefi ile de aralarında bir gönül ilişkisi olabileceği tarih boyunca ortalıkta dolaşan dedikodulardandı. Bu hatun kişi şehirden çıkarken arkasına bakıyor ve helak oluyor.

Homoseksüellik üzerinde çok fazla duran kur-an. Çok sık hemcinslerine şehvetle yaklaşan Lut Kavminin helakından bahsediyor.
Lut Kavmi Allah ve Muhammed için takıntılı bir konudur açıkçası.

Ekli dosyalar

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Kur-an da geçen Lut Kavmi ile ilgili hiç bir başlık açılmamış. Lut Kavmi konusunu dilerseniz buradan konuşalım arkadaşlar...

Lut Kavmi, Israil-Ürdün sınırında ki Lut Gölü civarında yaşadığı var sayılmaktadır. Lut gölünün bu faciadan sonra oluştuğu söylenmektedir.

Tevrat'da Rab diyor ki "sana inanları ve aileni al ve sabaha karşı şehirden çık, ama kimse sakın arkasına bakmasın" Lut'un karısı ona inananlardan değildi hatta istihbarattan olup karanlık bir kişiliğe sahipti. Teşkilat onu Lut'un evinden haber göndermekle görevlendirmişti. Lut'a gelen melekleri ahaliye o ispiyonlamıştı. Lut istahbarat servis şefi ile de aralarında bir gönül ilişkisi olabileceği tarih boyunca ortalıkta dolaşan dedikodulardandı. Bu hatun kişi şehirden çıkarken arkasına bakıyor ve helak oluyor.

Homoseksüellik üzerinde çok fazla duran kur-an. Çok sık hemcinslerine şehvetle yaklaşan Lut Kavminin helakından bahsediyor.
Lut Kavmi Allah ve Muhammed için takıntılı bir konudur açıkçası.
Araf, Hud, Hicr, Şuara, Neml, Ankebut, Saffat, Kamer surelerinde bahsediliyor. 114 surede 8 yerde bahsedilmiş. Evet gerçekten takıntı ölçüsünde sık(!) bahsediliyormuş :)

Ragnar

Üye
Düşünce
Deist
Lut Kavmi, mitolojiden günümüz kültürüne geçmiş bir eskatolojik mittir.
Tarihte böyle bir kavim hiç var olmamıştır.

Ragnar

Üye
Düşünce
Deist
Lut Kavmini günahkar olduğu için yok eden Tanri, 1509 yilinda Müslümanların Istanbul'u fethetmesine cok sevinmis ! siddeti 9'a yakin olan bir depremle Istanbul'u yerle bir etmiştir.

Tanri ayni Tanri, ceza ayni ceza. Birisi dinden çıkıyor diye cezalandirilmis, peki digeri neden?

Ragnar

Üye
Düşünce
Deist
Belki de mantığı ile bir dine inanmaya devam edebilirsiniz.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Lut Kavmini günahkar olduğu için yok eden Tanri, 1509 yilinda Müslümanların Istanbul'u fethetmesine cok sevinmis ! siddeti 9'a yakin olan bir depremle Istanbul'u yerle bir etmiştir.

Tanri ayni Tanri, ceza ayni ceza. Birisi dinden çıkıyor diye cezalandirilmis, peki digeri neden?
Bela ve musibetlerin iki yönü vardır. Azgınlar cezalandırılırken, masumlar ölürse şehit olarak cenneti kazanır, malları zarar görürse sadaka hükmüne geçer ve kat kat fazlasıyla ahirette geri verilir. Zaten mal da can da hakiki anlamda Allahındır. İstediğinden istediğini istediği zaman geri alır ama Allah yine de sanki mal da can da kulunmuş gibi ekstra lütuflarda bulunuyor

Ragnar

Üye
Düşünce
Deist
Günümüz de Amsterdam gibi eşcinsellik, uyuşturucu, fuhuş merkezi bir şehir olduğu gibi yerinde dururken,helak olmazken,7.YY da ki bir kavmin helak olmasına inanmak tamamen akıl dışıdır.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Belki de mantığı ile bir dine inanmaya devam edebilirsiniz.
Lut kavminin Sodom Gomore olmadığını ispat edeceğiniz ana kadar "böyle bir kavim yoktu" diyemezsiniz. Belki de ifadesini Sodom Gomore için kullandım. Yoksa Lut kavmi kesinlikle vardır

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Günümüz de Amsterdam gibi eşcinsellik, uyuşturucu, fuhuş merkezi bir şehir olduğu gibi yerinde dururken,helak olmazken,7.YY da ki bir kavmin helak olmasına inanmak tamamen akıl dışıdır.
Büyük suçlar büyük mahkemelere havale edilir :)

Minik Kuş

Üye
Düşünce
Sünni
o kadar volkan patlamasi nedeni ile taşlaşmış insan var.sicak kül ve duman bulutu saniyede bilmem kaç km hızla gelip tortula çevirmiş herseyi.arkeolojik kazilarda çikmıs yerler var.yalan mi bunlar?

