Kuran Tercümesi

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Bunlar senin ergümanın mı?
Paylaştığıma göre demek ki bu argümanları doğru buluyorum.
Neden kaynak belirtmiyorsun?
Forum için yeni zorunluluk getirildi. Forumun zorunlu tutmadığı şeyde ne yaptığım sizi ilgilendirmez.
Karşında bir emek var.
Emek sahipleri hakikatlerin siteden daha kıymetli olduğunun farkında. Site ismi geçince kuduran ve ağız dolusu salya atıp dalga geçerek argümanların tartışılmasını engellemeye çalışan tipler yüzünden site ismini paylaşmadan sadece argümanların tartışılması için kaynak göstermiyordum.

Madem kaynak zorunlu hale geldi öyleyse kuduran kudursun yapacak bir şey yok. Ağız dolusu salya atıp dalga geçerek argümanların tartışılmasını engellemeye çalışan tipler de bu yaptıklarıyla argümanlar karşısında nasıl aciz kaldıklarını böyle yaparak ilan etmiş olurlar, benim için sorun yok.
Peki senin emeğin nedir?
Sadece copy paste.
Sadece kopyaladığım yerler olduğu gibi üzerinde ekleme, çıkarma ve değişim yaptığım da çok yer var. Yalan söylemeye utanmıyor musunuz?
Sende ergüman üretcek bir kafa yok.
Senin kafan copy paste kafası.
Ağız dolusu hakaret etmeniz argümanlar karşısında cevap vermekten aciz kaldığınızın itirafıdır.

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Paylaştığıma göre demek ki bu argümanları doğru buluyorum.
Doğru bulman ergümanın senin olduğu anlamına gelmiyor..
Kaynak belirtmediğin içinde bu ergümanı çalıp kendininmiş gibi pazarlamaya çalışan bir sahtekarsın.

Forum için yeni zorunluluk getirildi. Forumun zorunlu tutmadığı şeyde ne yaptığım sizi ilgilendirmez.
Bazı şeyler için zorunluluk gerekmez. Kaynak belirtmemek hırsızlık yapmaktır. Bunu anlaman için zorunluluğa gerek yok kafaya gerek var.

Site ismi geçince kuduran ve ağız dolusu salya atıp dalga geçerek argümanların tartışılmasını engellemeye çalışan tipler yüzünden site ismini paylaşmadan sadece argümanların tartışılması için kaynak göstermiyordum.
Belirteceksin hemde eşek gibi.
Kaynak belirmekte aynı zamanda o ergümanın tartışılıp tartışılmaması gerektiğine etki eder.
Kaynak adnan oktarsa tartışılmaya değmez. Kaynak fetö ise tartışılmaya değmez.
Bunları paylaşmaktan kaçmayacaksın.

Sadece kopyaladığım yerler olduğu gibi üzerinde ekleme, çıkarma ve değişim yaptığım da çok yer var. Yalan söylemeye utanmıyor musunuz?
Başkasının emeğine ekleme çıkarma yapmak daha büyük sahtekarlık.
Okuyup özet geçeceksin beceremiyorsan kaynak vereceksin.

Ağız dolusu hakaret etmeniz argümanlar karşısında cevap vermekten aciz kaldığınızın itirafıdır.
Hakaret etmiyoruz hırsızlık yapma diyoruz bu kadar başkasının emeğini kendininmiş gibi pazarlama.

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Doğru bulman ergümanın senin olduğu anlamına gelmiyor..
Argümanı benim ürettiğime dair hiçbir iddiam olmadı, saman adam safsatası yapıyorsunuz.
Kaynak belirtmediğin içinde bu ergümanı çalıp kendininmiş gibi pazarlamaya çalışan bir sahtekarsın.
Hakaret etmiyoruz hırsızlık yapma diyoruz bu kadar başkasının emeğini kendininmiş gibi pazarlama.
Kendiminmiş gibi pazarlamaya çalıştığım tek bir mesaj gösteremezsiniz. Hukukta ispat edilemeyen iddiaya iftira, iftira atana da müfteri denir.
Kaynak belirtmemek hırsızlık yapmaktır.
Bu dediğiniz her şey için geçerli değil. Sizi ve çevrenizi bilmem ama benim çevremde kendini değil hakikatleri önceleyen, kendi ismi geçmese bile gerçeklerin paylaşılmasını isteyen ve bundan rahatsız olmayan insanlar var.
Kaynak belirmekte aynı zamanda o ergümanın tartışılıp tartışılmaması gerektiğine etki eder.
Küçük insanlar şahıslara bakar, büyük insanlar için sadece fikirler önemlidir.
Başkasının emeğine ekleme çıkarma yapmak daha büyük sahtekarlık.
İstediğim kısmı alıntılarım istediğim kısmı alıntılamam, alıntı yapılınca tüm makaleyi yazmak zorunda mıyım? :)

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
İfade özgürlüğü bir yeri kirletiyorsa nitelendiririm. Gidip bir yerden alıp kopyala yapıştır yapıyorsun :Ddd
Biri evrim ağacından bir şey kopyalayıp yapıştırsa o yer kirlenmiş mi olacak?

