Kur'an da evrim var mı?

KuranMumini2698

☆☆
Üye
Mesajlar
507
Tepki puanı
64
Düşünce
Muvahhid
Ha bu arada; tabii ki de Kur'an da kılıçla yapılan savaşta teşvik etmek için boyunlarından vurulması istenmiştir (Muhammed suresi, 4. ayet). Yine ayrıca Kur'an da bir başka yerde savaşa teşvik edilirken de görüyoruz ki; ateşkes antlaşmasının sonuna gelindiğin de, artık müşrikler yeniden saldırıya geçecektir ve bu grubun yani Müslümanların kendisini savunmasından da daha doğal bir durum yoktur; ve bilindiği üzere en iyi savunma saldırıdır, Kur'anda da ateşkes bitip yeniden savaş başladığında onların saldırılmasına fırsat verilmeden onlara saldırılması ve öldürülmeleri istenmiştir, zaten kimse savaşmaktan vazgeçmediği gibi, herkes eline geçirdiği düşmanı o esnada öldürmeye çalışacaktır. Tevbe suresinde de bu anlatıları görebilirsiniz.
Muhammed 4'de geçen "rikab" kelimesi Kur'an'da her zaman "gözetlemek" anlamında geçmektedir. Bak(4:1-5:117-9:8-9:10-11:93-28:18-33:52-44:10) Kur'an'da hiçbir ayette "rikab" kelimesi boyun anlamında geçmez. Hatta Allah'ın isimlerinde biriside "rakib"dir. Yani "gözetleyen ve kontrol eden" Kur'an'da "unuk" kelimesi boyun anlamında geçer. Tevbe Suresi savunma savaşıdır. Kur'an'daki bütün savaşlar savunma savaşıdır. Kur'an'daki ayetlerle bunu anlarsınız. Ateistler gibi ayetlerin anlamını bağlamından koparırsanız o başkadır.
 

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
974
Tepki puanı
355
Düşünce
Ateist
Kuran'da yazan masala göre; Belkıs'ın ülkesi Sebe Süleyman'a savaş mı açmıştı? Niye Kuran'da böyle bir masal var? Süleyman'a göre Sebeliler Allah'a değil güneşe taptıkları için suçlulardı ve müslim olmayı kabul etmezlerse görüldükleri yerde öldürüleceklerdi.

Tevbe adlı ültimatom "haccı ekber gününde" verildiğine göre ve müşrikler pisliktir onları mescidi harama sokmayın yazdığına göre apaçık ki müslim olmazsanız öldürüleceksiniz ültimatomu Mekke ele geçmiş, savaş filan yokken verilmiş.

Savaşı elbet kılıçla yapacaklar, keleşle mi yapacaklardı? Saldıran olursa kendinizi savunun diye ayet yazmaya gerek yok, saldıran olduğunda zaten savunulacağı belli bir şey. Yok öyle durulacaktı! Olmayacak akla mantığa aykırı saçmalıkları savunmya kalkışıyorsunuz. Emeviler İslamı yarattıktan sonra her yere saldırıp imparatorluk olmuşlardır. Olay apaçık.
 
Yazarı tarafından düzenlendi:
Üst