• AntiDogmatik
    Sorgulamaktan korkmayanlar için özgür düşünce platformu.
  • Din toplumun afyonudur.
    Karl Marx
  • Din; sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır.
    Lucius Annaeus Seneca
  • Din, sıradan insanları pasif ve sessiz tutmak için bulunmaz bir kaynaktır.
    Napoléon Bonaparte
  • Sorgulamayan insan cahildir, sorgulatmayansa zalim!
    Mustafa Kemal Atatürk
  • Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıt gerektirir.
    Carl Sagan
  • Aptal bir şeyi 50 milyon kişi de söylese, o hala aptal bir şeydir.
    Anatole France
  • Aydınlanma; kişinin kendi aklını kullanmaya cüret etmesidir.
    Immanuel Kant
  • Dünyada iki çeşit insan var: Aklı olan ve dini olmayanlar, dini olan ve aklı olmayanlar.
    Ebu Ala el Maarri
  • İnsanı yaratmak mı tanrının büyük hatası, tanrıyı yaratmak mı insanın büyük hatası?
    Friedrich Nietzsche
  • İmana sarılmak, aklı terk etmektir.
    George Smith
  • İnsanlar gerçek olmasını diledikleri şeylere inanırlar.
    Julius Caesar
  • En tehlikeli insan tipi az anlayan, çok inanandır.
    Anton Chekhov

Kur-an da geçen "Lut Kavmi" Masalı...

Luthien34

Üye
Düşünce
Deist
Kılın nerende olduğu önemli :) Sakal bence gayet estetik ve çekicidir yapılan araştırmalarda bunu destekliyor işim gereği maalesef bırakamıyorum ama izinde olduğumda kesinlikle bırakıyorum bence erkeğe sakal yakışıyor.

Kadınlar için söylediğine ise kesinlikle katılıyorum.
İşte ben burada estetik yargıların toplumsal olduğumu düşündüğümü söylüyorum. Kadınlar için söylediklerine ben katılmıyorum. Bence kadın kadının kurdudur. Tek başına regl bile erkeklere göre şanssız olduğumuzun göstergesi. Siz şu testosteron seviyenizi biz düşürün, arka plana atın öyle bakın olaylara sjsjs

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sakal bence gayet estetik ve çekicidir
Bence iğrenç. Aynaya baktığımda sakalım varsa hemen kurtulurum. Tatildi seyrandı hafta sonuydu dinlemem. Ondan hemen kurtulmam lazım. Bence iğrenç bir şey. Karşımdaki sakallı oldu mı konuşmam. Ondan kurtulmak için bahane bulur suratına bakmam.

Luthien34

Üye
Düşünce
Deist
Bence iğrenç. Aynaya baktığımda sakalım varsa hemen kurtulurum. Tatildi seyrandı hafta sonuydu dinlemem. Ondan hemen kurtulmam lazım. Bence iğrenç bir şey. Karşımdaki sakallı oldu mı konuşmam. Ondan kurtulmak için bahane bulur suratına bakmam.
Lazer attır :) hatta türlü ameliyatlar geçirip trans lezbiyen ol o zamana ahaha hiç gülesim yoktu gece gece.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Lezbiyen nasıl olayım yahu?! Kadınlar lezbiyen olur! Saçmaladın ama! Sen sakaldan hoşlanıyorsan bundan bana ne anlamadım? Ben hoşlanmıyorum? :)

kavak

Üye
Düşünce
Ateist
Eşcinselliği öcü gibi görmemek lazım, çünkü doğada ve hayvanlar ăleminde küçümsenmeyecek kadar yaygındır. Dolayısıyla insanoğlu da bundan nasibini almıştır. :D

Minik Kuş

Üye
Düşünce
Sünni
Hayatımda duyduğum en dogmatik, popüler kültür ürünü estetik yargılar. Kıl, sakal Dünyanın en iğrenç şeyi gibi bahsetmişsiniz. Onlar kadınlara ve homoseksüel erkeklere çekici geliyor genel olarak. Bu anlayışa göre hiçkimse erkeklerden hoşlanmamalı.