Ragnar

Üye
Düşünce
Deist
Tanrı eski çağlarda daha hoşgörüsüz olduğu için Lut Kavmi arada kaynamıştır.!
O zamanlar küçük bir kavim ahlaksız olduğu için yok ediliyor,bugün uyuşturucunun,fahişeliğin ve her türlü suç oranının yüksek olduğu birçok şehir hala sapa sağlam duruyor.Herhalde çağ ilerleyince baktı ki Tanrı topluca öldürmek de artık işe yaramıyor.En sonunda ne haliniz varsa deyip kendi kabuğuna çekiliyor. Bu hikayeye göre eşcinsellerin yoğunlukta olduğu California ve Amsterdam, kumarın başkenti sayılan günah şehri Las Vegas ve birbirlerine rakip uyuşturucu kartellerinin birbirinin kafalarını kestiği Meksika gibi şehir ve ülkeler çoktan yok olmalıydı.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Tanrı eski çağlarda daha hoşgörüsüz olduğu için Lut Kavmi arada kaynamıştır.!
O zamanlar küçük bir kavim ahlaksız olduğu için yok ediliyor,bugün uyuşturucunun,fahişeliğin ve her türlü suç oranının yüksek olduğu birçok şehir hala sapa sağlam duruyor.Herhalde çağ ilerleyince baktı ki Tanrı topluca öldürmek de artık işe yaramıyor.En sonunda ne haliniz varsa deyip kendi kabuğuna çekiliyor. Bu hikayeye göre eşcinsellerin yoğunlukta olduğu California ve Amsterdam, kumarın başkenti sayılan günah şehri Las Vegas ve birbirlerine rakip uyuşturucu kartellerinin birbirinin kafalarını kestiği Meksika gibi şehir ve ülkeler çoktan yok olmalıydı.
Allah daha 1400 küsur sene önce Hz Muhammedin gelişiyle toplu helaki kaldırdığını ilan etmişti zaten :)

Ragnar

Üye
Düşünce
Deist
Burada bazı ortadoğu insanlarinin inandığı,bin bilmem kaç yıl önce olduğu söylenen, anlatılanlar içinde "seks varmış. Herkes "homoseksuelmis" sonra Tanrı gelmiş bunları taş yapmış. Şehri de tersyüz edip deniz/göl yapmış. Tanrı onları cezalandırmış şeklinde anlatılan inanılmaz bir mit hikaye,bir maval olarak kalacaktır her zaman, kanıt? yok, kalıntı? Yok. Mitolojik bir hikaye. Tek dayanağı da "kutsal" kitaplar.

Ragnar

Üye
Düşünce
Deist
Lut kavminin Sodom Gomore olmadığını ispat edeceğiniz ana kadar "böyle bir kavim yoktu" diyemezsiniz. Belki de ifadesini Sodom Gomore için kullandım. Yoksa Lut kavmi kesinlikle vardır
Sodom Gomore ile Lut Kavminin ben söylemiyorum ki zaten aynı şey olduğunu siz söylüyorsunuz. O yüzden benim ispat edeceğim bir şey yok sizin ispat etmeniz gerekli bu teorinizi. Ispat etmediğiniz sürece de Lut Kavmi olayı kesinlikle bir masaldır.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Burada bazı ortadoğu insanlarinin inandığı,bin bilmem kaç yıl önce olduğu söylenen, anlatılanlar içinde "seks varmış. Herkes "homoseksuelmis" sonra Tanrı gelmiş bunları taş yapmış. Şehri de tersyüz edip deniz/göl yapmış. Tanrı onları cezalandırmış şeklinde anlatılan inanılmaz bir mit hikaye,bir maval olarak kalacaktır her zaman, kanıt? yok, kalıntı? Yok. Mitolojik bir hikaye. Tek dayanağı da "kutsal" kitaplar.
Kanıt Kuran’ın Allah kelamı olması. Medyumlar bir sürü şey söyler ama BAZISI belki tutar. Alimlerin Kurandan yaptıkları çıkarımlarla verdikleri TÜM haberler doğru çıkmış. Üstelik bazıları net tarih vererek söylüyor. Bu bir insan gücünü aşar. Demek ki karşımızda insan üstü bir güç var. Demek ki Kuran Allah kelamı.
Aynı şekilde Kuran’ın meydan okumasına rağmen eşsiz belagati insanı aşıyor. Kuran’ın belagati de Allah kelamı olduğuna delildir. Arzu eden linkteki örnekleri inceleyebilir:

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Helaki kaldırdığını nerede ilan etti ?
"Ben, Rabbimden, benim ümmetimi helâk etmemesini istedim. Rabbim benim bu duamı kabul buyurdu. Dedi ki: 'Onların helâki kendi aralarında olacaktır. Günah işledikleri zaman ben onları birbirine düşürecek ve vurduracağım.' Ben bunun da kalkmasını diledim; ama Rabbim bunu kaldırmadı."(bk. Müslim, Fiten, 20)

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Sodom Gomore ile Lut Kavminin ben söylemiyorum ki zaten aynı şey olduğunu siz söylüyorsunuz. O yüzden benim ispat edeceğim bir şey yok sizin ispat etmeniz gerekli bu teorinizi. Ispat etmediğiniz sürece de Lut Kavmi olayı kesinlikle bir masaldır.
Elimde kesin kanıt olmadığı için Lut kavmi Sodom gomore olabilir diyorum. Siz böyle bir kavim yok, dolayısıyla Sodom gomore olamaz diyorsunuz. Bir volkan patlamasıyla Kuran’da anlatıldığı gibi taş kesilmeleri olabilirliğini gösteriyor. Madem Sodom gomore olamaz diyorsunuz, buyrun siz de neden olamayacağını gösterin