Kuran'a Göre Muhammed'e Mucize Verilmedi

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
kurana-gore-muhammede-mucize-verilmedi.jpg

Kurana göre Muhammede mucize verilmemiştir. Eğer Muhammedin ayı yardığı, miraca çıktığı gibi mucize iddialarını kabul edersen aşağıdaki ayetleri çöpe atman lazım.

Rad/7: İnkâr edenler, "Ona Rabbinden bir mucize indirilseydi ya!" diyorlar. Sen ancak bir uyarıcısın. Her kavim için de bir yol gösteren vardır.

Rad/27: İnkar edenler diyorlar ki: "Ona (Muhammede) Rabbinden bir mucize indirilseydi ya!" De ki: "Şüphesiz Allah dilediğini saptırır, kendisine yöneleni de doğru yola eriştirir."

Ankebut/50: Dediler ki: "Ona Rabbinden mucizeler indirilseydi ya!" De ki: "Mucizeler ancak Allah katındadır ve ben ancak apaçık bir uyarıcıyım."

İsra/59: Bizi mucizelerle peygamber göndermekten alıkoyan şey, ancak önceki milletlerin onları yalanlamış olmalarıdır. Semuda gözleri göre göre mucize olmak üzere o dişi deveyi verdik de onunla kendilerine zulmettiler; oysa biz o mucizeleri, ancak korkutmak için göndeririz.

Taha/133: “Rabbinden bize bir mucize getirseydi ya” derler. Onlara, önceki Kitaplarda bulunan belgeler gelmedi mi?

Enam/109: Kendilerine bir mucize gösterilirse, mutlaka ona inanacaklarına dair bütün güçleriyle Allaha yemin ederler. De ki: 'Mucizeler, ancak Allah katındadır'; onların, mucize geldiği zaman da inanmayacaklarını anlamıyor musunuz?

Enam/37: Dediler ki: “Ona Rabbinden bir mucize indirilse ya!” (Ey Muhammed!) De ki: “Şüphesiz Allahın, bir mucize indirmeye gücü yeter. Fakat onların çoğu bilmiyor.”

Rum/58: And olsun ki bu Kuran'da insanlar için her türlü misali vermişizdir. Bununla beraber, eğer sen onlara bir mucize getirmiş olsan, inkar edenler: 'Siz ancak batıl şeyler ortaya atanlarsınız' derler.

Yazarı tarafından düzenlendi:
Düşünce
Agnostik
Ayetler ortada ama unutulan bişey var. Müslümanlar bunu kabul etmez. Çünkü ayet bile olsa farketmez, Müslümanlar ancak işine geleni kabul eder. Örneğini çok gördüm.

Timur

Üye
Düşünce
Ateist
Ayetler ortada ama unutulan bişey var. Müslümanlar bunu kabul etmez. Çünkü ayet bile olsa farketmez, Müslümanlar ancak işine geleni kabul eder. Örneğini çok gördüm.
İsteyen kabul etsin, isteyen etmesin. Biz doğru mantığı koyalım ortaya, sesleri kesilsin tamamdır. Zaten bu sorulara cevap da veremiyorlar.