ancak biraz daha detaylı düşünürsek; Dünyada hiçbir CANLININ dişisi erkeğinden daha estetik değildir. Erkek Aslan-dişi Aslan, geyik-dişi geyik, horoz-tavuk, erkek TAVUS kuşu-dişi TAVUS kuşu, erkek lepistes- dişi lepistes, koç-koyun...Aslında insanda da erkek daha estetik. Ancak testosteron estetik algılarda belirleyici faktör olmuş. Erkekler daha fazla cinselliğe düşkün olduğundan kadın bedeni ve güzelliği üzerinde daha çok düşünülmüş. Düşünün bir kadın saçlarını uzatmasa, onca bakım yapmasa, makyaj yapmasa, erkek koyafetleri bire bir giydirilirse veya tamamen çıplak bırakılsa gerçekten estetik mi? Hatta spor yaptığında ve kendine baktığında çıplak kadın ve erkek vücudunu şu haliyle kıyasladığımda erkekleri daha estetik buluyorum. Ben heteroseksüel bir kadın olarak kadınlara hiç ilgi duymuyorum ve gayler lezbiyenlerden daha sevimli geliyor. Buradan bile cinsel yönelimin bir tercih olmadığı açıkça ortaya çıkıyor aslında. Hangi erkek KADINLARDAN hoşlanırken erkeklere yönelir? İnsanın doğasına daha da önemlisi şehvetin doğasına ters. Hoşlanmadığına yönelmez zaten.
psikolojik...

bir insan şehvete kapildimi eşekten bile hoşlabilir xDDD

veya tersi de olabilir ama bu ikincisinden emin deilim.eski mesajlarımda bu konuya değinöiştim.mevlana dan pasaj da atmiştim.yani matmazel bunlar hep içsel,yaşantısal(kız gibi veya erkek gibi yetişmeye maruz bırakılma) ruhun dinamikleri ile alakalı.gerçi hukuk okuyorsan sen daha iyi bilirsin ama belki de bilmiyorsundur. xD

rhynkar

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Lezbiyen nasıl olayım yahu?! Kadınlar lezbiyen olur! Saçmaladın ama! Sen sakaldan hoşlanıyorsan bundan bana ne anlamadım? Ben hoşlanmıyorum? :)
Bu dediğiniz olay bir dizide işleniyor. Sense 8 adlı dizide bir erkek hormon bozuklukları yaşıyor ve ameliyatla kadın oluyor. Artık kadın olan bu kişi yine kadınlardan hoşlanıyor dolayısı ile lezbiyen! :D Tavsiye ederim bu arada güzel dizidir konusu bu değil tabi ki dizide geçen bir olay sadece.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu geçici çözüm kalıcı çözüm bulmak lazım.
Geçici değil öyle bir çözüm yok zaten! Testosteronu düşüremeyiz. Bu elimizde değil. Tetosteron çok baskınsa östrojen verip dengeleyebiliriz ancak. Her iki hormon erkekte de dişide de vardır ama cinsiyete göre biri baskındır. Bir dengeleme söz konusudur. Hormon tedavileri tartışmalı. Ben doktor olsam çok zorunlu olmadıkça keyfi hormon vermezdim.

