Kuran nedir?

Ahlaksız

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Tüm kaynakları çürütmediğiniz müddetçe Hz Muhammed’in yaşamadığı iddianız boş lakırtıdan ileri gitmez. Tercih sizin :)
Senin yazdığın bir şey yok..Bir başkasının yazısını bana sanki doktora teziymiş gibi kakalamaya çalışma artık..Kurtul şu ergenliğinden..
Konu burada KURAN ama Muhammed'e nereden geldik,neyse..
O g.tten uydurma yazıyı boşver sen..Bak şimdi..
Sana Türkçe yazılmış iki önemli kitaptan iki alıntı yapacağım;
SEKİZİNCİ YÜZYILIN BAŞLANGICINDAN ÖNCE BİZANS LİTERATÜRÜNDE İSLAMİ ÖĞRETİLER HAKKINDA BİLGİ YOKTUR..
john Meyendorff

HERACLİUS'UN 631 YILINDA KONSİLLERE KATILMASI VE KUDÜS'E HACCI,HERHANGİ BİR ARAP TEHDİDİNİ VEYA MÜSLÜMAN TEHDİDİNİ DİKKATE ALMADIĞINI GÖSTERİR..

Hadi çürüt bakalım bu yazılanları 8-)

Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Senin yazdığın bir şey yok..Bir başkasının yazısını bana sanki doktora teziymiş gibi kakalamaya çalışma artık..Kurtul şu ergenliğinden..
Başkasının yazılarını üzerinde ekleme çıkarma yapıp yayınlıyorum. Şimdiye kadar da hiçbir mesajımdakilerin sadece bana ait olduğunu iddia etmedim. Yazdıklarım doğru mu? Çürütebilen çıkmadığına göre evet doğru. Bunları ben yazmış olsam ne olur, başkasından almış olsam ne olur? Küçük insanlar şahıslarla, vasat insanlar olaylarla, büyük insanlar fikirlerle ilgilenir. Yazdıklarımı çürütemeyince hep şahsımı çürütmeye çalışıyorlar. Ergen gibi davranan kim acaba? :)

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Konu burada KURAN ama Muhammed'e nereden geldik,neyse..
Kuran nedir sorusuna ve iddialara konunun en başında tek tek cevap yazdım. Asıl sorunun Muhammed diye bir kişinin yaşayıp yaşamadığı sorusuna da gayrimüslimler tarafından 6 ve 7. yüzyılda yazılmış 9 farklı kaynağı delil göstererek Hz Muhammed’in yaşadığını ispat ederek cevapladım. Olay bu :)

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
SEKİZİNCİ YÜZYILIN BAŞLANGICINDAN ÖNCE BİZANS LİTERATÜRÜNDE İSLAMİ ÖĞRETİLER HAKKINDA BİLGİ YOKTUR..
john Meyendorff
İslami öğretinin olmasına gerek yok. Muhammed ismi geçmesi yeterli. Biz de gayrimüslimlerin 6 ve 7. Yüzyılda yazdığı eserlerde Muhammed isminin geçtiğini 9 farklı kaynağı sayfalarına varana kadar delil göstererek ispat ettik :)

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
HERACLİUS'UN 631 YILINDA KONSİLLERE KATILMASI VE KUDÜS'E HACCI,HERHANGİ BİR ARAP TEHDİDİNİ VEYA MÜSLÜMAN TEHDİDİNİ DİKKATE ALMADIĞINI GÖSTERİR..
Hz Muhammed 632de vefat ettiği zaman bile Araplar, Bizans için tehdit görülemeyecek kadar küçük bir güçtü. Bu yüzden konsile katılması normal:)

Ahlaksız

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Hz Muhammed 632de vefat ettiği zaman bile Araplar, Bizans için tehdit görülemeyecek kadar küçük bir güçtü. Bu yüzden konsile katılması normal:)
Kesin rapor var sende..

Yahu,veda hutbesinde peygamberin kaç kişiye hitap etmiş?
50 kişiye mi?
100.000 üzerinde bir rakamdan bahsediliyor..
632 yılında 100.000 kişilik bir cemaatin/çevren/kölen olacak ve bunu Roma imparatoru ciddiye almayacak ha :D
Saçmasapan şeyler yazmaktan vazgeçmiyorsun..

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Kesin rapor var sende..

Yahu,veda hutbesinde peygamberin kaç kişiye hitap etmiş?
50 kişiye mi?
100.000 üzerinde bir rakamdan bahsediliyor..
632 yılında 100.000 kişilik bir cemaatin/çevren/kölen olacak ve bunu Roma imparatoru ciddiye almayacak ha :D
Saçmasapan şeyler yazmaktan vazgeçmiyorsun..
Ben ciddiye almıyorlardı demiyorum ki, koskoca imparatorun konsile katılmaktan korkacağı kadar büyük bir tehdit görmüyorlardı diyorum. Problem çıkarırlarsa hadlerini bildiririz modundalardı yani

Ahlaksız

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Ben ciddiye almıyorlardı demiyorum ki, koskoca imparatorun konsile katılmaktan korkacağı kadar büyük bir tehdit görmüyorlardı diyorum. Problem çıkarırlarsa hadlerini bildiririz modundalardı yani
Onbinlerce Müslüman,her yeri fethe çıkmış ama Heraklius,gezinti yapıyor O.O
Tarih,sizin tarih dediğiniz şeyin aslında bir mitoloji olduğunu çok güzel ortaya koyuyor ama berrak bir zihninizin olması lazım işte..!

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Onbinlerce Müslüman,her yeri fethe çıkmış ama Heraklius,gezinti yapıyor O.O
Tarih,sizin tarih dediğiniz şeyin aslında bir mitoloji olduğunu çok güzel ortaya koyuyor ama berrak bir zihninizin olması lazım işte..!
Hz Peygamber zamanında etrafı fethe çıkan kimse yok. Ya kendilerine saldırılmış ya da saldırı hazırlığı yaparlarken Müslümanlar gidip engel olmuş. Bu yönüyle Hz Peygamberin bütün savaşları savunma savaşıdır. Bu yüzden İmparatorun korkmaması anlaşılabilir bir durum. 9 farklı gayrimüslimlerin 6 ve 7. Yüzyılda yazdığı kaynak, tarihte Hz Muhammed’in yaşadığını söylüyor. Buna rağmen kim size yaşamadığını söylüyorsa sizi kekeliyordur:)