Kuran Değişmedi İddiası

Heretik

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
İncil ve Tevrat değişti ama Kuran değişmedi iddiası aklıma takıldı ve kitaplarda uygun kısımları buldum:

Kuran > Hicr/9: "Şüphesiz o zikri (Kur'an'ı) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz."

İncil > Matta/5-18: Size doğrusunu söyleyeyim; Yer gök ortadan kalkmadan, her şey gerçekleşmeden Kutsal Yasa'dan ufacık bir harf ya da bir nokta bile yok olmayacak.

Tevrat > Yeşaya/40-8: Ot kurur, çiçek solar ama Tanrımızın sözü sonsuza dek durur.

Kuran'da korunduğu yazıyorsa Tevrat ve İncil'de de yazıyor.

Tevrat değişti, İncil de değişti. Kuran'ın bozulmadığından nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz Müslümanlar?

Ra's Al Ghul

Yazar
Düşünce
Sünni
Tevrat'ta bahsedildiği gibi tanrı sözü (Kuran sayesinde) sonsuza dek yaşayacak. Çünkü İncil'de buyrulduğu gibi Allah'ın yasası (sünneti) değişmez.

Heretik

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
İki kitabı değişmiş.
Kuran da değişmiş yani bozulmuş olabilir. Bunun aksini bir delille kanıtlarsan orası başka.

Benim aldığım kısımları birleştirip, üstüne İslam yazmak, bir cevap değildir.

Ra's Al Ghul

Yazar
Düşünce
Sünni
Kuran 632'de nasılsa şimdi de öyledir. Bundan asla şüphe edilmez. Zaten şüphe edilecek bir şey de yok.

Ra's Al Ghul

Yazar
Düşünce
Sünni
İki kitabı değişmiş.
Kuran da değişmiş yani bozulmuş olabilir. Bunun aksini bir delille kanıtlarsan orası başka.

Benim aldığım kısımları birleştirip, üstüne İslam yazmak, bir cevap değildir.
Aklın sürekli şeytanlığa çalışıyor. Şeytanlaşma sorunsalı yazımı bir oku, kendini daha iyi tanıyacaksın.

Mete Turan

lV ☆☆
Kurucu
Düşünce
Agnostik
İncil ve Tevrat değişti ama Kuran değişmedi iddiası aklıma takıldı ve kitaplarda uygun kısımları buldum:

Kuran > Hicr/9. ayet: "Şüphesiz o zikri (Kur'an'ı) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz."

İncil > Matta/5-18: Size doğrusunu söyleyeyim; Yer gök ortadan kalkmadan, her şey gerçekleşmeden Kutsal Yasa'dan ufacık bir harf ya da bir nokta bile yok olmayacak.

Tevrat > Yeşaya/40-8: Ot kurur, çiçek solar ama Tanrımızın sözü sonsuza dek durur.

Kuran'da korunduğu yazıyorsa Tevrat ve İncil'de de yazıyor.

Tevrat değişti, İncil de değişti. Kuran'ın bozulmadığından nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz Müslümanlar?
Çok güzel bir konu açmışsın. "Değişmedi" iddiası Kuranda olduğu gibi, Tevrat ve İncil'de de var.

Ra's Al Ghul

Yazar
Düşünce
Sünni
Sen terörü savunuyorsun, bir de bana mı laf atıyorsun?
Terörü amerika ve allahsızlar yapar. Müslüman terörist olmaz. Evet siz şeytanlaşmışsınız, aklınız sadece şeytanlığa eriyor. Neden hep Kuran ve İslam'da hata arıyorsunuz. Bunu yapmak yerine onu anlamaya çalışın. Önyargılarınızı bırakın...

Mete Turan

lV ☆☆
Kurucu
Düşünce
Agnostik
Terörü amerika ve allahsızlar yapar. Müslüman terörist olmaz. Evet siz şeytanlaşmışsınız, aklınız sadece şeytanlığa eriyor. Neden hep Kuran ve İslam'da hata arıyorsunuz. Bunu yapmak yerine onu anlamaya çalışın. Önyargılarınızı bırakın...
Kaç gündür terörü savunuyorsun.

Mete Turan

lV ☆☆
Kurucu
Düşünce
Agnostik
Sen amerikanın ekmeğine yağ sürüyorsun. Abd işidi kurduki tüm müslümanları terörist olarak etiketleyip işgal edebilsin. Uyanık ol, oyuna gelme.
ABD falan beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren kendi ülkem, kendi ülkemde bazı Sünni grupların bana yapmaya çalıştığı/yaptığı terör, baskı, şiddet.

Ayrıca senin kaç gündür anlattığın din ışid in aynısı.

Ra's Al Ghul

Yazar
Düşünce
Sünni
Bakın Abd yıllardır dünyayı iyi polis kötü polis oyunuyla yönetti. Demokratlar iyi polis cumhuriyetçiler kötü polistir. Abd tıpkı bunun gibi islamı istediği gibi dizayn edebileceği fetullah vari iyi polisi oynayan cemaatler ve Işid gibi kötü polisi oynayan cemaatler kurdu. Hangisine gidersen amerikanın kucağına düşersin.

Mete Turan

lV ☆☆
Kurucu
Düşünce
Agnostik
Bakın Abd yıllardır dünyayı iyi polis kötü polis oyunuyla yönetti. Demokratlar iyi polis cumhuriyetçiler kötü polistir. Abd tıpkı bunun gibi islamı istediği gibi dizayn edebileceği fetullah vari iyi polisi oynayan cemaatler ve Işid gibi kötü polisi oynayan cemaatler kurdu. Hangisine gidersen amerikanın kucağına düşersin.
Senin anlattığın dinin ABD den farkı ne?

Ra's Al Ghul

Yazar
Düşünce
Sünni
İkisi de gerçek İslam değil. Hilafet kalkmasaydı, Osmanlı yıkılmasaydı gerçek İslam yaşayacaktı.

Heretik

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Ben Işidin Allah yok dediğini ya da yaşasın Amerika dediğini duymadım. Tekbir duydum sadece.

Ra's Al Ghul

Yazar
Düşünce
Sünni
Yahu insanlar çok güzel bir soru soruyor. Sıkışınca niye böyle davranıyorsun? Nasıl emin olabiliriz Kur'an ın değiştirilmediğinden bize bi yol sun. Şeytanlıkla itham etmeyi de bırak.
Kuran ben korundum diyor mu; diyor. Daha ne kanıtı arıyorsun. Buna inanacaksın, inanmazsan ebediyen yanacaksın.

Son konular

Son mesajlar