İnsanların durduk yerde rahat batıp saçma sapan değişim ameliyatlarına girdikleri çok fazla sık rastlanan bir aptallık. Trans bireyler için tek bir lafım yok. Onlarınki zorunlu. Ama tuzu kuru olup saçma sapan işlere kalkışan çok kişi oluyor.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Çinin Uygurlara yaptığı soykırımı savunan @Burcuva ya sormak lazım önce yazdığınız mı yalan sonra yazdığınız mı? :)
Önce yazdığı:
Bir ara sakal traşı olmadım. Bu sakalı okuyacağız ve kesmen haram dediler. Kimse bana okuyamaz, ittirip gidin dedim. Çok sinirlendim. Zaten sözlerimi geri almaya zorlanmışım. İnadına uzatıp uzatıp kesmeye başladım sakalımı.
Sonra yazdığı:
Hayatımda sadece bir kez sakal bıraktım ve hiç sevmedim.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Eşcinselliği öcü gibi görmemek lazım, çünkü doğada ve hayvanlar ăleminde küçümsenmeyecek kadar yaygındır. Dolayısıyla insanoğlu da bundan nasibini almıştır. :D
Erkek erkeğe ilişkinin doğada tek bir örneği yoktur. Dişilerin kendi aralarında yaptığı bazı davranışları da bazı gözlemciler, eşcinsellik olarak YORUMluyor. Buradan da anlıyoruz ki doğada birilerinin YORUMu haricinde, bilimsel olarak gösterilmiş tek bir eşcinsel vaka yoktur. Eşcinsellik doğada olmayan yani doğal olmayan bir durum.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Benim merak ettiğim, doktorlar erkeği kadına çevirirken vaginayı nasıl yapıyorlar?

Bir tahminim var: Hani Nasrettin hocaya sormuşlar, minare nasıl yapılır diye. Hoca da havucu ters ekersen minare olur demiş.

Bunun tersini düşünmek gerekiyor galiba. Penisin içini boşaltıp ters çeviriyor olmalılar. Başka türlü olmaz, çünkü derisinde his hücreleri var. Onları kesip atamazlar. Bunlar bence korkunç işler. Böyle işler yapmamak lazım. Translara hiç bir lafım yok. Onlar her ne yapsalar yeridir. Örnek olarak söylüyorum, tavşan dudak durumunda estetik yapılmayacak mı, elbette ve kesinlikle yapılacak. Onun gibi görüyorum trans ameliyatlarını. Elbette gerekli olmanın ötesinde zorunlu. Tıbben her ne yapılabiliyorsa yapılmalı translar için.

Ama herhalde kadını adam yapamazlar. Olanaksız değil, vaginayı da ters çevirip içine çubuk takabilirler ama... Her durumda trans değilse bu işler bana korkunç işler olarak görünüyor. Frankeştayn canavarı yaratmak bu lşlerden daha masum bence. Basbayağı her haliyle erkek olanı, eee efenim ben kendimi erkek hissedemiyorum filan diyor diye bir sürü işlemle dişi yapmak bence yapılır iş değil. Hayır erkek olarak hissedemiyorsa daya testosteronu hissetsin! Bence tıp translar haricinde böyle işlerle uğraşmamalı.

Fakat kız arkadaşım ben transtım ameliyat oldum fazlalıkları aldırdım dese ne düşünürdüm bilmiyorum. Başıma gelmeden söyleyemem. Fakat translar hakkında olumlu düşündüğüme göre herhalde rahatsız olmazdım. Ama tam teşekküllü bir adamın ben gayim demesi bana acayip itici geliyor. Bir daha caddede karşımdan gelsin istemem!

Kimisi LGBT grubunu toptan ele almak zorundasın, ayrım yapamazsın hepsi aynı diyor ama aklıma yatmaz. Bir trans ile tam teşekküllü olduğu halde gayim diyeni bir tutmamın bir yolu yok. Görüşüm böyle ve değiştirme niyetinde hiç değilim. Bence gay asla genetik nedenlerle olmamıştır, faktörler kesinlikle çevreseldir. Başka türlü düşünemem.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ancak bilim gay geni diye bir şeyi kromozomdaki yeri ile kesin somut şekilde gösterir, bu gen tüm gaylerde var, gay olmayanlarda yok derse başka. O zaman direnmenin anlamı kalmaz. Kabul etmek zorunlu olur. Kapı gibi kesin bilimsel veri olursa inkar etmenin bir yolu yok.