Cevabınız evetse sizinle aynı fikirde değilim. Bütün alıntıları kirletme olarak gören zihniyete diyecek sözüm yok :)

Cevabınız hayırsa demek ki mesele kopyala yapıştır değil. Siz cevap veremediğiniz argümanlarla karşılaşmaktan kaçıp bu şekilde mi susturmak istiyorsunuz?

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Argümanı benim ürettiğime dair hiçbir iddiam olmadı, saman adam safsatası yapıyorsunuz.
İddaanın olması gerekmiyor kaynak vermeden koymanın amacı bu.

Kendiminmiş gibi pazarlamaya çalıştığım tek bir mesaj gösteremezsiniz. Hukukta ispat edilemeyen iddiaya iftira, iftira atana da müfteri denir.
Kaynak koymadan olduğu gibi aktarmak kendininmiş gibi pazarlamak demektir.

Bu dediğiniz her şey için geçerli değil. Sizi ve çevrenizi bilmem ama benim çevremde kendini değil hakikatleri önceleyen, kendi ismi geçmese bile gerçeklerin paylaşılmasını isteyen ve bundan rahatsız olmayan insanlar var.
O insanları tanımıyoruz ve bu şekilde paylaşılmasını istediği konusunda bilgi sahibi değiliz.
Doğal olarak eşek gibi kaynak belirteceksin.

Küçük insanlar şahıslara bakar, büyük insanlar için sadece fikirler önemlidir.
Şahıslar önemlidir şahsın ismini verceksin ki o kişinin fikir hırsızı olup olmadığını bilelim.
Mesela adnan oktar fikir hırsızıdır yazdığı hiçbir kitap kendisinin değildir.
Bunun gibi sahtekar dolu o yüzden isim önemlidir.
Anladın mı pikachu.

İstediğim kısmı alıntılarım istediğim kısmı alıntılamam, alıntı yapılınca tüm makaleyi yazmak zorunda mıyım?
Ekleme çıkarma derken başkasının eserine kendi fikrinide sokuşturmayı kastettim.
Kaynağın yarısını çoğunu değil.
Yarısınıda koysan hepsinide koysan kaynak vereceksin.

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Eğer post olarak değil, ama cevap olaraksa evet. Tüm yazıyı, sadece önemli kısımları değil tamamını, yazarsa ve yazıda edit yapmazsa bence öyledir.
Benim yazdıklarım da yazıların tamamı değil ve yazılarda edit yapıyorum. Bu durumda sizin ölçülerinize göre bile kirlettiğim iddianız yanlış.
konuyla alakası olmayan çok fazla yazı da var içinde.
Konuyla veya konu içindeki en az bir mesajla alakasız tek bir mesajımı gösteremezsiniz.

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
İddaanın olması gerekmiyor kaynak vermeden koymanın amacı bu.
Niyet okuyuculuğu dogmatik bir tavırdır.
Kaynak koymadan olduğu gibi aktarmak kendininmiş gibi pazarlamak demektir.
Bunu sizin uyudrmanız.
O insanları tanımıyoruz ve bu şekilde paylaşılmasını istediği konusunda bilgi sahibi değiliz.
İnanıp inanmamakta serbestsiniz. :)
Şahıslar önemlidir şahsın ismini verceksin ki o kişinin fikir hırsızı olup olmadığını bilelim.
Şahıs fikir hırsızıysa bile doğru fikri çalmış olabilir. Bu yüzden küçük insanlar şahıslara bakar, büyük insanlar için sadece fikirler önemlidir.
Yarısınıda koysan hepsinide koysan kaynak vereceksin.
Sizi ilgilendirmez

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Niyet okuyuculuğu dogmatik bir tavırdır.
Çok iyi niyet okurum genelde doğru çıkar sahtekarları hemen anlarım.

Bunu sizin uyudrmanız.
Açık ve belli.

Ne demiş atalarımız görünen köy klavuz istemez.

İnanıp inanmamakta serbestsiniz.
Sen kaynak vermemekte serbest değilsin.

Şahıs fikir hırsızıysa bile doğru fikri çalmış olabilir. Bu yüzden küçük insanlar şahıslara bakar, büyük insanlar için sadece fikirler önemlidir.
Çalınmış fikrin doğruluğundan hayır gelmez ama çalmak senin pusulan olduğu için sana normal geliyor.

Büyük insanlar kendinden iki cümle kurmasını bilir. Başkasının şeyi ile gerdeğe girmez.

Vermede ilgilendiriyor mu ilgilendirmiyor mu görürsün.

Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik
Benim yazdıklarım da yazıların tamamı değil ve yazılarda edit yapıyorum. Bu durumda sizin ölçülerinize göre bile kirlettiğim iddianız yanlış.
Kirlettiğim iddiası? Ne iddiası birader bana göre kirletiyorsun aq.
Konuyla veya konu içindeki en az bir mesajla alakasız tek bir mesajımı gösteremezsiniz.
Çok eşlilik konuşurken zinaya getiriyorsun. Bence yeterli

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Çok iyi niyet okurum genelde doğru çıkar sahtekarları hemen anlarım.
Genelde doğru çıktığını zannetmeniz niyet okumanın dogmatik bir tavır olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Açık ve belli.

Ne demiş atalarımız görünen köy klavuz istemez.
Biri çıkıp sizle ilgili bir iddiada bulunsa, sonra da "Açık ve belli. Ne demiş atalarımız görünen köy kılavuz istemez." dese haklı mı olacak yani? :)
Sen kaynak vermemekte serbest değilsin.
Serbestim :)
Çalınmış fikrin doğruluğundan hayır gelmez
Bu sizin uydurmanız.

Ayrıca fikrin doğru olabileceği ama sizin dikkate almayıp dogmatik bir tavır sergilediğiniz ortaya çıktı.
çalmak senin pusulan olduğu için sana normal geliyor.
Benim öyle bir pusulam yok, herkesi kendiniz gibi zannetmeyin.
Vermede ilgilendiriyor mu ilgilendirmiyor mu görürsün.
İstersem mesajımın silinmesi pahasına kaynak vermeyebilirim ve bu sizi hiç ilgilendirmez.

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Genelde doğru çıktığını zannetmeniz niyet okumanın dogmatik bir tavır olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Senin sahtekar olduğun gerçeğinide değiştirmiyor:)

Biri çıkıp sizle ilgili bir iddiada bulunsa, sonra da "Açık ve belli. Ne demiş atalarımız görünen köy kılavuz istemez." dese haklı mı olacak yani?
Alemi nasıl bilirsin kendin gibi diyen kadar haklıdır :)

Göreceğiz bakalım :)

Bu sizin uydurmanız.
Buda senin uydurman :)

Ayrıca fikrin doğru olabileceği ama sizin dikkate almayıp dogmatik bir tavır sergilediğiniz ortaya çıktı.
Hayır gelmez dedim doğru değildir demedim saman adam safsatası yapmayınız :)

Benim öyle bir pusulam yok, herkesi kendiniz gibi zannetmeyin.
Kaynak verilmeyen her copy paste çalıntıdır.
Görünen köy klavuz istemez :)

İstersem mesajımın silinmesi pahasına kaynak vermeyebilirim ve bu sizi hiç ilgilendirmez.

Onada sınır geliyor sınırı aşarsan defolup gideceksin haberin olsun :)

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Hayır gelmez dedim doğru değildir demedim saman adam safsatası yapmayınız :)
“Doğru değildir” dediğiniz gibi bir iddiada bulunmadım, saman adam safsatası yapıyorsunuz. :)

Fikrin doğru olabileceği ama sizin dikkate almayıp dogmatik bir tavır sergilediğiniz ortaya çıktı.
Kaynak verilmeyen her copy paste çalıntıdır.
Bu sizin temelsiz uydurmanız, çünkü ilgili kişi izin vermiş olabilir
Onada sınır geliyor sınırı aşarsan defolup gideceksin haberin olsun :)
Bakalım önce kim sınırı aşıp defolup gidecek? :)

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu sizin temelsiz uydurmanız, çünkü ilgili kişi izin vermiş olabilir
Verdi ise izin kağıdını getir :)
Ki getirsen bile onun izin vermesi yeterli değil :)

Bakalım önce kim sınırı aşıp defolup gidecek?
Copy Paste kralı sensin büyük ihtimal önce sen gidersin :)

“Doğru değildir” dediğiniz gibi bir iddiada bulunmadım, saman adam safsatası yapıyorsunuz. :)

Fikrin doğru olabileceği ama sizin dikkate almayıp dogmatik bir tavır sergilediğiniz ortaya çıktı.
Cevapları karıştırmışsın uykunu almadın mı:)

Son konular